Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

lotuseater αν επιτρεπεται γιατι το αλλαξες το κινητο??δεν εμεινες ικανοποιημενος??και μετα που πηγες??πηγες σε meizu m2 note/mini???αν καταλαβα καλα απο το εικονιδιο στο προφιλ σου...αν μπορουσες να κανεις μια συγκριση μεταξυ των δυο...γιατι η αδερφη μου ειναι μεταξυ j5 και meizu m2 mini..και εγω μεταξυ των δυο ημουν αλλα κατεληξα στο j5 μιας κ το meizu δεν ειχε ερθει ακομα σε μαγαζι στην ελλαδα..

 

ευχαριστω εκ των προτερων κ συγγνωμη αν ξεφυγα λιγο απο το topic..

Πήγα σε Meizu M2 Note για διάφορους λόγους. Ο κυριότερος είναι η FullHD ανάλυση. Όπως και να το κάνουμε είναι άλλη φάση. Το j5 μου φαινόταν ότι πιξέλιαζε και αυτό οφείλεται στο ότι το panel που έχει είναι με pentile matrix και όχι με rgb.

Επίσης έχει 16 GB ρομ 2 GB ραμ και δεν του λείπει Led ειδοποιήσεων και πυξίδα.

Η αυτονομία του είναι εξαιρετική, ίσως ένα κλικ πιο κάτω από του j5.

Ο μοναδικός τομέας που το j5 είναι καλύτερο είναι η κυρίως κάμερα.

Συνολικά είμαι πιο ευχαριστημένος με το m2 note, πρέπει όμως να το φέρεις στα μέτρα σου. Για παράδειγμα θέλει αλλαγή launcher. Αυτός που έχει είναι άθλιος. Το j5 δουλεύει καλά από το πρώτο άνοιγμα.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια να ρωτησω κατι.φιλος που μολις πηρε σφραγισμενο το j5 δεν του βγαζει επιλογη για βιντεοκληση μεσω παροχου,δηλαδη στο πληκτρολογιο δεν το εικονιδιο κλησης βίντεο αλλα στη θεση του το μηνυμα.Του εκανα βιντεοκληση,την.δεχτηκε αλλα να παρει δεν μπορει.Καμια ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

zipperant αν κάνω εγώ λάθος τότε κάνουν και εδώ λάθος.

http://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/guarantees/faq/index_el.htm

Κοίτα την τελευταία περίπτωση. Ακόμα και εάν είσαι σε ξένη χώρα και αγοράσεις κάτι από εκεί, εφόσον στην χώρα σου υπάρχει επίσημη αντιπροσωπία μπορείς να το πας εντός εγγύησης εκεί. Εξαίρεση υπάρχει μόνο αν η χώρα που το πήρες ή που μένεις δεν καλύπτεται από την εγγύηση. Τώρα στην περίπτωση σου, για παράδειγμα, θα υπάρχει πρόβλημα αν η εγγύηση της Samsung δεν έχει ισχύ για την Αλβανία.

Link to comment
Share on other sites

Φιλαράκι στο ελλαδισταν δεν βγαίνει άκρη οπότε ας έχουμε ήσυχο το κεφάλι μας

 

Το πήρα απο media mrkt. Θα ενημερώσω για το θέμα με το viber

Edited by zipperant
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ενδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο κινητό το έχω βρει εδώ http://www.kaizershop.gr/

Να το πάρω η να περιμένω λίγο μέχρι να βγει το καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Άλλο πράγμα το αν σου είπαν αλήθεια και άλλο αν μπορεί να ταλαιπωρηθείς. Αλλά αν επιμένεις και φωνάζεις δεν υπάρχει περίπτωση να μην βγάλεις άκρη. Προσωπικά έστειλα στον συνήγορο του καταναλωτή διαμαρτυρία, προς κάθε υπεύθυνο δεν θα έψαχνα εγώ ποιός ευθύνεται, για smartec, Samsung και πλαίσιο επειδή είχα πάρει συσκευή που σε διάστημα 1 χρόνου είχε γίνει 2 φορές αλλαγή στην θύρα φόρτισης και χάλασε και τρίτη φορά φορά, και δεν δεκθηκα την επισκευή για τρίτη φορά για ίδια βλάβη. Δεν παρέλαβα την συσκευή και απαιτησα να μου δώσουν καινούρια γιατί αυτή ήταν ελαττωματική. Στο τέλος, και επειδή δεν είχαν καινούργια διαθέσιμη, μου έδωσαν από το Πλαίσιο 305€, όσο είχα πάρει την συσκευή καινούργια, για να πάρω ότι θέλω από αυτούς. Μου πήρε 1 μήνα ταλαιπωρία αλλά δεν τους πέρασε. Αφού λοιπόν ο νόμος είναι μαζί σου μην φοβάσαι τι σου λέει ο κάθε υπάλληλος που δεν γνωρίζει και πάρε το κινητό. Ε Εγώ πάντως θα το έπαιρνα.

Πληροφοριακά, το κινητό που πήρα τώρα προοριζόταν για την αγορά της Γερμανίας.

Edited by antoni18s
Link to comment
Share on other sites

Κομπλέ το viber από media mrkt η συσκευή

Ωραίος και μεγια!

Να σε ρωτήσω, το πήρες με 5.1.1 εγκατεστημενη; Είχε ενημερωση;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει ενημέρωση δεν θυμάμαι τι έχει περασμένο. Ήθελα να ρωτήσω στην εργοστασιακή εφαρμογή των μειλ δεν υπάρχει δυνατότητα να επιλέξεις ολα τα μειλ και να τα τσεκάρεις ως αναγνωσμενα ;;
PaOk RE!!!!
Link to comment
Share on other sites

Aγόρασα για φίλο το κινητό από αξίόπιστο σκρουτζάδικο και δεν έιχε μεσα ακουστικά (Τσέχικη έκδοση), άραγε να είναι παράλειψη ή να μην βγαίνει με ακουστικά στην Τσεχία; Edited by GMF80
Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου (Πορτογαλικό). Ειχε. Πηρα τηλ το μαγαζι και μου ειπαν οτι ολη η τελευταια παρτιδα που παρελαβαν δεν ειχαν μεσα ακουστικα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν εξαιρέσουμε τιμές, ποιά θεωρείται καλύτερη αγορά το J5 ή το A5? Απο θέμα λειτουργικού, καμερες, μπαταρια κλπ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ήθελα να ρωτήσω αν εξαιρέσουμε τιμές, ποιά θεωρείται καλύτερη αγορά το J5 ή το A5? Απο θέμα λειτουργικού, καμερες, μπαταρια κλπ

5.1.1 vs 5.0.2 τρέχουν και τα δύο πολύ καλά.

Ίδιες κάμερες, το Α5 έχει και δημιουργείς gif. Το j5 μπροστά φλας και δημιουργία εικόνας με ήχο.

 

Μπαταρία με νορμαλ προς βαρια χρηση... το j5 2 μερες, το Α5 1 μερα.

 

Μεγαλύτερο αποθηκευτικό χώρο το Α5

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Μια μικρη αντιρρηση:D ειχα το Α5 3 μηνες.Ποιο φωτεινη οθονη το J5 και ποιο φωτεινες φωτο και βιντεο λογο καλυτερου διαφραγματος<1.9>......Mια ερωτηση για τους γνωστες.Λογο δουλειας στελνω πολλα μηνυματα προγραμματισμενα και δεν θελω να χαθουν σε περιπτωση που παθει κατι το τηλεφωνο η αλλαξω συσκευη.εβαλα μια εφαρμογη sms back up,αλλα δεν πολυεχω εμπιστοσυνη,Ξερει κανεις καποιο αλλο τροπο?
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Μια μικρη αντιρρηση:D ειχα το Α5 3 μηνες.Ποιο φωτεινη οθονη το J5 και ποιο φωτεινες φωτο και βιντεο λογο καλυτερου διαφραγματος<1.9>......Mια ερωτηση για τους γνωστες.Λογο δουλειας στελνω πολλα μηνυματα προγραμματισμενα και δεν θελω να χαθουν σε περιπτωση που παθει κατι το τηλεφωνο η αλλαξω συσκευη.εβαλα μια εφαρμογη sms back up,αλλα δεν πολυεχω εμπιστοσυνη,Ξερει κανεις καποιο αλλο τροπο?

Συμφωνώ εχεις δίκιο σχετικά με την οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...