Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εγώ το έχω. Και σε αυτό το edge plus και στο προηγούμενο που είχα. Και σε όλα τα edge απλά που πέρασαν από τα χέρια μου. Στο note 5 δεν είχα θέμα.

 

Αυριο θα παω στην υποστηριξη να δω τι θα μου πουν και θα σας ενημερωσω!!

Αν και απο οτι εχω δει γενκοτερα ειναι καποιο ειδους bug το οποιο ισως φτιαχτει με καποια αναβαθμιση!!

Αν ειναι δυνατον τετοια συσκευη και τοσα λεφτα να εχει θεματα απο τη μανα του!! Απαραδεκτο!!

Τελος παντων κατσε να δω τι θα μου πουν αυριο και θα ενημερωσω!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυριο θα παω στην υποστηριξη να δω τι θα μου πουν και θα σας ενημερωσω!!

Αν και απο οτι εχω δει γενκοτερα ειναι καποιο ειδους bug το οποιο ισως φτιαχτει με καποια αναβαθμιση!!

Αν ειναι δυνατον τετοια συσκευη και τοσα λεφτα να εχει θεματα απο τη μανα του!! Απαραδεκτο!!

Τελος παντων κατσε να δω τι θα μου πουν αυριο και θα ενημερωσω!!

Εμένα δουλεύει διαφορετικά στο auto και διαφορετικά στο manual και δεν αλλάζει μόνος του ο φωτισμός στο manual

Αγορασμένο το Σάββατο από κοτσοβολο

 

Βρήκα για το facebook το sync.me κάτι γίνεται από το καθόλου

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει διαφορετικά στο auto και διαφορετικά στο manual και δεν αλλάζει μόνος του ο φωτισμός στο manual

Αγορασμένο το Σάββατο από κοτσοβολο

 

Βρήκα για το facebook το sync.me κάτι γίνεται από το καθόλου

 

Κι εγώ το syncme έχω και μου δουλεύει μια χαρά..

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να πουλησεις το iphone 6 και να αγορασεις το edje? ειναι το πρωτο μη ιφονε κινητο που μου αρεσει το πολυ. Ειχα παλιοτερα το nexus αλλα παντα απεχθανομουν το ποσο ασχημο αν και ηταν αρκετα γρηγορο. Και αυτο που με προβληματιζει ειναι η οθονη που ειναι καπως μεγαλη και η διαρκεια της μπαταριας μια το ιφονε λειτουργει 6 ωρες usage.
Link to comment
Share on other sites

αξιζει να πουλησεις το iphone 6 και να αγορασεις το edje? ειναι το πρωτο μη ιφονε κινητο που μου αρεσει το πολυ. Ειχα παλιοτερα το nexus αλλα παντα απεχθανομουν το ποσο ασχημο αν και ηταν αρκετα γρηγορο. Και αυτο που με προβληματιζει ειναι η οθονη που ειναι καπως μεγαλη και η διαρκεια της μπαταριας μια το ιφονε λειτουργει 6 ωρες usage.

Θα πρέπει να ανοίξεις ένα θέμα στην κατάλληλη ενότητα http://www.myphone.gr/forum/forumdisplay.php?f=34 και να θέσεις το ερώτημα σου γιατί εδώ είσαι off topic. Εκεί θα πάρεις αρκετές γνώμες.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμία ιδέα για μπαταρία πρώτη μέρα στην δουλειά με το Edge plus και έχω 3:20 οθόνη και 16% έβαλα εξοικονόμηση μπαταρίας τώρα μπας και βγάλω λιουδάκης παραπάνω. . Κάνα κολπο; επίσης viber και WhatsApp χτυπάει με εξικονωμιση ; έτσι μου έρχεται να το πουλήσω ακόμα δεν το πήρα..

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/15/d22cee6999003d69f49c2517e2776995.jpg

https://images.tapatalk-cdn.com/15/12/15/0ae066ca48e3d8b00dfd33095baca026.jpg

 

Θα δοκιμάσω αύριο με 3g μόνο αντί 4g

 

Έχω ήδη ένα θέμα που είναι όλα μαύρα και την φωτεινότητα στην μέση και στο αυτόματο

 

Έχω όλη την ώρα ιντερνετ πάνω από την μισή με WiFi

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

ενω δεν εχω πειραξει κατι στις ρυθμισεις ειδοποιήσεων κτλ το viber κ το messenger λειτουργούν μονο σε wifi ,οταν ειμαι με δεδομενα δεν εχω καμμια ειδοποιηση ..καποιες φορες το χω παρατηρησει κ στο fb.Kαποια ιδεα? ευχαριστωωω
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά καμία ιδέα για μπαταρία πρώτη μέρα στην δουλειά με το Edge plus και έχω 3:20 οθόνη και 16% έβαλα εξοικονόμηση μπαταρίας τώρα μπας και βγάλω λιουδάκης παραπάνω. . Κάνα κολπο; επίσης viber και WhatsApp χτυπάει με εξικονωμιση ; έτσι μου έρχεται να το πουλήσω ακόμα δεν το πήρα..

 

Θα δοκιμάσω αύριο με 3g μόνο αντί 4g

 

Έχω ήδη ένα θέμα που είναι όλα μαύρα και την φωτεινότητα στην μέση και στο αυτόματο

 

Έχω όλη την ώρα ιντερνετ πάνω από την μισή με WiFi

 

Πόσες φορτίσεις έχεις κάνει? Εμένα μετά την 7-8 φόρτιση έστρωσε η μπαταρία. Αλλά και με τις πρώτες φορτίσεις δεν είχα θέμα.

(αυτή την στιγμή είμαι στο 65% μπαταρία σε 19ώρες και 53 λεπτά λειτουργίας με 22 λεπτά κλήσεις,SOT 2:08. Σήμερα το πρωί χαζεψα 45λεπτά με lte και την υπόλοιπη ώρα απλά ανοιχτά δεδομένα χωρίς να πειράξω το κινητό.Ποσο ακριβώς Internet από wifi δεν θυμάμαι).

Link to comment
Share on other sites

4-5 φορτίσης έχω κάνει θα το δω και θα σας πω

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

4-5 φορτίσης έχω κάνει θα το δω και θα σας πω

 

Να φανταστω πλήρες ? Άλλες τόσες και θα στρώσει. Όλες μου οι συσκευές μετά την 7-8 φόρτιση εστρωναν

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει την ακριβεια του gps? η ειναι προβληματικο το δικο μου η το κινητο εχει αθλιο gps..με βγαζει παντα τουλαχιστον 10-15 μετρα μακρια απο εκει που βρισκομαι κανονικα και η πυξιδα στο προγραμμα χαρτες 8/10 φορες δειχνει αλλανταλλων..
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω στα χέρια μου ένα Galaxy S6 Edge+ από Κορέα (SM-G9280) το οποίο μου έφεραν και βέβαια δεν έχει Ελληνικά...

Σκέφτηκα να φλασάρω με odin ευρωπαική firmware πχ για SM-G928F...

Υπαρχει περίπτωση να πετύχει???

Υπαρχει άλλος τρόπος να βάλω Ελληνικά...?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Θα παω Αμερικη τωρα για τις γιορτες και σκεφτομαι, αν το βρω σε καλη τιμη, να αγορασω το Samsung Galaxy S6 Edge+. Απο οσα διαβασα η συσκευη θα πρεπει να ειναι unlocked και συμβατη με GSM δικτυο, σωστα; Τι αλλο θα πρεπει να εχω υποψιν μου; Να αναφερω και οτι εδω ειμαι πελατης της Cosmote.

Επισης, εχω σκοπω να αγορασω μια sim για καρτοκινητο, για το διάστημα που θα βρισκομαι εκει. Εχω το samsund galaxy s5..θα ειναι συμβατο ωστε να χρησιμοποιω εκει το ιντερνετ χωρις προβληματα; ή να το ξεχασω το θεμα;

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Θα παω Αμερικη τωρα για τις γιορτες και σκεφτομαι, αν το βρω σε καλη τιμη, να αγορασω το Samsung Galaxy S6 Edge+. Απο οσα διαβασα η συσκευη θα πρεπει να ειναι unlocked και συμβατη με GSM δικτυο, σωστα; Τι αλλο θα πρεπει να εχω υποψιν μου; Να αναφερω και οτι εδω ειμαι πελατης της Cosmote.

Επισης, εχω σκοπω να αγορασω μια sim για καρτοκινητο, για το διάστημα που θα βρισκομαι εκει. Εχω το samsund galaxy s5..θα ειναι συμβατο ωστε να χρησιμοποιω εκει το ιντερνετ χωρις προβληματα; ή να το ξεχασω το θεμα;

Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας.

Βρες και εκτυπώσεις τα δίκτυα που που στηρίζει το ευρωπαϊκό περνά και μια από το Γερμανό και πες είναι να μου φέρουν ένα δώρο σε πια δίκτυα παίζεται

 

 

Άλλαξα το πληκτρολόγιο με το SwiftKey μου φαίνεται καλύτερο από το μαμά έχει κανένας άλλη άποψη η κανένα να προτείνει;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έχω στα χέρια μου ένα Galaxy S6 Edge+ από Κορέα (SM-G9280) το οποίο μου έφεραν και βέβαια δεν έχει Ελληνικά...

Σκέφτηκα να φλασάρω με odin ευρωπαική firmware πχ για SM-G928F...

Υπαρχει περίπτωση να πετύχει???

Υπαρχει άλλος τρόπος να βάλω Ελληνικά...?

Μη φλασάρεις Ευρωπαϊκή ρομ γιατί απευθύνεται σε διαφορετικό μοντέλο και υπάρχει περίπτωση να σου μείνει στα χέρια. Για να έχεις Ελληνικά θα πρέπει να γίνεις ρουτ (με ότι αυτό συνεπάγεται) και να τρέξεις την εφαρμογή Languages enabler από το play store. Κατά 90% θα σου εμφανίσει και τα Ελληνικά.
Link to comment
Share on other sites

Βρες και εκτυπώσεις τα δίκτυα που που στηρίζει το ευρωπαϊκό περνά και μια από το Γερμανό και πες είναι να μου φέρουν ένα δώρο σε πια δίκτυα παίζεται

 

 

Άλλαξα το πληκτρολόγιο με το SwiftKey μου φαίνεται καλύτερο από το μαμά έχει κανένας άλλη άποψη η κανένα να προτείνει;

Swift key, τέλος

Link to comment
Share on other sites

Μη φλασάρεις Ευρωπαϊκή ρομ γιατί απευθύνεται σε διαφορετικό μοντέλο και υπάρχει περίπτωση να σου μείνει στα χέρια. Για να έχεις Ελληνικά θα πρέπει να γίνεις ρουτ (με ότι αυτό συνεπάγεται) και να τρέξεις την εφαρμογή Languages enabler από το play store. Κατά 90% θα σου εμφανίσει και τα Ελληνικά.

 

Δοκίμασα kingo και king root αλλά τίποτα...Δεν με αφήνει...Ακόμη και από pc που κατέβασα kingo,δεν μου εβλεπε το τηλέφωνο κι ας είχα

το USB Debug στο on...Άλλος τρόπος για root?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί όταν καλώ με εικονοκλήση (μέσω cosmote) ενώ όλα δουλεύουν μια χαρά δεν με ακούει ο άλλος. Σε κλήση Viber ή skype όλα είναι εντάξει. Έψαξα στις ρυθμίσεις μπας και υπάρχει σίγαση μικροφώνου πουθενά αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξέρει κανείς τι στο καλό συμβαίνει ή αν συμβαίνει το ίδιο και στο δικό του μήπως είναι bag του συστήματος ή να περιμένω απλά το android 6.0 μπας και φτιαχτεί από μονο του?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μήπως ξέρει κανείς να μου πει γιατί όταν καλώ με εικονοκλήση (μέσω cosmote) ενώ όλα δουλεύουν μια χαρά δεν με ακούει ο άλλος. Σε κλήση Viber ή skype όλα είναι εντάξει. Έψαξα στις ρυθμίσεις μπας και υπάρχει σίγαση μικροφώνου πουθενά αλλά δεν βρήκα κάτι. Ξέρει κανείς τι στο καλό συμβαίνει ή αν συμβαίνει το ίδιο και στο δικό του μήπως είναι bag του συστήματος ή να περιμένω απλά το android 6.0 μπας και φτιαχτεί από μονο του?

Δοκίμασε να ανοίξεις την επιλογή ηχείο (μεγάφωνο) κατά τη διάρκεια και μιας απλής κλήσης να δεις αν όντως δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασε και με ακουστικά και κάνε και μια επανεκκίνηση τη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να ανοίξεις την επιλογή ηχείο (μεγάφωνο) κατά τη διάρκεια και μιας απλής κλήσης να δεις αν όντως δουλεύει χωρίς πρόβλημα. Δοκίμασε και με ακουστικά και κάνε και μια επανεκκίνηση τη συσκευή.

τα έχω δοκιμάσει όλα αυτά,όλα δουλεύουν μια χαρά εκτός από τη στιγμή που θα ξανακάνω εικονοκλήση οπότε πάλι δεν με ακούνε.

θα ήθελα πολύ να ξέρω αν κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο πρόβλημα ή είναι μόνο το δικό μου..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχετε παρατηρησει την ακριβεια του gps? η ειναι προβληματικο το δικο μου η το κινητο εχει αθλιο gps..με βγαζει παντα τουλαχιστον 10-15 μετρα μακρια απο εκει που βρισκομαι κανονικα και η πυξιδα στο προγραμμα χαρτες 8/10 φορες δειχνει αλλανταλλων..

 

κανεις να βοηθησει??

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Twitter χτυπάει με τον ίδιο ήχο όπως τα SMS θέλω να βάλω ένα απαλό ήχο αλλά και που το βάζω το ξεχνάει αμέσως γυρίζει στην προεπιλογή.. Φαντάζομαι το έχετε και εσείς και δεν μπορώ να βρω ούτε που κάνεις αναφορά του προβλήματος

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Έχω πρόβλημα με το Twitter χτυπάει με τον ίδιο ήχο όπως τα SMS θέλω να βάλω ένα απαλό ήχο αλλά και που το βάζω το ξεχνάει αμέσως γυρίζει στην προεπιλογή.. Φαντάζομαι το έχετε και εσείς και δεν μπορώ να βρω ούτε που κάνεις αναφορά του προβλήματος

 

Δοκίμασε να σώσεις τον ήχο που θέλεις κάπου στο τηλέφωνο και μετά επελεξέ τον μέσα απο το Application. Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα και έτσι το έλυσα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, πήγα σήμερα και είδα από κοντά το κινητό και μπορώ να πω πως ενθουσιάστηκα και, πλέον, το iPhone 5 που έχω μου μοιάζει για σκατούλα. :lol:

 

Είχα τις αμφιβολίες μου για την edge οθόνη αλλά μάρεσε αρκετά. Για την προστασία μου πε ο υπάλληλος πως με μια απλή θήκη και ένα tempered glass είμαι καλυμμένος. Συμφωνείτε?

 

Ένα άλλο θέμα που παρατήρησα είναι πως ενώ στην rear camera τα χρώματα ήταν ναι μεν έντονα αλλά ρεαλιστικά στη μπροστά έχανε λίγο. Πχ φορούσα μια ζακέτα κόκκινη και μου την έβγαζε πορτοκαλί.

 

Δεν ξέρω και με τα 32GB πως θα μου φαίνονται αλλά υπάρχει και το cloud που έχω ακούσει καλά.

 

Anyway θα ήθελα να ακούσω καμία άποψη για το κινητό, θετικά-αρνητικά του γιατί δε μπορώ να διαβάσω 60κατι σελίδες που υπάρχουν εδώ, αν και θα προσπαθήσω. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δουλεύει διαφορετικά στο auto και διαφορετικά στο manual και δεν αλλάζει μόνος του ο φωτισμός στο manual

Αγορασμένο το Σάββατο από κοτσοβολο

 

Βρήκα για το facebook το sync.me κάτι γίνεται από το καθόλου

 

Προφανως δεν εχεις καταλαβει το προβλημα!!

Διαβασε προσεκτικα τι λεω!! Δες και το βιντεο και θα καταλαβεις τι εννοω ακριβως!!

Δεν ειναι το θεμα αν ειναι το ιδιο, το θεμα ειναι οτι ο σενσορας μπερδευεται και χαμηλωνει την φωτεινοτητα απο μονος του ειτε ειναι στο auto ειτε οχι!! Δοκιμασε το και θα το διαπιστωσεις!!

 

Επιμενω, δες το βιντεο και κανε το και εσυ.....!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...