Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν εννοείς οτι πληκτρολογείς εσύ τον αριθμό κάνε το παρακάτω:

 

Ρυθμίσεις--> Ρυθμ. Κλήσεων --> Αποστολή στοιχείων μου --> Επιλέγεις από δίκτυο. Αυτα!!!

 

Κατα την αναβάθμιση του κινητου ότι υπαρχει στην μνημη του διαγραφεται. Αρα και οι επαφες!!!

ΟΚ, δούλεψε. Thanks ;)

Ti na balw twra edw.. den kserw!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχoυν με την 5.26 κάποια προβληματάκια με τη σύνδεση του κινητού και του oxygen via bluetooth? Έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως υπάρχoυν με την 5.26 κάποια προβληματάκια με τη σύνδεση του κινητού και του oxygen via bluetooth? Έχει δοκιμάσει κανείς;

 

 

Nai kati trela ta kanei :rolleyes:

Beer Inspiredhttp://briefcase.pathfinder.gr/download/OverClocker_/14396/164008/0/AMD+Rotating+Logo.gif
Link to comment
Share on other sites

loipon. eixa tin 4.28 kai ontos evala tin 5.35. arxika xoris na xreiastei na svistoun ta panta apo mesa.Ti eida:otan kapoios se kalei i exeis minima i anapantiti i kati telos panton, i othoni tholonei pros to aspro gia na fainontai kalytera. akomi otan stelneis mms sou leei posos xoros apomenei. stin leitourgeia tis kameras mporeis na travikseis video xoris ixo. stin othoni se katastasi anamonis emfanizetai pleon kai i imerominia pliris.de ksero an auta ta exoun kai mikroteres version tis 5.35 alla ego me tin 4.28 den eixa tipota apo auta.alles leptomereies de mou rxontai tora. an do tha sas po. eimai poly ikanopoiimenos pantos. thanxx my friend :)

wrea ola afta..

afto me tin imirominia pou emfanizite se katastasi anamonis pws ginete?

les se alo minima oti to exoun kai proigomenes ekdosis..

episis den 8imame pou to ixa di kapios ixi kani parapona gia tin anafores oti den sou dixni to onoma ala ton arimo!!

emena mou dixni kanonika to onoma kai apo kato ton ari8mo!!

exw tin ekdosi 5.24

to kinito mou ine vodafone live mpori na anafa8misti me 5.35??

oxi apo vodafone, 8a i8ela apli anafa8misi ( na figi to eknevristiko menu ktl..)

Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω με το κινητάκι μας μπορουμε να κάνουμε browse μέσω bluetooth σε άλλα κινητά όπως είδα σε κάποια άλλα κινητά. Και 2ον ποιο είναι το μέγιστο μέγεθος σε ΚΒ που μπορεί να έχει ένα game.Προσπαθώ με το opm2 ver2,5 να περάσω ένα παιχνίδι μεγέθους 100ΚΒ και μου λέει ότι πρέπει να είναι μέχρι 64ΚΒ.Το beach rally όμως είναι στα 84.
Link to comment
Share on other sites

Σπέρααα! Χθες πέρασα κι εγώ από το μαγαζάκι του leosedf και έκανα την αναβάθμιση του λογισμικού από 4.28 σε 5.35 (ευχαριστώ πολύ και πάλι). Είδα αρκετές βελτιώσεις, αλλά όχι κάτι παραπάνω από αυτά που έχουν σημειωθεί για την 5.26. Νομίζω ότι είναι ανώφελο να ξεψαχνίσω το κινητό μήπως και βρω κάποια πιθανή βελτίωση. Ως συνήθως αναβαθμίσεις έχουν να κάνουν με διορθώσεις bugs.

Θα παρακαλούσα τα παιδιά που έχουν ήδη την 5.24 ή την 5.26 να ενημερώσουν για πιθανά bugs να τσεκάρω μήπως και έχει λυθεί το θέμα. Πάντως αν θυμάμαι και κατάλαβα καλά, κάποιος χρήστης (vodafone live) είχε πρόβλημα με την απεικόνιση ελληνικών χαρακτήρων στο Vodafone Menu σε σχετικά πρόσφατη έκδοση, κάτι που αν υπήρχε, τώρα διορθώθηκε.

Και στην 5.24 και στην 5,26 δεν αναγνώριζε τους ελληικούς χαρακτήρες στο μενού της σιμ της βόνταφον και της κοσμοτέ.Απ΄ότι γράφεις διορθώθηκε,μήπως διορθώθηκε (οπως ηταν στην 4,44)το χρώμα (ήταν κίτρινο ενώ μετα λευκό) της ένδειξης ηχου ή του μουσικού κομματιού στο μενού έκθεση-ηχοι?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

filtate LuckyStriker...gia osa de sou apantiso simainei oti de ksero i oti de ksero sigoura. pantos emena tis anafores paradosis mou tis vgazei aknonika me ta onomata. kai i imerominia stin othoni emfanizetai an pas, rithmiseis/rithmiseis oras kai imerominias/imerominia/emfanisi imerominias patas epilogi kai ...tsoup!!! skaei miti i imerominia stin othoni. kali fasi.
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω με το κινητάκι μας μπορουμε να κάνουμε browse μέσω bluetooth σε άλλα κινητά όπως είδα σε κάποια άλλα κινητά. Και 2ον ποιο είναι το μέγιστο μέγεθος σε ΚΒ που μπορεί να έχει ένα game.Προσπαθώ με το opm2 ver2,5 να περάσω ένα παιχνίδι μεγέθους 100ΚΒ και μου λέει ότι πρέπει να είναι μέχρι 64ΚΒ.Το beach rally όμως είναι στα 84.

 

Soy apantw gia to 2o

Ti version exeis;;, egw exw thn 4.28 kai mou douleyei mia xara me to opm 2,5. an 8eleis bres thn ekdosh opm 2.7 pou einai poly kalyterh apo thn 2.5

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα να ρωτήσω με το κινητάκι μας μπορουμε να κάνουμε browse μέσω bluetooth σε άλλα κινητά όπως είδα σε κάποια άλλα κινητά. Και 2ον ποιο είναι το μέγιστο μέγεθος σε ΚΒ που μπορεί να έχει ένα game.Προσπαθώ με το opm2 ver2,5 να περάσω ένα παιχνίδι μεγέθους 100ΚΒ και μου λέει ότι πρέπει να είναι μέχρι 64ΚΒ.Το beach rally όμως είναι στα 84.

Οσον αφορά το πρώτο, όχι δε μπορείς να κάνεις browse σε άλλα κινητά. Αυτή την δυνατότητα την έχουν μόνο κάποια SonyEricsson και μόνο όσα εχουν το χαρακτηριστικό QuickShare.

Phantom Of The Opera
Link to comment
Share on other sites

filtate LuckyStriker...gia osa de sou apantiso simainei oti de ksero i oti de ksero sigoura. pantos emena tis anafores paradosis mou tis vgazei aknonika me ta onomata. kai i imerominia stin othoni emfanizetai an pas, rithmiseis/rithmiseis oras kai imerominias/imerominia/emfanisi imerominias patas epilogi kai ...tsoup!!! skaei miti i imerominia stin othoni. kali fasi.

thnx.. to epsa3a xtes ligo kai vrika pws emfanizete i imirominia.

kati akoma pou 3exasa na rotisw xtes:

- me ipiligmena agglika gia glossa tilefonou mporoume na grapsoume greek sms xwris t9?? ( rwtaw gia tin nea ekdosi 5.35)

Link to comment
Share on other sites

Και στην 5.24 και στην 5,26 δεν αναγνώριζε τους ελληικούς χαρακτήρες στο μενού της σιμ της βόνταφον και της κοσμοτέ.Απ΄ότι γράφεις διορθώθηκε,μήπως διορθώθηκε (οπως ηταν στην 4,44)το χρώμα (ήταν κίτρινο ενώ μετα λευκό) της ένδειξης ηχου ή του μουσικού κομματιού στο μενού έκθεση-ηχοι?
Αυτό ήταν κάτι για το οποίο δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν όντως κίτρινο, ναι, παραμένει υποκίτρινο και στην 5.35 :( (αν και δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι bug ή feature αυτό)

 

me epiligmena agglika gia glossa tilefonou mporoume na grapsoume greek sms xwris t9?? ( rwtaw gia tin nea ekdosi 5.35)
ΟΧΙ... :(

 

to kinito mou ine vodafone live mpori na anafa8misti me 5.35??

oxi apo vodafone, 8a i8ela apli anafa8misi (na figi to eknevristiko menu ktl..)

Το εκνευριστικό μενού φεύγει και χωρίς αναβάθμιση :) Θα πας Μενού-->Ρυθμίσεις-->Προσωπικές Συντομεύσεις και θα επιλέξεις κάτι άλλο από Vodafone Live! (πχ Αριθμομηχανή). Επίσης το BT σε σύγκριση με την 4.28 είναι πολύ σταθερό, συνδεόμαι με το MobiMB (2.2) χωρίς να με πετάει κάθε τρεις και λίγο.
Link to comment
Share on other sites

file ramidake mipos exeis to mobimb 2.2? mou to edose ena paidi apo do mes alla eixe leiksei i version. evala kai to krakaki alla tipota pali. mporeis na voithiseis? mou xei spasei ta ... neura to logotypo kai thelo na to eksafaniso.
Link to comment
Share on other sites

...ποιο είναι το μέγιστο μέγεθος σε ΚΒ που μπορεί να έχει ένα game.Προσπαθώ με το opm2 ver2,5 να περάσω ένα παιχνίδι μεγέθους 100ΚΒ και μου λέει ότι πρέπει να είναι μέχρι 64ΚΒ.Το beach rally όμως είναι στα 84.
Μέγιστο μέγεθος στα 128Kb. Προφανώς θέλεις μια νεότερη έκδοση από το 2.5

Παρεμπιπτόντως, το Handset Manager της Mobile Action http://www.mobileaction.com (Τελευταία έκδοση από internet, συνοδευτικό software με το BT PC-MA700) με έχει αφήσει απόλυτα ικανοποιημένο. Το ΒΤ επίσης δουλεύει αναμφίβολα πολύ πιο γρήγορα (και σταθερά) από το MobiMB.

Link to comment
Share on other sites

paidia kai ego mia erothsh!

to samsung d500 (pera apo thn mh upodoxh gia extra karta) mporei na sugkri8ei me to 6230 pou exo kai ego?

euxaristo

http://www.jesuslovesyou.gr

Ο ΘΕΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΓΑΠΗ !

Link to comment
Share on other sites

Διαβάζοντας ένα άρθρο για ιούς στα S60 κινητά, αναρωτιέμαι γιατί να είναι μόνο αυτά ευάλωτα (αν κατάλαβα σωστά βέβαια) και όχι και τα κινητά της γενιάς S40? Είναι το Symbian OS απαραίτητη προϋπόθεση για να μεταφερθεί ένας ιός;

 

Υπάρχει επίσης περίπτωση να συνδεθεί κάποιος μέσω ΒΤ ακόμα και αν κάνεις απόρριψη την αίτηση αποστολής κάποιου αρχείου του; Έχω δεχτεί αρκετές "επιθέσεις" τελευταία, κυρίως από πιτσιρικάδες που βρίσκουν το bluehacking ό,τι πιο έξυπνο για να περάσεις διασκεδαστικά ένα βράδυ... Υπάρχει τρόπος να σταματήσει μια τέτοιου είδους ενόχληση χωρίς να απενεργοποιηθεί το ΒΤ ή πάμε στον παλιό καλό τρόπο του "κανονίζω τους λογαριασμούς μου σαν άντρας;" :vava:

 

Α, παρεμπιπτόντως, έχω το ΝΟΚΙΑ 6230...

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που το 6230 και γενικοτερα τα series 40 κινητα δεν εχουν λειτουργικο δεν ειναι ευαλωτα και σε ιους.Οποτε don't worry.

Τωρα για αυτο που λες για το Bluetooth αν δεν το χρειαζεσαι να ειναι ανοικτο συνεχεια τοτε κλεινε το αλλιως βαλε να μην ειναι η συσκευη σου ορατη σε ολους.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

paidia kai ego mia erothsh!

to samsung d500 (pera apo thn mh upodoxh gia extra karta) mporei na sugkri8ei me to 6230 pou exo kai ego?

euxaristo

καλυτερη καμερα,ηχειο και εχει εσωτερικη 96mb.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήταν κάτι για το οποίο δεν ήμουν σίγουρος αν ήταν όντως κίτρινο, ναι, παραμένει υποκίτρινο και στην 5.35 :( (αν και δεν γνωρίζω κατά πόσο είναι bug ή feature αυτό)

 

ΟΧΙ... :(

 

Το εκνευριστικό μενού φεύγει και χωρίς αναβάθμιση :) Θα πας Μενού-->Ρυθμίσεις-->Προσωπικές Συντομεύσεις και θα επιλέξεις κάτι άλλο από Vodafone Live! (πχ Αριθμομηχανή). Επίσης το BT σε σύγκριση με την 4.28 είναι πολύ σταθερό, συνδεόμαι με το MobiMB (2.2) χωρίς να με πετάει κάθε τρεις και λίγο.

Που την έκανες την αναβάθμιση στην Θεσ/νικη, αν δεν κάνω στην Καλαμαριά κάπου ,μπορείς να μου πεις μήπως έρθει ενας ανιψιός μου, που μένει στην Αρετσού.

Ευχαρστώ

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Που την έκανες την αναβάθμιση στην Θεσ/νικη, αν δεν κάνω στην Καλαμαριά κάπου ,μπορείς να μου πεις μήπως έρθει ενας ανιψιός μου, που μένει στην Αρετσού
Αν και με μπέρδεψε λίγο η διατύπωσή σου :confused:, θα σου πω: Την αναβάθμιση την έκανα στο μαγαζί του leosef (μέλος του myphone), στο NETBUREAU, M. Αλεξάνδρου 29, Κορδελιό (2310703077 ζητάς τον κώστα).

 

Τυχαίνει να είμαι κι εγώ στην Αρετσού, αν θέλεις στείλε μου ένα ΡΜ να μου εξηγήσεις τι και πώς, μήπως μπορώ να βοηθήσω παραπάνω αν χρειαστεί...

Link to comment
Share on other sites

Hello!

Έχω κι εγώ μια απορία:

Γίνεται αριθμοί τηλεφώνων που είναι μέσα σε ένα SMS να εμφανίζονται ως όνομα επαφής? (εφόσον φυσικά υπάρχει η αντίστοιχη επαφή!)

Το παλιό μου Siemens το έκανε και ήταν ιδιαίτερα χρήσιμο, ειδικά σε μηνύματα "WHO CALLED" (που να ψάχνεις τον κατάλογο αν είναι αριθμός που δε θυμάσαι απ' έξω...)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια Plz , κατέβασα το φιδάκι από εδώ και ενώ το βάζω στο 6230 μου, μόλις πάω να το παίξω μου λέει "μη έγκυρο αρχείο"
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λίγη βοήθεια Plz , κατέβασα το φιδάκι από εδώ και ενώ το βάζω στο 6230 μου, μόλις πάω να το παίξω μου λέει "μη έγκυρο αρχείο"

 

Pws to egkatesthses;;

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...