Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς βάζουμε ήχους κλήσεις δικούς μας? Δεν μου βγάζει επιλογή να διαλέξω τα δικά μου mp3. Μου βγάζει ένα φάκελο να διαλέξω αλλά τον δείχνει άδειο ενώ δεν είναι.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Φορτιστη αλλο δοκιμασες... κανα update; factory reset?

Ολα τα παραπάνω;

 

factory δεν εκανα γτ εκανα με το που το πηρα( μεταχ. ) θα δοκιμασω και με αλλο φορτιστει αν και δεν νομιζω να αλλαξει κατι!Μολις αλλαξα καλωδιο φορτιζει σφαιρα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... Τι φάση? Σαν αρκετή μπαταρία δεν τρώει αυτό το "σε αναμονή?"? Πριν το τελευταίο update ήταν πάντα 1-5%...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες... Τι φάση? Σαν αρκετή μπαταρία δεν τρώει αυτό το "σε αναμονή?"? Πριν το τελευταίο update ήταν πάντα 1-5%...

Κάτι πρέπει να παίζει γιατί εμένα είναι 1%.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να παίζει γιατί εμένα είναι 1%.

 

τι γίνεται? ξέρω οτι αυτό το "σε αναμονή" είναι λάθος μετάφραση του "cell standby", δηλαδή της κεραίας του τηλεφώνου για σήμα. Και το από σήμα είμαι συνέχεια φουλ, είτε είναι τηλεφώνου είτε δεδομένων. Επιπλέον πρόσεξα οτι αυξάνεται όσο έχω wifi ανοιχτό, άμα το κλείσω μειώνεται το ποσοστό του...

 

Κάποιος που να μπορεί να βοηθήσει? τρώει πολύ μπαταρία και είναι κρίμα, τηλέφωνο μιας βδομάδας είναι

Link to comment
Share on other sites

Kανενα νεο κανεις απο 6.0 Marshmallow τι εγινε χαθηκε στην μεταφραση ????????

 

Αγνωστο ακομη καμια ενημερωση :(

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να πάρουμε κατευθείαν την Android 7.0 Nougat :lol:

 

Λες να μας κανει εκπληξη η σαμμυ κυκλοφωρησε σημερα η 7,0 Nougat:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΕΑΝ ΕΧΕΙ NFC? ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Αν έχεις το δίκαρτο δεν έχει

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΞΕΡΕΤΕ ΕΑΝ ΕΧΕΙ NFC? ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Ρυθμισεις πατα και ΝFC Και πληρωμη λεει μπροστα Κοιτα μονο γιατι δεν το εχουνε ολλα τα μοντελα εξαρτατε ποιο μοντελο εχεις

Link to comment
Share on other sites

Το μονόκαρτο μόνο έχει NFC. Το δίκαρτο δεν έχει...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι η επιλογή "προστασία Knox";;; Την έχετε ενεργοποιημένη;

 

Διαβασε εδω λιγο εχει το θεμα του knox http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=375368

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... το διάβασα αλλά δεν λύνει την απορία μου... φταίει που δεν την έγραψα σωστά...

 

Κατέβασα (όχι από playstore) το package disabler pro, το εγκαθιστώ και με βγάζει στο knox (εικόνα πιο κάτω)... Αν επιλέξω ότι "έχω διαβάσει και συμφωνώ μπλα μπλα..." κι επιλέξω μετά επιβεβαίωση, γίνεται τίποτα με την εγγύηση; Αχρείαστη να είναι φυσικά, αλλά πότέ δε ξέρεις... Δηλαδή θέλω να αποφύγω αυτό που διαβάζω "αν γράψει το knox χάνεις την εγγύηση"!

 

Screenshot_2016_08_25_12_26_49.png

Edited by greed_xa_xa
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις το δίκαρτο δεν έχει

 

 

Καλημέρα σας .

Θέλω τα φώτα σας ...

Πώς μπορώ να έχω καρφωτό το 3G (χωρίς να γίνεται αυτόματα 4G ή 2G) στην μία κάρτα και στην άλλη 4G ή 3G ?

Διότι ότι και αν επιλέξω επειδή έχει 2 κάρτες η μιά πάει αυτόματα στο 2G και η άλλη την επιλέγεις όπου θες .

Δηλαδή θέλω να έχω μόνιμα την μία στο 3G (vodafone full σήμα ο λόγος) και η άλλη είτε αυτόματα 4G-3G-2G ή 3G ή 4G .Πάντως όχι 2G όπως συμβαίνει τώρα .

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια σας και τις γνώσεις σας !

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα σε ολους................εχει καποιος ασχοληθει με το αν μπορουμε να κανουμε screen mirroring με το j5 γιατι δεν εχει καποια εγκατεστημενη εφαρμογη οπως αλλα κινητα και αν ναι πως γινεται? (οχι να προβαλω εικονες κτλ στη τηλεοραση αλλα η τηλεοραση να δειχνει οτι και το κινητο). Σε ΝΟΤΕ 4 που ειχα ετσι γινοτανε...........!!!!ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση...:

 

Εχθές μου έβγαλε/έκανα μια καινούρια αναβάθμιση (στη marshmallow) με ημερομηνία έκδοσης 12/08. Δεν είδα κάποια συγκεκριμένη αλλαγή, αλλά το ευχάριστο της ιστορίας είναι ότι μου ελευθέρωσε 120MB.....

 

F.Y.I.: Η συσκευή είναι 2καρτη και προοριζόταν για την Πορτογαλική αγορά.

 

Στάλθηκε από το P022 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορουμε και μεις που δεν εχουμε την πορτογαλεζικη συσκευη να εγκαταστησουμε το android 6? Να κατεβασουμε το firmware απο την σελιδα και να το φλασαρουμε μεσω odin? Το εχει δοκιμασει κανεις? Μιλαω για το SM- 500F δικαρτο μοντελο. Ρωταω γιατι βασικα θελω να εγκαταστισω αυτο το firmware αλλα πρεπει να εχω την 6.0.1 εγκαταστημενη πριν... Edited by sstavross
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Σε μια θηκη nillkin πως ενεργοποιειται

1.η οθονη οποτε την ανοιγω κλεινω;

2.να δειχνει στο παραθυρο που εχει τις ειδοποιησεις;

 

Εκανα μια αναζητηση το μονο που βρηκα ειναι οτι παιζει μονο σε γνησιες θηκες.ισχυει;

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω εδώ και 2 εβδομάδες το samsung j5 dual και έχω το εξής θέμα, εαν επιλέξω την λειτουργία 4G το σήμα απο την πρώτη κάρτα vodafon πέφτει στη μια γραμμή ή και καθόλου μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...