Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια καλη εφαρμογη να ξεκλειδωνει η οθονη με διπλο χτυπημα??????????

 

Δεν γίνεται αυτο νομίζω, ειναι θέμα hardware

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτόματη φωτεινότητα οθόνης ανάλογα με το περιβάλλον γύρω υπάρχει όπως στο ios?
Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν πολύ χρήσιμη γιατί αν το βάλεις στο χαμηλό και βγεις στον ήλιο δεν βλέπεις τίποτα και ψάχνεις στα τυφλά να το δυναμώσεις. Αν πάλι το έχεις κάπου στη μέση και το ανοίξεις τη νύχτα ή το πρωί που ξυπνάς μέσα στα σκοτάδια είναι σαν προβολέας.

Τι λέω τώρα κι εγώ!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον σε εξωτερικους χώρους είναι μια χαρά... Με φωτεινότητα στο 50% δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την υπάιθρια έξω. Μια χαρά βλέπεις και σε ήλιο.
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον σε εξωτερικους χώρους είναι μια χαρά... Με φωτεινότητα στο 50% δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την υπάιθρια έξω. Μια χαρά βλέπεις και σε ήλιο.

Με 50 % παιδια ειναι κορυφη στον ηλιο και καταλληλο τη νυχτα. Δεν το κουνάω από εκεί.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο 2.5 χρονια το s4 μας αφησε χρονους και επειδη δε θελω να ξαναπαρω ακριβο κινητο νομιζω οτι μετα απο 50 σελιδες που διαβασα εχω καταληξει σε αυτο εδω.. απλα θα θελα να ρωτησω καποια πραγματα

 

1) το dual sim σε σχεση με το μονοκαρτο εχει καποια διαφορα στις επιδοσεις και στην μπαταρια; δεν εχω δευτερη σιμ αλλα αν μας το προσφερει το κινητο μιας και δεν υπαρχει διαφορα στην τιμη γιατι να μην το διαλεξουμε;;

2)επισης αυτο το εχει δοκιμασει κανεις; http://www.samsung.com/in/support/skp/faq/1092162 γινεται κατι τετοιο; (αν καταλαβαινω καλα χρησιμοποιει το μπροστινο flash σαν led notifaction)

3)θα μπορεσω να το κρατησω για 1.5 - 2 χρονια η μετα τον πρωτο χρονο θα αρχισει τα εκνευριστικα lagarismata των μεσαιων συσκευών, τι πιστευετε;

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μόνο 2,5 χρόνια το S4; Τεσπα, από αυτά που γνωρίζω τα δικαρτα έχουν λίγο χειρότερη κατανάλωση στην μπαταρία, αν χρησιμοποιείς όμως τις 2 κάρτες. Επίσης τα λαγκαρισματα στα φθηνά κινητά συνήθως οφείλονται στην αναβάθμιση των εφαρμογών που γίνονται περισσότερα ΜΒ και καταναλώνουν περισσότερη μνήμη, οπότε σε αυτές τις περιπτώσεις αν σβήσεις κάποιες εφαρμογές ή αν κάνεις root και greenify εφαρμογές, όπως συμβαίνει σε όλα τα παλιά κινητά, δεν θα έχεις λογικά πρόβλημα. Πάντως το κινητό αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

μ

2)επισης αυτο το εχει δοκιμασει κανεις; http://www.samsung.com/in/support/skp/faq/1092162 γινεται κατι τετοιο; (αν καταλαβαινω καλα χρησιμοποιει το μπροστινο flash σαν led notifaction)

3)θα μπορεσω να το κρατησω για 1.5 - 2 χρονια η μετα τον πρωτο χρονο θα αρχισει τα εκνευριστικα lagarismata των μεσαιων συσκευών, τι πιστευετε;

 

2) Δουλέυει για το πίσω φλας μόνο

 

3) 2 χρόνια λίγο δύσκολο αλλά ίσως είναι εφικτό με το συγκεκριμένο κινητό, που δεν λαγκάρει καθόλου τώρα. Πχ το καινούργιο A5 σύμφωνα με τα reviews λαγκάρει out of the box...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις, φιλε ναι πιστευω το s4 εβγαζε ανετα αλλα 2 χρονια αλλα δυστυχως χτες επεσε απο μεγαλο υψος και αυτο ηταν...

οπως ολα δειχνουν παμε για j5 τωρα..

Sagem MY V-75/ Nokia n70/ Sony Ericsson K750i/ Sony Ericsson G900/ Nokia N86/ ZtE Blade/ Samsung galaxy SII/ Vodafone smart II/ Samsung galaxy SIV....
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις παιδιά. Τι διαφορές έχουν οι 2 εκδόσεις του δίκαρτου που βλέπω στο σκρουτζ ; Και γιατί αυτή που είναι 3G είναι ακριβότερη από την 4G;
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις παιδιά. Τι διαφορές έχουν οι 2 εκδόσεις του δίκαρτου που βλέπω στο σκρουτζ ; Και γιατί αυτή που είναι 3G είναι ακριβότερη από την 4G;

 

 

Αν πατήσεις στο κατάστημα που έχει την 3G στην σελίδα του την εμφανίζει ως 4G.

 

Σχετικά με την 3G έκδοση

 

http://www.phonemore.com/phone/samsung-galaxy-j5-3g-duos-sm-j500hds/2379

Link to comment
Share on other sites

Ημουν ετοιμος και εγω να το αγορασω αλλα αποσο βλεπω δεν εχει ουτε γυροσκοπειο πως λεγεται ουτε πυξιδα βεβαια δεν ξερω κατα ποσο ειναι χρησιμα αυτα σε ενα κινητο καποιος πιο εμπειρος ας απαντησει ευχαριστω....
Link to comment
Share on other sites

Aν δεν ξερεις σε τι ειναι χρησιμα ποιος ο λογος να μην το αγορασεις?Αφου και να τα εχει δεν ξερεις τι κανουν.
Link to comment
Share on other sites

Που βρίσκονται οι ρυθμίσεις για την κάμερα;

 

 

Μόλις ανοιξεις την κάμερα πάνω αριστερα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί οι κριτικές της dual sim έκδοσης είναι τόσο κακές;; Βλέπω στο skroutz έχει πέσει αρκετά η τιμή του αλλά σε αντίθεση με την απλή έκδοση οι περισσότεροι γράφουν αρνητικά σχόλια!

Και εγώ σκέφτομαι εδώ και καιρό να το χτυπήσω αλλά με προβληματίζει η έλλειψη πυξίδας μιας και την χρησιμοποιώ συχνά σε διαδρομές με το gps..

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί οι κριτικές της dual sim έκδοσης είναι τόσο κακές;; Βλέπω στο skroutz έχει πέσει αρκετά η τιμή του αλλά σε αντίθεση με την απλή έκδοση οι περισσότεροι γράφουν αρνητικά σχόλια!

Και εγώ σκέφτομαι εδώ και καιρό να το χτυπήσω αλλά με προβληματίζει η έλλειψη πυξίδας μιας και την χρησιμοποιώ συχνά σε διαδρομές με το gps..

 

Aν το χρησιμοποιείς συνέχεια ίσως θα ήταν καλύτερα να κοιτάξεις κάτι άλλο φίλε μου.

Τσέκαρε το p8lite στα ίδια χρήματα με σαφώς ανώτερα χαρακτηριστικά (8cores,2gb ram,16gb rom) +compass.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχει πυξίδα δεν μπορεί να σου δείξει την κατεύθυνση σου. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο το πούλησα.

Τα τελευταία δύο χρόνια σε πολλά κινητά κάτω των διακοσίων ευρώ δεν βάζουν πυξίδα ενώ παλαιότερα ακόμα και τα φτηνότερα Android είχαν. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

 

Και εγώ σκέφτομαι εδώ και καιρό να το χτυπήσω αλλά με προβληματίζει η έλλειψη πυξίδας μιας και την χρησιμοποιώ συχνά σε διαδρομές με το gps..

 

Αλλα πήγα σε Κοτσοβολο ο υπάλληλος έβαλε google χάρτες το GPS αναγνώρισε το στίγμα μέσα στο κατάστημα και αμεσα δεν περιμενεις μάλλον

πρέπει να έχει δυνατό GPS αλλά το στίγμα δεν ήταν με βέλος αλλά με κύκλο που αναβόσβηνε και δεν έδειχνε κατεύθυνση .

 

Εάν τώρα κάποιος θέλει να ξέρει προς τα που πάει θα πρέπει να βλέπει στον χαρτί που ήταν και που πήγε έτσι προφανώς θα καταλάβει την κατεύθυνση

 

Δεν ξέρω τι γίνεται με Navigator που εκεί πρέπει να βλέπεις προς τα που πάει το αυτοκίνητο???καποιος ηδη κατοχος εαν μπορει να απαντηση

Είναι φθηνό κινητό και μάλλον για τα λεφτά του αξίζει αλλά λογω πυξίδας δεν θα το αγοράσω θα περιμένω κάτι άλλο το Καλοκαίρι

Edited by geroget
Συνεχόμενα μυνήματα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γιατί οι κριτικές της dual sim έκδοσης είναι τόσο κακές;; Βλέπω στο skroutz έχει πέσει αρκετά η τιμή του αλλά σε αντίθεση με την απλή έκδοση οι περισσότεροι γράφουν αρνητικά σχόλια!

Και εγώ σκέφτομαι εδώ και καιρό να το χτυπήσω αλλά με προβληματίζει η έλλειψη πυξίδας μιας και την χρησιμοποιώ συχνά σε διαδρομές με το gps..

καλημερα εχω αλλαξει 1000 συσκευες τελευταια συσκευη g8 το j5 duos του ριχνει στα αυτια κ κανει 160€ νομιζω θα γινει best seller θα το αλλαζα μονο για το j7 αν ειναι το ιδιο καλο.οτι καλυτερο εχω δει οχι μονο στα λεφτα του.αλλα γενικοτερα

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω αλλού να αναγράφεται το μοντέλο ως J500F και αλλού J500FN.

Ποια η διαφορά ανάμεσα στα δύο;

 

Επίσης, έχει πάρει κανείς το χρυσό από το citisshop;

Αν ναι, από ποια χώρα προέλευσης ήταν και ήταν όλα οκ; πλήρως σφραγισμένο κλπ;

(γιατί διαβάζω σε πολλές αξιολογήσεις -διαφόρων κινητών, όχι μόνο γι'αυτό- ότι η μπρος και πίσω ζελατίνα ήταν βγαλμένες/κουνημένες και αυτοί απαντάνε ότι έτσι τα παραλαμβάνουν, ότι δεν είναι αυτοκόλλητες και φεύγουν και κάτι τέτοιες ιστορίες γι'αγρίους που δεν στέκουν με τίποτα . Δεν είναι λογικό να φοβάσαι για ανακατασκευασμένα όταν διαβάζεις κάτι τέτοιο; Θέλει συγγενής να πάρει το χρυσό και έχει φάει κόλλημα από που να το πάρει και μην του έρθει ανοιγμένο κλπ...

Edited by apVga
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,παρακαλω να μου πειτε πως θα μαθω απο πια χωρα ειναι το κινητο,το παρελαβα εχτες ηταν σφραγισμενο και μολις το ανοιξα ηταν στα ελληνικα η προεπιλεγμενη γλωσσα...!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα προβλημα που υπαρχει το εχει κανει σε καποιον αλλον?

 

Οταν ξεκλειδωνω μερικες φορες μενει μονο το φοντο πισω και πουθενα εικονιδια!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα προβλημα που υπαρχει το εχει κανει σε καποιον αλλον?

 

Οταν ξεκλειδωνω μερικες φορες μενει μονο το φοντο πισω και πουθενα εικονιδια!!!!

 

Περιεργο. Δοκίμασες να αλλάξεις εφε ή τρόπο ξεκλειδώματος;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...