Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έβγαλα σήμερα την sd από το τηλέφωνο, και από εκεί και μετά, άρχισε να κάνει αναπαραγωγή τον ήχο callisto χωρίς να δέχομαι κλήση. Έτσι στο ξεκούδουνο. Μπορεί να το έχει κάνει και 20 φορές ως τώρα. Μέχρι και σε κλήση που βρισκόμουν κάποια στιγμή, μιλούσα δηλαδή με το συνομιλητή μου, και ξεκίνησε ενώ μιλούσαμε να αναπαράγει αυτόν τον ήχο. Δεν τον άκουγε ο συνομιλητής μου. Μόνο εγώ. Το έχει κάνει σε κάποιον άλλο;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια χθες εκανα μια βλακεια κ εσπασα την οθόνη μου ξερεις κανεις αμα υπαρχουν σαιτ με φθηνές οθόνες ???? και αν ναι μπορει ν πεις κανεις σαιτ κ ποσο βγαινουν?? γτ βρηκα ενα κ ειναι στο 45 αρι περιπου...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια χθες εκανα μια βλακεια κ εσπασα την οθόνη μου ξερεις κανεις αμα υπαρχουν σαιτ με φθηνές οθόνες ???? και αν ναι μπορει ν πεις κανεις σαιτ κ ποσο βγαινουν?? γτ βρηκα ενα κ ειναι στο 45 αρι περιπου...

Αυτό είναι το πιό φθηνό που βρήκα ...

https://www.aliexpress.com/item/100-Brand-New-For-DOOGEE-F5-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Replacement-Free-Shipping/32723786635.html?spm=2114.01010208.3.2.lpjlnb&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_5_10065_10068_10069_10084_10083_10017_10080_10082_10081_10060_10061_10062_10056_10055_10054_10059_10078_10079_10073_10070_421_420_10052_10053_10050_10051,searchweb201603_8&btsid=a566006b-3c89-4c57-bfdc-19fbdf5d291c

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα! Μήπως ξέρει κάποιος πως αλλάζω το φόντο στην οθόνη κλειδώματος; Νομίζω οτι έχει σβηστεί από τις ρυθμίσεις! Δεν το έχω ρουτ το κινητό και η έκδοση είναι η τελευταία 20160701!
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα,

Πριν απο δυο μηνες μου εκαναν δωρο την συγκεκριμένη συσκευη. Ημουν πολυ ευχαριστημενη και απο καμερα και απο ταχυτητα μόνο στη μπαταρια ειχα ενα θεματακι μιας και κρατούσε μόνο μια μέρα !

Όμως απο εχτες δεν λειτουργει σωστα ! Ενω ηταν ανοιχτο και δούλευε κανονικα , ξαφνικά η οθονη δεν ανταποκρινεται στις υπολοιπες λειτουργιες του τηλεφωνου . Το φωτακι πανω αριστερα αναβοσβηνει κανονικα , το κουμπακι που κλειδωνει την οθονη οταν το παταω , φαινεται καποια αντιδραση μιας και αλλαζει η φωτεινότητα της οθονης απο εντελως μαυρη αναβει πολυ λιγο αλλα δεν μου δινει εικονα .

Τωρα τι εχω κανει , δοκιμασα να το κλεισω με soft reset ( Power Button + Volume Down για 10-12'' μέχρι να κάνει μία δόνηση ) εκλεισε , το ξανα άνοιξα , τα ίδια . Δοκιμασα να το φορτισω , τα ιδια ....

Κάποια άλλη προταση πριν το πεταξω στα σκουπιδια ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας ....

I am 51 % Sweetheart and 49 % Bitch , Don t Push it ... !
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα,

Πριν απο δυο μηνες μου εκαναν δωρο την συγκεκριμένη συσκευη. Ημουν πολυ ευχαριστημενη και απο καμερα και απο ταχυτητα μόνο στη μπαταρια ειχα ενα θεματακι μιας και κρατούσε μόνο μια μέρα !

Όμως απο εχτες δεν λειτουργει σωστα ! Ενω ηταν ανοιχτο και δούλευε κανονικα , ξαφνικά η οθονη δεν ανταποκρινεται στις υπολοιπες λειτουργιες του τηλεφωνου . Το φωτακι πανω αριστερα αναβοσβηνει κανονικα , το κουμπακι που κλειδωνει την οθονη οταν το παταω , φαινεται καποια αντιδραση μιας και αλλαζει η φωτεινότητα της οθονης απο εντελως μαυρη αναβει πολυ λιγο αλλα δεν μου δινει εικονα .

Τωρα τι εχω κανει , δοκιμασα να το κλεισω με soft reset ( Power Button + Volume Down για 10-12'' μέχρι να κάνει μία δόνηση ) εκλεισε , το ξανα άνοιξα , τα ίδια . Δοκιμασα να το φορτισω , τα ιδια ....

Κάποια άλλη προταση πριν το πεταξω στα σκουπιδια ?

Ευχαριστώ για το χρόνο σας ....

Αν δεν έχεις πολλά δεδομένα, δοκίμασε κι ένα hard reset πριν το πας στον κάλαθο. Αλλά και πάλι από το να το πετάξεις δες μήπως το προσφέρεις σε κάποιον που μπορεί να χρειάζεται κάτι από αυτό.:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει λύσει κανείς το πρόβλημα με το wifi που σβήνει από μόνο του και δε συνδεεται μετά εύκολα;
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Εχει λύσει κανείς το πρόβλημα με το wifi που σβήνει από μόνο του και δε συνδεεται μετά εύκολα;

 

Απ όσο ξέρω όχι. Κλείνεις και ξανά ανοίγεις το wifi.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
παιδια μηπως ξερετε μαγιαζια στο ηρακλειο ή στην Αθηνα που να επισκευαζουν την πλακετα της φορτισης γτ μου εβγαλε προβλημα και δεν εχω τωρα τηλεφωνο
Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπως ξερετε μαγιαζια στο ηρακλειο ή στην Αθηνα που να επισκευαζουν την πλακετα της φορτισης γτ μου εβγαλε προβλημα και δεν εχω τωρα τηλεφωνο

Mrs mobile repair solution στο Ηράκλειο-Αθήνα. Google it και πάρε ένα τηλέφωνο και πολύ πιθανόν να μπορεί να στο επισκευάσει και φθηνά.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά κ Καλή χρονιά. Ως εντελώς αρχάρια σε forum και αφου εχω διαβάσει όλες τις σελίδες (ναι και τις 88) θέλω να κανω μια ερώτηση.

Εχω κι εγω το F5 εδω και τέσσερις μήνες περίπου! Εχω πρόβλημα με το wi fi που ούτε με το wi fi fixer είδα διαφορα.

Δηλαδή όταν ειμαι κοντά στο μόντεμ ούτε με πετάει κ μια χαρά σήμα έχω.

Οταν όμως είμαι σε άλλους χώρους του σπιτιου μεγάλο πρόβλημα. Στα καλά καθούμενα σβήνει η ενδειξη του wi fi και οταν κατεβάζω την κουρτίνα ( εδω μέσα κάπου το είδα δεν ξέρω εαν χρησιμοποιώ την καταάλληλη λέξη) δίπλα απο το κουμπί του wi fi βγάζει ενα θαυμαστικό κ αναζητά wi fi....

Υπάρχει κάποια λύση?

Σημ: άλλαξα ακόμη και ρουτερ γιατι νόμιζα φταίει αυτο!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά κ Καλή χρονιά. Ως εντελώς αρχάρια σε forum και αφου εχω διαβάσει όλες τις σελίδες (ναι και τις 88) θέλω να κανω μια ερώτηση.

Εχω κι εγω το F5 εδω και τέσσερις μήνες περίπου! Εχω πρόβλημα με το wi fi που ούτε με το wi fi fixer είδα διαφορα.

Δηλαδή όταν ειμαι κοντά στο μόντεμ ούτε με πετάει κ μια χαρά σήμα έχω.

Οταν όμως είμαι σε άλλους χώρους του σπιτιου μεγάλο πρόβλημα. Στα καλά καθούμενα σβήνει η ενδειξη του wi fi και οταν κατεβάζω την κουρτίνα ( εδω μέσα κάπου το είδα δεν ξέρω εαν χρησιμοποιώ την καταάλληλη λέξη) δίπλα απο το κουμπί του wi fi βγάζει ενα θαυμαστικό κ αναζητά wi fi....

Υπάρχει κάποια λύση?

Σημ: άλλαξα ακόμη και ρουτερ γιατι νόμιζα φταίει αυτο!!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Χρόνια πολλά επίσης

Γενικά έχω διαβάσει για το θέμα του wifi αλλά νομίζω αυτό που λες εσύ είναι άλλη περίπτωση. Για τι απόσταση μιλάς όταν χάνεται το σήμα;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά επίσης

Γενικά έχω διαβάσει για το θέμα του wifi αλλά νομίζω αυτό που λες εσύ είναι άλλη περίπτωση. Για τι απόσταση μιλάς όταν χάνεται το σήμα;

 

Για λίγα μόνο μέτρα.... Χτες έβαλα το ρουτερ στο σαλόνι για δοκιμή κ επιανε κανονικά εκεί κ όχι στα δωμάτια..... Στα 7 με 8 μέτρα το maximum.....

Πιθανόν να είναι αδύναμο το σύστημα (συγχωρέστε με δεν γνωρίζω ορολογίες) στο να έχει σήμα...... Χτες έκανα κ επαναφορά στις εργοστασιακές αλλα διαφορά δεν είδα......

Link to comment
Share on other sites

Για λίγα μόνο μέτρα.... Χτες έβαλα το ρουτερ στο σαλόνι για δοκιμή κ επιανε κανονικά εκεί κ όχι στα δωμάτια..... Στα 7 με 8 μέτρα το maximum.....

Πιθανόν να είναι αδύναμο το σύστημα (συγχωρέστε με δεν γνωρίζω ορολογίες) στο να έχει σήμα...... Χτες έκανα κ επαναφορά στις εργοστασιακές αλλα διαφορά δεν είδα......

Σε άλλο χώρο με wifi έχεις την ίδια συμπεριφορά; Π.χ. σε άλλο σπίτι ή καφετέρια. Αν υπάρχει στο σπίτι σου μόνο το πρόβλημα, ένα wifi repeater είναι η λύση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο χώρο με wifi έχεις την ίδια συμπεριφορά; Π.χ. σε άλλο σπίτι ή καφετέρια. Αν υπάρχει στο σπίτι σου μόνο το πρόβλημα, ένα wifi repeater είναι η λύση.

 

Λέει ότι άλλαξε και ρουτερ στο σπίτι γιατί νόμιζε πως φταίει αυτό αλλά δεν δεν. Προφανώς, για να έχει την ίδια συμπεριφορά με δύο διαφορετικά ρουτερ, φταίει η λήψη του τηλεφώνου. Προσωπικά, όσο είχα το F5 δεν είχα τέτοιο ζήτημα. Έπιανα ακόμα κι όταν ανέβαινα στον 1ο όροφο με το ρουτερ στο ισόγειο και όχι μόνο στο ακριβώς από πάνω δωμάτιο αλλά σε ολόκληρο το σπίτι του πρώτου ορόφου.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σε άλλο χώρο με wifi έχεις την ίδια συμπεριφορά; Π.χ. σε άλλο σπίτι ή καφετέρια. Αν υπάρχει στο σπίτι σου μόνο το πρόβλημα, ένα wifi repeater είναι η λύση.

 

 

Ναι το ίδιο πρόβλημα ακριβώς!!!!! Σε ολόκληρη την καφετέρεια θα είμαι η τελευταία που θα πιάσω, εάν πιάσω....

Δοκίμασα σε σπίτια φίλων, γνωστών κτλ... Ακόμη κ απο άλλους παρόχους... Τα ίδια......

Παντως σας ευχάριστω για τις συμβουλές.......

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Λέει ότι άλλαξε και ρουτερ στο σπίτι γιατί νόμιζε πως φταίει αυτό αλλά δεν δεν. Προφανώς, για να έχει την ίδια συμπεριφορά με δύο διαφορετικά ρουτερ, φταίει η λήψη του τηλεφώνου. Προσωπικά, όσο είχα το F5 δεν είχα τέτοιο ζήτημα. Έπιανα ακόμα κι όταν ανέβαινα στον 1ο όροφο με το ρουτερ στο ισόγειο και όχι μόνο στο ακριβώς από πάνω δωμάτιο αλλά σε ολόκληρο το σπίτι του πρώτου ορόφου.

 

 

Αυτό σκέφτηκα κι εγώ ....... Δεν το συζητώ ούτε πάνω, ούτε κάτω..... Ούτε καν στο μπαλκόνι... Πριν απο αυτό είχα το doogee voyager 2.... Με αυτό έπιανα τέλεια... Παντού κ χωρίς κανένα θέμα..... Και για υτό είναι η αλήθεια αποφάσησα ξανά να πάρω doogee.... Δεν πειράζει μάλλον θα χρειαστεί να κάνω υπομονή εώς την επόμενη αγορά........

Link to comment
Share on other sites

οντως η αληθεια ειναι οτι το f5 δεν πιανει και πολυ καλο σημα wi fi.. η πηγαινε το ρουτερ πιο κοντα, η παρε ενα ρουτερ με κεραιες η παρε ενα wifi repeater
:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.. Οταν βγαινω στο κρυο το κινητο μετα απο λιγο κλεινει.. Πεφτει η μπαταρια αποτομα..Εχω την εντυπωση πως το κινητο κρασαρει απο το κρυο.. Το εχει παθει κανεις? Φταιει η μπαταρια ισως? Θα ηθελα τις αποψεις και προτασεις σας..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
καλησπερα και απο μενα, ξερει κανενας γιατι χανετε η επαφη του κινητου με την sim καθε λιγο και λιγακι και χρειαζεται να κανεις η restart και αν φτιαξει, η να βγαλεις την καρτα και να την ξαναβαλεις που και παλι δεν ειναι σιγουρο οτι θα την δει με την μια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...