Jump to content

Samsung Galaxy Note 5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το region lock φαντάζομαι δεν παίζει κάποιο ρόλο στα μοντέλα n920cd,n9200,n9208? δηλαδή βάζεις την ελληνική σιμ και ενεργοποιούντε κανονικα έτσι?

 

Πολύ καλή ερώτηση. Εγώ που το περιμένω από τον πωλητή που αναφέρθηκε παραπάνω (9208 - Σόνια - Ταϊβάν) της είπα να το ανοίξουν και να το ενεργοποιήσουν με Ασιατική SIM. Τώρα, αν το κάνανε θα δείξει...

 

Τα χρυσά τελείωσαν. Έχει φέρει όμως - να πάρει - το ασημί:

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-64GB-Dual-Sim-Unlocked-5-7-4G-LTE-16MP-M-N9208-Silver-/271996691886?hash=item3f544425ae

Edited by Pharmex
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Πολύ καλή ερώτηση. Εγώ που το περιμένω από τον πωλητή που αναφέρθηκε παραπάνω (9208 - Σόνια - Ταϊβάν) της είπα να το ανοίξουν και να το ενεργοποιήσουν με Ασιατική SIM. Τώρα, αν το κάνανε θα δείξει...

 

Τα χρυσά τελείωσαν. Έχει φέρει όμως - να πάρει - το ασημί:

http://www.ebay.com/itm/Samsung-Galaxy-Note-5-64GB-Dual-Sim-Unlocked-5-7-4G-LTE-16MP-M-N9208-Silver-/271996691886?hash=item3f544425ae

 

από αυτην παρήγγειλα το χρυσό (αν και είχε το ασημι), όμως, για άγνωστο λόγο ακόμα δεν μου έστειλε το invoice

 

επίσης σύμφωνα με μια αναζήτηση στο google, (δεν ξέρω αν ισχύει) διάβασα ότι αν το κινητό ενεργοποιηθεί σε άλλο region, τότε κλειδώνει στο region που ενεργοποιηθηκε και δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί αλλού. (πχ αν ενεργοποιηθει με ελληνικη σιμ, τοτε μονο Ελλάδα θα δουλεύει μετά). ενώ αν ενεργοποιηθεί το κινητό στην χωρα που προορίζεται τότε και εκτός να βγει θα δουλεύει κανονικα.

 

ας με διορθώσει κάποιος

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

από αυτην παρήγγειλα το χρυσό (αν και είχε το ασημι), όμως, για άγνωστο λόγο ακόμα δεν μου έστειλε το invoice

 

Θα στο στείλει με e-mail όταν κάνει την αποστολή. Εμένα το δέμα είναι τώρα στο τελωνείο. Θα στείλω δικό μου εκτελωνιστή.

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Θα στο στείλει με e-mail όταν κάνει την αποστολή. Εμένα το δέμα είναι τώρα στο τελωνείο. Θα στείλω δικό μου εκτελωνιστή.

 

δεν γίνεται να μου στείλει το invoice μετά την αποστολή γιατί δεν πληρώθηκε ακόμα! :wacko: πρέπει πρωτα να μου στείλει την αιτηση πληρωμής, και μετά να το πακετάρει! περίμενα όλη μέρα σήμερα αλλά ακόμα τίποτα!

 

επίσης διάβασα σε άλλη περίπτωση αγοράς από αγγλία σφραγισμένου note 5 dual sim ταιβανέζικο, (9208) ότι δεν υπάρχει θέμα με region calls και 5 λεπτών κλήση για ξεκλείδωμα. Δεν ισχύουν!

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

δεν γίνεται να μου στείλει το invoice μετά την αποστολή γιατί δεν πληρώθηκε ακόμα! :wacko: πρέπει πρωτα να μου στείλει την αιτηση πληρωμής, και μετά να το πακετάρει! περίμενα όλη μέρα σήμερα αλλά ακόμα τίποτα!

 

επίσης διάβασα σε άλλη περίπτωση αγοράς από αγγλία σφραγισμένου note 5 dual sim ταιβανέζικο, (9208) ότι δεν υπάρχει θέμα με region calls και 5 λεπτών κλήση για ξεκλείδωμα. Δεν ισχύουν!

 

Θετικό αυτό το τελευταίο για το κλείδωμα. Για το πρώτο, θα στο στείλει, μην ανησυχείς...

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Έμενα πάντως το δικό μου 9208 αγορασμένο από Ταϊβάν δεν είχε regional lock άνοιξα το κουτί έβαλα την σιμ και όλα μια χαρά
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση..έχω άνθρωπο στην Αμερική να μου στείλει το Notes 5. θα χρειαστεί τελωνείο; Για μοντέλο διάβασα τα σχόλια σας και προτείνετε το 920cd. Αν δεν θέλω δικαρτο παίρνω το 920c.Σωστα;

Ευχαριστώ!

Edited by pacodiaz
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Να κάνω μια ερώτηση..έχω άνθρωπο στην Αμερική να μου στείλει το Notes 5. θα χρειαστεί τελωνείο; Για μοντέλο διάβασα τα σχόλια σας και προτείνετε το 920cd. Αν δεν θέλω δικαρτο παίρνω το 920c.Σωστα;

Ευχαριστώ!

Δικαρτο το cd

Link to comment
Share on other sites

Έκανα στον ίδιο πωλητή ερώτηση για τον courier που χρησιμοποιεί και μου απάντησε οτι είναι DHL.

Αυτό σημαίνει οτι θα περάσει τελωνείο,ΦΠΑ 23% στο αναγραφόμενο invoice και σίγουρα και η DHL θα ζητήσει και έξοδα εκτελωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

μου το έστειλε αυτή απο το ebay (Σόνια) αλλά στο email που μου έστειλε η DHL, γράφει κάποιες πληροφορίες όπως:

WEIGHT: 0.1

PIECES: 1

 

πως ειναι δυνατόν το weight να είναι 0.1? :worry:

 

edit: μου απάντησε αυτό στο ερώτημά μου:

Dear customer,

That is the DHL's estimated value, is not a real value.

Thank you.

 

να πιστέψω?

Edited by Peronoforos
Link to comment
Share on other sites

:!: Διαγράφηκαν Μηνύματα.

 

Αν και στο εν λόγω θέμα λόγω της μη διάθεσης του στην Ευρώπη υπάρχει μία γενικότερη ελευθερία στα θέματα συζήτησης, θα παρακαλούσα παρ' όλα αυτά να μείνουμε εντός θέματος, συζητώντας για ό,τι έχει να κάνει με την ίδια τη συσκευή.

 

Για να γίνω πιο σαφής λοιπόν, ό,τι έχει να κάνει με


  • Λειτουργίες
  • Δυσλειτουργίες
  • Απορίες σχετικά με τις διάφορες λειτουργίες
  • Δυνατότητες
  • Αδυναμίες
  • Ελλείψεις
  • Αστοχίες
  • Διαθεσιμότητα
  • Αξεσουάρ
  • Γενικότερη εμπειρία χρήσης της συσκευής Note 5

 

ανήκει στο εν λόγω θέμα και είναι πληροφορίες οι οποίες θα φανούν σίγουρα χρήσιμες και στους μελλοντικούς αγοραστές αλλά και φυσικά στους ήδη κατόχους της εν λόγω συσκευής.

 

Ό,τι έχει να κάνει με ερωτήσεις ή πληροφορίες για

  • Αποφυγή τελωνείου (απαγορεύεται κιόλας από τους κανονισμούς του myphone.gr)
  • Τελωνεία γενικότερα
  • Αγοράζω/Πουλάω/Αγγελίες (απαγορεύονται γενικότερα εκτός της ενότητας Buy&Sell)
  • Σύγκριση και αποτελέσματα μεταξύ συσκευών
  • Προτάσεις μεταξύ συσκευών
  • Ενημερώσεις για το ποια θα είναι η επόμενη συσκευή σας και γιατί
  • Γιατί δεν θα προτιμήσετε ποτέ ξανά Samsung (και του χρόνου θα σας βρούμε στα ίδια λημέρια γιατί με κάποιον τρόπο σας κέρδισε πάλι.. :p)

 

δεν ανήκει στο εν λόγω θέμα και θα διαγράφεται συνήθως χωρίς κάποια ενημέρωση.

 

Όχι γιατί οι πληροφορίες δεν είναι έγκυρες, χρήσιμες ή δεν ενδιαφέρουν τον χ,ψ χρήστη αλλά γιατί υπάρχουν οι ανάλογες ενότητες με θέματα σαν τα παραπάνω όπου και ο χ,ψ χρήστης μπορεί να βρει τις συγκεκριμένες πληροφορίες αναλυτικά, συγκεντρωτικά (και όπου με ένα pm σας μπορείτε να τον παραπέμψετε εκεί).

 

Επίσης γιατί το κάθε Επίσημο θέμα δεν μπορεί και δεν πρέπει να γίνει Chat room, αν κρίνετε πως είναι εκτός θέματος αυτό που θέλετε να γράψετε αλλά παρ' όλα αυτά θα βοηθήσει τον συνομιλητή σας, υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα αν δεν υπάρχει ανάλογη ενότητα.

Κύριος στόχος του εκάστοτε Επίσημου θέματος είναι η παροχή πληροφοριών αναλόγως του θέματος για τυχόν απορίες του τελικού χρήστη με μία απλή αναζήτηση στο θέμα χωρίς να χάνεται η λέξη κλειδί του και το κυρίως κείμενο αναζήτησης του ανάμεσα σε εκτός θέματος σχόλια.

 

Τέλος φυσικά και δεν απευθύνομαι σε κάποιον χρήστη συγκεκριμένα και ό,τι γράφω το γράφω καλοπροαίρετα, αν οποιοσδήποτε παρ' όλα αυτά έχει κάποια αντίρρηση, μπορείτε να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα.

Ευελπιστώ πως το "σεντόνι" μου ήταν κατανοητό..

 

Με γιες με την ευκαιρία στους νέους κατόχους. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Ξερει μήπως κανείς απο που μπορώ να αγοράσω το 920cd σε καλή τιμή;Διάβασα αυτά που γράφεται αλλά γενικά είμαι άσχετος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα ..εγω έχω πάρει εδω κ ενα μηνα το n920c και δουλεύει κανονικά και 4G+ δεν εχει κανένα πρόβλημα .. παραθέτω κ 2 φωτο .. εχω βάλει γνήσιο δέρμα πίσω γιατι γλίστραγε αρκετά

[ATTACH]64349[/ATTACH]

 

[ATTACH]64350[/ATTACH]

Το δέρμα από που? Για δώσε λινγκ αν μπορείς...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Το δέρμα από που? Για δώσε λινγκ αν μπορείς...

 

https://slickwraps.com/natural-series-wraps-skins-for-samsung-galaxy-note-5.html

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι. Μου αρέσουν δύο χρώματα που έχει και μάλλον θα τα παραγγείλω. Στέλνουν κανονικά Ελλάδα?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι. Μου αρέσουν δύο χρώματα που έχει και μάλλον θα τα παραγγείλω. Στέλνουν κανονικά Ελλάδα?

Κανονικότατα.

Απο οτι θυμάμαι εχει και νήμα στο xda ,θυμάμαι στο nexus 6 σίγουρα,που δίνει και discount coupon..

Link to comment
Share on other sites

Ωραία είναι. Μου αρέσουν δύο χρώματα που έχει και μάλλον θα τα παραγγείλω. Στέλνουν κανονικά Ελλάδα?

 

Κανονικά στέλνουν.. κανει περίπου 2 βδομάδες να έρθει εγω παράγγειλα αλλη μια για τα πλαϊνά .. γνώμη μου παρε σε natural κάνουν το note 5 ακόμα πιο premium

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να δοκιμάσει άμα εχει ραδιόφωνο κατεβάζοντας το next radio

 

 

 

Από ότι βλέπω το κινητό υποστηρίζει άλλα μόνο η Verizon το εχει ξεκλείδωτο

 

 

 

http://nextradioapp.com/supported-devices/

 

Τι κάνει η εφαρμογή αυτήν φίλε?

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνει η εφαρμογή αυτήν φίλε?

 

 

 

Αν είναι ξεκλείδωτο το τσιπ του ραδιοφώνου παίζει ράδιο από σήμα όχι αποιντερνετ

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Μετά από καιρό είπα να επιστρέψω Samsung και Note μιας και το Note 5 είναι μια καταπληκτική συσκευή.

 

To Σάββατο θα είναι στα χέρια μου αλλά θα ήθελα πρώτα να σας κάνω μια ερώτηση. Απ ότι θυμάμαι όταν έπαιρνε κάποιος συσκευή Samsung έπρεπε να ενεργοποιήσει με τη sim της περιοχής του και αν η συσκευή άλλαζε Ήπειρο κλείδωνε με άλλη sim (πιθανόν να μην είμαι ακριβής ή να είμαι λάθος).

Αν ο φίλος που θα μου το πάρει απο Ντουμπάι βάλει τη sim του να το τεστάρει και μου το στείλει το Σάββατο Ελλάδα, θα έχω ή όχι πρόβλημα;;;

 

Ευχαριστώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...