Jump to content

ZUK Z1 (by Lenovo)


P_papadis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βγήκε και η σημερινή Nightly 08.05.

Τίποτε μάλλον το ιδιαίτερο κατ' εμε, τα περισσότερα είχαν λυθεί από χθες ....

Τεσπα, έγινε εγκατάσταση .... :p

 

Το δεν έχει λυθεί ακόμα?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 939
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το δεν έχει λυθεί ακόμα?
??????????????????????

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι αν κανεις εχει τιποτε παρομοιο

Οταν χρησιμοποιω Viber,Whatsuo kai Skype οταν κανω συνομιλια ζωντανη εγω ακουω τον συνομιλητη μου αλλα εκεινος δεν με ακουει

οσο προσπαθησα να βγαλω ακρη με ρυθμισεις δεν τα καταφερα, Σε σας που εχετε Viber συνομιλειτε κανονικα?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

??????????????????????

 

Λάθος δικό μου από κεκτημένη ταχύτητα. Τι δεν έχει λυθεί ακόμα? Τι bug υπάρχουν ακόμα που επηρεάζουν την λειτουργία του κινητού?

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτησω κατι αν κανεις εχει τιποτε παρομοιο

Όταν χρησιμοποιω Viber,Whatsuo kai Skype οταν κανω συνομιλια ζωντανη εγω ακουω τον συνομιλητη μου αλλα εκεινος δεν με ακουει όσο προσπαθησα να βγαλω ακρη με ρυθμισεις δεν τα καταφερα, Σε σας που εχετε Viber συνομιλειτε κανονικα? Ευχαριστώ

Δεν έχω τέτοιο θέμα ούτε σε Skype, ούτε σε Viber ...

 

Λάθος δικό μου από κεκτημένη ταχύτητα. Τι δεν έχει λυθεί ακόμα? Τι bug υπάρχουν ακόμα που επηρεάζουν την λειτουργία του κινητού?
Δεν είπα ότι υπάρχει κάτι. Λέω απλα ότι πρόβλημα είχα εγώ, έχει λυθεί.

Τώρα αν κάποιος έχει διαπιστώσει κάτι που εγώ δεν έχω δει ..... Oπως ας πούμε το Double Tap to wake που ακόμη δεν λειτουργεί ....

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να περάσει σε cyanogen mod nightlies εδω:https://youtu.be/FNG_e4ireus

είναι ένα πολύ καλό βίντεο tutorial για το πως θα το κάνετε!

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει να περάσει σε cyanogen mod nightlies εδω:https://youtu.be/FNG_e4ireus

είναι ένα πολύ καλό βίντεο tutorial για το πως θα το κάνετε!

Τελεια, για τους νέους κατοχους, ότι πρέπει !!!!:)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το τηλεφωνο 15 μερες κ εχω κ εγω προβλημα με το viber (με το skype κ το whatsup προς το παρον δεν εχω δοκιμασει)....Οταν κανω η μου κανουν κληση κ απαντησω κανονικα με το μικροφωνο του τηλεφωνου τοτε δεν με ακουν κ σε 5 δευτερολεπτα κανει αποσυνδεση κ κλεινει...Μιλαω κανονικα χωρις προβλημα οταν βαλω ανοιχτη ακροαση ή με το handsfree...Αν μπορει καποιος να βοηθησει?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω το τηλεφωνο 15 μερες κ εχω κ εγω προβλημα με το viber (με το skype κ το whatsup προς το παρον δεν εχω δοκιμασει)....Οταν κανω η μου κανουν κληση κ απαντησω κανονικα με το μικροφωνο του τηλεφωνου τοτε δεν με ακουν κ σε 5 δευτερολεπτα κανει αποσυνδεση κ κλεινει...Μιλαω κανονικα χωρις προβλημα οταν βαλω ανοιχτη ακροαση ή με το handsfree...Αν μπορει καποιος να βοηθησει?

 

ειπαμε και εγω εχω το ιδιο προβλημα, μιλαω κανονικα στο τηλεφωνο αλλα στο viber το μικροφωνο δεν ακουγεται και οπως ειπες μετα απο λιγο ηλεινει η εφαρμογη

 

ακριβως το ιδιο προβλημα

Link to comment
Share on other sites

ειπαμε και εγω εχω το ιδιο προβλημα, μιλαω κανονικα στο τηλεφωνο αλλα στο viber το μικροφωνο δεν ακουγεται και οπως ειπες μετα απο λιγο ηλεινει η εφαρμογη

 

ακριβως το ιδιο προβλημα

 

Οπως ειπα, σε μενα αν μιλησω με ανοιχτη ακροαση ή με handsfree τοτε το viber λειτουργει κανονικα...Και σε εσενα το ιδιο? Δεν μπορω να καταλαβω γιατι γινεται αυτο με το μικροφωνο..Ισως να περιμενουμε αναβαθμιση της εφαρμογης? ή φταιει κατι στο τηλ? Εβγαλα το viber κ το ξαναεβαλα πολλες φορες αλλα δεν γινεται τιποτα..Εκανα μεχρι κ επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων στο τηλ αλλα και παλι τιποτα. Υπαρχει καποιος που μπορει να βοηθησει?

Link to comment
Share on other sites

Cyanogen 12.1

Android 5.1.1

Αν δοκιμαζατε CM13 (Android 6.01) ? :shifty:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμαζατε CM13 (Android 6.01) ? :shifty:

 

Δεν ξερω πως να βαλω CM13 και Android 6.01 και δεν ξερω αν ειναι κ παρακινδυνευμενο να το επιχειρησω εστω και με οδηγιες...Μπορω ευκολα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να βαλω CM13 και Android 6.01 και δεν ξερω αν ειναι κ παρακινδυνευμενο να το επιχειρησω εστω και με οδηγιες...Μπορω ευκολα?
8 posts πιο πάνω, ο χρηστης P_papadis δίνει link με οδηγό. Γιατί δεν τον ακολουθείς βήμα προς βήμα? ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω πως να βαλω CM13 και Android 6.01 και δεν ξερω αν ειναι κ παρακινδυνευμενο να το επιχειρησω εστω και με οδηγιες...Μπορω ευκολα?

 

Είναι πολύ εύκολο ακόλουθα πιστά τον οδηγό στο βίντεο που έχω βάλει πιο πάνω όπως λέει και η kwnana όλα αναλυτικά και ότι χρειάζεται να κατεβάσεις υπάρχει κάτω από το βίντεο. Βάζεις την cyanogen mod 13 με build in root και άλλαζει τελείως το κινητό. Για οποίο πρόβλημα συναντήσεις γράψε το εδώ

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ εύκολο ακόλουθα πιστά τον οδηγό στο βίντεο που έχω βάλει πιο πάνω όπως λέει και η kwnana όλα αναλυτικά και ότι χρειάζεται να κατεβάσεις υπάρχει κάτω από το βίντεο. Βάζεις την cyanogen mod 13 με build in root και άλλαζει τελείως το κινητό. Για οποίο πρόβλημα συναντήσεις γράψε το εδώ

 

Ευχαριστω πολυ...Θα το προσπαθησω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα τα φωτα σας παρακαλω. Χτες μετα απο αναβαθμιση μπρικαρε το κινητο. Μενει στην οθονη ZUK και δεν ξεκιναει. Με πατημα vol+ kai vol- και συνδεση του καλωδιου μπορω να μπω σε fastmode. Το θεμα ειναι οτι ειναι κλειδωμενος ο bootloader και δεν μαφηνει να κανω κατι. Ακομα και οταν παω να τον ξεκλειδωσω δεν με αφηνει γιατι εχω κλειστω το oem και φυσικα δεν μπορω να το ανοιξω αφου δεν ανοιγει το κινητο. Επισης προσπαθησα με qpst και φτανω στην τελικη διαδικασια και οταν παταω download Μου βγαζει

 

Sahara Version:0

Start Sending Programmer

Download Fail:System.Exception: Unable to download Flash Programmer using Sahara Protocol

 

σε QC.QMSLPhone.Phone.QPHONEMS_SaharaArmPrgDownload(String sFileName)

 

σε QC.SwDownloadDLL.SwDownload.QPHONEMSSaharaDownloadArmPrg(UInt64& version, String armPrgPath)

Download Fail:Sahara FailSahara Fail

Finish Download

 

εχω windows 10 το κινητο το βλεπει στους drivers

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Με Vol +, Vol - και Power ταυτόχρονα πατημένα και τα 3 δεν μπαίνεις σε TWRP ?

Διοτι για να έκανες αναβάθμιση, σημαίνει ότι φορούσες ήδη TWRP. Οποτε κρατάς και τα 3 κουμπιά πατημένα για αρκετή ώρα, μέχρι να μπει σε recovery TWRP

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Με Vol +, Vol - και Power ταυτόχρονα πατημένα και τα 3 δεν μπαίνεις σε TWRP ?

Διοτι για να έκανες αναβάθμιση, σημαίνει ότι φορούσες ήδη TWRP. Οποτε κρατάς και τα 3 κουμπιά πατημένα για αρκετή ώρα, μέχρι να μπει σε recovery TWRP

 

Οχι δεν μπαινει. Μονο οτι γραφω κανει το κινητο.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν μπαινει. Μονο οτι γραφω κανει το κινητο.

Βοηθησε μας λίγο και δώσε περισσότερες πληροφορίες για τη συσκευή σου ....

Ποια έκδοση λειτουργικού φορούσες, ποια αναβάθμιση πηγες να κανεις, με ποιον τρόπο .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Βοηθησε μας λίγο και δώσε περισσότερες πληροφορίες για τη συσκευή σου ....

Ποια έκδοση λειτουργικού φορούσες, ποια αναβάθμιση πηγες να κανεις, με ποιον τρόπο .....

 

Ειχα cm13 με twrp και περασα backup Που ειχα την 12.1 και επειδη δεν εκατσε καλα με το tool του zuk περασα την official απο την αρχη. Εκει μου τα χαλασε. Κλειδωσε και ο bootloader και δεν εχω ανοιχτο και το oem.

 

Edit: ολα καλα το εφτιαξα

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει μια θήκη της Nillkin με το κυκλικό παράθυρο μπροστά στην οθόνη, ξέρει κάποιος πως γίνεται να μου εμφανίζει την ώρα και τις κλήσεις όπως γίνεται και σε κάποια άλλα π. χ. LG g3, υπάρχει κάποια ρύθμιση, κάποια εφαρμογή, πως γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω πάρει μια θήκη της Nillkin με το κυκλικό παράθυρο μπροστά στην οθόνη, ξέρει κάποιος πως γίνεται να μου εμφανίζει την ώρα και τις κλήσεις όπως γίνεται και σε κάποια άλλα π. χ. LG g3, υπάρχει κάποια ρύθμιση, κάποια εφαρμογή, πως γίνεται;
Απότι έχω διαβάσει είναι θέμα ROM και η συσκευη μας δεν την υποστηρίζει αυτή τη λειτουργια. Οποτε δωρον αδωρον το παραθυράκι το κυκλικό ..........

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZUK Z1 (by Lenovo)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...