Jump to content

Destinator 3


Muck Smith
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρο αυτό; Ξέρεις μήππως το λινκ, γιατί έψαξα και δεν βρήκα κάτι.

 

Καλημέρα και Καλή Χρονιά .

 

Εδώ είναι η κεντρική σελίδα , το 2ο θέμα είναι Destinator3 , στο τέλος του θέματος έχει κάποια link , ένα απο αυτά είναι και η - Αναβαθμίσεις χαρτών - .

( Οι χάρτες είναι δωρεάν αλλά πρέπει να γραφτείς για να μπορέσεις να κατεβάσεις ).

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ξέρω αν είναι το κατάλληλο thread αλλά γνωρίζει κανείς σε ποιον ανήκουν οι χάρτες του destinator για την Ελλάδα ? Ανήκουν στην NGI, στην εταιρία του destinator ή και στις 2 ?Υπάρχει δυνατότητα να τους δούμε και σε άλλο πρόγραμμα ? Τέλος γνωρίζεται αν κάποια άλλη εταιρία που συνεργάζεται με ποιο πολλά προγράμματα δουλεύει ή έχει σχέδια για κάλυψη της χώρας μας ?

 

Εδώ έχει τις πληροφορίες που θέλεις , επίσης και σε κάποια θέματα εδώ .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Εχω το δεστινατορ 3 σε νομιμο cd και λειτουργουσε αψογα στο qtek S100 , δεν ειναι δυνατον ομως να λειτουργησει σε 9000 αφου δεν αναγνωριζει τον επεξεργαστη για να εγκατασταθει. Τι πρεπει να κανω , βοηθειστε με

Πάρε τον φάκελο όπως είναι από το S100 και βάλτο στο 9000 και δες αν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera..8a 3anarwthsw..:rolleyes:

 

Epeidh den 3erw tis idiotropies k ta xarakthristika aytou tou logismikou,

to destinator 3 trexei se iPAQ hx2110?

Mipws mporw na tou valw k to PN?

Oso gia to ay8entiko - krakarismeno, den exw provlhma na to agorasw,

ftanei na 3erw omws oti to trexei!:w00t:

K me mia monolektikh apanthsh 8a kalyftw,egw kanw oti mporw gia na voh8hsw

sta s60,de pistevw na rwtaw kati dyskolo.. :confused:

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

Kalhspera..8a 3anarwthsw..:rolleyes:

 

Epeidh den 3erw tis idiotropies k ta xarakthristika aytou tou logismikou,

to destinator 3 trexei se iPAQ hx2110?

Mipws mporw na tou valw k to PN?

Oso gia to ay8entiko - krakarismeno, den exw provlhma na to agorasw,

ftanei na 3erw omws oti to trexei!:w00t:

K me mia monolektikh apanthsh 8a kalyftw,egw kanw oti mporw gia na voh8hsw

sta s60,de pistevw na rwtaw kati dyskolo.. :confused:

 

Apo oso xerw trexei sto ipaq alla me mamounia tou style orise thn thira tou GPS manual to programataki pou thes einai to GPSGate

 

Mporeis na baleis kai ta 2 nai

Mpes sto forum ths NGI kai zhta support apo to forum

 

Den einai diskolo na sou apanthsei kapoios eimaste polloi edw olo aftia me apanthseis & den anagazoume kanenan na apantaei...

Oloi bohthame o kathenas me ton diko tou tropo asxeta an einai s60 UiQ h PPC allos poli allos ligo

 

Kalh Xronia

Filika

Link to comment
Share on other sites

Apo oso xerw trexei sto ipaq alla me mamounia tou style orise thn thira tou GPS manual to programataki pou thes einai to GPSGate

 

Mporeis na baleis kai ta 2 nai

Mpes sto forum ths NGI kai zhta support apo to forum

 

Den einai diskolo na sou apanthsei kapoios eimaste polloi edw olo aftia me apanthseis & den anagazoume kanenan na apantaei...

Oloi bohthame o kathenas me ton diko tou tropo asxeta an einai s60 UiQ h PPC allos poli allos ligo

 

Kalh Xronia

Filika

 

File m eyxaristw gia th voh8eia,8a to psaksw k to GPSGate ;)

eixa anaferei se prohgoumeno post edw,oti to den to 8elw gia sygxronismo me gps,alla mono gia tous xartes.

Profanws k pali 8a m zhtaei sthn ekkinhsh to GPS,8a dw gia to programmataki p mou anafereis..

 

S'eyxaristw k pali,kalh xronia,xronia polla :D

Για να κατεβάσετε όλες τις τελευταίες εφαρμογές Symbian,Uiq,Palm,Pocket-Pc,Java και N-Gage Games :

Link to comment
Share on other sites

File m eyxaristw gia th voh8eia,8a to psaksw k to GPSGate ;)

eixa anaferei se prohgoumeno post edw,oti to den to 8elw gia sygxronismo me gps,alla mono gia tous xartes.

Profanws k pali 8a m zhtaei sthn ekkinhsh to GPS,8a dw gia to programmataki p mou anafereis..

 

S'eyxaristw k pali,kalh xronia,xronia polla :D

Αφού θέλεις να βλέπεις μόνο τους χάρτες δεν χρειάζεσαι κανένα προγραμματακι.

Απλά τρέχεις το destinator και θα σου λέει οτι δεν βρέθηκε GPS.

 

P.S. Μετά την σημαντική βοήθεια ελπίζω το mobizone να γίνει aivanet στην υπογραφή σου!:D

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω το S100 πλεον και δεν ειναι δυνατον να αντιγραψω την καρτα του και αν και επικοινωνησα με την telematix η οποια μου χορηγησε το προγραμμα δεν μου εδοθη απαντηση για το αν το destinator 3 λειτουργει στο Qtek 9000 και ντο προβλημα μου εξακολουθει ναυφισταται αφου δεν υπαρχει καποιο patch για να αναγνωριζει τον επεξεργαστη
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως δεν εχω το S100 πλεον και δεν ειναι δυνατον να αντιγραψω την καρτα του και αν και επικοινωνησα με την telematix η οποια μου χορηγησε το προγραμμα δεν μου εδοθη απαντηση για το αν το destinator 3 λειτουργει στο Qtek 9000 και ντο προβλημα μου εξακολουθει ναυφισταται αφου δεν υπαρχει καποιο patch για να αναγνωριζει τον επεξεργαστη

 

Λειτουργεί στο 9000 αλλά πρέπει να περάσεις όλα τα απαραίτητα αρχεία χειροκίνητα. Να μην κάνεις τπτ από την Destinator Console. Τρέξε το Greek.cab και μετά όλα τα αρχεία και τους φακέλους κάντα Paste στον φάκελο Destinator...

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα Bluetooth gps (HAICOM BT-405 III) και κάθετε στην COM7 του PPC (Dell Axim x51v). Πώς μπορώ να επιλέξω στο Destinator την COM7??? Μου επιτρέπει μέχρι COM5....

Αναμένω την βοήθεια σας.

 

Δεν ξέρω αν βρήκες τη λύση στο θέμα εγκατάστασης αλλά να σου πω τι έκανα στο δικό μου x51v.

 

Αφού προσπάθησα ανεπιτυχώς να βρω το GPS μέσα από το Destinator:mad: , έψαξα τις ρυθμίσεις ως εξής:

 

Start =>Settings=>System=>GPS.

 

Τώρα, στο GPS program port έβαλα (None) και στο hardware port έβαλα COM 7.

 

OK, πάμε τώρα στις ρυθμίσεις του Bluetooth .

 

Αφού βρεις το BT GPS σου το ορίζεις να χτυπάει στην com 7.

 

Μετά τρέχεις το Destinator και λογικά θα το βρει το GPS.

 

Το πρόβλημα που έχω είναι όταν κλείνω το BT GPS και μετά το ξανανοίγω, πρέπει να ξανακάνω τις ρυθμίσεις του Bluetoth δηλαδή να κάνω delete :blink: μετά new partnership να το ξαναβρεί και μετά να του βάλω να χτυπάει στην COM 7.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν βρήκες τη λύση στο θέμα εγκατάστασης αλλά να σου πω τι έκανα στο δικό μου x51v.

 

Αφού προσπάθησα ανεπιτυχώς να βρω το GPS μέσα από το Destinator:mad: , έψαξα τις ρυθμίσεις ως εξής:

 

Start =>Settings=>System=>GPS.

 

Τώρα, στο GPS program port έβαλα (None) και στο hardware port έβαλα COM 7.

 

OK, πάμε τώρα στις ρυθμίσεις του Bluetooth .

 

Αφού βρεις το BT GPS σου το ορίζεις να χτυπάει στην com 7.

 

Μετά τρέχεις το Destinator και λογικά θα το βρει το GPS.

 

Το πρόβλημα που έχω είναι όταν κλείνω το BT GPS και μετά το ξανανοίγω, πρέπει να ξανακάνω τις ρυθμίσεις του Bluetoth δηλαδή να κάνω delete :blink: μετά new partnership να το ξαναβρεί και μετά να του βάλω να χτυπάει στην COM 7.

Το καλυτερο ειναι να πειραξεις το Destinator ini για να βρισκει το gps στην com 8

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολο τον κοσμο! εχω λιγες μερες που αγορασα το 4700, ανοιγω το destinator3 και δεν αναγνωριζει τους ελληνικους χαρακτηρες, τι μπορει να φταιει σας παρακαλω? δε διαβαζεται τιποτα απολυτως εκτος απ'οτι εχει σχεση με αγγλικα, δε ξερω αν εχει σχεση αλλα κανοντας install το προγραμμα και ενω πρεπει να επιλεξω τα ελληνικα στην αρχη οπως λεει και το εγχειριδιο, δεν εχει ελληνικα και ετσι επιλεγω τα αγγλικα αναγκαστικα, εγκαθιστω ομως τον χαρτη GreeceG που εχει.
Manos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολο τον κοσμο! εχω λιγες μερες που αγορασα το 4700, ανοιγω το destinator3 και δεν αναγνωριζει τους ελληνικους χαρακτηρες, τι μπορει να φταιει σας παρακαλω? δε διαβαζεται τιποτα απολυτως εκτος απ'οτι εχει σχεση με αγγλικα, δε ξερω αν εχει σχεση αλλα κανοντας install το προγραμμα και ενω πρεπει να επιλεξω τα ελληνικα στην αρχη οπως λεει και το εγχειριδιο, δεν εχει ελληνικα και ετσι επιλεγω τα αγγλικα αναγκαστικα, εγκαθιστω ομως τον χαρτη GreeceG που εχει.

Settings, regional settings. Εκεί επιλέγεις ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

το destinator 3 για ποιες πολεις εχει χαρτες με διευθυνσεις χωρις αριθμους ?

επειδη η δουλεια μου εχει ταξιδια αν παω στον πυργο π.χ. εχει μεσα τους δρομους της πολης ?

επισης εχει ολο το επαρχειακο δικτυο της ελλαδος ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια σε ολο τον κοσμο! εχω λιγες μερες που αγορασα το 4700, ανοιγω το destinator3 και δεν αναγνωριζει τους ελληνικους χαρακτηρες, τι μπορει να φταιει σας παρακαλω? δε διαβαζεται τιποτα απολυτως εκτος απ'οτι εχει σχεση με αγγλικα, δε ξερω αν εχει σχεση αλλα κανοντας install το προγραμμα και ενω πρεπει να επιλεξω τα ελληνικα στην αρχη οπως λεει και το εγχειριδιο, δεν εχει ελληνικα και ετσι επιλεγω τα αγγλικα αναγκαστικα, εγκαθιστω ομως τον χαρτη GreeceG που εχει.

Αν δεν πιάσει αυτό που λεει ο johner τότε θα χρειαστείς αυτό

http://www.mp3car.com/vbulletin/showthread.php?t=36431&highlight=fonts

Link to comment
Share on other sites

το destinator 3 για ποιες πολεις εχει χαρτες με διευθυνσεις χωρις αριθμους ?

επειδη η δουλεια μου εχει ταξιδια αν παω στον πυργο π.χ. εχει μεσα τους δρομους της πολης ?

επισης εχει ολο το επαρχειακο δικτυο της ελλαδος ?

Οχι φιλε μου Πυργο δεν εχει δρομους.Το επαρχιακο δικτυο δεν ειναι παρα πολυ καλο δεν ξερω στην καινουργια εκδοση τι καλυψη θα εχει

Η συζήτηση έχει υπερεκτιμηθεί ως μέσο επίλυσης διαφορών
Link to comment
Share on other sites

geia sas paidia k kali xronia

eiman neos sto thema sas k ithela mono na rotiso an iparxei sistima ploigisis i xartis gia kinita pou ipostirizoun java (exo to 6230i). erxomai apo tin germania k ekei kati iparxei. den sigkrinetai me ta mobile pcs, alla endiaferoma gia aftin tin lisi prin paro neo "kinito"

efxaristo prokatavolika k signomi an eimai ligo ektos thematos

Link to comment
Share on other sites

KALHMERA EIMAI ENAS NEOS FILOS STO SITE APEKTISA ENA MIO168 KAI THA HTHELA KAPOIES PLHROFORIES.

Καλησπέρα.

Εδώ θα βρείς οτι χρειάζεσαι και για το MIO και για το Destinator3 εάν το έχεις .

 

ΥΣ. Καλώς ήρθες .

TOWER: Corsair Obsidian 800D | MOTHERBOARD: Asrock Taichi X299 socket 2066 | CPU: Intel Core i7-7820X | RAM: G.Skill TridentZ 16GB DDR4-3200Mhz | GPU: Sapphire Nitro R9 390 8GB {x2} | HDD: Samsung SSD 960 PRO NVMe 512GB | HDD: Seagate Barracuda 1TB | HDD: WD Caviar 1TB | HDD: Seagate Barracuda XT 2TB | HDD: Hitachi Deskstar 1TB | HDD: Samsung F1 Spinpoint 750MB {x2} | DVD-R: Sony Optiarc DVDRW AD-5240S | MONITOR: Samsung SyncMaster P2770 HD {x2}
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...