Jump to content

Yπηρεσία Vodafone2gether


mger
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nαι, 5 μέρες μετά...!

Πάντα τα cc ενημερωνονται μετα τον συνδρομητη.

Και καλά για λόγους ανταγωνισμου...(αντε μην πω τιποτα :p)

H αλήθεια είναι πως υπάρχει γραφειοκρατεία σε αυτα τα θέματα.

 

Κατα πασα πιθανοτητα δεν ενημερωνονται την ιδια μερα. Το πολυ την επομενη, οχι για την ιδια την υπηρεσια αλλα για την εξαιρεση της εξαιρεσης στην υπηρεσια. Και οχι γιατι δεν το ενημερωνουν, αλλα μαλλον γιατι τα ανακαλυπτει το ιδιο.

Προφανως το marketing δεν ειχε την πληροφορια, στο technology περασε καν απο το μυαλο γιατι απλα υλοποιησε τις εντολες του marketing και δεν ειναι το ιδιο marketing για να εχει τετοιου ειδους ανυσηχιες. Και οπως παντα το ανακαλυψε το cc. :ninja:

 

Λογικα αν το ηξερε το marketing θα ηταν και στο δελτιο τυπου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 355
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ερωτηση. γιατι με την 2gether λειτουργει κανονικα η υπηρεσια φθηνων κλισεων του cu και οχι η υπηρεσια φθηνων χρεωσεων στο ala cart? η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε. δε γινεται να προσφερεται η υπηρεσια μονομερως.
skorpio
Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. γιατι με την 2gether λειτουργει κανονικα η υπηρεσια φθηνων κλισεων του cu και οχι η υπηρεσια φθηνων χρεωσεων στο ala cart? η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε. δε γινεται να προσφερεται η υπηρεσια μονομερως.

 

 

Ρώτα τον takeovernet. Κάτι θα σκεφτεί και γιαυτό!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση. γιατι με την 2gether λειτουργει κανονικα η υπηρεσια φθηνων κλισεων του cu και οχι η υπηρεσια φθηνων χρεωσεων στο ala cart? η στραβος ειναι ο γυαλος η στραβα αρμενιζουμε. δε γινεται να προσφερεται η υπηρεσια μονομερως.

 

 

Ειναι εντελως διαφορετικο. Αλλο να ορισεις ενα συνολο αριθμων για διαφορετικες χρεωσεις και αλλο να ορισεις ενα συγκεκριμενο γκρουπ αριθμων για διαφορετικες χρεωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το cc.

 

Δεν καταλαβαίνω τι σχέση μπορεί να έχει το ένα με το άλλο..

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το cc.

 

Στο cc δουλευεις και το υπερασπιζεσαι τόσο?

Ο συνδρομητης το ανακαλυψε, και ενημερωσε το cc.

Δοκίμασε το cc απο μόνο του 2gether και διαπιστωσε οτι δεν παιζει?

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο πραγμα λεμε. Το βρηκε ο συνδρομητης, το αναφερε στο cc.

 

Α. Γενικά πάντως έχεις μια τάση υποστήριξης της Vodafone (αποκλειστικά) λες και έχει το αλάθητο. Σε πληροφορώ πως κάνει πολλά λάθη. Εμένα ακόμα δεν με έχουν πάρει και έχω καταχωρήσει το αίτημα εδώ και μια βδομάδα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo.gif

 

 

Α proud member of the Alliance, opposed to members of the Horde!

Link to comment
Share on other sites

Α. Γενικά πάντως έχεις μια τάση υποστήριξης της Vodafone (αποκλειστικά) λες και έχει το αλάθητο. Σε πληροφορώ πως κάνει πολλά λάθη. Εμένα ακόμα δεν με έχουν πάρει και έχω καταχωρήσει το αίτημα εδώ και μια βδομάδα.

 

Οτι κανει αρκετα λαθη, κανει. Ουδεις αλαθητος. Το οτι καθυστερει στις απαντησεις καθυστερει. Εμενα εκαναν και 2 μηνες να παρω απαντηση, αλλα μου απαντησαν.

 

Το οτι μπορει ομως να κανεις παραπονα, να εχεις αδικο και να σε πιστωσουν πχ 800 ευρω το κανει και αυτο.

 

Το μονο προβλημα που βλεπω ειναι η καθυστερηση, σε απαντησεις. Οχι παντα, αλλα αρκετα συχνα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Κακό αυτό, να μην μπορείς να εκμεταλλευτείς την χρέωση του 1 λεπτού από καρτοκινητό που έχεις σαν 2ο νο μαζί με συμβόλαιο σε 2 σε 1 κάρτα. Ελπίζω να το φτιάξουν και να μην ακολουθήσουν την τακτική άλλης εταιρείας σε παρεμφερές θέμα...

 

Εμένα πάντως τα 7€ που αφαιρέθηκαν για μετατροπή του CU σε ala carte για την συγκεκριμένη υπηρεσία του 0,01/1' δεν μου τα αφαιρούν, γιατί λέει έπρεπε να τους ενημερώσω ότι έχω 2gether και είναι βασική υπηρεσία. Σε ερώτηση μου αν τα MMS,τα SMS, ή ο τηλεφωνητής πχ ανήκουν στις "βασικές" υπηρεσίες και θα έπρεπε να τους ενημερώσω και για αυτές ότι τις έχω για να μου πουν αν είναι συμβατές με το 0,01/1' η απάντηση του cc ήταν "Θέλετε να το καταχωρίσετε σαν παράπονο?" ήμαρτον!

irouvas.com
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα 7€ που αφαιρέθηκαν για μετατροπή του CU σε ala carte για την συγκεκριμένη υπηρεσία του 0,01/1' δεν μου τα αφαιρούν, γιατί λέει έπρεπε να τους ενημερώσω ότι έχω 2gether και είναι βασική υπηρεσία. Σε ερώτηση μου αν τα MMS,τα SMS, ή ο τηλεφωνητής πχ ανήκουν στις "βασικές" υπηρεσίες και θα έπρεπε να τους ενημερώσω και για αυτές ότι τις έχω για να μου πουν αν είναι συμβατές με το 0,01/1' η απάντηση του cc ήταν "Θέλετε να το καταχωρίσετε σαν παράπονο?" ήμαρτον!

 

Όταν ζήτησες να κάνεις το Cu σε A la Carte είπες τον λόγο? ή το έκανες από μόνο σου?.........δεν μπορεί κάποιος να ξέρει ποιο πριν τί πρόκειται να κάνεις...

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Όταν ζήτησες να κάνεις το Cu σε A la Carte είπες τον λόγο? ή το έκανες από μόνο σου?.........δεν μπορεί κάποιος να ξέρει ποιο πριν τί πρόκειται να κάνεις...

 

Θα επρεπε να αναφερει η εταιρια πως δεν ειναι συμβατο το together με το 0.01 .

Link to comment
Share on other sites

και κάτι που ρώτησα σε λάθος (μάλλον) θέμα πριν, γίνεται να βάλεις αριθμό vodafone carrefour σε together?

 

edit:πήρα στην vodafone και μου είπαν ότι δεν είναι συμβατό, κρίμα...

Link to comment
Share on other sites

Όταν ζήτησες να κάνεις το Cu σε A la Carte είπες τον λόγο? ή το έκανες από μόνο σου?.........δεν μπορεί κάποιος να ξέρει ποιο πριν τί πρόκειται να κάνεις...

 

 

Ποιον λόγο?

Εγώ ζήτησα να έχω την υπηρεσία 0,01/1' και η απάντηση ήταν

"Στο σύστημα βλέπω ότι έχετε CU και αν θέλετε πάρτε στο ΧΧΧΧ να γίνει a la carte, και μετά ενεργοποιήστε το."

 

Στο "Σύστημα" δεν φαίνεται ότι είναι 2gether ?

irouvas.com
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως τα 7€ που αφαιρέθηκαν για μετατροπή του CU σε ala carte για την συγκεκριμένη υπηρεσία του 0,01/1' δεν μου τα αφαιρούν, γιατί λέει έπρεπε να τους ενημερώσω ότι έχω 2gether και είναι βασική υπηρεσία. Σε ερώτηση μου αν τα MMS,τα SMS, ή ο τηλεφωνητής πχ ανήκουν στις "βασικές" υπηρεσίες και θα έπρεπε να τους ενημερώσω και για αυτές ότι τις έχω για να μου πουν αν είναι συμβατές με το 0,01/1' η απάντηση του cc ήταν "Θέλετε να το καταχωρίσετε σαν παράπονο?" ήμαρτον!

 

Τελικά το συγκεκριμένο θέμα (Της χρέωσης) λύθηκε σήμερα με την επιστροφή του κόστους μετατροπής από CU σε a la carte

irouvas.com
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι χαζό να εκτίθεται μια εταιρεία για τέτοια ζητήματα πχ δεν μπορείς να έχεις τη χρέωση του λεπτού σε 2gether... Δημιουργεί πολύ άσχημη εικόνα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το συγκεκριμένο θέμα (Της χρέωσης) λύθηκε σήμερα με την επιστροφή του κόστους μετατροπής από CU σε a la carte

 

Αναρωτιεμαι αν υπαρχουν τετοιου ειδους επιστροφες και στος αλλους.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι εντελως διαφορετικο. Αλλο να ορισεις ενα συνολο αριθμων για διαφορετικες χρεωσεις και αλλο να ορισεις ενα συγκεκριμενο γκρουπ αριθμων για διαφορετικες χρεωσεις.

 

Τα ίδια λέει και η Cosmote. Αλλά δεν στέκει. Μόνο για τα χρήματα στέκει.

Δημιουργεί άσχημη εικόνα για τις εταιρίες, καταλαβαίνει ο συνδρομητής γιατί ΔΕΝ γίνεται. Όπως το οτι είναι πιο εύκολο το να μπαίνουν υπηρεσίες του κ..λου.

 

Βέβαια, εταιρίες είναι, Α.Ε. και μάλιστα δεν είναι πολλές οι επιλογές. anyway

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια λέει και η Cosmote. Αλλά δεν στέκει. Μόνο για τα χρήματα στέκει.

Δημιουργεί άσχημη εικόνα για τις εταιρίες, καταλαβαίνει ο συνδρομητής γιατί ΔΕΝ γίνεται. Όπως το οτι είναι πιο εύκολο το να μπαίνουν υπηρεσίες του κ..λου.

 

Βέβαια, εταιρίες είναι, Α.Ε. και μάλιστα δεν είναι πολλές οι επιλογές. anyway

 

Δεν γινεται γιατι δεν το υποστιριζει το billing. Και των 3.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γινεται γιατι δεν το υποστιριζει το billing. Και των 3.

Σύμφωνοι, όμως το billing μέχρι τώρα έχω δει ότι μπορεί να κάνει πολλά και πολύπλοκα σε υπηρεσίες. αυτό πως δεν το μπορεί... δεν θα φέρω αντίθετη άποψη όμως.

Το μέλλον είναι ήδη εδώ !:p
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Θα ηθελα να βαλω μια δευτερη γραμμη καρτοκινητης στη κυρια sim που εχω με συμβολαιο vodafone. Δηλαδη να εχω ταυτοχρονα δυο γραμμες σε μια συσκευη με μια sim

 

 

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

εαν υποστηριζεται απο συσκευη motorola V3Χ,

εαν το δευτερο νουμερο θα εχει αλλο pin ενεργοποιησης για να το ενεργοποιω εγω οταν θελω,

και γενικα εαν θα συμπεριφερεται σαν να εχω δυο συσκευες, δηλ. εαν μπορω ταυτοχρονα την μια γραμμη να την εχω silent και την αλλη κανονικη, κλπ

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να βαλω μια δευτερη γραμμη καρτοκινητης στη κυρια sim που εχω με συμβολαιο vodafone. Δηλαδη να εχω ταυτοχρονα δυο γραμμες σε μια συσκευη με μια sim

 

 

Ηθελα να ρωτησω τα εξης:

εαν υποστηριζεται απο συσκευη motorola V3Χ,

εαν το δευτερο νουμερο θα εχει αλλο pin ενεργοποιησης για να το ενεργοποιω εγω οταν θελω,

και γενικα εαν θα συμπεριφερεται σαν να εχω δυο συσκευες, δηλ. εαν μπορω ταυτοχρονα την μια γραμμη να την εχω silent και την αλλη κανονικη, κλπ

Η συσκευή Motorola RAZR V3x υποστηρίζει την συγκεκριμένη υπηρεσία. Η υπηρεσία δουλεύει ως εξής :

Μια σύνδεση είναι η κύρια και η άλλη δευτερεύουσα. Η κύρια σύνδεση είναι αυτή που ο καθένας χρησιμοποιεί καθημερινά για να κάνει κλήσεις και να δέχεται κλήσεις από όλους ενώ η δευτερεύουσα χρησιμοποιείται σαν προσωπική σύνδεση. Η προσωπική λοιπόν μπορεί να είναι ανοιχτή η κλειστή. Η διαφορά είναι ότι όταν είναι ανοιχτή τα εισερχόμενα τηλεφωνήματα προωθούνται στη κύρια ενώ όταν είναι κλειστή τα τηλεφωνήματα προωθούνται στο τηλεφωνητή. Η προώθηση από το καρτοκινητό προς τη σύνδεση συμβολαίου είναι δωρεάν. Η υπηρεσία έχει ένα κόστος εγγραφής και ένα μηνιαίο πάγιο. Προφανώς θα πάρεις καινούρια SIM για να μπορείς να χρησιμοποιήσεις την υπηρεσία, η οποία έχω την εντύπωση ότι έχει ένα PIN.

In dev/null no one can hear you scream...
Link to comment
Share on other sites

αν καταλαβα καλα δε μπορεις να εχεις τη χρεωση με το ενα λεπτο αν κανεις 2gether δλδ αν κανω 8α τη χασω

τοτε για πιο λογο το κανουν?

προτιμω να κουβαλαω 2 τηλ τοτε

αν και αυτοι χανουν ετσι παντως εγω βαρεθηκα με τη vodafone αν και πολλα χρονια σε αυτην

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...