Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση λίγο γενικού ενδιαφέροντος.

Εδώ και 15 μέρες έχω παρατηρήσει ότι σε περιοδικά διαστήματα μου τραβάνε ένα συγεκριμένο πόσο από το καρτοκινητό what's up που έχω.

Επικοινώνησα με την Cosmote, ζήτησα και αναλυτική την οποία ακόμη περιμένω, μου μπλόκαραν ακόμη και την αποστολή μηνυμάτων σε 5ψήφια νούμερα, αλλά παρόλα αυτά σήμερα μου τραβήχτηκαν πάλι 2.52€ από την κάρτα.

Και ρωτάω, ενδέχεται να υπάρχει κάποια εφαρμογή που να είναι υπεύθηνη για αυτό;

Ευχαριστώ και σόρρυ για το οφ τόπικ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Μια ερώτηση λίγο γενικού ενδιαφέροντος.

Εδώ και 15 μέρες έχω παρατηρήσει ότι σε περιοδικά διαστήματα μου τραβάνε ένα συγεκριμένο πόσο από το καρτοκινητό what's up που έχω.

Επικοινώνησα με την Cosmote, ζήτησα και αναλυτική την οποία ακόμη περιμένω, μου μπλόκαραν ακόμη και την αποστολή μηνυμάτων σε 5ψήφια νούμερα, αλλά παρόλα αυτά σήμερα μου τραβήχτηκαν πάλι 2.52€ από την κάρτα.

Και ρωτάω, ενδέχεται να υπάρχει κάποια εφαρμογή που να είναι υπεύθηνη για αυτό;

Ευχαριστώ και σόρρυ για το οφ τόπικ

 

Ισως. Αν είναι εφαρμογή κοίτα στο google mail που έχεις συνδέσει στη συσκευή για αποδείξεις πληρωμών, πάντα στέλνουν. Αλλιώς, αν χρησιμοποιείς paypal δες στην κατασταση λογαριασμού σου από που φεύγουν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω εδώ και 2 εβδομάδες το samsung j5 dual και έχω το εξής θέμα, εαν επιλέξω την λειτουργία 4G το σήμα απο την πρώτη κάρτα vodafon πέφτει στη μια γραμμή ή και καθόλου μήπως γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό
Προφανώς δεν έχεις ισχυρό 4g σήμα στη περιοχή σου και βλέπεις αυτό. Δεν υπάρχει πρόβλημα όμως, η συσκευή θα αλλάξει μόνη της κατάσταση δικτύου μέχρι να βρεί το καλύτερο :)
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμαστε και αυτη την εφαρμογη Πατάς στην οθόνη δύο φορές και κλείνει το κινητό, περνάς το χέρι σου από πάνω απο την οθονη και ανοίγει δειτε το δοκιμασμενο https://play.google.com/store/apps/details?id=com.luutinhit.sensorsforconver&hl=el
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Ποιός είναι ο καλύτερος τρόπος να κάνεις backup όλα τα δεδομένα του τηλεφώνου (κατα προτίμηση στο λάπτοπ αλλά και σε κάρτα μνήμης δεν υπάρχει πρόβλημα), χωρίς root? Δοκίμασα το Smart Switch της Samsung αλλά δεν λειτουργεί, κολλάει στο 82% για ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα επαναφορά στις εργοστασιακές μπας και λυθεί το θέμα μου με τις χρεώσεις.

Έβγαλα και την micro sd και την έκανα ολική διαγραφή στο PC.

Είχα 16άρα. Σκέφτομαι να πάω σε 32άρα. Και ζητάω γνώμη για κάποια γρήγορη.

1) SAMSUNG

2) SANDISK

3) TRANSCEND

Edited by Digenis80
Link to comment
Share on other sites

ενω στην αρχη ηταν καλη..οτας πας να γραψεις μνμ σχετικα γρηγορα αμεσως κλειδωνει η συσκευη
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν ειναι ασχετο με το θεμα αλλα μιας και ψαχνω εφαρμογη που να βγαζει φωτογραφιες wide angle για samsung j5 ξερει κανεις?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εχω το δικαρτο εδω και μα εβδομαδα.το θεμα ειναι πως οταν μιλαω κοβεται ξαφνικα η φωνη/κληση ξαφνικα.το κανει συνεχεια.εχει συμβει σε καποιον αλλον?

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!εχω το δικαρτο εδω και μα εβδομαδα.το θεμα ειναι πως οταν μιλαω κοβεται ξαφνικα η φωνη/κληση ξαφνικα.το κανει συνεχεια.εχει συμβει σε καποιον αλλον?

το εχω και γω το δικαρτο αλλα δεν παρουσιαζει τετοιο θεμα

Link to comment
Share on other sites

Ποιας χωρας εχεις?

 

πως το βρισκω αυτό? ιδέα δεν έχω... το μόνο άσχημο που βρήκα με την marshmallow είναι οτι δεν μπορώ να μετακινήσω εφαρμογές στην κάρτα sd, μόνο με πρόγραμμα από το play store... και ο ραμ μανατζερ εξαφανίστηκε!

 

Κατά τα άλλα πολύ καλή, καθόλου lag, με τέλεια εφέ και πολλά έξτρα!

Link to comment
Share on other sites

Ti extra ??????? Την εκανα και εγω εχθες αλλα extra δεν ειδα εκτος το s heatlh.

 

Για το δικαρτο λέτε? Γιατί για το FN δε βλέπω πουθενά να έχει βγει ενημέρωση.

Link to comment
Share on other sites

Ti extra ??????? Την εκανα και εγω εχθες αλλα extra δεν ειδα εκτος το s heatlh.

 

doze, καλύτερη διαχείριση ραμ, μπαταρίας. το s health και αυτα εγω δεν τα κράτησα, τα απενεργοποίησα με το package disabler pro ΟΛΑ, πριν πρέπει να τα κάνω update και να πιάσουν παραπάνω χώρο. Τώρα με καμιά 40 ρια εφαρμογές , έχω 1.3 GB ελεύθερα.

 

Το ram manager το βάλανε στα developer settings οι αθεόφοβοι... αντε να το βρεις αν δεν το ψάξεις καλά.

Τις εφαρμογές τις περνάω στην SD με το android assistant.

 

Μεγάλο μείον που δεν μας έδωσαν την επιλογή να κάνουμε της SD σε εσωτερική, θα έλυνε πολλά προβλήματα χώρου... με κάθε update εφαρμογών που κάνω πέφτει και πιο κάτω ο ελεύθερος χώεος.

 

Κατά τα άλλα, φυσάει, πολύ γρήγορη...

Link to comment
Share on other sites

Ram manager ;; εχω ενεργοποίηση τις επιλογές προγραμματιστή αλλά δεν το βλέπω σε κάποιο μενού.

 

επιλογές πρπγραμματιστή/Υπηρεσίες που εκτελούνται

Link to comment
Share on other sites

σε εμενα σε μονο καρτο δεν ηρθε παντως τπτ!

 

Δεν το πήραν ακόμα τα μονόκαρτα... Υπομονή.Και μν τρελαίνεσαι, δεν χάνεις κ τπτ. Ηδη έχω πρόβλημα με χώρο αποθήκευσης ( είμαι 99% σιγουρος οτι η lollipop παιρνούσε και παραπάνω εφαρμογές στην sd και μεγαλύτερο μέρος αυτών που περνούσαν). Η επίδοση κυρίως σε 2-3 παιχνίδια που παίζω, αρκετά μεγάλα και απαιτητικά, είναι σαφώς χειρότερη, αλλά όχι σε μεγάλο βαθμό... Ηδη σκέφτομαι σε συσκευή 3 μηνών να ρουτάρω και να χάσω εγγύηση...

Link to comment
Share on other sites

μετα απο την αναβαθμιση σε 6 0 1 οταν κατεβαζες την μπαρα απο πανω προς τα κατω εβλεπες την επιλογη για ποια σιμ θελεις να εχεις.τωρα αυτο το εικονιδιο χαθηκε.πως το εμφανιζουμε ξανα???????
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Ψάχνοντας βρήκα αυτό: https://www.androidpit.com/android-m-vs-android-lollipop-comparison

Και προς το τέλος, σαν minor improvement, λέει αυτό: Use an SD card as internal memory: MicroSD card fans rejoice! In Android Marshmallow your microSD card can be formatted so that it is treated as internal memory. Apps can be installed directly on the microSD card too. Ελπίζω να μην εννοεί ότι πρέπει να γίνει φορματ πρώτα. :confused:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...