Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αναμένω για το συγκεκριμένο τηλέφωνο μια μπαταρία απο το κατάστημα vifocal.com , είχα παραγγείλει από το Banggood αλλά βγήκε ελαττωματική
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει η δυνατότητα να βάλουμε διαφορετικό ήχο κλήσης

στις 2 sim

Αν είσαι root,γίνεται.Χωρίς root δε γνωρίζω κάτι

Link to comment
Share on other sites

Τη παρέλαβα σήμερα τη μπαταρία, όλα μια χαρά , η συσκευή δουλεύει κανονικά και η μπαταρία φορτιζει κανονικα.

Απο το vifocal την αγόρασα αυτη τη φορά.

H 1η που αγοράστηκε απο το Banggood βγήκε ελαττωματική

http://vifocal.com/2400mah-li-ion-backup-battery-replacement-for-doogee-x5-doogee-x5-pro-smartphone.html

Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του Χ5 pro είμαι και δεν έχω διαβάσει ούτε ένα ποστ σε αυτό το νήμα, απλά γράφω εδώ γιατί έχω μια ερώτηση γενικού τύπου. Υπάρχει κάποιος χρήστης ο όποιος έχει αφήσει την συσκευή και δίνει την μπαταρία του? Αν υπάρχει ας μου απαντήσει εδώ ή σε pm!

 

Στάλθηκε από το X5PRO μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Την κατεβασα και την εγκατεστησα με flash tool,η ρομ ειναι για τα πρωτα x5 που βγηκανε με την παλια motherboard.

 

http://www.doogee.cc/bbs/viewtopic.php?f=10&t=29

Link to comment
Share on other sites

Η κόρη μου γέμισε την εσωτερική μνήμη με εφαρμογές. Υπάρχει τρόπος αυτές να μεταφερθούν στην SD μέσω πχ κάποιας custom ROM;
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα οτι εχει βγει η V20.μολις την εγκατεστησα.

 

Την έβαλες χωρίς να χάσεις τις ρυθμίσεις σου και εφαρμογές ?

Link to comment
Share on other sites

Την έβαλες χωρίς να χάσεις τις ρυθμίσεις σου και εφαρμογές ?

 

Στο φλας τουλ δεν τσεκαρησα το user data,πιστευοντας πως θα κρατησει τις ρυθμισεις και εφαρμογες μου αλλα ορισμενεςεφαρμογες δεν τις κρατησε και μετα αναγκαστικα εκανα επαναφορα εργ.ρυθμισεων...

Link to comment
Share on other sites

κινητο φιλου μου, κανει bootloop .

Θελω να το κανω αναβαθμιση. Πως θα δω ποια motherboard εχει,για να κατεβασω την σωστη rom ??

Μια βοηθεια ,παιδια ! Ευχαριστω !

Edited by kokolokor5a
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερες στο φορουμ,ερωτηση η πλακετα των πρωτων μοντελων ειναι ιδια με τα δευτερα;ειχα φορεσει custom recovery/rom στο δικο μου και ειχα περασει titamium ,τα αρχεια που ειχα στο κινητο θα φαινονται αν το κανω ανταλακτικα;ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το lollipop 6 στο κινητό και πραγματικά απογειώθηκε είναι πολύ καλύτερο από ότι με το 5. Δηλαδή ήμουν έτοιμος να το στείλω και άλλαξα άποψη. Εκείνο που με χαλάει ακόμα βέβαια είναι ή μπαταρία με την οποία νιώθω συνεχώς σαν διψασμένος μία μέρα δε βγάζω.

Για lollipop 6 ποιο xposed module υπάρχει για να μην κάνω τούβλο το κινητό;

 

 

Το βρήκα, άκυρο

Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Android 6 από εδώ http://www.needrom.com/download/doogee-x5-4/

 

Λόγω παλιού μοντέλου δεν επέλεξα το preloader

 

Όλα ΟΚ

Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Android 6 από εδώ http://www.needrom.com/download/doogee-x5-4/

 

Λόγω παλιού μοντέλου δεν επέλεξα το preloader

 

Όλα ΟΚ

 

απο μπαταρία ή κάποια προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

Android 6 από εδώ http://www.needrom.com/download/doogee-x5-4/

 

Λόγω παλιού μοντέλου δεν επέλεξα το preloader

 

Όλα ΟΚ

 

ερχονται κανονικα updates ?αξιζει να την βαλω? η να μεινω με την 5.1 v20?

Link to comment
Share on other sites

Τα updates αφορούν τις συσκευές με την νέα μητρική, αν κάνεις update σε συσκευή με παλιά μητρική θα κολλήσει και για να επανέλθει θα πρέπει να βάλεις ξανά την 5.1 την επίσημη της συσκευής. Ενημέρωση της μπορείς να κάνεις μόνο με το flash tool όταν(και αν) βγει καινούρια έκδοση, απλά φλασάρεις μόνο system.img και boot.img και δε χάνεις εφαρμογές ρυθμίσεις κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Γνωρίζει κάποιος από εσάς μαγαζί στην Θεσσαλονίκη ( όχι eshop ) που μπορώ να αγοράσω άμεσα μπαταρία για το κινητό μας ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Για όποιον θέλει να ενεργοποιήσει τη χρήση διαφορετικού ήχου για κάθε sim, μπορεί να το κάνει ως εξής(χρειάζεται η συσκευή να είναι rooted):

Με κάποιον διαχειριστή αρχείων που υποστηρίζει root πηγαίνετε στη διαδρομή /system και ανοίγετε το αρχείο build.prop. Εκεί προσθέτετε τη γραμμή

ro.mtk_multisim_ringtone=1

(αν ήδη υπάρχει και είναι 0 το κάνετε 1)

Λέγεται πάντως ότι απενεργοποιήθηκε από την έκδοση 18 λόγω του ότι οδηγούσε σε γρήγορο άδειασμα της μπαταρίας. Ίσως βέβαια αυτό να διορθώθηκε στην έκδοση 20.

Πάντως λειτουργεί και στις εκδόσεις android 6 όπου μόλις το τέσταρα.

Αν δείτε ότι υπάρχει πρόβλημα μπορείτε να το απενεργοποιήσετε δίνοντας την τιμή 0 με την παραπάνω διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση:

 

Έχω ένα DooGee X5 με την παλιά μητρική και φοράω πλέον Android 6.0. Το είχα κάνει Root το καλοκαίρι, αλλά σύντομα το έκανα Unroot. Από όταν έκανα Root όμως, έχω θέμα με το σήμα. Ή θα είναι πολύ χαμηλό (τσεκαρισμένο με άλλη συσκευή, δεν φταίνε οι κάρτες SIM μου), ή θα είναι ανύπαρκτο σε σημείο που χάνονται οι κλήσεις. IMEI κλπ υπάρχουν. Τι μπορεί να φταίει;

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είχα γράψει παλιοτερα για 1 Doogee Χ5 Calicia.

Παρέλαβα μετα απο refund νεα μπαταρια, η συσκευή δούλεψε κανονικά , φόρτιζε η μπαταρία του.

Τό άφησα 1 μήνα στο συρτάρι.

Σημερα πάιρνω τη παλιά συσκευή, και πάω αλλάζω κάρτα Sim (5€), έρχομαι τοποθετώ την κάρτα Sim, πάω να ανάψω τη συσκευή δεν άναβε.

Λέω εχει τελειώσει η μπαταρία , το βάζω για φόρτιση , και εδω και 5 ώρες η συσκευή δεν έχει ανάψει.

Υπάρχει κάποια λύση , ώστε να ανάψει, πρίν το πετάξω απο το παράθυρο.

Ο γνωστός έμεινε και χωρίς τηλέφωνο.

Παίζει να χάλασε ξανα η μπαταρία ή επειδή εχει να φορτιστεί πολύ καιρό το παρουσιαζει.

To πρόβλημα είναι στή θύρα φορτισης.

Κούνησα λίγο το καλώδιο Usb , και άναψε η οθονη.

Αξιζει να πάρω θυρα φόρτισης"?

http://vifocal.com/usb-plug-charge-board-replacement-for-doogee-x5-doogee-x5-pro-smartphone.html

Edited by meletis_m
Xiaomi mia2 lite 4/64 & redmi 8a 2/32
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...