Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω απο σημα πως τα παει; Δηλαδη εαν το εχει δοκιμασει κανεις σε περιοχη με οριακο σημα, και οχι μονο σε ομιλια αλλα και σε data. Γιατι εχω κακη εμπειρια στο συγκεκριμενο θεμα με κινεζικα τηλεφωνα! Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το παρήγγειλα Παρασκευή και ήρθε Σάββατο! Κινηταρα με τα όλα της παίδες το πήρα για τον Πατέρα από Θεσσαλονίκη κατάστημα minya.gr σε μαύρο χρώμα και είμαστε πολύ ευχαριστημενοι!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θα ηθελα να ρωτησω απο σημα πως τα παει; Δηλαδη εαν το εχει δοκιμασει κανεις σε περιοχη με οριακο σημα, και οχι μονο σε ομιλια αλλα και σε data. Γιατι εχω κακη εμπειρια στο συγκεκριμενο θεμα με κινεζικα τηλεφωνα! Ευχαριστω!

Αν θες να έχεις όσο καλύτερη λήψη γίνεται σε δεδομένα, κοίτα καλύτερα το pro που ως 4G συσκευή έχει ταχύτερο modem και θα πιάνει κάπως καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Το παρήγγειλα και εγω σε αντικατάσταση ενός vk 2105 world που ράγισε η οθόνη απο πεςιμο για το παιδί. Λογικά θα ειναι καλύτερο όποτε έγινε και upgrade.

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδη σκέφτομαι να το πάρω για τον πατέρα της κοπέλας μου...

- τι θέματα - προβλήματα έχει;

- από μπαταρία πως τα πάει;

-οι κάμερες τουλάχιστον την ημέρα είναι ικανοποιητικές;

-το dual sim δουλεύει καλά;

Είναι κρίσιμη η φάση και θέλω να προτείνω κάτι που να δουλεύει ικανοποιητικά χωρίς θέματα.

Το έχω βρει στο gearbest στην ευρωπαϊκή αποθήκη στα 48 ευρώ, υπάρχει κάπου αλλου σε καλύτερη τιμή;

H rom με την οποία έρχεται παίρνει αναβαθμίσεις;

Edited by vaggospat13
Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδη σκέφτομαι να το πάρω για τον πατέρα της κοπέλας μου...

- τι θέματα - προβλήματα έχει;

- από μπαταρία πως τα πάει;

-οι κάμερες τουλάχιστον την ημέρα είναι ικανοποιητικές;

-το dual sim δουλεύει καλά;

Είναι κρίσιμη η φάση και θέλω να προτείνω κάτι που να δουλεύει ικανοποιητικά χωρίς θέματα.

Το έχω βρει στο gearbest στην ευρωπαϊκή αποθήκη στα 48 ευρώ, υπάρχει κάπου αλλου σε καλύτερη τιμή;

H rom με την οποία έρχεται παίρνει αναβαθμίσεις;

Μια χαρά μέχρι στιγμής, το πήρα για το πατέρα μου! Επίσης πήρε και ένα μικρό update των 18mb με το που το πήρα με ήρθε η αναβάθμιση.

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η κάμερα είναι πάρα πολύ μέτρια, είτε είναι πρωί είτε βράδυ. Δεν είναι για να κρατάς τις αναμνήσεις σου, παρά μόνο για να τραβήξεις κάτι που θέλεις να το δείξεις.

 

Σαν dual sim δουλεύει μια χαρά. Το μόνο που θα ήθελα είναι να μπορεί να "μαθαίνει" συγκεκριμένες επαφές να τις καλεί η εκάστοτε κάρτα, αντί να σου βγάζει επιλογή πριν την κλήση, αλλά οκ δεν είναι τόσο πρόβλημα.

 

Κατά τα άλλα μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites

παίδες επειδη σκέφτομαι να το πάρω για τον πατέρα της κοπέλας μου...

- τι θέματα - προβλήματα έχει;

- από μπαταρία πως τα πάει;

-οι κάμερες τουλάχιστον την ημέρα είναι ικανοποιητικές;

-το dual sim δουλεύει καλά;

Είναι κρίσιμη η φάση και θέλω να προτείνω κάτι που να δουλεύει ικανοποιητικά χωρίς θέματα.

Το έχω βρει στο gearbest στην ευρωπαϊκή αποθήκη στα 48 ευρώ, υπάρχει κάπου αλλου σε καλύτερη τιμή;

H rom με την οποία έρχεται παίρνει αναβαθμίσεις;

 

Το πήρα για τον γιο μου, απαιτητικός χρήστης παιχνιδιών ...... Συμπέρασμα, καλύτερο ακόμα και από το Lenovo K3 Note, μετά από ξέ τίναγμα του μικρού σε παιχνίδια.

Μπαταρία πολύ καλή

Κάμερες, αξιοπρεπέστατες

Το dual δουλεύει αψογα.

Παρ' το δεν θα χάσεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τον γιο μου, απαιτητικός χρήστης παιχνιδιών ...... Συμπέρασμα, καλύτερο ακόμα και από το Lenovo K3 Note, μετά από ξέ τίναγμα του μικρού σε παιχνίδια.

Μπαταρία πολύ καλή

Κάμερες, αξιοπρεπέστατες

Το dual δουλεύει αψογα.

Παρ' το δεν θα χάσεις.

 

Κάτσε βρε άνθρωπε. Εννοείς ότι πάει καλύτερα από το Κ3 note στα παιχνίδια ή μήπως θες να πεις κάτι άλλο και βγήκε κατά λάθος διαφορετικό νόημα; Εγώ ένα παιχνιδάκι απλό έβαλα στο X5 (subway surfers) και που και που βλέπω κάποια σπασίματα στην κίνηση.

 

Όσο για την κάμερα, προσωπικά πιστεύω ότι απέχει πολύ από να την πεις αξιοπρεπή... Στην οθόνη της συσκευής, υπό προϋποθέσεις μπορεί να φαίνονται καλές ορισμένες φωτογραφίες που θα τραβήξεις, αλλά όταν τις ίδιες τις δεις στον υπολογιστή ή οποιαδήποτε άλλη οθόνη κανονικών διαστάσεων, είναι απογοήτευση (στην καλύτερη...)

 

Σαν value for money είναι εξαιρετικό γενικά πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε βρε άνθρωπε. Εννοείς ότι πάει καλύτερα από το Κ3 note στα παιχνίδια ή μήπως θες να πεις κάτι άλλο και βγήκε κατά λάθος διαφορετικό νόημα; Εγώ ένα παιχνιδάκι απλό έβαλα στο X5 (subway surfers) και που και που βλέπω κάποια σπασίματα στην κίνηση.

 

Όσο για την κάμερα, προσωπικά πιστεύω ότι απέχει πολύ από να την πεις αξιοπρεπή... Στην οθόνη της συσκευής, υπό προϋποθέσεις μπορεί να φαίνονται καλές ορισμένες φωτογραφίες που θα τραβήξεις, αλλά όταν τις ίδιες τις δεις στον υπολογιστή ή οποιαδήποτε άλλη οθόνη κανονικών διαστάσεων, είναι απογοήτευση (στην καλύτερη...)

 

Σαν value for money είναι εξαιρετικό γενικά πάντως.

 

Εννοώ Αυτό ακριβώς που είπα, Ναι είναι καλύτερο από το Κ3. Το Subway επειδή το παίζει, στο δικό του παίζει νεράκι, αλλά εδώ σου μιλάω για το blitz brigade (κάπως έτσι) που παίζει και είναι on line, και το οποίο Δεν κολλάει με τίποτα ούτε καν σπασίματα δεν κάνει. Αντιθέτως με το Κ3 που όντως επειδή το έβλεπα, κολλούσε συνέχεια. Μη με ρωτήσεις για ποιο λόγο γίνεται αυτό, δεν ξέρω. Κι εγώ έχω απορώ είναι η αλήθεια. Μένω στο ότι ο μικρός είναι ευχαριστημένος.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε κάτι δεν πάει καλά. Λογικά με το Κ3. Κατά τα άλλα και σε εμένα νεράκι πάει το συγκεκριμένο, αλλά που και που κάνει τα κολλήματά του. Το έχεις δοκιμάσει ο ίδιος το παιχνίδι ή απλά το παιδί ασχολείται;
Link to comment
Share on other sites

Ε, τότε κάτι δεν πάει καλά. Λογικά με το Κ3. Κατά τα άλλα και σε εμένα νεράκι πάει το συγκεκριμένο, αλλά που και που κάνει τα κολλήματά του. Το έχεις δοκιμάσει ο ίδιος το παιχνίδι ή απλά το παιδί ασχολείται;

 

Όχι μόνο το παιδί ασχολείται, το μόνο παράπονο του σε σχέση με το K3 είναι πως δεν μπορεί άνετα να καταγράψει βίντεο ενώ παίζει. Φαντάζομαι ότι εκεί είναι θέμα επεξεργαστή, το Lenovo εκεί έδειχνε την δύναμη του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα απο geekbying (12 μέρες). Μου ήρθε με την 17 και έβαλα κατευθείαν τη 18. Να ρωτήσω, πως φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας (δίπλα απο το σήμα της μπαταρίας)

 

Υ.Γ. η απλή έκδοση (1gb ram)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα απο geekbying (12 μέρες). Μου ήρθε με την 17 και έβαλα κατευθείαν τη 18. Να ρωτήσω, πως φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας (δίπλα απο το σήμα της μπαταρίας)

 

Υ.Γ. η απλή έκδοση (1gb ram)

Πρεπει να καταιβασεις extra εφαρμογη απο το store,δεν μπορεις αλλιως εαν θυμαμαι καλα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Σήμερα παρέλαβα απο geekbying (12 μέρες). Μου ήρθε με την 17 και έβαλα κατευθείαν τη 18. Να ρωτήσω, πως φαίνεται το ποσοστό της μπαταρίας (δίπλα απο το σήμα της μπαταρίας)

 

Υ.Γ. η απλή έκδοση (1gb ram)

 

Υπάρχει επιλογή, άλλα δεν θυμάμαι ακριβώς που είναι και δεν το έχω κοντά μου να σου πω. Ψάξε το λίγο θα το βρεις.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Battery percent enabler λεγεται η εφαρμογη.

Δεν φαινεται ομως καλα το νουμερο.

Εγω ειχα τοποθετησει ενα γουιτζετ με τον καιρο και την ωρα, που ειχε και ενδειξη μπαταριας .οποτε εκανα την δουλεια μου μια χαρα!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω τωρα δες αν εχει στο μενου της μπαταριας αυτη την επιλογη

 

Δεν το έχει. Απ' οτι διάβασα η έκδωση 5.0 δεν έχει την επιλογή αυτή ενώ μετά το βάλανε(5.1.1). Δοκίμασα 2-3 apps αλλά είναι λίγο fail. Καμιά άλλη ιδέα .

 

Υ.Γ. Μόνο αισθητικό είναι το θέμα, θα καταφέρω να ζήσω μ' αυτό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Battery percent enabler λεγεται η εφαρμογη.

Δεν φαινεται ομως καλα το νουμερο.

Εγω ειχα τοποθετησει ενα γουιτζετ με τον καιρο και την ωρα, που ειχε και ενδειξη μπαταριας .οποτε εκανα την δουλεια μου μια χαρα!

 

Ναι είναι πολύ μικρο. Το κινητό θα πάει και στον πατέρα μου οπότε δεν πολυ βολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν το εχω τωρα δες αν εχει στο μενου της μπαταριας αυτη την επιλογη

 

Εμένα δεν το έχει, ποια έκδοση λειτουργικού τρέχεις;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή "Μπαταρία", στην πρώτη σειρά πάνω από το γράφημα την "έξυπνη εξοικονόμηση μπαταρίας" έχει κουμπί για να την ενεργοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στην επιλογή "Μπαταρία", στην πρώτη σειρά πάνω από το γράφημα την "έξυπνη εξοικονόμηση μπαταρίας" έχει κουμπί για να την ενεργοποιήσεις.

 

Στις τελευταίες ενημερώσεις δεν το έχει

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Για το ποσοστό της μπαταρίας μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το xposed με το module gravity box. Βεβαια και αυτό το εμφανίζει με πολύ μικρά γράμματα. Καλύτερη λύση είναι κάποιο widget. Εγώ πάντως χρησιμοποιώ τον total launcher αντί τον προεπιλεγμένο, ο οποίος σου δίνει τη δυνατότητα να συνθέσεις την αρχική οθόνη όπως τη θέλεις και έχει τρόπο να προσθέσεις το ποσοστό με όσο μεγάλα γράμματα θέλεις. Θέλει βέβαια κάποιο χρόνο για να φτιάξεις την αρχική οθόνη όπως θέλεις(υπάρχουν όμως και κάποια έτοιμα θέματα τα οποία μπορείς να τα επεξεργαστείς και τροποποιήσεις), αλλά έχεις πολύ μεγάλη ελευθερία για την προσαρμογή της εμφάνισης της αρχικής οθόνης.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...