Jump to content

Doogee X5 Galicia


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στις 5-10 έφυγε , στις 10-10 λέει ότι έφτασε Ελλάδα ( από το site της singpost ) .

 

Στα ΕΛΤΑ το μόνο που γράφει είναι ότι έφυγε στις 5-10 από Σιγκαπούρη .

 

Και σε άλλα site που κάνουν tracking , δείχνει ότι 10-10 έφτασε Ελλάδα .

 

Απλώς ψάχνωντας λίγο τα διάφορα ποστ μέσα στο φόρουμ , είδα και άλλους που αναφέρουν για αυτή την καθυστέρηση , και για την συγκεκριμένη ημερομηνία , 10-10 . Οπότε ή η singpost έχει κάποιο θέμα και νομίζει ότι τα δέματα έφτασαν Ελλάδα ( ενώ ακόμα ταξιδεύουν ) ή στα ΕΛΤΑ στην Αθήνα λόγο φόρτου ( ίσως ) δεν έχουν τσεκάρει ακόμα τις παραγγελείες που έχουν έρθει από Κίνα .....

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η συσκευή που είχα παραγγείλει για τον πατέρα μου.

Έκανα τις ενημερώσεις που έβγαλε, πέρασα gmail, skype και του το έδωσα.

Τις λίγες ώρες που το είχα στα χέρια μου αδυνατούσα να πιστέψω ότι έδωσα μόνο 54€ !!!!!!

Οι μη σχετικοί με τεχνολογία που το είδαν είναι βέβαιοι ότι αγοράστηκε γύρω στα 180€...

Για όσους είναι μέσοι-απλοί χρήστες νομίζω είναι ιδανικό.

Μένει να αποδειχθεί απροβλημάτιστο-γερό σε βάθος χρόνου.

 

Φιλε απο που το παρηγγειλες,και ποσες μερες εκανε να ερθει?

οι ενημερωσεις που σου εβγαλε ηταν firmware update???

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικό μου (επιτέλους). Πρώτες εντυπώσεις, ΟΚ ποιότητα κατασκευής, δυσκολεύτηκα να περάσω κομμένη σε nano sim με nano to micro sim adapter. Αλλά όλα δουλεύουν. Για τα λεφτά του παραβλέπεις μερικά ενοχλητικά μειονεκτήματα.

Π.χ. στο μενού επιλογής της sim που θα χρησιμοποιήσει για να καλέσει. Αν είσαι πολύ γρήγορος και πατήσεις την επιλογή με το που θα εμφανιστεί στην οθόνη το κινητό δεν κάνει register το πάτημα....Πρέπει να περιμένεις λίγο και μετά να κάνεις την επιλογή σου. Αντίστοιχα και άλλες φορές που εμφανίζονται παράθυρα επιλογής. Σημειοτέο ατην συσκευή είναι απενεργοποιημένα τα animations για να είναι πιο γρήγορη.

Στο play store δεν εγκαθιστά το Vrisko, είναι λέει μη συμβατό με τη συσκευή!!!! Πρώτη φορα συναντώ αυτό το θέμα.

Με δύο δάχτυλα δεν πληκτρολογείς sms γρήγορα με τίποτα χωρίς να κάνει λαθάκια. Πιο χαλαρά και είναι όλα οκ.

Το πιο ενοχλητικό όμως είναι το Wifi που δεν έχει μεγάλη ευαισθησία (παρόλο που δείχνει συνδεδεμένο) με αποτέλεσμα να μην έχεις Internet ή αυτό να καθυστερεί σημαντικά....

 

Συμπέρασμα, δεν θα άλλαζα το Moto G2 μου με αυτό παρόλο που στα χαρτιά είναι παρόμοια (το Moto G2 κάνει βέβαια 3x). Φυσικά όμως δεν μπορείς να παραβλέψεις τον λόγο ποιότητα/τιμή ο οποίος είναι υψηλότατος.

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικό μου (επιτέλους). Πρώτες εντυπώσεις, ΟΚ ποιότητα κατασκευής, δυσκολεύτηκα να περάσω κομμένη σε nano sim με nano to micro sim adapter. Αλλά όλα δουλεύουν. Για τα λεφτά του παραβλέπεις μερικά ενοχλητικά μειονεκτήματα.

Π.χ. στο μενού επιλογής της sim που θα χρησιμοποιήσει για να καλέσει. Αν είσαι πολύ γρήγορος και πατήσεις την επιλογή με το που θα εμφανιστεί στην οθόνη το κινητό δεν κάνει register το πάτημα....Πρέπει να περιμένεις λίγο και μετά να κάνεις την επιλογή σου. Αντίστοιχα και άλλες φορές που εμφανίζονται παράθυρα επιλογής. Σημειοτέο ατην συσκευή είναι απενεργοποιημένα τα animations για να είναι πιο γρήγορη.

Στο play store δεν εγκαθιστά το Vrisko, είναι λέει μη συμβατό με τη συσκευή!!!! Πρώτη φορα συναντώ αυτό το θέμα.

Με δύο δάχτυλα δεν πληκτρολογείς sms γρήγορα με τίποτα χωρίς να κάνει λαθάκια. Πιο χαλαρά και είναι όλα οκ.

Το πιο ενοχλητικό όμως είναι το Wifi που δεν έχει μεγάλη ευαισθησία (παρόλο που δείχνει συνδεδεμένο) με αποτέλεσμα να μην έχεις Internet ή αυτό να καθυστερεί σημαντικά....

 

Συμπέρασμα, δεν θα άλλαζα το Moto G2 μου με αυτό παρόλο που στα χαρτιά είναι παρόμοια (το Moto G2 κάνει βέβαια 3x). Φυσικά όμως δεν μπορείς να παραβλέψεις τον λόγο ποιότητα/τιμή ο οποίος είναι υψηλότατος.

 

Εσενα σου εμφανισε τα firmware update??Αν οχι ,ισως μερικες ''δυσλειτουργιες'' λυνονται με την αναβαθμιση.Αληθεια εσυ ποιo firmware εχεις??

Θα το προτεινες σε καποιον μεσο χρηστη ως vfm συσκευη???

Link to comment
Share on other sites

Ηρθε και το δικό μου (επιτέλους). Πρώτες εντυπώσεις, ΟΚ ποιότητα κατασκευής, δυσκολεύτηκα να περάσω κομμένη σε nano sim με nano to micro sim adapter. Αλλά όλα δουλεύουν. Για τα λεφτά του παραβλέπεις μερικά ενοχλητικά μειονεκτήματα.

Π.χ. στο μενού επιλογής της sim που θα χρησιμοποιήσει για να καλέσει. Αν είσαι πολύ γρήγορος και πατήσεις την επιλογή με το που θα εμφανιστεί στην οθόνη το κινητό δεν κάνει register το πάτημα....Πρέπει να περιμένεις λίγο και μετά να κάνεις την επιλογή σου. Αντίστοιχα και άλλες φορές που εμφανίζονται παράθυρα επιλογής. Σημειοτέο ατην συσκευή είναι απενεργοποιημένα τα animations για να είναι πιο γρήγορη.

Στο play store δεν εγκαθιστά το Vrisko, είναι λέει μη συμβατό με τη συσκευή!!!! Πρώτη φορα συναντώ αυτό το θέμα.

Με δύο δάχτυλα δεν πληκτρολογείς sms γρήγορα με τίποτα χωρίς να κάνει λαθάκια. Πιο χαλαρά και είναι όλα οκ.

Το πιο ενοχλητικό όμως είναι το Wifi που δεν έχει μεγάλη ευαισθησία (παρόλο που δείχνει συνδεδεμένο) με αποτέλεσμα να μην έχεις Internet ή αυτό να καθυστερεί σημαντικά....

 

Συμπέρασμα, δεν θα άλλαζα το Moto G2 μου με αυτό παρόλο που στα χαρτιά είναι παρόμοια (το Moto G2 κάνει βέβαια 3x). Φυσικά όμως δεν μπορείς να παραβλέψεις τον λόγο ποιότητα/τιμή ο οποίος είναι υψηλότατος.

 

Φιλε μου δεν μου τα λες καλα,μαλλον κατι δεν παει καλα,το Wifi ειναι απλα εξειρετικο,με 3 τοιχους αναμεσα και δεν ειχα κανενα θεμα.Οταν πας να κανεις κληση δεν σε ρωτα απο πια sim να κανει την κληση?Εκτος εαν εχεις βαλει καποια εξαρχης απο το σχετικο μενου.Το Moto G2 εχει μια συμαντικη διαφορα στην τιμη με το Χ5,τι πας να συγκρινεις τωρα....δεν.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω, ότι αν πατήσω σε κάποιο αναδυόμενο παραθυρο, όπως πχ οταν με ρωτά από ποια sim να πραγματοποιηθεί η κλήση και κανω ΑΜΕΣΑ την επιλογή αυτή δεν γίνεται register. Πρεπει να περιμένω μια στιγμη και μετά να πατήσω την επιλογή.....updates τα έκανα όλα..το κινητό το εχω δώσει στον πεθερό μου, επομενως θα τσεκαρω αυριο για τη version.

Vfm είναι αναμφισβήτητα. Ακόμα και για χρηση ως ip camera ή για mifi είναι ευκαιρία! Απλώς αναφέρω τα "ψιλοπροβλήματα". Οσον αφορα το range του wifi θεωρω οτι ο μεσος χρηστης δεν θα αντιμετωπισει προβληματα. ΑΝ ομως εχετε οριακη ληψη σε καποιο σημειο στο σπιτι να ξερετε οτι με το x5 ενδεχομενως στο ιδιο σημειο να μην λειτουργει καθόλου. Και ας είναι κατά το 1/3 γεματο το εικονιδιο.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που επαναλαμβάνομαι, αλλά έχει βάλει κανείς xposed framework και gravity box;

 

----- προσθήκη μηνύματος 78 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό λέω, ότι αν πατήσω σε κάποιο αναδυόμενο παραθυρο, όπως πχ οταν με ρωτά από ποια sim να πραγματοποιηθεί η κλήση και κανω ΑΜΕΣΑ την επιλογή αυτή δεν γίνεται register. Πρεπει να περιμένω μια στιγμη και μετά να πατήσω την επιλογή.....updates τα έκανα όλα..το κινητό το εχω δώσει στον πεθερό μου, επομενως θα τσεκαρω αυριο για τη version.

Vfm είναι αναμφισβήτητα. Ακόμα και για χρηση ως ip camera ή για mifi είναι ευκαιρία! Απλώς αναφέρω τα "ψιλοπροβλήματα". Οσον αφορα το range του wifi θεωρω οτι ο μεσος χρηστης δεν θα αντιμετωπισει προβληματα. ΑΝ ομως εχετε οριακη ληψη σε καποιο σημειο στο σπιτι να ξερετε οτι με το x5 ενδεχομενως στο ιδιο σημειο να μην λειτουργει καθόλου. Και ας είναι κατά το 1/3 γεματο το εικονιδιο.

Εμένα πάντως πιάνει καμπάνα. Το καλύτερο Wi-Fi σε κινητό που είχα και GPS.

Link to comment
Share on other sites

Είχα το xiaomi redmi 2. Tο wifi του ήταν σαφώς πολύ κατώτερο του χ5. Στο gps τα πήγαινε καλύτερα ( και το χ5 καλά τα πάει).

Κράτησα για 2 μέρες το redmi note 2 που προορίζονταν για φίλο και στο wifi είχαν το ίδιο σήμα δοκιμασμένο και στο σπίτι και στη δουλειά σε μέρη με αθενές σήμα.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δέμα με το τηλέφωνο από το vickmall , που εμφανιζόταν από 10-10 να βρίσκεται Ελλάδα , σήμερα ανανεώθηκε στο tracking των ΕΛΤΑ ότι βρίσκεται στο Κέντρο Διαλογής Αττικής ( 19-10 , 14:48 ) . :)

 

Άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ηράκλειο Κρήτης τώρα ..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το δέμα με το τηλέφωνο από το vickmall , που εμφανιζόταν από 10-10 να βρίσκεται Ελλάδα , σήμερα ανανεώθηκε στο tracking των ΕΛΤΑ ότι βρίσκεται στο Κέντρο Διαλογής Αττικής ( 19-10 , 14:48 ) . :)

 

Άντε να δούμε πότε θα φτάσει Ηράκλειο Κρήτης τώρα ..... :lol:

 

Κατεβαινω με το αποψινο παλας, Ηρακλειο! Αφου βιαζεσε να στο φερω εγω? :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Κατεβαινω με το αποψινο παλας, Ηρακλειο! Αφου βιαζεσε να στο φερω εγω? :p

 

Καλά θα ήταν :lol:

 

Έπειτα από όλα αυτά που έχω διαβάσει , ανυπομονώ να το πιάσω στα χέρια μου ..... :)

Link to comment
Share on other sites

ηρθε και εμενα σημερα αν και στην αναζητηση αλλα ελεγε μαζι με την θηκη απο banggood οπως ειπαν και οι αλλοι ειναι απιστευτο για 54 ευρω.στοιβαρο ωραια οθονη δυνατο ηχειο και η ρομ εξελληνισμενη 100% ουτε κινεζιες ουτε τιποτα.του εβαλα nova launcher κτλ και ειναι κομπλε!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν άντεξα και πήγα στο κέντρο διανομής στο Ηράκλειο , και το πήρα το τηλέφωνο :lol:

 

Τι να πω ; Πρώτη εντύπωση άψογη . Οθόνη εκπληκτική . Wi-fi φαίνεται καμπάνα . Ποιότητα κατασκευής για τα δικά μου στανταρ , εξαιρετική .

 

Ήρθε μαζί με την μαύρη θήκη και το tempered glass , που είχα παραγγείλει από το vickmall . + Μου έστειλαν και τον φορτιστή αυτοκινήτου σαν δώρο , που τους είχα ζητήσει . :)

 

Και τώρα αρχίζει το ψάξιμο και το παιχνίδι !!!

Link to comment
Share on other sites

Απλώς ψάχνωντας λίγο τα διάφορα ποστ μέσα στο φόρουμ , είδα και άλλους που αναφέρουν για αυτή την καθυστέρηση , και για την συγκεκριμένη ημερομηνία , 10-10 . Οπότε ή η singpost έχει κάποιο θέμα και νομίζει ότι τα δέματα έφτασαν Ελλάδα ( ενώ ακόμα ταξιδεύουν ) ή στα ΕΛΤΑ στην Αθήνα λόγο φόρτου ( ίσως ) δεν έχουν τσεκάρει ακόμα τις παραγγελείες που έχουν έρθει από Κίνα .....

 

Φιλικα τελειως , απλα επειδη γελασα διαβαζοντας το ποστ αυτο , μ αρεσει που εχεις και αμφιβολιες ποιος ευθυνεται για την καθυστερηση , δεν εχεις καταλαβει σε ποια τεταρτοκοσμικη χωρα κατοικεις ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλικα τελειως , απλα επειδη γελασα διαβαζοντας το ποστ αυτο , μ αρεσει που εχεις και αμφιβολιες ποιος ευθυνεται για την καθυστερηση , δεν εχεις καταλαβει σε ποια τεταρτοκοσμικη χωρα κατοικεις ?

 

Σε σχέση πάντως με το τι γινόταν τα προηγούμενα χρόνια από πλευράς ταχύτητας ΕΛΤΑ , τα πράγματα σαφώς και έχουν βελτιωθεί . Πχ το δικό μου έφτασε μέσα σε 13 ημέρες από την ημέρα αποστολής από την Κίνα . Οπότε παράπονο δεν έχω .

 

Το άγχος μου ήταν , για το αν όντως το τηλέφωνο έχει έρθει Ελλάδα , και δεν χάθηκε στο δρόμο :p

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση πάντως με το τι γινόταν τα προηγούμενα χρόνια από πλευράς ταχύτητας ΕΛΤΑ , τα πράγματα σαφώς και έχουν βελτιωθεί . Πχ το δικό μου έφτασε μέσα σε 13 ημέρες από την ημέρα αποστολής από την Κίνα . Οπότε παράπονο δεν έχω .

 

Το άγχος μου ήταν , για το αν όντως το τηλέφωνο έχει έρθει Ελλάδα , και δεν χάθηκε στο δρόμο :p

 

Φυσικά έχει μειωθεί ο χρόνος , αφού οι παραγγελίες είναι ελάχιστες πλέον.

Και πάλι οι 13 μέρες είναι πάρα πολλές για τον τόσο λίγο όγκο δεμάτων που έχουν να διαχειριστούν.

Μια εβδομάδα θα ήτανε οκ , αλλά εντάξει , μην κουραστούν τα παλικάρια .

Ο ταχυδρόμος που μου τα φέρνει μου είπε ότι δεν έχει σχεδόν καθόλου δέματα και μάλιστα απόρησε πως παραγγέλνω εγώ.

 

Τώρα μάλιστα κάνουν και το άλλο κόλπο για αυτό μπερδεύτηκες , δεν ενημερώνουν το site των ΕΛΤΑ ότι έχουνε φτάσει τα εμπορεύματα Ελλάδα ... αλλά έλα που εμείς κοιτάμε και το ξένο

 

Ελλάς Ελλάς η χώρα της πουστι@ς

 

Παρεπιπτόντως περιμένω κι εγώ ενα Doogee X5 και σήμερα ενημερώθηκα απο το site της Singapore post ότι έχει έρθει Ελλάδα . Οι δικοί μας το κρύβουν ...χαχαχαhttp://i.imgur.com/aT2ytDX.jpg

Edited by snapy13
Link to comment
Share on other sites

Γιατί είναι ασύμβατο το paypal;

 

 

http://s16.postimg.org/6qtbomcdh/Screenshot_2015_10_20_19_50_14_1.jpg

Edited by misterbean
Link to comment
Share on other sites

Διαβάζω σε προηγούμενα πόστ ότι σε κάποιους έχει βγάλει κάποιες αναβαθμίσεις.Ισχύει αυτό σε όλους;

Εμένα πάντως δεν μου έχει έρθει κάποια και είμαι με την αρχική έκδοση "V07-2015.08.24"

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ήρθε και το δικό μου. Όλα μια χαρά.

 

Δυο ερωτήσεις..

 

Έχει βάλει κάποιος το xposed framework? Αν ναι ποια έκδοση Κι από που?

 

Επίσης αν έχει γίνει root μπορώ να κάνω τις επίσημες αναβαθμίσεις η υπάρχει κίνδυνοςνα χαθεί το root?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...