Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε jacobs76 αν έχεις win98-πρώτη έκδοση ατύχησες. Συγκεκριμένα, χθες προσπαθούσα να βάλω το pc suite σε μηχάνημα με win98 (πρώτη έκδοση) αλλά δεν τα κατάφερα. Χρειάζεται λέει, win98 second edition για να τρέξει....
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:( πήγα χθές κ έκανα ανάβάθμιση το κινητό, η μνήμη τελικά που είναι μειωμένη, είναι πλασματικό ή πραγματικά λόγω προβλήματος μειώθηκε; κ κάτι άλλο,οι φωτογραφίες μου φαίνονται πιό καθαρά ή είναι η ιδέα μου; όπως κ τα βιντεάκια;
Link to comment
Share on other sites

FORTIZO TO NOKIA 6230 GIA 3 ORES PERIPOU KAI MOY VGAZEI MINIMA "MPATARIA FORTISMENI", TI PIO FISIOLOGIKO, OMOS META APO 2 LEPTA ERXETAI ALLO MINIMA "MPATARIA EXANTLEITAI", ETSI LEO NA TO CSANAFORTISO MOY VGAZEI MINIMA "MPATARIA FORTISMENI" KAI META APO KANENA 10LEPTO "ADYNAMIA FORTISIS".

 

CSEREI KANEIS TI SIMVAINEI?

 

EPISIS DE FTAEI O FORTISTIS GIATI DOKIMASA KAI ME ALLON KAI EIXA TO IDIO PROVLIMA.

 

PERIMENO TI VOITHEIA SAS EUXARISTO PROKATAVOLIKA

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος actorius (16 Αύγ. 2004 , 12:43)

 

Καλημέρα! Πριν καμιά βδομάδα αγόρασα κ εγώ το super κινητάκι μας κ έχω μερικές ερωτήσεις. Συγνώμη αν έχουν επαναληφθεί και ίσως απαντηθεί, αλλά μέσα σε τόσες πολλές σελίδες ακόμα κ ένα search μερικές φορές δεν είναι αποτελεσματικό. Το πρώτο κ πιο σοβαρό πρόβλημα που έχω είναι οτι η μπαταρία κρατάει ακριβώς μια μέρα άσχετα με τη χρήση που κάνω.Το φόρτισα κλειστό για ένα 12ωρο αλλά κ πάλι τα ίδια.Any ideas? Μπορώ να κάνω κάτι για να επεκτείνω τη ζωή της?

 

 

Ενδεχομένως να προκάλεσες τεχνικό πρόβλημα στους συσσωρευτές της μπαταρίας από τον υπερβολικό χρόνο φόρτισης (12 ώρες!) την στιγμή που αν δεν κάνω λάθος μέχρι σήμερα δεν είδα πουθενά σε κανένα manual των συσκευών μου να προτείνονται τέτοιες πρακτικές (εκτός κάποιων πολύ παλιών NiCd συσσωρευτών όπου η πρώτη φόρτιση έπρεπε να είναι οκτάωρη).

 

Στο 6310i μου με το οποίο έχω συμπληρώσει 2 χρόνια εντατικής χρήσης η πρώτη φόρτιση κράτησε περίπου 2,5 ώρες, δεν εφάρμοσα καμία υπερβολή (ή άλλου είδους συμβουλές διαφόρων), όπως και στις υπόλοιπες συσκευές μου και μέχρι σήμερα η μπαταρία αποδίδει άψογα με ικανοποιητικούς χρόνους αναμονής..

 

Το ίδιο συμβαίνει και στους φορητούς υπολογιστές όταν τους αφήνουμε συνεχώς «στην πρίζα» με αποτέλεσμα την σταδιακή κατάρρευση της ενεργειακής κυψέλης τους, οπότε διαβάστε τις οδηγίες χρήσης, μην εφαρμόζετε «ότι ακούτε» και προσοχή!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drkaltsas (17 Αύγ. 2004 , 12:40)

 

:( πήγα χθές κ έκανα ανάβάθμιση το κινητό, η μνήμη τελικά που είναι μειωμένη, είναι πλασματικό ή πραγματικά λόγω προβλήματος μειώθηκε; κ κάτι άλλο,οι φωτογραφίες μου φαίνονται πιό καθαρά ή είναι η ιδέα μου; όπως κ τα βιντεάκια;

 

Δεν είναι η ιδέα σου.Η διαφορά αό την 3.15 είναι φοβερή!!!4-5 σελίδες πιο πίσω έχω και παραδείγματα.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Γειά χαρά σε όλους! Ευχαριστώ όλα τα παιδιά που μου έδωσαν τη γνώμη τους. Δυστυχώς η ιστορία με τη μπαταρία συνεχίζεται. :worry: Το BT είναι κλειστό και άσχετα με τη χρήση που κάνω η μπαταρία στη μια μέρα ακριβώς τελειώνει. Μια μέρα εσκεμμένα έκανα ελάχιστη χρήση του τηλεφώνου, ουτε java ουτε σύνδεση με pc ούτε τίποτα, μόνο κανένα τηλεφώνημα όποτε χρειαζόταν αλλά η μπαταρία τα ίδια...Την πρώτη φορά τη φόρτισα 2,5 περίπου ώρες μέχρι που βγήκε η ένδειξη full. Τέλος πάντων, για να μη σας ζαλίζω άλλο λεω να περάσω απο κανένα service να δουν τη μπαταρία οι τεχνικοί μπας κ βρούμε καμία άκρη.

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr (17 Αύγ. 2004 , 11:21)

 

Δεν είναι η ιδέα σου.Η διαφορά αό την 3.15 είναι φοβερή!!!4-5 σελίδες πιο πίσω έχω και παραδείγματα.

 

ναι το είδα.Για το βιντεάκι,βλέπεις καμμία διαφορά; κ τελικά η μνήμη πρέπει να είναι σφάλμα ή αλλιώς bug,είναι πλασματικό.Εάν δοκιμάσεις να βάλεις ένα αρχείο μεγαλύτερο απο αυτό που δείχνει η διαθέσιμη μνήμη, τότε αυτομάτως μεγαλώνει!!Η όταν σβήνεις κάποιο αρχείο, τότε λιγοστεύει!!Καλό εε; :p
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kokovikos (17 Αύγ. 2004 , 10:49)

 

Φίλε dimitrisgr σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Που θα μπορούσα να δω ποιά είναι η version του κινητού μου;;

Και το ερώτημα είναι : αυτό το bug μειώνει την μνήμη του κινητού από 8 σε 4mb ή απλά δεν την αναφέρει σωστά όπως θα έπρεπε;!

Ευχαριστώ!

 

 

ayto me tin mnimi sou pithanon na einai bug an exeis tin version 3.15 KANE *#0000# kai des poia ver sou exoune balei an grafei 3.15 pigene na stin xanaperasoun . Einai afysiko na bgazei oti exeis ligoteri mnimi. Min baleis tin kainourgia giati exei polla problimatakia :)

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DeathAngel (17 Αύγ. 2004 , 09:17)

 

... ή μια καλή θηκούλα :)

 

@ actorius Μήπως έχεις ενεργοποιημένο το BT;

 

Και μια απορία Mp3 στην mmc πως περνάμε; Δοκίμασα να στείλω ένα μέσω ΒΤ και έφαγα πόρτα. Γενικά η σουήτα με το ΒΤ δεν συνεργάζεται και τόσο καλά.

 

 

Me Yperythres kai PC Suite i Oxygen PC Suite kalytera dokimase na peraseis ta mp3 stin MMC . Yparxei kai o patroparadotos tropos to drag and drop apo explorer leitourgei me yperythres kai pernaei ta mp3 aneta.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr (17 Αύγ. 2004 , 14:05)

 

ayto me tin mnimi sou pithanon na einai bug an exeis tin version 3.15 KANE *#0000# kai des poia ver sou exoune balei an grafei 3.15 pigene na stin xanaperasoun . Einai afysiko na bgazei oti exeis ligoteri mnimi. Min baleis tin kainourgia giati exei polla problimatakia :)

 

ποιά προβληματάκια δλδ έχει η 4.28; όσο την έχω δουλέψει δεν έχει κανένα πρόβλημα εκτός του bug με την μνήμη που είναι ασήμαντο. Ίσα ίσα μόνο που βελτιώνει σημαντικά την ποιότητα της φωτο, φτάνει
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος dimitrisgr (17 Αύγ. 2004 , 16:05)

 

ayto me tin mnimi sou pithanon na einai bug an exeis tin version 3.15 KANE *#0000# kai des poia ver sou exoune balei an grafei 3.15 pigene na stin xanaperasoun . Einai afysiko na bgazei oti exeis ligoteri mnimi. Min baleis tin kainourgia giati exei polla problimatakia :)

 

Συγγνώμη φίλε μου αλλά που τα είδες τα προβλήματα;Εκτός του bug της μνήμης δεν έχει αναφερθεί εδώ μέσα τίποτα άλλο.Αν ξέρεις προβλήματα που παρουσιάζει, φιλικάπάντα πες τα μας.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος drkaltsas (17 Αύγ. 2004 , 13:56)

 

ναι το είδα.Για το βιντεάκι,βλέπεις καμμία διαφορά; κ τελικά η μνήμη πρέπει να είναι σφάλμα ή αλλιώς bug,είναι πλασματικό.Εάν δοκιμάσεις να βάλεις ένα αρχείο μεγαλύτερο απο αυτό που δείχνει η διαθέσιμη μνήμη, τότε αυτομάτως μεγαλώνει!!Η όταν σβήνεις κάποιο αρχείο, τότε λιγοστεύει!!Καλό εε; :p

 

Φιλε μου, μεγάλη διαφορά σε ό,τι έχει σχέση με την κάμερα, βεβαίως και στα video!

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμιση που κανετε ρε παιδια;Ποσο κοστιζει;Και ποση ωρα κανει;
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (17 Αύγ. 2004 , 17:58)

 

Mόλις το πήρα...ΑΨΟΓΟ κινητάκι!

Καμία σχέση με το πρηγούμενο 6220...

 

 

Toso kalo einai. Toso megales diafores apo to 6220? Giati arxisa na to skeftomai kai egw na to parw (Tha to epairna alla mou fainetai oti moiazei (se pio protogwnh morfh) me to 6220!).

Mhpws tha vgei kanena kainourgio p.x. 6230i?

Link to comment
Share on other sites

kalipsera paidia

 

molis to agorasa kai ego kai to exo gia fortisma

 

mporeite na mou apantisete sta parakato?

1. posi ora gia proti fortisi xreiazetai?

2. poia einai i teleftaia sw firmware

3. an exei vgei kaninourgia anavathmisi kai an nai ti diorthonei kai

4. otan to kinito einai se anamoni kai fainetai mono to roloi otan kapoios sou stelnei ena minima iparxei kapoio fakelaki pou fainetai i oxi?

 

afta efxaristo

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras (17 Αύγ. 2004 , 20:03)

 

Toso kalo einai. Toso megales diafores apo to 6220? Giati arxisa na to skeftomai kai egw na to parw (Tha to epairna alla mou fainetai oti moiazei (se pio protogwnh morfh) me to 6220!).

Mhpws tha vgei kanena kainourgio p.x. 6230i?

 

 

Eλληνικέ αέρα καμία σχέση το ένα με το άλλο!

Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα αλλά το 6230 είναι μακράν καλύτερο.. :happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (17 Αύγ. 2004 , 20:56)

 

kalipsera paidia

 

molis to agorasa kai ego kai to exo gia fortisma

 

mporeite na mou apantisete sta parakato?

1. posi ora gia proti fortisi xreiazetai?

2. poia einai i teleftaia sw firmware

3. an exei vgei kaninourgia anavathmisi kai an nai ti diorthonei kai

4. otan to kinito einai se anamoni kai fainetai mono to roloi otan kapoios sou stelnei ena minima iparxei kapoio fakelaki pou fainetai i oxi?

 

afta efxaristo

 

Καλησπερα αγαπητη bettytsa,1. 8 με 10 ωρες ,2. 4.28 και απο οτι λενε τα παιδια διορθωνει πολυ την φωτο οχι πως εχει τιποτα αλλα την κανει ποιο καθαρη και επισης και τα βιντεο.Εχει καποιο bug που δειχνει την μνημη ποιο μικρη αλλα δεν ειναι.4. Υπαρχει φακελακι για το μηνυμα και ενα τηλεφωνο μικρο για την αναπαν κληση.Ελπιζω να βοηθησα και ελπιζω να το απολαυσεις το κινητο.Μεγιες :) :) :) :) :) :)
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (17 Αύγ. 2004 , 20:56)

 

kalipsera paidia

 

molis to agorasa kai ego kai to exo gia fortisma

 

mporeite na mou apantisete sta parakato?

1. posi ora gia proti fortisi xreiazetai?

2. poia einai i teleftaia sw firmware

3. an exei vgei kaninourgia anavathmisi kai an nai ti diorthonei kai

4. otan to kinito einai se anamoni kai fainetai mono to roloi otan kapoios sou stelnei ena minima iparxei kapoio fakelaki pou fainetai i oxi?

 

afta efxaristo

 

 

Μπετιτσα κι εγώ τώρα το φορτίζω.

 

1. Δεν παίζει ρόλο.Φορτισέ το κ βγάλτο.Οσο και να το αφήσεις δεν θα γίνει τίποτα.Ισα ίσα που μπορείς να του κάνεις ζημιά όπως ένας φίλος επάνω.

2. Η δική μου παρτίδα έχει την 4.28 με product date 24-6-04

3 κ 4 i dont know

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bettytsa (17 Αύγ. 2004 , 20:56)

 

kalipsera paidia

 

molis to agorasa kai ego kai to exo gia fortisma

 

mporeite na mou apantisete sta parakato?

1. posi ora gia proti fortisi xreiazetai?

2. poia einai i teleftaia sw firmware

3. an exei vgei kaninourgia anavathmisi kai an nai ti diorthonei kai

4. otan to kinito einai se anamoni kai fainetai mono to roloi otan kapoios sou stelnei ena minima iparxei kapoio fakelaki pou fainetai i oxi?

 

afta efxaristo

 

 

4 To pithanotero (an oxi sigouro). Se ola ta kinhta ths seiras tou etsi ginetai.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος elteo (17 Αύγ. 2004 , 21:33)

 

Eλληνικέ αέρα καμία σχέση το ένα με το άλλο!

Κι εγώ αυτή την εντύπωση είχα αλλά το 6230 είναι μακράν καλύτερο.. :happy:

 

 

Epeidh se genikes grammes fainontai paromoia: video, fotografiki, series 40, irda, egrxomi othoni (se genikes grammes eipame :p ), idia filosofia, idioi pelates ktl. Vevaia twra pou to prosexw kalytera vlepw oti to 6230 einai poly kalytero (bluetooth, 65k othoni, kalo video kai foto (oxi san tis mal@akies tou 6220)).

 

P.S. Poso paei to malli? Yparxei sthn agora (giati eixan akoustei terasties elleipseis (kai listes anamonhs san ta autokinhta))?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras (17 Αύγ. 2004 , 21:43)

 

4 To pithanotero (an oxi sigouro). Se ola ta kinhta ths seiras tou etsi ginetai.

 

 

Me prolavan alloi (sigouro einai).

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος greek_aeras (17 Αύγ. 2004 , 21:51)

 

Epeidh se genikes grammes fainontai paromoia: video, fotografiki, series 40, irda, egrxomi othoni (se genikes grammes eipame :p ), idia filosofia, idioi pelates ktl. Vevaia twra pou to prosexw kalytera vlepw oti to 6230 einai poly kalytero (bluetooth, 65k othoni, kalo video kai foto (oxi san tis mal@akies tou 6220)).

 

P.S. Poso paei to malli? Yparxei sthn agora (giati eixan akoustei terasties elleipseis (kai listes anamonhs san ta autokinhta))?

 

 

Eγώ το πήρα από το telefonCity 332 ευρώ.:happy:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...