Jump to content

Samsung Galaxy Tab S2


kanenas00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς για 3-4η φορά, ο περίφημος «διακομιστής μέσων» μου τρώει όλη την μπαταρία σε δυο ώρες, ενώ είμαι σε sleep και δεν κάνω τίποτα. Υποθέτω ότι είναι bug που εισήχθη με την πρόσφατη ενημέρωση του συστήματος. Αν έχει κανείς το S2 στην αγγλική γλώσσα και του έχει συμβεί το ίδιο, μπορεί να μου πει πώς είναι η αγγλική ονομασία της εφαρμογής;

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το έχω στα Αγγλικά όμως δεν μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο. Κοιτάζω τώρα τις εφαρμογές και υπηρεσίες που τρέχουν αλλά δεν βλέπω κάτι που θα το μεταφραζόταν "διακομιστής μέσων".

Μπορείς να γράψεις τι βγαίνει ως υπηρεσία μέσα στις εφαρμογές; Για παράδειγμα, το SideSync είναι com.sec.android.sidesync30

Όσο το σκέφτομαι μπορεί να είναι ενεργός κάποιος συγχρονισμός ή streaming σε άλλη συσκευή αλλά έτσι δεν βγαίνει πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς για 3-4η φορά, ο περίφημος «διακομιστής μέσων» μου τρώει όλη την μπαταρία σε δυο ώρες, ενώ είμαι σε sleep και δεν κάνω τίποτα. Υποθέτω ότι είναι bug που εισήχθη με την πρόσφατη ενημέρωση του συστήματος. Αν έχει κανείς το S2 στην αγγλική γλώσσα και του έχει συμβεί το ίδιο, μπορεί να μου πει πώς είναι η αγγλική ονομασία της εφαρμογής;

Γύρισε το για λίγο στα αγγλικά να δεις.. Πάντως ούτε εγώ έχω κάτι τέτοιο να τρέχει. Μήπως το εγκατέστησε κάποια εφαρμογή;

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει να μου το κάνει μια βδομάδα, Όταν το ξανακάνει (που θα το ξανακάνει) θα το γυρίσω αγγλικά και θα επανέλθω,

Ν.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα που ποσταρα πιο πανω με τον κυματισμο σε portrait θεση (στο t810)..το εχει δει καποιος φιλος?

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν έχει συμβεί σε κανέναν, για αυτό δεν παίρνεις απάντηση. Σίγουρα όχι σε μένα.

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Δλδ κατι τετοιο ή κατι παρομοιο

 

https://youtu.be/4z0jTNJPijE

 

σε portairt θεση το tablet δεν παρατηρει κανεις?

Edited by anergos13

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Καμία σχέση δεν έχουν οι δύο ταμπλέτες. Έχεις δει ποτέ μηδενικό lag σε συσκευή; Το tab pro ήταν αρκετά ενοχλητικό σε αυτό τον τομέα. Εδώ όλα δουλεύουν άψογα.. Η οθόνη κλασεις ανώτερη και η αναλογία 4:3 πολύ πιο βολική για Web browsing κλπ. Αυτή τη στιγμή έχω μέσα στη συσκευή 200+ εφαρμογές και η απόκριση είναι σαν να μην έχω καμία!

 

Τι έκδοση Android εχεις η αμα εχεις custom ποια;;;

Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση έχετε? θέλω να το πάρω αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα είναι το 8άρι ή το 9,7. το ένα είναι πιο βολικό στο χέρι και πιο μαζεμένο αλλά το άλλο λογικά είναι καλύτερο για σερφάρισμα λόγω μεγαλύτερης οθόνης. ουφ προβλήματα που έχει ο κόσμος
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση έχετε? θέλω να το πάρω αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα είναι το 8άρι ή το 9,7. το ένα είναι πιο βολικό στο χέρι και πιο μαζεμένο αλλά το άλλο λογικά είναι καλύτερο για σερφάρισμα λόγω μεγαλύτερης οθόνης. ουφ προβλήματα που έχει ο κόσμος

Αποψη μου: Αν έχεις κινητό με μεγάλη οθόνη μην πάρεις το μικρό. Αλλά όλα εξαρτώνται από το τι σε βολεύει τελικά. Η μεγάλη οθόνη βολεύει καλύτερα για καταναλωση περιεχομένου (άρθρα σε εφημερίδα/περιοδικό, video κλπ). Το μικρό είναι πιο βολικό σε μετακινήσεις.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους καλά νέα για την συσκευή!! Έχει βγει το firmware ήδη στο sammobile.. Θα περιμένω λίγο και αν δω ότι αργεί με βλέπω να την περναω μέσω Odin. Edited by guskok21
Link to comment
Share on other sites

ποια έκδοση έχετε? θέλω να το πάρω αλλά δεν μπορώ να αποφασίσω αν θα είναι το 8άρι ή το 9,7. το ένα είναι πιο βολικό στο χέρι και πιο μαζεμένο αλλά το άλλο λογικά είναι καλύτερο για σερφάρισμα λόγω μεγαλύτερης οθόνης. ουφ προβλήματα που έχει ο κόσμος

Με το σερφαρισμα δεν έχεις πρόβλημα ούτε με το μικρό λόγω αναλογίας.. Αν βέβαια η κυρία χρήση είναι αυτή τότε σου προτείνω το μεγαλύτερο το οποίο δεν είναι και τεραστιο και χωράει εύκολα σε τσάντα κλπ. Εμένα το μικρό με έχει βολέψει γιατί το παίρνω συνέχεια μαζί και είναι παναλαφρο..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιτέλους καλά νέα για την συσκευή!! Έχει βγει το firmware ήδη στο sammobile.. Θα περιμένω λίγο και αν δω ότι αργεί με βλέπω να την περναω μέσω Odin.

Αμα σου πω ότι στο S6 που το έβαλα δεν είδα καμία διαφορά στην καθημερινότητα μου; Δεν ξέρω αν έχει νόημα..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αμα σου πω ότι στο S6 που το έβαλα δεν είδα καμία διαφορά στην καθημερινότητα μου; Δεν ξέρω αν έχει νόημα..

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

 

Δεν διαφωνω με αυτό που λες. Νόημα έχει σε συσκευές που τρέχουν vanilla εκδόσεις περισσότερο. Σε συσκευές με touchwiz και τόση παραμετροποίηση δεν θα δεις πολλές διαφορές. Δεν παύει όμως το marshmallow να είναι πολύ πιο καλογραμμένη έκδοση από το lollipop και αυτό το έχω διαπιστώσει και στο galaxy nexus του 2011 και στο nexus 7 του 2012 που το πέρασα όπου οι συσκευές κυριολεκτικά αναστήθηκαν. Στο touchwiz από 5.1 σε 6.0 οι διαφορές είναι ελάχιστες. Απο το 5.02 όμως που είναι αυτή τη στιγμή το ταμπλετ υπάρχουν πολλές διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! μάλλον για το μικρό θα καταλήξω γιατί το μεγάλο έχει κολλήσει και δεν πέφτει τελευταία η τιμή του στο scroutz
Link to comment
Share on other sites

Γύρισε το για λίγο στα αγγλικά να δεις.. Πάντως ούτε εγώ έχω κάτι τέτοιο να τρέχει. Μήπως το εγκατέστησε κάποια εφαρμογή;

 

Sent from my SM-T710 using Tapatalk

Οκ, το ξανάκανε, γύρισα αγγλικά και λέγεται mediaserver...

Samsung Galaxy A52s

Samsung Tab S2 9.7 LTE

Samsung Watch4 Classic

PCs & laptop ubuntu 22.10

Link to comment
Share on other sites

Οκ, το ξανάκανε, γύρισα αγγλικά και λέγεται mediaserver...

Εχεις micro sd; και αν ναι είναι φορτωμένη;

Link to comment
Share on other sites

Έχω, ναι. Φορτωμένη, εννοείς τι; Γεμάτη;

Λογικά κάποιο αρχείο της συσκευής σου είτε είναι κατεστραμμένο είτε δεν διαβάζει και σκαναρει συνέχεια την κάρτα για να το διαβάσει και σου τρώει την μπαταρία ή η micro SD έχει καποιο θέμα. Αν την βγαλεις θα στρώσει αλλά αυτό δεν είναι λύση. Δοκίμασε να πας σε Settings > applications > Media Storage > clear data, force stop and reboot.

Αν δεις ότι συνεχίζει να το κάνει και η κάρτα είναι γεμάτη βγάλε από μέσα ότι αρχείο έχει ξεμείνει και θεωρεις αχρηστο να την αδειάσεις λιγάκι.

Link to comment
Share on other sites

Περασε κανεις marshmallow να μας πει εντυπωσεις?

Εχει βγει για T815,T710,T715..!!!

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει το συγκεκριμενο tablet Τ715 ξερει καποιος να μου πει εαν εχει ραδιο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Edited by ManolisGti
SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Επειδη με ενδιαφερει το συγκεκριμενο tablet Τ715 ξερει καποιος να μου πει εαν εχει ραδιο?

 

Ευχαριστω προκαταβολικα!

 

Όχι δεν έχει. :(

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχει. :(

 

 

Ευχαριστω πολυ!

Παρ'ολο που δεν εχει,πηγα και το πηρα σημερα σε λευκο!

Πολυ καλο φαινεται,απο τις πρωτες εντυπωσεις!

SAMSUNG GALAXY S20 FE
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα Χθές το βράδυ την marshmallow. Καλό δείχνει. Θα πω περισσότερα εν καιρώ

 

Στάλθηκε από το Vodafone Smart ultra 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...