Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι, η τρυπούλα που είναι μεταξύ κάμερας και led flash τι είναι;

 

Στάλθηκε από το ZUK Z2131 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεύτερο μικρόφωνο για την καταστολή θορύβου, καταγραφή ήχου στα βίντεο. Τα περισσότερα κινητά το έχουν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημέρα τελικά κατάφερα να περάσω την cm 13 αλλά το πρόβλημα παραμένει το κινητό έχει κολλήσει σε airplane mode δεν λέει,, ξέρει κανείς το service για Zuk Z1 που είναι στην Αθήνα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα τελικά κατάφερα να περάσω την cm 13 αλλά το πρόβλημα παραμένει το κινητό έχει κολλήσει σε airplane mode δεν λέει,, ξέρει κανείς το service για Zuk Z1 που είναι στην Αθήνα

 

AN TO πηρες απο επισημο μαγαζι , τοτε ρωτα από εκει που το πήρες.

αν το πήρες απο παραεισαγωγη-κινα και θες εγγυηση το στελενεις κινα

αλλιως ρωτας τη λενοβο για το κοστος επισκευης

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάποιος το παρόμοιο πρόβλημα δηλαδή κολλημένο σε airplane mode η είμαι ο μοναδικός και αν ναι τη φταίει είναι λειτουργικό πρόβλημα ή κάποιο μηχανικό τα έχω χαμένα και το service της lenovo υπάρχει και που είναι αναλαμβάνει επισκευή σε Zuk μάλλον δεν έχω εγγύηση είναι από δεύτερο χέρι είναι αγορά Ιανουαρίου 2016 αλλά δεν υπάρχει απόδειξη αγορά μάλλον από Αγγλία πολλές ερώτησης ευχαριστώ για την υπομονή σας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει κάποιος το παρόμοιο πρόβλημα δηλαδή κολλημένο σε airplane mode η είμαι ο μοναδικός και αν ναι τη φταίει είναι λειτουργικό πρόβλημα ή κάποιο μηχανικό τα έχω χαμένα και το service της lenovo υπάρχει και που είναι αναλαμβάνει επισκευή σε Zuk μάλλον δεν έχω εγγύηση είναι από δεύτερο χέρι είναι αγορά Ιανουαρίου 2016 αλλά δεν υπάρχει απόδειξη αγορά μάλλον από Αγγλία πολλές ερώτησης ευχαριστώ για την υπομονή σας

 

Eχεις κανει flash με wipe cache-wipe dalvic... ΟΤΑν περναγες τη cm 13??

Κοινώς ΦΟΥΛ.ΦΟΡΜΑΤ;

ΠΟΣΟ ΣΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙς;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχω πάει ακόμα και δεν ξέρω που είναι το service..! ναι έκανα wipe cache-wipe dalvic αλλά τίποτα πάλι είναι σε airplane mode

Έχεις twrp recovery?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, κάποιος από εδώ μέσα δεν το είχε πάρει το κινητό 80€ γιατί δεν έπιανε σήμα, και τελικά το έφτιαξε; Εχω πόση ώρα ψάχνω τα ποστς, και δεν τα βρίσκω. Τα είχε καταφέρει, λίγο δύσκολα μεν. Θυμάται κανείς ποιος ήταν;
Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

https://source.codeaurora.org/quic/la/kernel/msm-3.10/commit/?id=06e51489061e5473b4e2035c79dcf7c27a6f75a6

 

 

Παιδιά έχουμε πρόβλημα.

 

Υπάρχει κενό ασφαλείας...

Που το έχουν οι περισσότερες συσκευές με Qualcomm.

Πως μπορούμε να στείλουμε την ενημέρωση στη Cyanogen για να μας το διορθώσει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ρε παιδια, κάποιος από εδώ μέσα δεν το είχε πάρει το κινητό 80€ γιατί δεν έπιανε σήμα, και τελικά το έφτιαξε; Εχω πόση ώρα ψάχνω τα ποστς, και δεν τα βρίσκω. Τα είχε καταφέρει, λίγο δύσκολα μεν. Θυμάται κανείς ποιος ήταν;

 

Πρεπει να ξαναπεράσει με το τουλ την εργοστασιακή ΡΟΜ και μετά με τον οδηγό τη CM

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

https://source.codeaurora.org/quic/la/kernel/msm-3.10/commit/?id=06e51489061e5473b4e2035c79dcf7c27a6f75a6

 

 

Παιδιά έχουμε πρόβλημα.

 

Υπάρχει κενό ασφαλείας...

Που το έχουν οι περισσότερες συσκευές με Qualcomm.

Πως μπορούμε να στείλουμε την ενημέρωση στη Cyanogen για να μας το διορθώσει;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πρεπει να ξαναπεράσει με το τουλ την εργοστασιακή ΡΟΜ και μετά με τον οδηγό τη CM

 

Χρειάζεσαι το security update Αύγουστου που θα καλύψει τα 3, και μετά του Σεπτεμβρίου, που θα καλύψει και το 4ο.

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

ναι twrp recovery εχω

 

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να διαπιστώσεις αν έχεις software η hardware πρόβλημα είναι να μπεις στο recovery να κάνεις full format (διαγράφονται τα πάντα - πρέπει να γράψεις yes για να προχωρήσει στο format) μετά να περάσεις την τελευταία Nightly cm13 μαζί με τα gapps (το συνδες στο PC και το βρίσκει σαν usb - του πετάς μέσα τα αρχεία Rom και gapps και τα κάνεις εγκατάσταση) μετά του κάνεις boot για να δεις αν δουλέψει.

 

BTW με για το κενό ασφαλείας με ένα σκαναρισμα μου έβγαλε μια απειλή

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις για να διαπιστώσεις αν έχεις software η hardware πρόβλημα είναι να μπεις στο recovery να κάνεις full format (διαγράφονται τα πάντα - πρέπει να γράψεις yes για να προχωρήσει στο format) μετά να περάσεις την τελευταία Nightly cm13 μαζί με τα gapps (το συνδες στο PC και το βρίσκει σαν usb - του πετάς μέσα τα αρχεία Rom και gapps και τα κάνεις εγκατάσταση) μετά του κάνεις boot για να δεις αν δουλέψει.

 

BTW με για το κενό ασφαλείας με ένα σκαναρισμα μου έβγαλε μια απειλή

 

oμοιως

πρεπει να ειναι η ενημερωση ασφαλειας του Σεπτεμβριου που εκκρεμει ακομα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Εχει δομικάσει καποιος τη BLISS ROM που ειναι βασισμένη σε CM13?

http://www.blissroms.com/

 

Είμαι με τη CM13 τη stable και εχω 2 θεματα..

Η μπαταρία σε νορμαλ χρηση πεφτει σε 1 μερα, το GPS μου κανει κοψίματα ενω δουλέυει και τελος ζεσταίνεται πολυ με παιχνίδια...:(

Link to comment
Share on other sites

Εχει δομικάσει καποιος τη BLISS ROM που ειναι βασισμένη σε CM13?

http://www.blissroms.com/

 

Είμαι με τη CM13 τη stable και εχω 2 θεματα..

Η μπαταρία σε νορμαλ χρηση πεφτει σε 1 μερα, το GPS μου κανει κοψίματα ενω δουλέυει και τελος ζεσταίνεται πολυ με παιχνίδια...:(

Και γιατι δε δοκιμαζεις Nightly ? Εγω απο την αρχη που το πηρα, Φεβρουαριο μεχρι πριν απο 10 μερες που το εδωσα δεν αντιμετωπισα κανενα τετοιο θεμα ..... :) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Απλά είπα να πάω στα σίγουρα (stable) να δω πως θα παει.

Μάλλον θα παίξω με τη Bliss μπας και καταφέρω να γράψω κανα review και για τους αλλους Zukers. :happy:

 

Διαβάζω γενικά στο XDA οτι είναι αρκετά σταθερή και καλή... Ίδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Τελευταια έχασα τη συντόμευση του φακού στο dropndown menu.

Έχει συμβει κ με εσάς;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια έχασα τη συντόμευση του φακού στο dropndown menu.

Έχει συμβει κ με εσάς;

Δοκίμασες να το επαναφέρεις μήπως και καταλάθος το αφαίρεσες;

Πάτα το εικονίδιο με το γρανάζι - παρατεταμενα -(ρυθμίσεις) στο dropdown menu για να σου ανοιξουν τα εικονίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο πολύ κόπο κατάφερα και εγώ να κάνω Ρουτ και να περάσω την cm rom στο τηλέφωνο μου πριν κάνω αυτή την διαδικασία το τηλέφωνο είχε ενα δικό του dialer αν το λέω σωστά που όταν κάποιος με έπαιρνε τηλέφωνο και ας μήν τον είχα στις επαφές μου μου έβγαζε ποιος ήταν ακόμα και εγώ όταν έπαιρνα έβρισκε πάντα αυτον που καλούσα γνωρίζεται πως λέγεται αυτή η εφαρμογή ; Και αν μπορώ να την βάλω ξανά στην συσκευή μου; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μετά απο πολύ κόπο κατάφερα και εγώ να κάνω Ρουτ και να περάσω την cm rom στο τηλέφωνο μου πριν κάνω αυτή την διαδικασία το τηλέφωνο είχε ενα δικό του dialer αν το λέω σωστά που όταν κάποιος με έπαιρνε τηλέφωνο και ας μήν τον είχα στις επαφές μου μου έβγαζε ποιος ήταν ακόμα και εγώ όταν έπαιρνα έβρισκε πάντα αυτον που καλούσα γνωρίζεται πως λέγεται αυτή η εφαρμογή ; Και αν μπορώ να την βάλω ξανά στην συσκευή μου; Ευχαριστώ

 

True caller λέγεται μια παρόμοια εφαρμογή στο play store.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου βέβαια νομίζω οτι η εφαρμογή που είχε το τηλέφωνο ηταν πολύ καλύτερη απο αυτή του play store
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ φιλέ μου βέβαια νομίζω οτι η εφαρμογή που είχε το τηλέφωνο ηταν πολύ καλύτερη απο αυτή του play store

 

Τωρα το βρήκα ότι μπορείς να ενσωματώσεις το True caller απλά εγκαθιστοντας τα c apps (cyanogen apps). Πλέον μου αναγνωρίζει όλους τους αριθμούς και το θεωρώ πολύ βολικό. Περισσότερα εδώ https://cyngn.com/c-apps

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ παρα πολύ φιλέ μου να είσαι καλά γιατί μου άρεσε πολύ αυτή η εφαρμογή

 

Πρέπει να το κάνεις install μέσω recovery, το Audio fx μετά την εγκατάσταση δεν μου δούλεψε και υπάρχουν 2 εφαρμογές συλλογής φωτογραφιών.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...