Jump to content

Samsung Galaxy S6 Edge+


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα παντως μετα απο ενα check εκανα την 9.0.83 μου την εκανε update σε 9.2.56 θα δω πως θα παει με αυτην....

παντως με το κολπο τις επανεκκινησης μετα απο φορτιση παω πολυ καλα.....το εχω βγαλει απο τις 9 το πρωι και με browsing download τα services και tapatalk εχω 74% μπαταρια....μερα με τη νυχτα η διαφορα με πριν

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy S6 Edge+,LG GFLEX 2,LG G2,Galaxy Note 2

 

Κατασκευές Αλουμινίου www.afoimitropouloi.gr

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

οχι φιλε μου αν δεν εχεις προβλημα.κανει μονο του update το google servise.την 9.2.56 (440-124593566) την εβαλες εσυ η την ειχε μονο του?

 

Πριν λίγο τσέκαρα και είχα αυτήν. Δεν έχω πειράξει κάτι.

Aπό την πρώτη στιγμή πάντως, κατόπιν συμβουλής ενός φίλου, έχω απενεργοποιήσει το google backup.

Άλλαξε κάτι; Να το ενεργοποιήσω ξανά ή θα ρουφάει ξανά τη μπαταρία με το καλαμάκι; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ποσοστό είναι το Facebook σε εσας; από προχθές μου ρουφάει την μπαταρία σαν χαζό. Το έχω και πρώτο στη λίστα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, παρατήρησα σήμερα ότι όταν η μπαταρία είναι στα 5% και το βάλω να φορτίσει πάει αμέσως στα 10% και μετά ομαλά...λέτε να φταίει το τελευταίο update ?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις σήμερα το πήρα. Πρώτη φορά samsung , και έχω διαβάσει κάποιες σελίδες από το παρόν σχετικά με μπαταριές κλπ.

 

Πήρε 2 Update, ένα 200+ και ένα μικρό 10+

 

Δεν βρήκα κάπου συγκεντρωμένο ένα quickstart για να ξέρω τι μου γίνεται, οπότε πήρα κάποια screenshot και σας τα ανεβάζω. Θα ήθελα να μάθω τα απαραίτητα πρώτα βήματα. Δε με ενδιαφέρει root άμεσα, απλά να μπορώ να δω αν έχω θέμα μπαταρίας και βασικά στοιχεία για την συσκευή.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο καταρχην.root δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις σε αυτο το κινητο.διαβασε μερικες σελιδες,εχουν απαντηθει σχεδον τα παντα.απο οτι βλεπω ειναι ελληνικη συσκευη!απο μπαταρια θελεις καποιους κυκλους φορτισης σκομα για να δεις καλα αποτελεσματα..γενικα θα σε αφησει ευχαριστημενο
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

To edge πήρε το παιδί όμως. Όχι το plus. Όσο για την μπαταρία λίγο κατώτερη θα έχεις από του edge plus
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Το βράδυ το άφησα φορτισμενο εκτός πρίζας για να δω τι θα μου καταναλώσει και σήμερα που ξύπνησα ήταν μετά από 7 ωρες και 18 λεπτά στο 80%. Πόσο παράλογο σας φαίνεται;

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα κοιτάξω να βουτήξω στις σελίδες και να βρω αυτά που θέλω.

 

Η μπαταρία μετά από 12ωρο ήταν σήμερα το πρωί στο 40%. Ομως:

 

- Μόνιμα ανοικτό το bluetooth / wifi

- 50 λεπτά ομιλία

- 6 ώρες αναμονή

- Μεσαία προς Υψηλή χρήση για 6 ώρες

 

Λογικό μου φαίνεται...Τι λέτε;

 

Υ.Γ. Ναι το Edge πήρα. Οχι +

Link to comment
Share on other sites

Επίσης από ότι φαίνεται , δεν είναι εύκολο να βρεις tempered glass ...Υπάρχει κάποιο που προτείνετε και προσαρμόζεται καλά στο κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο καταρχην.root δεν υπαρχει κανενας λογος να κανεις σε αυτο το κινητο.διαβασε μερικες σελιδες,εχουν απαντηθει σχεδον τα παντα.απο οτι βλεπω ειναι ελληνικη συσκευη!απο μπαταρια θελεις καποιους κυκλους φορτισης σκομα για να δεις καλα αποτελεσματα..γενικα θα σε αφησει ευχαριστημενο

 

Ο μόνος λόγος για root από ότι βλέπω είναι μόνο γι ανα διορθώσω την ένταση του ήχου. Σήμερα είδα ότι είναι περίπου 30% κάτω η μέγιστη ένταση από το LG G3 που είχα. Ακούω συνέχει αμουσική από bluetooth είτε σπίτι είτε στο αμάξι, και ξενέρωσα πολύ με την μικρή ένταση του S6...

 

Δεν έχω βρει λύση χωρίς root μέχρι στιγμής.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά εχω πρόβλημα με το τηλέφωνο δεν φορτίζει δεν το βλέπει το pc μόνο ασύρματη φόρτιση, το έστειλα στην αντιπροσωπία σήμερα αναμένω τα νεότερα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, απο το Σάββατο που μου ήρθε μια αναβάθμιση 390+ ΜΒ σε DBT συσκευή επιβεβαιώνω ότι λύθηκε το θέμα με το drain απο Σύστημα Android..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, απο το Σάββατο που μου ήρθε μια αναβάθμιση 390+ ΜΒ σε DBT συσκευή επιβεβαιώνω ότι λύθηκε το θέμα με το drain απο Σύστημα Android..

Δεν ξέρω ποια αναβάθμιση σε ήρθε αλλά ελπίζω να έρθει και σε μένα γιατί και εγώ έχω πολύ drain.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει ερθει μια μεγαλη αναβαθμιση που ειναι πολυ καλη.δες ποιας χωρας ειναι το κινητο σου..

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G928F

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928F/

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ναι εχει ερθει μια μεγαλη αναβαθμιση που ειναι πολυ καλη.δες ποιας χωρας ειναι το κινητο σου..

http://live.samsung-updates.com/index.php?device=SM-G928F

http://www.sammobile.com/firmwares/database/SM-G928F/

Άαααα ωραια! Έβαλα btu οπότε περιμένω.. αντε γιατί η τελευταία αναβάθμιση δεν ήταν καλή γενικά...

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τώρα βλέπω ότι πρόκειται για την αναβάθμιση που έχει έρθει εδώ και καιρό σε μένα και δεν είμαι ευχαριστημένος... ελπίζω να βγει κάποια καινούργια σύντομα..

Edited by cmcostas
Link to comment
Share on other sites

Εχω την BP6 εδω και 3 μερες σε Ολλανδικη συσκευή ...δεν βλεπω κάποιο πρόβλημα...σε Ολα Αψογη ...

οπως ηταν και η προηγουμενη ...well done

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

🔷 Samsung S22 Ultra & Samsung tab 7🔷

Link to comment
Share on other sites

Εχω την BP6 εδω και 3 μερες σε Ολλανδικη συσκευή ...δεν βλεπω κάποιο πρόβλημα...σε Ολα Αψογη ...

οπως ηταν και η προηγουμενη ...well done

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ με αυτήν έχω αρκετό drain και υπερθέρμανση σε διάφορες φάσεις που δεν είχα τόσο με προηγούμενες. Επίσης αυτά όλα με βγήκαν μετά απο 2 3 βδομάδες που την έβαλα και ένα έκανα restore και στήσιμο από την αρχή.

 

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παρατηρω και γω μεγαλο battery drain , ειδικα το βραδυ χανω γυρω στα 10% , το ειχα κανει και προσφατα reset εφτιαξε λιγο αλλα παλι τα ιδια , να φταιει που εχω ανοιχτο το wifi ?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παρατηρω και γω μεγαλο battery drain , ειδικα το βραδυ χανω γυρω στα 10% , το ειχα κανει και προσφατα reset εφτιαξε λιγο αλλα παλι τα ιδια , να φταιει που εχω ανοιχτο το wifi ?

 

Παιδια μην κανετε τσαμπα reset και ξαναστηνετε.υπαρχει εδω και καιρο προβλημα με το google backup σε πολλες συσκευες.η το κλεινετε απο τις ρυθμισεις η κανετε επανεκκινηση μετα απο καθε φορτιση.αυτες οι 2 λυσεις υπαρχουν για την ωρα νμεχρι να το διορθωσει η google.γιατι συμβαινει σε ολα τα κινητα με 6.0.1

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Έχω την συσκευή λιγότερο από δύο εβδομάδες και το μόνο που έχω να πω είναι ότι είμαι καταγοητευμένος (προερχόμενος για λίγο από Lg V10). Ποιότητα κατασκευής, οθόνη, κάμερα, ταχύτητα από άλλο πλανήτη! Αυστριακής προέλευσης το δικό μου, έχω και εγώ θέμα με την μπαταρία η οποία για να είμαι ειλικρινής ενώ στην αρχή με λογική πάντα χρήση έφτανε 1,5-2 μέρες το πολύ, τώρα ίσα που κλείνω 24ωρο. Θεώρησα όπως συμβαίνει άλλωστε σε όλα τα κινητά ότι μετά από έναν κύκλο 8-10 φορτίσεων θα στρώσει, αλλά εδώ βλέπω ακολουθεί αντίστροφη πορεία... Μου ήρθε κανονικά μία αναβάθμιση σε ΜΜ με την ενεργοποίηση του κινητού και ακολούθησα όλη την προβλεπόμενη διαδικασία (reset, install, reset και στήσιμο). Διαβάζω παραπάνω τις αιτίες οπότε δεν έχω άλλη επιλογή από το να κάνω υπομονή.

Υ.Γ. Επειδή έχω μπερδευτεί, μετά την αρχική αναβάθμιση σε 6.0.1. έχει έρθει και άλλη και αν ναι σε τι προέλευσης κινητά?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S6 Edge+

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...