Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης παρολο που πιθανοτατα εχει ειπωθει ξανα.

 

Η αυτονομια του κινητου χωρις ιδιαιτερη χρηση της καμερας και του Video (εως και καθολου) πως παει; Ενδιαφερεται για την αγορα του γνωστος μου αλλα χρειαζεται το τηλεφωνο χωρις φορτιση τουλαχιστον 2 μερες με φυσιολογικη χρηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stephen (21 Ιούλ. 2004 , 18:45)

 

Μια ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης παρολο που πιθανοτατα εχει ειπωθει ξανα.

 

Η αυτονομια του κινητου χωρις ιδιαιτερη χρηση της καμερας και του Video (εως και καθολου) πως παει; Ενδιαφερεται για την αγορα του γνωστος μου αλλα χρειαζεται το τηλεφωνο χωρις φορτιση τουλαχιστον 2 μερες με φυσιολογικη χρηση.

 

 

Εμένα με αρκετή χρήση του τηλεφώνου για συνομιλίες : περίπου 1 ώρα τη μέρα (όχι μηνύματα, ελάχιστο BT, περίπου 3-4 φωτογραφίες τη μέρα, όχι βίντεο) και όλο το 24ωρο ανοικτό, κρατάει minimum 2 μέρες... Αν μιλίσω λιγότερο κρατάει μέχρι και 3 μέρες.

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

αφού επαναλάβω την ερώτησή μου,μήπως κάποιος έχει καταφέρει να εγκαταστήσει εφαρμογές στο φάκελο παιχνίδια κι όχι συλλογή,θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας την άποψή μου για την ποιότητα φωτογραφιών του 6230.Μετά από πολύ "ψάξιμο" στην ποιότητα φωτογραφιών από κινητά τηλέφωνα,έχω καταλήξει στο συμπερασμα πως το 6230 υστερεί λίγο στην απεικόνιση των χρωμάτων,ειδικά όταν βλέπεις τις φωτο στον υπολογιστή.Έχω όμως να σημειώσω το τεράστιο πλεονέκτημα του 6230 σε σχέση με τα περισσότερα κινητά,πως έχει ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ ευκρίνεια!!!!!!έχω δει ακόμη και φωτογραφίες κινητών 1 megapixel να φαίνονται "πιξελιασμένες" και να δείχνουν χειρότερες από αυτές που τραβάει το 6230 σε ανάλυση VGA.Εν κατακλείδι λοιπόν θέλω να πω πως τελικά οι φωτογραφίες του 6230 είναι πάρα πολύ καλές, και θα ήταν άριστες,αν είχαν λίγο πιο ζωντανά χρώματα.Σημειώνω βέβαια πως αυτό το πρόβλημα το έχουν πολλά κινητά,κι ότι δεν είναι τραγικό,αφού με λίγη επεξεργασία στο photoshop διορθώνονται πολύ εύκολα!

Περιμένω και τα δικά σας σχόλια!

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ψάξει αρκετά δεν βρήκα συγκεκριμένη απάντηση στο θέμα πόσες τελικά επαφές χωράει... μήπως είναι εύκολο να μας δώσετε μια σαφή απάντηση???

 

Ευχαριστώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Emena paidia me endiaferei to sygekrimeno kinito gia 2 logous, radiofono kai fysika mp3 player... den ksero alli syskeui pou na exei ta pleonektimata auta. Alla edo i erotisi:

Yparxei alli syskeui me mp3 player kai dynatotia epektasis mnimis ? Kai os posi mnimi ftanei to sygekrimeno ? (exo akousei gia 512 se sygekrimenes markes alla den tha ithela na psaxno ta dedomena mou kamia mera... ).

Episis akougete kala (ennoo poiotita hxou) ? I mapa to karpouzi ? (Parepiptontos exei mazi mesa card reader kai akoustika ?? ) :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PeiramatoZwo (21 Ιούλ. 2004 , 22:34)

 

Emena paidia me endiaferei to sygekrimeno kinito gia 2 logous, radiofono kai fysika mp3 player... den ksero alli syskeui pou na exei ta pleonektimata auta. Alla edo i erotisi:

Yparxei alli syskeui me mp3 player kai dynatotia epektasis mnimis ? Kai os posi mnimi ftanei to sygekrimeno ? (exo akousei gia 512 se sygekrimenes markes alla den tha ithela na psaxno ta dedomena mou kamia mera... ).

Episis akougete kala (ennoo poiotita hxou) ? I mapa to karpouzi ? (Parepiptontos exei mazi mesa card reader kai akoustika ?? ) :wacko:

 

υπάρχουν,όπως siemens sx1,nokia 7610 κλπ,αλλά πέρα του ότι έχουν μεγάλη διαφορά στην τιμή,έχουν και πολή χειρότερη ποιότητα mp3 player σε σχέση με το 6230.η ποιότητα αυτού είναι η καλύτερη που θα συναντήσεις σε κινητό.υπάρχουν και κάρτες 1GB ,αλλά δεν νομίζω να έχει δοκιμαστεί από κανένα,τουλάχιστον εδώ μέσα.ακουστικά ΝΑΙ card reader ΟΧΙ.γενικά η ποιότητα αναπαραγωγής mp3 είναι η καλύτερη από τα κινητά που κυκλοφορούν αυτή τη στιγμή :)

Link to comment
Share on other sites

συγνώμη που επιμένω,αλλά ξέρει τελικά κανένας τίποτα για εγκατάσταση εφαρμογών σε άλλο φάκελο?αν κάποιος πιστεύει ότι δεν γίνεται,ας μας το πει κι εμάς να σταματήσω να ψάχνω!ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Paidia sorry an to exete apanthsei alla epeidh einai 59 selides kai oso epsaksa de brhka kati , mporw tis epafes apo to 6600 poy tis exw katebasei se arxeio .csv (anoigei me excel) me to contact manager na tis perasw sto 6230 me kapoio tropo ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα. Επειδή απουσιάζω από τα εγκόσμια, μπορεί κάποιος να μου πει να έχει βγει καινούρια έκδοση για το κινητό (η δικιά μου είναι η 3.15) και αν επιτέλους δείχνει την ώρα όσο το κινητό βρίσκεται στην αναμονή?
Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας παρακαλω απαντηστε μου για την σελιδα με το blank operator logo.οταν παω να μπω μου βγαζει οτι πρωτα πρεπει να κατεβασω καποιο αρχειο.ειναι ασφαλες?

 

επισης, εχω υπερυθρες για συνδεση με υπολογιστη και το nokia pc suite.οταν ομως μεταφερω φωτογραφιες απο τον υπολογιστη, τις παραμορφωνει και δεν φαινονται καλα.τι μπορει να φταει?

 

τελος,τι προγραμματα μπορω να βαλω στο κινητο και απο που?πχ εχω ακουσει για winamp???υπαρχει κανενα προγραμμα ωστε οταν κανω περιηγηση στο μενου να εχω απο πισω καποιο δικο μου φοντο?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

@ chamelaion

Exei bgei kai pio kainourgia h 4.28.Mpes http://www.portal.sedf.net gia na thn katebaseis.Ti ennoeis otan les an deixnei thn wra otan brisketai se anamonh?Kai egw thn 3.15 exw kai thn deixnei kanonika.

 

@ kavala21

Distixws den mporeis na baleis programmata (an ennoeis tis efarmoges apo 6600ktl)Oso afora gia tis IR des thn taxutita apo tis IR nomizw prepei na einai 38.400 h 34.800 den 8eimamai kala,an kanw la8os na me deior8wsei kapoios.

LIFE IS SHORT... RIDE HARD
Link to comment
Share on other sites

H αναβάθμιση του 6230 4.28 είναι 106ΜΒ. Γι αυτό αν δεν έχετε απαραίτητο εξοπλισμό για αναβαθμίσεις μην προσπαθήσετε να κατεβάσετε τζάμπα
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος t630user (22 Ιούλ. 2004 , 08:03)

 

@ chamelaion

Exei bgei kai pio kainourgia h 4.28.Mpes http://www.portal.sedf.net gia na thn katebaseis.Ti ennoeis otan les an deixnei thn wra otan brisketai se anamonh?Kai egw thn 3.15 exw kai thn deixnei kanonika.

 

 

Egw otan eimai stin anamoni den vlepw wra. Mipws ftaiei kapoia rithmisi? (den enow otan mpainei to screen saver).

Τα λέτε..
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chamelaion (22 Ιούλ. 2004 , 10:22)

 

Egw otan eimai stin anamoni den vlepw wra. Mipws ftaiei kapoia rithmisi? (den enow otan mpainei to screen saver).

 

στις ρυθμίσεις ώρας και ημερομηνίας μήπως έχεις βάλει απόκρυψη ώρας?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Stephen (21 Ιούλ. 2004 , 18:45)

 

Μια ερωτηση προς τους κατοχους της συσκευης παρολο που πιθανοτατα εχει ειπωθει ξανα.

 

Η αυτονομια του κινητου χωρις ιδιαιτερη χρηση της καμερας και του Video (εως και καθολου) πως παει; Ενδιαφερεται για την αγορα του γνωστος μου αλλα χρειαζεται το τηλεφωνο χωρις φορτιση τουλαχιστον 2 μερες με φυσιολογικη χρηση.

 

 

Σε πρόγραμμα 600 λεπτών, με αλλά τόσα και παραπάνω σε εισερχόμενες και με ελάχιστα μηνύματα το μήνα κρατάει 3 μέρες

Link to comment
Share on other sites

Molis phra thn ashmenia prosopsi!!! Wraia de lew..... alla alla

Loipei to PLIKTROLOGIO....

ti etsi mauro tha meinei...????? :confused: :confused:

Kserei kaneis an yparxei to adistoixo ashmenio pouthena...????

Link to comment
Share on other sites

28 eyra apo germano. alla ekei den ikseran tipota gia to plhktrologio...

mou lene oti den tha bgei... Kala tous lew afoy toxw dei sto net!!! kai h klasikh tous apadhsh : "Ti na sou poume... :whistle: "

Padws sto plaisio pou eida sth selida exei foto me ashmenia prosopsi! Arage tha yparxei ? KSEREI keneis???

Link to comment
Share on other sites

Καλά, μήμπως είναι καραγκιόζηδες; Την έχουν δει δλδ ότι το πληκτρολόγιο είναι indestructible;

 

Καλή φάσις πάντως να πουλάς χώρια τα πλαστικά και χώρια τα πληκτρολόγια. ΖΗΤΩ ΤΑ $$ !

 

Το μόνο που μπορώ να φανταστώ είναι ότι ψάχνουν πόσο θα πουλάνε τα πληκτρολόγια...

 

Αντε γειά μας!

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σχετικα με το 6230....

ποσα kb mms δεχεται....

ενας φιλος μου που το χει-εγω εχω το 7610-με στελνει βιντεο μμς κανονικα...

εγω οσες φορες τον εστειλα εικονα πανω απο 30 kb η βιντεακι δεν το πηρε ποτε....

μολις κατεβαζω την αναλυση στην "μικρη" photo(γυρω στα 6 kb) παιρνει το μμς κανονικα... :wacko: :wacko:

φταιει το κινητο-κατι δεν ειναι ρυθμισμενο καλα? κτλ? φταιει η συνδεση του? αυτος εχει cosmote και εγω vodafone...

εχει κανεις παρομοιο προβλημα???

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου t630user δεν καταλαβα καλα την απαντηση. η παραμορφωση στις φωτογραφιες ωφειλεται στην ταχυτητα των υπερυθρων?εκτος απο αυτο δεν βρηκα πουθενα στο Nokia pc suite 6.2 τετοια επιλογη. τι μπορω να κανω για να μην τις παραμορφωνει στο κινητο???

KAVALA - MACEDONIA - HELLAS

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ

Link to comment
Share on other sites

Pata de3i click ston ypologisti-->idiotites-->Yliko-->Diaxeirisi syskeuwn-->kai psa3e tis IR se kapoia kartela den 8umamai poia leei gia thn taxuthta.

Gia sthle mia foto gia na doume oloi ti ennoeis!!

LIFE IS SHORT... RIDE HARD
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος clarco5 (22 Ιούλ. 2004 , 19:44)

 

Molis phra thn ashmenia prosopsi!!! Wraia de lew..... alla alla

Loipei to PLIKTROLOGIO....

ti etsi mauro tha meinei...????? :confused: :confused:

Kserei kaneis an yparxei to adistoixo ashmenio pouthena...????

 

TO ASIMENIO PLIKTROLOGIO EGO TO PIRA APO TO NOKIA SHOP STH SIGGROU

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος clarco5 (22 Ιούλ. 2004 , 19:44)

 

Molis phra thn ashmenia prosopsi!!! Wraia de lew..... alla alla

Loipei to PLIKTROLOGIO....

ti etsi mauro tha meinei...????? :confused: :confused:

Kserei kaneis an yparxei to adistoixo ashmenio pouthena...????

 

 

Aκριβως τον ιδιο προβληματισμο ειχα κι εγω!! :p :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...