Jump to content

Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, υπάρχει κάποιο σχόλιο γιαυτό?

 

περιεργο μου φαινεται να μη χτυπαει ενω ειναι σβηστο. συμβαινει οντως;;

Oneplus 8T - Poco F2 Pro - Redmi 8 - Redmi Note 4X - Samsung Galaxy J5 - Coolpad F1 - Samsung Galaxy Mini

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος 100%, κανένα samsung ή HTC δεν το κάνει αυτό. Σβηστό το κινητό να ανοίγει και να χτυπάει;! Περίεργο μου φαίνεται να σου πω την αλήθεια.
Link to comment
Share on other sites

περιεργο μου φαινεται να μη χτυπαει ενω ειναι σβηστο. συμβαινει οντως;;

Είναι θέμα επεξεργαστή.

Δεν χτυπάει ξυπνητήρι όταν είναι κλειστή η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω, χωρίς να είμαι σίγουρος 100%, κανένα samsung ή HTC δεν το κάνει αυτό. Σβηστό το κινητό να ανοίγει και να χτυπάει;! Περίεργο μου φαίνεται να σου πω την αλήθεια.

 

Το HTC το κάνει. Το διάβασα σε ξένο forum. To Lenovo που ανέφερα το έχουμε στην οικογένεια. Και φυσικά το έκαναν όλα τα Symbian.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα το j5 σε χρυσό πριν περίπου 1 μήνα από σκρουτζομάγαζο...το αγόρασα στα 185Ευρώ μαζί με μεταφορικά και αντικαταβολή...το κουτί είχε μέσα και ακουστικά(ευτυχώς)...το κινητό το παρήγγειλα κυριακή προς ξημερώματα δευτέρας και τρίτη πρωί το παρέλαβα απο την μεταφορίκη...πρώτη φορά απο σκρουτζ και έμεινα απόλυτα ευχαριστημένος καθώς μου στείλανε το κινητό σφραγισμένο μέσα στο πορτοκαλί κουτί του και το είχαν μέσα σε ένα αλλο ξύλινο κουτι με την επωνυμία του σκρουτζομάγαζου για μεγαλύτερη ασφάλεια...το κινητό είναι φοβερό με απίστευτη μπαταρία, καλές κάμερες και ωραία οθόνη....το χρησιμοποιώ για facebook,instagram,messenger kai snapchat και μέχρι στιγμής δεν μου έχει κολλήσει καθόλου...το viber δεν το χρησιμοποιώ και δεν ξέρω για το πρόβλημα που λέτε...τρέχει την 5.1.1 lollipop... χρησιμοποιώ επίσης το word και το powerpoint για το πανεπιστήμιο...απο παιχνίδια μέχρι στιγμής μόνο το temple run έχω κατεβάσει και το παίζει κανονικά....έχει και ραδιόφωνο....αυτό με το ξυπνητήρι ισχύει για όταν είναι κλειστό ότι δεν χτυπάει...άμα δεν θέλετε το κλασικό μαυρο χρώμα πάρτε το χρυσό αξίζει..το άσπρο το έχει ένας φίλος μου και δεν είναι τόσο ωραίο(γούστα είναι αυτά)...το κινητό αξίζει τα λεφτά του και σε αυτή την τιμή είναι το καλύτερο και το πιο κομψό!!!
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,θα μπορούσε κάποιος να ανεβάσει, η να μου στειλει με πμ μερικές φωτογραφίες τύπου σελφι?αλλά κυρίως σε σκοτάδι με το μπροστινό φλας?θέλω να το συγκρίνω με το Α5 και lg g3. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα... οταν πατάω να ηχογραφησω κατι δεν ακούγεται μετά κ ο χρόνος εγγραφής περπατάει πολύ αργά... προχθες το αγόρασα απο σκρουτζ τι φάση?

 

Σε εμένα δουλεύει κανονικά. Δεν έχει πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα! σημερα μολις παρελαβα και εγω ενα τηλεφωνακι που εαν δεν κανω λαθος ειναι απο πορτογαλια(σκρουτζομαγαζο). εχω μερικες αποριες!!1

1) ο χωρος ειναι ενοποιημενος γιατι στο app2sd μου δειχνει ελευθερα 2,6 γβ και οταν ανοιγω να δω ελευθερη ραμ δουλευουν ολες οι εφαρμογες και εχω ελευθερα μονο 300μβ!! πως μπορω να τις σταματαω ωστε να εχω μεγαλυτερο κενο στην ραμ??

2) απ που βλεπω εαν εχει καποια αναβαθμιση για το κινητο μου???

3) αυτος ο sasmung account ειναι χρησιμος σε τιποτα η να μην μπω στον κοπο να τον φτιαξω??

Τελος το ανοιξα στις 13.30 με 56% και με λιγο σκαλισμα αλλα δυο καρτες ειχε πεσει στις 18.30 στο 25%... ειναι φυσιολογικο γιατι ακουω κατι τρελες επειδοσεις σε μπαταρια. Επισης γενικα θα σας πρηξω γιατι δεν ειχα ξανα σαμμυ και καποια πραγματα τα βλεπω πρωτη φορα!

Καθε μοντα απο εχοντες η οποια θεωρειτε μαστ παρακαλω να προταθει για να μπαινουμε και οι νεοι στον ισιο δρομο!!!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,θα μπορούσε κάποιος να ανεβάσει, η να μου στειλει με πμ μερικές φωτογραφίες τύπου σελφι?αλλά κυρίως σε σκοτάδι με το μπροστινό φλας?θέλω να το συγκρίνω με το Α5 και lg g3. Ευχαριστώ

 

θα εκτιμουσα αν μου σχολιαζε καποιος σχετικα με το φλας του j5,αξιζει ή οχι? εννοω οκ εχει, αλλα βγαζει φωτογραφιες αξιολογες με το φλας?

(θα εκτιμουσα ενα δειγμα,γιατι στο ιντερνετ δεν βρισκω κατι σαν αυτο που θελω, δηλαδη σε πολυ χαμηλο εως καθολου φωτισμο)

Link to comment
Share on other sites

1) ο χωρος ειναι ενοποιημενος γιατι στο app2sd μου δειχνει ελευθερα 2,6 γβ και οταν ανοιγω να δω ελευθερη ραμ δουλευουν ολες οι εφαρμογες και εχω ελευθερα μονο 300μβ!! πως μπορω να τις σταματαω ωστε να εχω μεγαλυτερο κενο στην ραμ??

 

 

Aπο την εφαρμογη Έξυπνη διαχείριση, επίσης μπορείς να απενεργοποιησεις εφαρμογες που δεν χρησιμοποιεις

 

 

2) απ που βλεπω εαν εχει καποια αναβαθμιση για το κινητο μου???

 

Στις ρυθμίσεις-πληροφοριες συσκευής.

 

 

3) αυτος ο sasmung account ειναι χρησιμος σε τιποτα η να μην μπω στον κοπο να τον φτιαξω??

 

Αν θέλεις να κατεβάσεις themes η Samsung apps ναι

 

Τελος το ανοιξα στις 13.30 με 56% και με λιγο σκαλισμα αλλα δυο καρτες ειχε πεσει στις 18.30 στο 25%... ειναι φυσιολογικο γιατι ακουω κατι τρελες επειδοσεις σε μπαταρια. Επισης γενικα θα σας πρηξω γιατι δεν ειχα ξανα σαμμυ και καποια πραγματα τα βλεπω πρωτη φορα!

Καθε μοντα απο εχοντες η οποια θεωρειτε μαστ παρακαλω να προταθει για να μπαινουμε και οι νεοι στον ισιο δρομο!!!!!

Εγώ με 3μιση ώρες οθόνης και 1μιση ώρα κλήσεων είμαι στο 52%. Σε δικαρτο λογικό να έχει λίγο μικρότερη αυτονομία.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να απενεργοποιήσει εφαρμογές οπως φβ, το οποίο Ενώ δν το εχω ανοίξει πάω μπαίνω στην έξυπνη διαχείριση το βλέπω ανοιχτό;;; Επίσης αυτά τα word κτλπ που έχει μπορώ να τα απεγκαταστησω;
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με φυσιολογική χρήση, ίντερνετ...ταινιουλα σχεδόν μια ώρα....παιχνίδι και βιμπερ(χωρίς τα προβλήματα που αναφέρονται) πέρασε μια ολόκληρη μέρα και το δικαρτο είναι ακόμα στο 40%

Πιστεύω ότι χρήση και να του κάνεις την μέρα την βγάζει υπέρ άνετα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από κολλήματα πως πάει όσοι χρησιμοποιείτε το δίκαρτο για αρκετούς μήνες; Κυρίως κατά τη χρήση ίντερνετ.

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, αλλά βλέπω πολλά αρνητικά σχόλια στο skroutz τελευταία.

DigiLab.gr ~ my-Fitness.gr ~ GreekNight.gr ~ Apaixtoi.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από κολλήματα πως πάει όσοι χρησιμοποιείτε το δίκαρτο για αρκετούς μήνες; Κυρίως κατά τη χρήση ίντερνετ.

Ενδιαφέρομαι να το αγοράσω, αλλά βλέπω πολλά αρνητικά σχόλια στο skroutz τελευταία.

 

Κολλήματα στο j5 ; Τι είναι αυτό ; Το δικαρτο εχω και πάει σφαίρα . Μπαταρία σούπερ ακομα και με 2 κάρτες μέσα. Αρνητικά σχόλια Ποιος έκανε ; Το κινητό ειναι φοβερό για τα λεφτά που το βρίσκεις πλέον. Μην το ψάχνεις αγόρασε το.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Διάβασα ποιο πάνω ότι δεν έχει πυξίδα λογω ορειβασίας χρησιμοποιώ χάρτες μήπως δεν μπορώ να προσανατολιστώ επίσης μπορώ να κατεβάσω 1 app για πυξίδα και να δουλεύει στο κινητό εάν βγάζει στίγμα στον χάρτη είναι στρόγγυλο η βέλος που δείχνει την κατεύθυνση

Σας Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω περα απο sygic και igo που χρησιμοποιω για το αυτοκίνητο, δουλευω για τα εκτος δρομου (μιας και μου αρεσει κ μενα οι πεζοποριες) το maps with me pro.Σε αυτο κατα το περπατημα στα μονοπατια δειχνει μεσα σε κυκλο την κατευθυνση,βορρα,νοτο κ.τ.λ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Εγω περα απο sygic και igo που χρησιμοποιω για το αυτοκίνητο, δουλευω για τα εκτος δρομου (μιας και μου αρεσει κ μενα οι πεζοποριες) το maps with me pro.Σε αυτο κατα το περπατημα στα μονοπατια δειχνει μεσα σε κυκλο την κατευθυνση,βορρα,νοτο κ.τ.λ

 

Καλησπερα στο κινητο που εχω τωρα Samsung παλαιο το Wikiloc το στιγμα το δειχνει με κυκλο ενω σε app google map το δειχνει με βελος που οπου και να γυρισεις η μυτη του βελους δειχνει την κατευθηνση σου σε παρακαλω μπορεις να δης αυτη την λεπτομερεια εάν βγάζει στίγμα στον χάρτη είναι στρόγγυλο η βέλος που δείχνει την κατεύθυνση

μπορω κατεβάσω 1 app για πυξίδα και να δουλεύει στο κινητό j5 ?

Edited by geroget
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο κινητο που εχω τωρα Samsung παλαιο το Wikiloc το στιγμα το δειχνει με κυκλο ενω σε app google map το δειχνει με βελος που οπου και να γυρισεις η μυτη του βελους δειχνει την κατευθηνση σου σε παρακαλω μπορεις να δης αυτη την λεπτομερεια εάν βγάζει στίγμα στον χάρτη είναι στρόγγυλο η βέλος που δείχνει την κατεύθυνση

μπορω κατεβάσω 1 app για πυξίδα και να δουλεύει στο κινητό j5 ?

Εφόσον δεν έχει πυξίδα δεν μπορεί να σου δείξει την κατεύθυνση σου. Αυτός είναι ο κυριότερος λόγος για τον οποίο το πούλησα.

Τα τελευταία δύο χρόνια σε πολλά κινητά κάτω των διακοσίων ευρώ δεν βάζουν πυξίδα ενώ παλαιότερα ακόμα και τα φτηνότερα Android είχαν. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Edited by LotusEater
Link to comment
Share on other sites

Είμαι κάτοχος του j5 dual, 2 μήνες χωρίς κανένα πρόβλημα......

Εδω και μια εβδομάδα για κάποιο λόγο που δεν ξέρω, το μεσαίο κουμπί που το πατάμε για ενεργοποιηθεί η οθόνη δεν λειτουργεί σωστά και μπλοκάρει και το κουμπί power …….με αποτέλεσμα όταν θέλω να κάνω κλήση ή να ανοίξω την οθόνη να αναγκάζομαι να βγάζω την μπαταρία και να την ξαναβάζω για να δουλέψει.......

Όταν τελικά ανάψει αν δεν το πατήσω ξανά, δουλεύει κανονικά για λίγο και μετά πάλι τα ίδια.......επίσης κολαει το κουμπί power και δεν μπορώ ούτε απενεργοποίηση να κάνω.

Το έχει αντιμετωπίσει κανείς άλλος????

Παίζει να φταίει καμιά εφαρμογή????

Μίλησα με arvato και μου είπαν να βγάλω το clean master και θα στρώσει......το έκανα αλλά μετά από 1 ημέρα κάνει τα ίδια.

Edited by takhsk
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα έχει κάνεις να προτείνει καμία καλή θήκη για το κινητό?

 

Aν πας στο θηκάδικο στην Ερμού έχει πολλές επιλογές... Εχω πάρει 2 σιλικόνης πολύ καλής ποιοτητας απο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλη εφαρμογη να ξεκλειδωνει η οθονη με διπλο χτυπημα?????????? Edited by gilera1973
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι όσον αφορά την σύνδεση με υπολογιστή.χρειάζεται κάτι ιδιαίτερο Ή κάποιο πρόγραμμα;; το λέω γιατί Ενώ το συνδέω και μπορώ να μεταφέρω αρχεία δεν υπάρχει επιλογή για ασφαλή κατάργηση ούτε στο τηλέφωνο ούτε στο κομπιούτερ...Μπορεί να είναι βλακεία απλά στα προηγούμενα κινητά είχα αυτές τις επιλογές και σκέφτομαι μην κάνω καμία ζημία!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy J5 (SM-J500F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...