Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6230


Pimpsick
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα μηπως μπορειτε να μου πειτε σε τι διαστασεις ειναι το βιντεο του 6230? γιατι θελω να του περασω καποια βιντεακια?? :happy:

Ευχαριστω !!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και μια ακομα ερωτηση.Εικονες .gif μπορουμε να περασουμε σαν ταπετσαρια και να ειναι κινουμενες ????

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

τα παιχνιδια που στελνω στο κινητο μεσω του nokia application manager αποθηκευονται στο φακελο "συλλογη" και δεν μπορω να τα τρεξω.Τι φταιει?Μπορω να τα αποθηκευσω στο φακελο παιχνιδια και πως?Για να δωσει καποιος οδηγιες που φορτωνει παιχνιδια plz!thanx
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος houla ( 4 Αύγ. 2004 , 10:55)

 

Καλημερα μηπως μπορειτε να μου πειτε σε τι διαστασεις ειναι το βιντεο του 6230? γιατι θελω να του περασω καποια βιντεακια?? :happy:

Ευχαριστω !!

 

 

128 x 96

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili ( 4 Αύγ. 2004 , 15:34)

 

Παιδιά έχει κανείς από εσάς που έχουν περάσει την 4.28 πρόβλημα στο να στείλει ΜΜS???

 

 

exo sthlei kanonika

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος haki ( 4 Αύγ. 2004 , 15:05)

 

Κινουμενη gifοταπετσαρια γιοκ! Μονο το Κ700 και ορισμενα Samsung. :cry:

 

 

Ευχαριστω.Το εκανε και το 6600 που ειχα... :( :p

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 4 Αύγ. 2004 , 20:24)

 

Εκτός από mmc δέχεται και sd κάρτες;

 

Μαλλον οχι φιλε μου :D
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gjimmys ( 4 Αύγ. 2004 , 20:56)

 

Μαλλον οχι φιλε μου :D

 

 

aposo gnwrizw oi mmc me tis sd einai idies ekswterika... sigoura den 8a mporouse na ginei kamia tetiou idous patenta or smthing?

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Mpaaaa... xehna to file, den dexetai... to exw dokimasei
GH388-> GF788e-> GA628-> GD90-> 8210-> 6210-> 6510-> 3510i-> 8910-> V525-> 6230-> 8800-> 8600Luna-> 8800Arte-> 8800Carbon Arte-> iPhone 5...
Link to comment
Share on other sites

Η ΝΑΥΤΕΜΠΟΡΙΚΗ

Πέμπτη, 5 Αυγούστου 2004 07:00

Η NOKIA δεν καταφέρνει να αντεπεξέλθει στη ζήτηση για ένα από τα πιο δημοφιλή μοντέλα της, υπονομεύοντας κατ' αυτόν τον τρόπο τις προσπάθειές της να διατηρήσει το μερίδιο ελέγχου της στην παγκόσμια αγορά κινητών τηλεφώνων.

 

Εκπρόσωπος του φινλανδικού ομίλου διευκρίνισε πως η Nokia δεν κατάφερε να εξασφαλίσει εγκαίρως τα απαραίτητα ανταλλακτικά, ώστε να συμβαδίσει με τη ζήτηση για το μοντέλο 6230, το οποίο διαθέτει ενσωματωμένη κάμερα. «Η ζήτηση ήταν σημαντικά μεγαλύτερη του αναμενομένου», τόνισε ο εκπρόσωπος της Nokia.

 

Εξάλλου, το συγκεκριμένο μοντέλο είχε χθες εξαντληθεί στο online κατάστημα της Vodafone. Aλλά και σε τρία καταστήματα κινητής τηλεφωνίας του Κεντρικού Λονδίνου δεν ήταν διαθέσιμο το μοντέλο 6230, ενώ ελλείψεις παρατηρούνταν από τις αρχές Ιουλίου.

 

Τα προβλήματα στην προσφορά εμφανίζονται σε μια εποχή δύσκολη για τη Nokia. Ο φινλανδικός όμιλος προειδοποίησε τον Ιούλιο για το ενδεχόμενο υποχώρησης των καθαρών κερδών τριμήνου, καθώς προχωρεί σε βήματα για τη διατήρηση του μεριδίου ελέγχου, στον απόηχο του ανταγωνισμού από Motorola και Samsung Electronics. Η Nokia έχει μειώσει την τιμή σε ορισμένα μοντέλα της, ώστε να αυξήσει τις πωλήσεις.

 

Παρ' όλο που το 6230 αποτελεί ένα προϊόν που σημείωσε ιδιαίτερη επιτυχία, οι ελλείψεις στα ανταλλακτικά ίσως εμποδίσουν τη Nokia από το να εκμεταλλευθεί την επιτυχία του μοντέλου.

 

 

---> Pros enimerosi

Link to comment
Share on other sites

Ανταλλακτικά? υπάρχουν ανταλλακτικά. Βέβαια όχι σε βαθμό που περιμέναμε. Είναι ακόμα και νωρίς.

Βιάζεστε υπερβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι ο αρθρογράφος χρησιμοποιεί τη λέξη "ανταλλακτικά" ως τα στοιχεία από τα οποία αποτελείται το κινητό: πλακέτα, τσιπάκια, μνήμες, βίδες κλπ. Οχι ως προσόψεις, πληκτρολόγιο κλπ.

 

Τα σέβη μου.

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος offspring ( 6 Αύγ. 2004 , 02:46)

 

Paidia nokia 6230,sharp GX30.Poio protinete?

 

 

Δεν νομιζω να σου πουν τιποτε διαφορετικο,

εδω που ρωτας. 6230 φυσικα για μενα. :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Ποιός είναι ο σωστός τρόπος για να κουμπώσει κανείς το handsfree της συσκευασίας στο ρημάδι το pop port;

 

Πρέπει να μπει υπό γωνία, ή απλώς να το κουμπώσει κανείς κατευθείαν;

 

Επίσης, πως βγαίνει; πάλι απλά τραβάω, ή το ανασηκώνω παράλληλα(αλλά Sony Ericsson) ;

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Xairete paides! Opws ta eixa programmatisei agorasa ki egw to diko moy shmeris! Me epektasis symbolaioy bebaiws bebaiws!

 

Pros to paron de 8a pw kai polla (ase poy 8a me paroyne falaggi me ta green-glish), mono oti exei thn 4,28 apanw. Phra to mayro me ashmenio keyboard.

 

Ta leme meta poy 8a to kseskisw sto testing!

There is no host like http://localhost .

 

Σύνθημά μας: "Try SCE to AUX!". Αν δε πιάσει, δοκιμάστε SCE2AUX @ danaus .NET

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά αγόρασα το κινητό με την 4.28 για τον γιο μου, εγώ έχω με την 3.15, η διαφορά στις φώτο είναι εντυπωσιακή.Η 4.28 βγάζει πολύ πιο φωτεινές και με πιστότητα χρωμάτων από την 3.15.Ρωτώ λοιπόν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό ή ήμουν τόσο τυχερός και πέτυχα το κομμάτι.Επίσης φταίει η αναβάθμιση ή η παρτίδα με την 4.28 φοράει διαφορετική κάμερα;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πήρα κι εγώ προημερών το 6230 με την έκδοση 4.28 φυσικά. Το βρίσκω ιδιαίτερα καλό μέχρι στιγμής και ελπίζω έτσι να συνεχίσω να πιστεύω..χεχε

 

έχω μια απορία ομως: στις ρυθμίσεις --> ρυθμίσεις τηλεφώνου ---> κατάσταση μνήμης μου βγάζει ένα συνολικό μέγεθος μνήμης το οποίο αλλαζει συνεχώς...δηλαδή ενω οταν το πήρα μου έλεγε 3,9ΜΒ τώρα μου λέει 5ΜΒ και αν βάλω κάποιο ΜΡ3 στην μνήμη τις συσκευής (οχι στην καρτα) αυξάνει κι άλλο...

 

οπότε θα ήθελα να μάθω τι γίνετε τελικά με την μνήμη τις συσκευής και πόση μνήμη έχει συνολικά!

 

Α και κατι άλλο...καποια στιγμη που εβαζα μεσα εφαρμογες μου εγραψε memory full επειδη ειχα βάλει πολλες και κοίταξα και οι εφαρμογες μου ηταν περιπου 2ΜΒ...Στις ρυθμισεις ομως ελεγε οτι εχω κενο χωρο στην μνημη 1,2ΜΒ και τελικα για να μην τα πολυλογω πηρε ακομα ενα ολοκληρο ΜΡ3 3,5ΜΒ μεσα και το υπολοιπο του 1,2ΜΒ που εγραφε πριν δεν αλλα3ε καθολου....

 

Με εχει τρελανει λιγο αυτο το κινητο... τι γινεται? Δεν δουλευουν καλα οι μετρητές του? Παντως τελικα μεσα εχει σίγουρα 10ΜΒ μνημης κενης εστω και αν δεν φενεται.......κατι δεν παει καλά!!!! :worry:

The Sailor Man! ;-P
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eye ( 6 Αύγ. 2004 , 10:59)

 

Καλημέρα.

 

Ποιός είναι ο σωστός τρόπος για να κουμπώσει κανείς το handsfree της συσκευασίας στο ρημάδι το pop port;

 

Πρέπει να μπει υπό γωνία, ή απλώς να το κουμπώσει κανείς κατευθείαν;

 

Επίσης, πως βγαίνει; πάλι απλά τραβάω, ή το ανασηκώνω παράλληλα(αλλά Sony Ericsson) ;

 

Κάνω quote τον εαυτό μου για να μου απαντήσει κάποιος φίλος,

 

και παράλληλα απαντάω στον popeye λέγοντας ότι η 4.28 ακούγεται να έχει ένα μικρό bug όσον αφορά το μέγεθος της μνήμης που αναφέρεται ως ελέυθερη. Το μέγεθος της φυσικής μνήμης (hardware) δεν έχει αλλάξει φυσικά, και δεν νομίζω να είναι τόοοσο μεγαλύτερο το νέο firmware.

 

Φιλικά, Γιώργος.

Don't think you are, know you are...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος bergyr ( 6 Αύγ. 2004 , 14:02)

 

Βρε παιδιά αγόρασα το κινητό με την 4.28 για τον γιο μου, εγώ έχω με την 3.15, η διαφορά στις φώτο είναι εντυπωσιακή.Η 4.28 βγάζει πολύ πιο φωτεινές και με πιστότητα χρωμάτων από την 3.15.Ρωτώ λοιπόν το έχει παρατηρήσει κάποιος άλλος αυτό ή ήμουν τόσο τυχερός και πέτυχα το κομμάτι.Επίσης φταίει η αναβάθμιση ή η παρτίδα με την 4.28 φοράει διαφορετική κάμερα;

 

Και για να δείτε τι εννοώ να μια φώτο από 3.15

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...