Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δύο είναι τα μειονεκτήματά του....

 

:!: Το ένα έχει σχέση με την οθόνη, όχι με τις διαστάσεις της, αλλά με το γεγονός ότι η έλλειψη φωτεινής σκίασης στις γραμματοσειρές της οθόνης, καθιστούν την αναγνώριση κλήσης αδύνατη σε σκουρόχρωμα φόντο....Επίσης το γεγονος της έλλειψης ζουμ λήψης φωτό..... :o

 

:!: Το άλλο έχει να κανει με την αδυναμία μεταφοράς αρχείων mp3 άμεσα στην mmc....που γίνεται απαγορευτικό αν η διαθέσιμη μνήμη του τηλεφώνου είναι μικρότερη από αυτή του προς μεταφορά αρχείου.... :o

 

Για να θυμούνται οι παλιότεροι και να μαθαίνουν οι νεώτεροι.... ;) :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι θέμα παλαιών και νεοτέρων. Εχω υπ'όψην μου τα "μειονεκτήματα" που αναφέρεις διότι ακολουθώ από πολύ κοντά αυτό το thread. Ομως, το ζούμ ελάχιστα με σκοτίζει. Για MP3 λέω να τα περνάω με reader (όσο κι αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να σβήνω και να βγάζω τη μπαταρία - δε θα αλλάζω και playlist κάθε 2 μέρες!). Για το σκουρόχρωμο φόντο ίδωμεν. Θα κάνουμε λίγο υπομονή και ύστερα θα το ρίξουμε στη γκρίνια.

 

Γι'αυτό και στο post μου διευκρίνισα "κατ'εμέ", για να μη φανεί ότι γράφω κανένα "ultimate 6230 verdict".

 

Τα σέβη μου.

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ

Εχει κανεις δοκιμασει το mobiMB v2.0; Εγω το δοκιμασα στο 6230 μου αλλα το μονο που κανει ειναι να μου διαβαζει τι εχω στο τηλεφωνο (μονο φακελους) και στην καρτα.Δεν μπορω να κανω επικοληση ενα παιχνιδι στα παιχνιδια (Δηλαδη δεν δουλευει καθολου το paste)

Ξερει κανεις γιατι;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος danaus (26 Ιούλ. 2004 , 15:44)

 

Δεν είναι θέμα παλαιών και νεοτέρων.

Ότι λέμε επηρεάζουμε και παράλληλα ενημερώνουμε χρήστες ή υποψήφιους χρήστες....Αρα ο προηγούμενος χαρακτηρισμός είναι καίριος... ;)

Για MP3 λέω να τα περνάω με reader (όσο κι αν αυτό σημαίνει ότι θα πρέπει να σβήνω και να βγάζω τη μπαταρία - δε θα αλλάζω και playlist κάθε 2 μέρες!).

Στην εποχή της απλοποίησης τέτοιες ενέργειες μάλλον δεν προάγουν την ευχρηστία....Μιλώ πολύ απλά ότι ενα mp3 τραγούδι δεν μπορεί να μεταδοθεί μέσω bt από το ένα τηλέφωνο στο άλλο, επειδή δεν του το επιτρέπει η μνήμη του κινητού...κάτι άστοχο, εφόσον υπάρχει ολόκληρη MMC που δεν αξιοιποιείται σωστά.... :o

 

Κατά τα άλλα....τα σεβη μου! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gregorisvas (24 Ιούλ. 2004 , 23:27)

 

Δες καπου μεσα στις ρυθμισεις των μηνυματων στο 7610 λεει Μεγεθος Εικονας...Βαλτε το στο Μεγαλο...Νομιζω πως αυτο φταιει...Για checkαρισε το... :)

 

χμμ νομιζω οτι αυτο αφορα για το μεγεθος που θες να στειλεις την εικονα και οχι να παρεις... εγω στο 7610 εχω επιλεξει μικρο μεγεθος-για να παιρνουν το μμς μου οι παντες-αλλα αρχειο πανω απο 50kb μου ρχεται κανονικα....

μαλλον αλλου θα ειναι το προβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Hello paidia! Sigoura tha to exete pei kai isos na einai kai eukolo na to katalavei kaneis alla den mporo na diavazo 118 selides kai prepei kai na sigoureyto! To BT kai IR enai kleidomena opos ola ta s40 i exei kanei ti diafora opos to 3200 kai data se alles siskeues?
The best preparation for tomorrow... is doing your best today!
Link to comment
Share on other sites

ka8olou... to kalodio tou handsfree pezei rolo kereas , vevea mou dimiourgi8ike i eksis aporia... otan pas na energopihseis to radio leei connect headset , se periptosei pou to headset omws einai bt , tote ti ginete? as to dokimasei kapoios....
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος M4C (29 Ιούλ. 2004 , 17:57)

 

ka8olou... to kalodio tou handsfree pezei rolo kereas , vevea mou dimiourgi8ike i eksis aporia... otan pas na energopihseis to radio leei connect headset , se periptosei pou to headset omws einai bt , tote ti ginete? as to dokimasei kapoios....

 

To bt handfree παίζει μόνο στα mp3, όχι στο ράδιο.... ;)

 

Και προλαβαίνοντας και την επόμενη εύλογη ερώτηση, αν δουλεύει το ράδιο στα bt ακουστικά αν συνδέσεις και τα ενσύρματα, η απάντηση είναι αρνητική, εφόσον συνδέοντας τα ενσύρματα αποσυνδέονται πάραυτα τα bt....δηλ. ή το ένα ή το άλλο όχι και τα δύο μαζί.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες...πήγα να αγοράσω το 6230 και με ενημέρωσαν οτι αποσύρθηκε από την Νοκια... τι έγινε ? Πολύ ξενέρωμα...
Link to comment
Share on other sites

χο χο χο χο χοοοοοο! Το ακούσαμε κι αυτό!

 

Ρε λες;;;;; :confused:

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

danaus ego me to pou to akousa eipa : Re exe plaka o rosos me thn foto na eixe dikio ... aplos rotao kai edo mpas kai aplos epesa se vlaka pwliti... alla giati na mou pei psemata ?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DarKPoweR (30 Ιούλ. 2004 , 13:24)

 

erwtisi to nokia 6230 pernei kai programata opos to nokia6600? an nai pou tha vrw se pio site?

 

 

to 6230 pairnei kai auto programmata alla oxi ta idia me to 6600. to 6230 einai series 40 opos leme, eno to 6600 einai series 60 . application kai paixnidia mporeis na vreis sto idiko topic "java Games & Applications" . genika gia series 40 kinita, applications den iparxoun kai polla se antithesi me paixnidia pou iparxoun polla

Link to comment
Share on other sites

GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Guest mpi8kotouli

Λοιπον το κινητο δεν αποσυρθηκε απλα εχει ελειψη και στο Alpha copy στην συγγρου περιμενουν απο την ερχομενη εβδομαδα παραλαβη, ετσι τουλαχιστον μου ειπαν σημερα που πηγα να παρω το δικο μου και τους ρωτησα αν αποσυρθηκε. .

Ενα αλλο το οποιο εμαθα σημερα ειναι πως το 6230 ειναι και Vodafone live! :confused:

πηρα για να μου ξαναστειλουν τισ ρυθμισεις για mms και μου εστειλναν και τισ ρυθμισεις για το vodafone live! στο οποιο "μπαινεις" κρατωντας παρατεταμενα το 0.

Link to comment
Share on other sites

Guest mpi8kotouli

Λοιπον, το κινητο δεν αποσυρθηκε απλα εχει ελειψη και στο Alpha copy στην συγγρου περιμενουν απο την ερχομενη εβδομαδα παραλαβη αρκετα κομματια, ετσι τουλαχιστον μου ειπαν σημερα που πηγα να παρω το δικο μου [που γυρισε απο ιταλια χωρις mmc :mad: ] και τους ρωτησα αν αποσυρθηκε. .

Ενα αλλο το οποιο εμαθα σημερα ειναι πως το 6230 ειναι και Vodafone live! :o

Πηρα για να μου ξαναστειλουν τις ρυθμισεις για mms και μου εστειλναν και τις ρυθμισεις για το vodafone live! στο οποιο "μπαινεις" μονο κρατωντας παρατεταμενα το 0 (κοντα στο λεπτο απο ο,τι μου ειπαν).

Αυτα!!! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και άν μπείς στο vodafone live... μετά πώς βγαίνεις? σου είπαν?
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...