Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχει ο αδερφος μου και ξερω οτι θελει 2 ωρες και κατι..

Το J5 της αδερφης μου, στην πρωτη πλήρη φόρτιση, απο το 9%, χρειαστηκε 3 ωρες. Ριξτε τα φωτα σας ολοι για να ξερω αν χρειαστει DOA. Σας παρακαλω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το j500f εχω το δικαρτο, ναι το εχει αυτο αλλα καμια σχεση..πρωτον αναβει το πισω φλας της καμερας και δευτερον αναβει μονο οταν σε καλουν και οχι σσν ειδοποιηση...το no.led ειναι τελειο

"Σχετικη" ειπα ...σημαινει πως δεν ειναι ολοκληρωμενη αυτη που θα θελαμε αλλα αφου δεν γινεται αλλιως βολευομαστε με αυτη...(το εξηγει & στη ρυθμιση).προσωπικα δεν με ενδιαφερουν καθολου αυτα...

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Το j500f εχω το δικαρτο, ναι το εχει αυτο αλλα καμια σχεση..πρωτον αναβει το πισω φλας της καμερας και δευτερον αναβει μονο οταν σε καλουν και οχι σσν ειδοποιηση...το no.led ειναι τελειο

 

Δεν ξέρω αν είναι τέλειο . Ξέρω όμως ότι σίγουρα τρώει την μπαταρία.... Έφαγε σβήσιμο μετα απο 2 μέρες που ήταν όλο δικό του. Σιγά μην χαλάσω την φοβερή αυτονομία του j5 για να βλέπω κλήσεις και μηνύματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να είμαι ειλικρινής, δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσες σελίδες. Θα ήθελα να ξέρω, αν το πίσω (ή κ το εμπρόσθιο!) φλας λειτουργεί και σαν φακός (με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις), αν χρειάζεται "κατέβασμα" εφαρμογής κ ποιάς, ή δεν ισχύει τίποτε από τα παραπάνω; Ο φακός μου είναι πολύ χρήσιμος σε όλα τα κινητά. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι τέλειο . Ξέρω όμως ότι σίγουρα τρώει την μπαταρία.... Έφαγε σβήσιμο μετα απο 2 μέρες που ήταν όλο δικό του. Σιγά μην χαλάσω την φοβερή αυτονομία του j5 για να βλέπω κλήσεις και μηνύματα.

Σε εμενα δεν τρωει τιποτα...3 μερες και κατι μου κρατησε η μπαταρια εμενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για να είμαι ειλικρινής, δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσες σελίδες. Θα ήθελα να ξέρω, αν το πίσω (ή κ το εμπρόσθιο!) φλας λειτουργεί και σαν φακός (με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις), αν χρειάζεται "κατέβασμα" εφαρμογής κ ποιάς, ή δεν ισχύει τίποτε από τα παραπάνω; Ο φακός μου είναι πολύ χρήσιμος σε όλα τα κινητά. Ευχαριστώ.

To πισω κανονικα εχει και κουμπι απο την μαμα samsung να αναβει ,το μπροστινο φλας δεν το εχω ψαξει αλλα δεν νομιζω να δουλευει μονο σας φακος εκτος αν εχει βγει καποια εφαρμογη και δεν την εχω δει

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια γιατι θελω να το παρω και κολλαω στην 8gb rom..για να βαλω κανα μαιχνιδακι clash of clans,clash royal κανα quizdom και δυο τρεις εφαμογες θα εχω προβλημα.Γιαυτο ειμαι σε διλημα και καλο βλεπω και το p8 lte που εχει 16gb rom
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ρε παιδια γιατι θελω να το παρω και κολλαω στην 8gb rom..για να βαλω κανα μαιχνιδακι clash of clans,clash royal κανα quizdom και δυο τρεις εφαμογες θα εχω προβλημα.Γιαυτο ειμαι σε διλημα και καλο βλεπω και το p8 lte που εχει 16gb rom

δες το J7 με 16 gb & τον Q snapdragon 615...στα υπολοιπα σχεδον ιδιο με το J5...(τα εχουμε ξαναπει δεν γινεται συγκριση συσκευης αναμεσα σε τοσο διαφορετικους επεξεργαστες...το p8 δουλευει με kirin 620 & το J5 με snapdragon 410...ειναι αδυνατη η συγκριση....με τον qs 615 του J7 ομως ειναι πιο κοντα)...πολυ καλο & το p8... http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7-7185.php _To J7 βγαινει σε 2 εκδοσεις...Q Snapdragon & exynos δες εδω τις διαφορες : http://system-on-a-chip.specout.com/compare/1097-1145/Qualcomm-Snapdragon-615-MSM8939-vs-Samsung-Exynos-Octa-7420

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα δεν τρωει τιποτα...3 μερες και κατι μου κρατησε η μπαταρια εμενα...

 

Καλα οτι πεις... Μένει ανοιχτή η οθόνη φίλε μου δεν γίνεται να μην τρώει παραπάνω μπαταρία πως το λένε.....

Link to comment
Share on other sites

Kαθε εφαρμογη που κατεβαζουμε σε οποιαδηποτε συσκευη απαιτει & τραβαει πορους απο τη συσκευη με οτι σημαινει ολο αυτο στην επιβαρυνση ram cpu > μπαταρια...Ο σωστος ορος για το ποσες εφαρμογες πρεπει να κατεβαζουμε σε μια android συσκευη δεν ειναι " τις λιγοτερες " αλλα " τις απαραιτητες "...
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Καλα οτι πεις... Μένει ανοιχτή η οθόνη φίλε μου δεν γίνεται να μην τρώει παραπάνω μπαταρία πως το λένε.....

Εισαι σιγουρος οτι κατεβασες το no led;

Δεν μενει καμια οθονη ανοιχτη σε εμενα...δε ξερω τι ρυθμισεις εχεις κανει εσυ αλλα αν ετρωγε μπαταρια να σαι σιγουρος θα ειχε παρει μπουλο..

Την εχω τσεκαρει και δεν τρωει μπαταρια αλλα μονο πορους απο τη ραμ οπως κανουν ολες οι εφαρμογες οταν εγκαθιστουνται.

Κατι λαθος κανεις

Link to comment
Share on other sites

δες το J7 με 16 gb & τον Q snapdragon 615...στα υπολοιπα σχεδον ιδιο με το J5...(τα εχουμε ξαναπει δεν γινεται συγκριση συσκευης αναμεσα σε τοσο διαφορετικους επεξεργαστες...το p8 δουλευει με kirin 620 & το J5 με snapdragon 410...ειναι αδυνατη η συγκριση....με τον qs 615 του J7 ομως ειναι πιο κοντα)...πολυ καλο & το p8... http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7-7185.php _To J7 βγαινει σε 2 εκδοσεις...Q Snapdragon & exynos δες εδω τις διαφορες : http://system-on-a-chip.specout.com/compare/1097-1145/Qualcomm-Snapdragon-615-MSM8939-vs-Samsung-Exynos-Octa-7420

 

Που το βρίσκουμε το j7 ρε παιδιά? Στην Ελλάδα δεν το βλέπω κάπου

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Που το βρίσκουμε το j7 ρε παιδιά? Στην Ελλάδα δεν το βλέπω κάπου

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Noμιζω προς το παρων μονο μεσω internet αν το παραγειλεις για ελλαδα(ισως ερθει πρεπει να ρωτησεις)...Το βγαζει σε 3 εκδοσεις..Η διαφορα ειναι στον επεξεργαστη(και στην internal mem 8 η 16)...Ενα με Qsnapdragon 615 -Adreno 405 & η αλλη εκδοση με Exynos 7580 Octa (δικος της επεξ.με οτι αυτο συνεπαγεται) & η τριτη ακριβως με τον ιδιο επεξ.του J5 τον snapdragon 410(τι να την κανεις αυτη?παιρνεις & το J5) ....Ειδικα η εκδοση με Exyno 7580 - Mali-T720MP2 + 16 gb ειναι πολυ καλη συσκευη κατα τη δικη μου γνωμη...Γιατι exynos? Θα εχει το προβαδισμα σε οποιο update στο μελλον αν η samsung βρεθει σε διλημα ποια εκδοση πχ μπορει να παρει android N...Ποια η " δυσκολια " ?? Πολυ ευκολα θα βρεις custom roms για Qualcomm σε αντιθεση με exynos που εχουν δυσκολια στην αναπτυξη οι περισ/ροι προγραμματιστες...(μπαταρια 3.000 mah) δες & τιμες σε δολαρια : http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_j7-7185.php

Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι κατεβασες το no led;

Δεν μενει καμια οθονη ανοιχτη σε εμενα...δε ξερω τι ρυθμισεις εχεις κανει εσυ αλλα αν ετρωγε μπαταρια να σαι σιγουρος θα ειχε παρει μπουλο..

Την εχω τσεκαρει και δεν τρωει μπαταρια αλλα μονο πορους απο τη ραμ οπως κανουν ολες οι εφαρμογες οταν εγκαθιστουνται.

Κατι λαθος κανεις

Για τσέκαρε πόσες ώρες σου λέει ότι εχεις ανοιχτή οθόνη και μετά τα λέμε πάλι φίλε μου.

Link to comment
Share on other sites

Για τσέκαρε πόσες ώρες σου λέει ότι εχεις ανοιχτή οθόνη και μετά τα λέμε πάλι φίλε μου.

2 ωρες και 51 λεπτα στις δυο μερες και εχει 44% ακομη μπαταρια...

Δε ξερω σε σενα πως λειτουργει αλλα εγω δεν εχω θεμα.

Ειχα βαλει το double wake up προγραμμα το οποιο κραταγε ανοιχτη την οθονη και το οποιο πηρε μπουλο

Link to comment
Share on other sites

Θα συγκρίνεις τον kirin 620 mali 450 mp4 με τον msm 8916 snapdragon 410?? Δεν γίνεται η σύγκριση φίλε μου ..Τώρα αν εσύ θες να τη κάνεις δικαίωμα σου εγώ απλα σου λέω οτι η διάφορα μεταξύ των 2 επεξεργαστών είναι μεγάλη και δεν γίνεται...Δεν γίνεται να συγκρινεις mali 450 mp4 με adreno 306 & octa core με τετραπυρηνη υποστήριξη & σαφως λιγότερη ram...Είναι εντελώς ανόμοια πράγματα με σαφως χωρίς συζήτηση ανώτερο τον kirin 620...

Οτι να'ναι παραπληροφορεις τον κοσμο

Εδω λεει οτι ειναι το ιδιο με τον snapdragon 410 http://www.gsmarena.com/huawei_releases_new_octacore_kirin_620_soc-news-10380.php

Αντεχει μεχρι 13 mp που παει να πει οτι δεν ειναι τοσο διαφορετικο επεξεργαστης απο τον 410

 

Επισης το j5 εχει καλυτερες επιδοσεις σε σχεση με το p8 lite

Link to comment
Share on other sites

Μια που βρεθηκα σημερα στο forum του Samsung J5 ( περισσοτερο πλεον ασχολουμαι με τα samsung tablets) θα γραψω για τους χρηστες του foroum(ειμαι κι εγω χρηστης J5) τον σωστο τροπο Root για το J5..Τροποι Root μιας android συσκευης πλεον υπαρχουν σχεδον αμετρητοι.Οταν ομως μιλαμε για Samsung συσκευες ο σωστος τροπος ειναι παντα με CFautoroot του θρυλικου Chainfire.Για πολλους λογους που δεν θα πουμε εδω & πανω απ ολα για την ασφαλεια μας εφοσον μιλαμε πλεον για τον διαχειριστη της συσκευης...To CFautoroot το κατεβαζουμε απο εδω: https://autoroot.chainfire.eu/ _Αρχιζουμε την περιηγηση στην ιστοσελιδα και βρισκουμε ΤΟ ΑΚΡΙΒΕΣ ΜΟΝΤΕΛΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ!!(J5 υπαρχουν αρκετα πχ J5FN,J5F,J5H,J5M,κλπ κλπ)...Μολις βρουμε το ακριβες μοντελο που εχουμε το κατεβαζουμε στο pc...Θα χρειαστουμε για να το φλασαρουμε το Odin(ειναι του ιδιου προγραμματιστη ).Για να μην ψαχνουν καποιοι Odin V.3.10.7 εδω: http://d-h.st/JtF2 _ (το Odin βεβαια περιεχεται & στο αρχειο)..Kατεβαζουμε & το Odin στο pc και εξαγουμε το αρχειο zip.Eξαγουμε και το αρχειο zip του CFautoroot παιρνοντας αρχειο .tar-md5 που θα χρησιμοποιησουμε(μονο .tar φλασαρει το Odin και ποτε .zip)...Ενωνουμε κινητο με pc με usb καλωδιο αφου πρωτα εννοειται εχουμε τους σωστους samsung drivers εγκατεστημενους στο pc, η το kies ( samsung drivers εδω: http://d-h.st/qPHm η εδω: http://d-h.st/Rp9z )...Aφου κινητο - pc ειναι σωστα ενωμενα,τρεχουμε το Odin.exe ΩΣ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ(διπλο κλικ η δεξι+αριστερο στο διαχ.)...Αφηνουμε ολα σε θεση default χωρις να πειραξουμε τιποτα(ελεγχουμε μονο το re-partition ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΤΕ ΤΣΕΚΑΡΙΣΜΕΝΟ!)...Στο νταμακι AP/PDA χτυπαμε το αρχειο .tar-md5 του CFautoroot και παταμε Start...Περιμενουμε 2-3 λεπτα το πολυ να τελειωσει & να κανει Reboot η συσκευη.Η συσκευη μας αν ολα πηγαν καλα & δεν καναμε καποιο λαθος ειναι πλεον Rooted...Τοσο απλα...Ο αλλος τροπος Root για J5 (για ολα τα μοντελα) ειναι απευθειας απο τη συσκευη J5 χωρις να χρειαζεται απολυτως τιποτα αλλο πλην του Kingroot εδω : https://androidmtk.com/download-kingroot-application _Aπλα κατεβαζουμε το .apk και το τρεχουμε στο J5 κι ολα γινονται σε λιγα λεπτα.Η προσωπικη μου εμπειρια λεει με τον πρωτο τροπο του CFautoroot & SuperSu....Η αποφαση ειναι του καθενος,ελπιζω να βοηθησει καποιους,και καμια ευθυνη δεν εχω παρα μονο για οτι κανω στις δικες μου συσκευες.Ολα αυτα περιεχουν ρισκο, ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΧΑΝΕΤΑΙ για τη συσκευη.... (ΠΡΙΝ κάνουμε οτιδήποτε, στή συσκευή ενεργοποιουμε το >Allow OEM unlocking πηγαίνοντας ρυθμίσεις > Επιλογές προγραμματιστή.. Για να γίνει η σωστή εγκατάσταση οδηγών, ενεργοποιουμε τον Εντοπισμό σφαλμάτων USB & πάλι στίς επιλογές προγραμματιστή)....

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι το βλεπω..Γιατι ομως? Γραψε το ακριβες μοντελο της συσκευης να το ψαξω,γιατι J5 υπαρχουν πολλα & διαφορετικα.Το δικο μου πχ ( J5FN) εχει τα παντα αυτα που σου εγραψα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι απο οτι βλεπω αυτο εχει παρει ηδη 6 updates(μη νομιζεις πως τα update που δεν μας ανεβαζουν εκδοση android ειναι παντα της πλακας,γιατι μπορει να αφορα καποιο απο αυτα πχ τον kernel που ειναι παρα πολυ σημαντικο)..Αυτο ειναι γραφει για J500 F οποτε αν εχεις το ιδιο ακριβως μπορεις να το φλασαρεις.Ετσι κι αλλιως την εγγυηση την εχεις ηδη χασει....(ξεχασα,τα δικτυα δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα χωρις να παιρνω ευθυνη 100% ,το keyboard δεν υπαρχει προβλημα το γυρνας οπου θελεις.Μπορεις να δοκιμασεις ομως,κι αν συναντησεις πχ προβλημα φλασαρεις παλι αυτη που εχεις)

 

Αναλυτικός ο οδηγός για το ρουτ και ευχαριστούμε, δεν πρέπει όμως πρώτα να έχουμε σπάσει την sd στα δύο; Περιμένουμε καμιά άλλη λύση για την εσωτερική ή τελικά δεν το γλυτώνω το ρουτ;

Link to comment
Share on other sites

Αναλυτικός ο οδηγός για το ρουτ και ευχαριστούμε, δεν πρέπει όμως πρώτα να έχουμε σπάσει την sd στα δύο; Περιμένουμε καμιά άλλη λύση για την εσωτερική ή τελικά δεν το γλυτώνω το ρουτ;

Τι εννοεις "να σπασουμε την sd στα 2" δεν καταλαβαινω...Μηπως εννοεις να φτιαξεις δευτερο διαμερισμα στην sd ?? Το σημαντικοτερο (παντα κατα τη δικη μου αποψη ) που περιμενουν οι χρηστες J5 ειναι το update marshmallow για να λυθει το προβλημα με τον εσωτερικο χωρο αποθηκευσης (λογω ανοησιας του team της samsung που κανει κουμαντο τα 2 τελευταια χρονια).Το android ΜΜ εχει το πολυ σημαντικο χαρακτηριστικο να " βλεπει " την sd ως εσ.χωρο....(το σωστο ειναι πως βλεπει ως ενιαιο χωρο sd & internal) λυνοντας ετσι το μαλλον σοβαρο για πολυ κοσμο προβλημα των μολις 8 Gb (που κανονικα δεν ειναι ουτε 8 αλλα περιπου γυρω στα 4.5)....Βεβαια κανενας δεν διαβεβαιωνει πως σε update 6 ΜΜ στο J5 η samsung θα το δωσει αυτο το χαρακτηριστικο, γιατι ηδη την εχει κανει την ανοησια σε αλλη συσκευη να μην το δωσει(και η LG το εκανε αυτο) για λογους που μονο το σημερινο team της samsung γνωριζει αλλα δεν εξηγει...Oσο για το Root απλα φλασαρεις με Odin το αρχειο ( ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ!! πχ J5FN? J5F? J5H? κλπ) του CFautoroot απο τη σελιδα του Chainfire & η συσκευη ειναι Rooted σε 1 λεπτο...(θα χασεις την εγγυηση εννοειται) ( αν θελεις τη γνωμη μου περιμενε,μην το κανεις ακομα)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οτι να'ναι παραπληροφορεις τον κοσμο

Εδω λεει οτι ειναι το ιδιο με τον snapdragon 410 http://www.gsmarena.com/huawei_releases_new_octacore_kirin_620_soc-news-10380.php

Αντεχει μεχρι 13 mp που παει να πει οτι δεν ειναι τοσο διαφορετικο επεξεργαστης απο τον 410

 

Επισης το j5 εχει καλυτερες επιδοσεις σε σχεση με το p8 lite

Ο kirin620 ειναι οκταπηρυνος και ο snapdragon 410 τετραπυρηνος...Η σελιδα που διαβασες απλα αναφερει γνωμες υποκειμενικες & πουθενα δεν γραφει οτι ειναι ολοιδιοι....Αν εσυ νομιζεις πως τετραπυρηνο με οκταπυρηνο εχουν ακριβως τις ιδιες δυνατοτητες κανε οτι καταλαβαινεις....Γραφει μονο "συγκρισημη" για το χρονισμο της CPU στα 1200 ghz ...και δεν πληροφορω κανεναν,απλα εγραψα τη δικη μου γνωμη βαση πολλων χρονων εμπειριας στα android & linux ...( και μη μου postαρεις video απο youtube οπου το καθε ασχετο παιδακι γραφει οτι του κατεβει παρακινωντας κι αλλους να παθουν κακο,γιατι μπορω να σου ποσταρω μερικα video με ανοησιες τεραστιες πχ πως θα αυξησουμε τη Ram (ετσι λεει) σε android εως 15 gb!! η τη συγκριση J5 vs S6) οι γνωμες οπως καταλαβαινεις ειναι σαν τις κλανιες....ολοι εχουν απο μια....

εδω το J5 vs S6 !! αρα ειναι καλυτερο κι απο S6....τετοια video παρακολουθεις απο ανοητους ινδους & παρακολουθεις τις γνωμες τους?? Edited by daitalos
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους...

Ας γράψει κάποιος κάτοχος του J5 κάτι για τη πλοήγηση μέσω του κινητού μέσω δορυφόρου. Κατα πόσο η έλλειψη πυξίδας επιρεάζει την εμπειρία της πλοήγησης; Τι δωρεάν χάρτες έχετε βάλει; Η οθώνη του είναι όντως αντιχαρακτική;

Ευχαριστώ πολύ για όποια απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πυξίδα είναι απλά σαν να έχεις σκέτο χάρτη. Απλα έχεις το στίγμα που είσαι και από εκεί και πέρα πρέπει εσύ να βρεις την κατεύθυνση.....

Ή οθόνη είναι υπέρ ευαισθητη. Απαραιτήτως tempered glass...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πυξίδα είναι απλά σαν να έχεις σκέτο χάρτη. Απλα έχεις το στίγμα που είσαι και από εκεί και πέρα πρέπει εσύ να βρεις την κατεύθυνση.....

Ή οθόνη είναι υπέρ ευαισθητη. Απαραιτήτως tempered glass...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν νομιζω οτι γρατζουνιεται ευκολα η οθονη

Δες και το video

Link to comment
Share on other sites

 

[/color]

Ο kirin620 ειναι οκταπηρυνος και ο snapdragon 410 τετραπυρηνος...Η σελιδα που διαβασες απλα αναφερει γνωμες υποκειμενικες & πουθενα δεν γραφει οτι ειναι ολοιδιοι....Αν εσυ νομιζεις πως τετραπυρηνο με οκταπυρηνο εχουν ακριβως τις ιδιες δυνατοτητες κανε οτι καταλαβαινεις....Γραφει μονο "συγκρισημη" για το χρονισμο της CPU στα 1200 ghz ...και δεν πληροφορω κανεναν,απλα εγραψα τη δικη μου γνωμη βαση πολλων χρονων εμπειριας στα android & linux ...( και μη μου postαρεις video απο youtube οπου το καθε ασχετο παιδακι γραφει οτι του κατεβει παρακινωντας κι αλλους να παθουν κακο,γιατι μπορω να σου ποσταρω μερικα video με ανοησιες τεραστιες πχ πως θα αυξησουμε τη Ram (ετσι λεει) σε android εως 15 gb!! η τη συγκριση J5 vs S6) οι γνωμες οπως καταλαβαινεις ειναι σαν τις κλανιες....ολοι εχουν απο μια....

εδω το J5 vs S6 !! αρα ειναι καλυτερο κι απο S6....τετοια video παρακολουθεις απο ανοητους ινδους & παρακολουθεις τις γνωμες τους??

Και τι παει να πει ρε φιλε οτι ειναι "οχταπυρηνος" ?Οποιος εχει το j5 εχει και 13 mp καμερα 1 mp παραπανω απο το s7 τι παει να πει αυτο οτι εχουμε καλυτερη καμερα ας πουμε?Ο kirin 620 ετσι και αλλιως αντεχει μεχρι 13 mp καμερα δεν ειναι κανενας πολυ δυνατος επεξεργαστης και ειναι περιπου το ιδιο με τον snapdrago 410 εδω λεει το ιδιο πραγμα http://www.mytechgarbage.net/2015/04/honor-4x-battle-of-brain-snapdragon-410.html,επισης εκτος απο τα νουμερα μετραει και το πως λειτουργει ενας επεξεργαστης και το λογισμικο που τρεχει σε καθημερινη χρηση και το βιντεο που ποσταρα δειχνει οτι το huawei p8 lite με το λογισμικο που τρεχει ειναι πιο αργο απο το j5

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι γρατζουνιεται ευκολα η οθονη

Δες και το video

Μπααα δύστυχώς το βιντεάκι μάλλον πρέπει να είναι fake. Απ'ότι διαβάζω δεν είναι αντιχαρακτική η οθώνη του κινητού.

Πάντως για τα gps χωρίς πυξίδα διαβάζω ότι λειτουργούν αν κινήσε σχετικά γρήγορα (δηλ. δείχνουν τη κατεύθυνση), σε στάση όμως δείχνουν μόνο το στίγμα πάνω στο χάρτη (ικανοποιητικό και αυτό φαντάζομαι αν βρίσκεσαι κοντά στο προορισμό). Μάλλον πάω να το πάρω αύριο το κινητό. Αν μη τι άλλο είναι value for money αγορά. Πείτε μου ρε παιδιά ένα τελευταίο. Που να το πάω να μου βάλουν tempered glass;

Edited by ckld
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς πυξίδα είναι απλά σαν να έχεις σκέτο χάρτη. Απλα έχεις το στίγμα που είσαι και από εκεί και πέρα πρέπει εσύ να βρεις την κατεύθυνση.....

Ή οθόνη είναι υπέρ ευαισθητη. Απαραιτήτως tempered glass...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα το έχω δυο μήνες με sygic και here maps και δεν έχω κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...