Jump to content

Xiaomi Mi 4C


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν το προσεξα πολυ γιατι βιαζομουν ,2 φορες το ιδιο μου εβγαλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ναι διαβαζει κανονικα ,εγω ετσι φλασαρω roms ,με usb otg

 

https://drive.google.com/file/d/0B-pSptpnbKwlbk03ZmQ0QWFfcFk/view αν εχεις magisk το φλασαρεις μέσω αυτου

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ωραιος ,το φλασαρα αλλα η καμερα δεν ανοιγει η μαλλον ανοιγει αλλα κανει force close με error

 

τεσπα μην παιδευεσαι γιατι θα φλασαρω συντομα αλλη rom

 

ευχαριστω

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

ωραιος ,το φλασαρα αλλα η καμερα δεν ανοιγει η μαλλον ανοιγει αλλα κανει force close με error

 

τεσπα μην παιδευεσαι γιατι θα φλασαρω συντομα αλλη rom

 

ευχαριστω

 

Δωσε όλα τα permission στην εφαρμογή!

Link to comment
Share on other sites

την EPIC ROM (DX MIUI project) την εχει δοκιμασει κανεις σας?

 

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/epic-rom-dx-miui-project-t3664297

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

την EPIC ROM (DX MIUI project) την εχει δοκιμασει κανεις σας?

 

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/development/epic-rom-dx-miui-project-t3664297

 

Εγώ είχα lags και την εβγαλα,η καλύτερη μέχρι τώρα σε ταχύτητα και διαχείριση ram είναι η aosp extended ( για τα δικά μου γούστα!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα lags και την εβγαλα,η καλύτερη μέχρι τώρα σε ταχύτητα και διαχείριση ram είναι η aosp extended ( για τα δικά μου γούστα!)

 

Ειχες δοκιμασει rr 5.8.4? να μας πεις εντυπωσεις σε σχεση με aosp

Link to comment
Share on other sites

Ειχες δοκιμασει rr 5.8.4? να μας πεις εντυπωσεις σε σχεση με aosp

 

1 κλικ καλύτερη η aosp ,βέβαια θέλω να δοκιμασω και την aosp απο http://www.teamsuperluminal.org

Όπως και κάνα δυο ακόμα aosp απο το 4pda.ru

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την aosp που λες και μου φαινεται πολυ καλη.

Πως ομως θα βαλω την miui cam που εχετε link πιο πανω? (γιατι δεν μου αρεσει η snap)

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την aosp που λες και μου φαινεται πολυ καλη.

Πως ομως θα βαλω την miui cam που εχετε link πιο πανω? (γιατι δεν μου αρεσει η snap)

 

Θα φλασαρεις το zip που ανεβασα και μετα θα πας ρυθμισεις->εφαρμογές και θα δώσεις όλα τα δικαιώματα στην κάμερα.

Edit η κατεβάζεις αυτό https://drive.google.com/file/d/0B-pSptpnbKwlMGZiY25xWWU1YlE/view και το περνάς με το magisk!

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Σε miui9 και aosp extended(αυτήν έχω τώρα) δουλεύει άψογα . δοκίμασε αυτήν https://forum.xda-developers.com/mi-5/themes/app-miui-camera-ported-xiaomi-mi-a1-t3670607 και άλλαξε το MiuiCamera.apk/assets/device_features.xml/gemini.xml ->libra.xml

 

σε miui 9 (epic rom) την εβαλα κανονικα μεσω twrp χωρις σφαλμα (την πρωτη που λινκαρες)

 

αλλα πλην της νομαλ καμερας (εκδοση 1 λεει) δεν βρισκω αλλη

 

edit τα ιδια κ με magisk

Edited by Redshift
Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

σε miui 9 (epic rom) την εβαλα κανονικα μεσω twrp χωρις σφαλμα (την πρωτη που λινκαρες)

 

αλλα πλην της νομαλ καμερας (εκδοση 1 λεει) δεν βρισκω αλλη

 

edit τα ιδια κ με magisk

 

Επειδή έχεις miui "κάθεται" πανω στην μανισια!σε aosp είναι η "δεύτερη"!

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/mi-4c/general/bounty-port-miui-camera-to-cm-12-1-13-t3282491/page4 εδώ είναι το link για την δικιά μας συσκευή

Link to comment
Share on other sites

@savvas_p25 με τη aosp πως τα πας σχετικά με αυτονομία και διαχείριση μνήμης;

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@savvas_p25 με τη aosp πως τα πας σχετικά με αυτονομία και διαχείριση μνήμης;

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτονομία καλύτερη απο miui και χειρότερη απο aicp,lineage os (κάτι ενδιάμεσο δηλαδή)αλλά χωρίς ίχνος lag.

Διαχείριση μνήμης μια χαρά (εχω και 2gb)

Link to comment
Share on other sites

(aosp) αυτονομια πολυ καλη, επιτελους βλεπω 2 ωρες οθονη με 51% μπαταρια ακομη και 8 ωρες αναμονη.

Επιπλεον δεν εχω 10-15% καταναλωση στον υπνο, οπως στις miui nougat...

Ram, αψογη αν και μαλλον παιζει ρολο ο ελαφρύς Browser σε σχεση με τον firefox που ειχα.

Ο ισοσταθμιστης μου φαινεται μουφα, μπορω να τον κανω delete safe γιατι κραταει μνημη ραμ αποτι βλεπω?

Link to comment
Share on other sites

(aosp) αυτονομια πολυ καλη, επιτελους βλεπω 2 ωρες οθονη με 51% μπαταρια ακομη και 8 ωρες αναμονη.

Επιπλεον δεν εχω 10-15% καταναλωση στον υπνο, οπως στις miui nougat...

Ram, αψογη αν και μαλλον παιζει ρολο ο ελαφρύς Browser σε σχεση με τον firefox που ειχα.

Ο ισοσταθμιστης μου φαινεται μουφα, μπορω να τον κανω delete safe γιατι κραταει μνημη ραμ αποτι βλεπω?

 

Αν νομίζεις οτι κρατάει αρκετή μνήμη αφαίρεσε τον,λογικα δεν θα έχεις προβλήματα.

Έχει καλη διαχείριση μνήμης ακόμα και με βαριές εφαρμογές (chrome,facebook,messenger)

Link to comment
Share on other sites

[...]

Επιπλεον δεν εχω 10-15% καταναλωση στον υπνο, οπως στις miui nougat...[...]

σε ποια miui nougat είδες τέτοια κατανάλωση;;

Link to comment
Share on other sites

Σε ολες οσες ειχα κανει τα update.

Στο διαγραμμα μπαταριας εδειχνε το τηλ ενεργο κατα τη διαρκεια του υπνου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Η συσκευή κλείνει όταν η μπαταρία είναι στο 32% και δεν ξανά ανοίγει. Μόλις το βάζω να φορτίσει ξεκινά από το 60%. Πως διορθώνει αυτή η κατάσταση; MIUI 7.4 GTV 6.5.26 Developer

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω το πρόγραμμα της xiaomi για να παίρνω back up καταλόγους και αρχεία στον υπολογιστή μου.

 

Ευχαριστώ :)

Edited by Prosagon
Link to comment
Share on other sites

εχω βρει ενα dolby atmos απο αλλο τηλεφωνο xiaomi στο net το οποιο παιζει μια χαρα σε εμας κ δυναμωνει κ την ενταση του ηχου (twrp install)

 

κ σκεφτηκα να μαζευαμε οσοι ασχολουμαστε σε ενα αποθετηριο online χρησιμα τετοια αρχεια μαζι με συνοπτικες οδηγιες σε ενα txt ωστε να ειναι προσβασιμα απο ολους ανα πασα στιγμη

 

πειτε αν θελετε να το κανουμε κ πως

Settings > Wi-Fi & Internet > Private DNS > dns.adguard.com
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μετά από ένα χρόνο χρήσης και με παιχνίδια σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία. στο Dragon-T δεν υπάρχει διαθέσιμη έχετε υπόψιν κανένα άλλο μαγαζί για αγορά μην την βάλω στο κινητό , το φορτίσω και έχω πρόβλημα με υπερθέρμανση. Για αυτό το site http://batariakias.gr/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/787-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-bm35-3000mah-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-mi4c-mi-4c.html έχετε καμία γνώμη; Edited by spyrosfra
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μετά από ένα χρόνο χρήσης και με παιχνίδια σκέφτομαι να αλλάξω μπαταρία. στο Dragon-T δεν υπάρχει διαθέσιμη έχετε υπόψιν κανένα άλλο μαγαζί για αγορά μην την βάλω στο κινητό , το φορτίσω και έχω πρόβλημα με υπερθέρμανση. Για αυτό το site http://batariakias.gr/%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82/787-%CE%BC%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B1%CF%81%CE%AF%CE%B1-bm35-3000mah-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-xiaomi-mi4c-mi-4c.html έχετε καμία γνώμη;
Δεν έχει μεγάλη διαφορά από την κατεστραμμένη γνήσια που πήρα... Είναι ακριβώς η ίδια με αυτές με τα 3 € στο Alibaba... Μόνο τις 2 πρώτες εβδομάδες ήταν καλύτερη από την γνήσια τη οποία την έχω 2 χρόνια... Τώρα πλέον ξαναγύρισα στην γνήσια αφού είναι καλύτερη...

 

Στάλθηκε από το Mi-4c μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Η συσκευή κλείνει όταν η μπαταρία είναι στο 32% και δεν ξανά ανοίγει. Μόλις το βάζω να φορτίσει ξεκινά από το 60%. Πως διορθώνει αυτή η κατάσταση; MIUI 7.4 GTV 6.5.26 Developer

 

Επίσης θα ήθελα να ρωτήσω που μπορώ να βρω το πρόγραμμα της xiaomi για να παίρνω back up καταλόγους και αρχεία στον υπολογιστή μου.

 

Ευχαριστώ :)

 

Πέρασε την τελευταία stable με fastboot μήπως στρώσει ,τσεκαρε εφαρμογή battery calibration απο το playstore.

Edited by savvas_p25
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε την τελευταία stable με fastboot μήπως στρώσει ,τσεκαρε εφαρμογή battery calibration απο το playstore.

 

Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την ROM που έχει τώρα η συσκευή την πέρασα πριν πολύ καιρό ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό (Flash την Ελληνική ROM στο Mi-4C (Για πρώτη φορά)). Λογικά τώρα θα πρέπει να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό (Οδηγός EXPRESS για το Mi4c (εγκατάσταση Ελληνικής ρομ));

 

 

Σίγουρα δεν θα κλειδώσει κάτι; Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία, απλά ακολουθώ κατά γράμμα τους οδηγούς :)

Να περάσω την τελευταία Άρωμα ή την "απλή"; έχουν διαφορές;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Την ROM που έχει τώρα η συσκευή την πέρασα πριν πολύ καιρό ακολουθώντας αυτόν τον οδηγό (Flash την Ελληνική ROM στο Mi-4C (Για πρώτη φορά)). Λογικά τώρα θα πρέπει να ακολουθήσω αυτόν τον οδηγό (Οδηγός EXPRESS για το Mi4c (εγκατάσταση Ελληνικής ρομ));

 

 

Σίγουρα δεν θα κλειδώσει κάτι; Δεν έχω και μεγάλη εμπειρία, απλά ακολουθώ κατά γράμμα τους οδηγούς :)

Να περάσω την τελευταία Άρωμα ή την "απλή"; έχουν διαφορές;

 

Αν είσαι root δοκίμασε εφαρμογή battery calibration για αρχή.Λογικά θα κλειδώσει γιατί πας σε nougat bootloader. Δες και αυτο http://en.miui.com/thread-726429-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...