Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας και απο μενα. Κατοχος του τηλ. Για δυο μηνες. Αφου διαβασα ολο το φορουμ εχω να πω τα εξης.το κντ μου το πηρα απο ελλαδα. Ερωτηση , η εγγυηση του ειναι για επισκευη στην ελλαδα η στη κινα; εχω και εγω τη γνωστη σκια στην οθονη , και κατι που προσεξα τελευταια σε αυτη, στο αριστερο 1/4 της,τα γραμματα αφηνουν μια μικρη σκια στο κατω μερος τους σαν να "τρεχουν".
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας και απο μενα. Κατοχος του τηλ. Για δυο μηνες. Αφου διαβασα ολο το φορουμ εχω να πω τα εξης.το κντ μου το πηρα απο ελλαδα. Ερωτηση , η εγγυηση του ειναι για επισκευη στην ελλαδα η στη κινα; εχω και εγω τη γνωστη σκια στην οθονη , και κατι που προσεξα τελευταια σε αυτη, στο αριστερο 1/4 της,τα γραμματα αφηνουν μια μικρη σκια στο κατω μερος τους σαν να "τρεχουν".
καλημερα..

Το πηρες απο επισημο διανομεα της οεβε???

Link to comment
Share on other sites

καλημερα..

Το πηρες απο επισημο διανομεα της οεβε???

 

Καλημερα. Το πηρα απο την aplon.gr 200e τοτε, τωρα 178.99€ και γραφει 24 μηνες εγγυηση. Απλα δεν εχω διαβασει να εχει παρει καποιος αλλος απο ελλαδα και εχω μπερδευτει λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το πηρα απο την aplon.gr 200e τοτε, τωρα 178.99€ και γραφει 24 μηνες εγγυηση. Απλα δεν εχω διαβασει να εχει παρει καποιος αλλος απο ελλαδα και εχω μπερδευτει λιγο.
τωρα μπηκα στην σελιδα τους και διαβασα πως εχει εγγυηση απο την επισημη αντιπροσωπεια..

Οποτε ή το πας σε αυτους ή επικοινωνεις με οεβε που βρισκεται θεσσαλονικη ..

Link to comment
Share on other sites

τωρα μπηκα στην σελιδα τους και διαβασα πως εχει εγγυηση απο την επισημη αντιπροσωπεια..

Οποτε ή το πας σε αυτους ή επικοινωνεις με οεβε που βρισκεται θεσσαλονικη ..

 

Eυχαριστω !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πήρε ένας φίλος και έχει μείνει ευχαριστημένος

 

Σήμερα το πρωί που πήγα να το βγάλω από το φορτιστή, περίπου 9:00 πμ (το κούμπωσα κατά τις 2 το βράδυ στο 27%) είχε κολλήσει στο 99%. Το χει κάνει σε κάποιον άλλο; Μετά από επανεκκίνηση, άνοιξε στο 99% και σε λίγα λεπτά πήγε 100%

 

ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ 100% ΤΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΚΑΙ "ΤΡΩΕΙ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ 100% ΤΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΚΑΙ "ΤΡΩΕΙ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.

 

Αν είναι έτσι, θα πήγαινε 99% και αμέσως θα έμπαινε σε κατάσταση φόρτισης έτσι ώστε να το πάει πάλι 100%. Δεν συμβαίνει όμως αυτό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι, θα πήγαινε 99% και αμέσως θα έμπαινε σε κατάσταση φόρτισης έτσι ώστε να το πάει πάλι 100%. Δεν συμβαίνει όμως αυτό.

 

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ. ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ 100%.

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ. ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ 100%.

 

Θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά που θα συμβεί, που πιστεύω θα είναι και η αμέσως επόμενη, και θα σου πω. Όμως, έχω την εντύπωση πως, αν έκοβε να φορτίζει όταν έπιανε την μέγιστη τιμή 100%, δεν θα έπρεπε να σταματάει να είναι και το led σταθερά αναμμένο;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα το δοκιμάσω την επόμενη φορά που θα συμβεί, που πιστεύω θα είναι και η αμέσως επόμενη, και θα σου πω. Όμως, έχω την εντύπωση πως, αν έκοβε να φορτίζει όταν έπιανε την μέγιστη τιμή 100%, δεν θα έπρεπε να σταματάει να είναι και το led σταθερά αναμμένο;

 

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕΝΕΙ ΑΝΑΜΕΝΟ, ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΑΚΟΜΑ ΚΟΥΜΠΟΜΕΝΟ... ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ... ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Η ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΘ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ "ΠΑΙΞΙΜΑΤΑ" ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ (Π.Χ. ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΟΠΩΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΑΛΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΚΙΝΗΤΟ... ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΑΤΟΧΟ;

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΥΓΟΥΝ. ΑΝ ΒΓΑΛΕΙΣ ΤΟ ΒΙΣΜΑ ΚΑΙ ΤΟ ΞΑΝΑΒΑΛΕΙΣ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΕΙ 100%.

Δεν γραφουμε με κεφαλαια,ειναι σαν να φωναζεις στο net.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

ΔΟΚΙΜΑΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΠΕΣ ΜΑΣ...

 

Ναι, το έβαλα και φορτίζει ήδη

 

ΕΓΩ ΕΧΩ ΑΛΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ. Η ΟΘΟΝΗ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΘ ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ "ΠΑΙΞΙΜΑΤΑ" ΚΑΙ ΑΝ ΤΟ ΚΡΑΤΑΩ ΣΤΟ ΧΕΡΙ (Π.Χ. ΠΛΟΗΓΗΣΗ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ) ΚΑΙ ΜΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ, ΚΑΝΕΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΑΡΑΣΙΤΑ ΟΠΩΣ ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΣΕ ΠΑΛΙΑ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΠΛΑ ΚΙΝΗΤΟ... ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΑΤΟΧΟ;

 

Σε μένα τουλάχιστον τέτοιο πράγμα όχι

 

edit:

Στις 19:48 έγραψε 99%. Το περίμενα μέχρι τις 20:05 και δεν άλλαξε κάτι. Στο 100% δεν πήγε. Έμεινε στο 99% και στην κλειδωμένη οθόνη έγραφε φορτίζει. Έκανα αποσύνδεση και σύνδεση εκ νέου με το φορτιστή. Είναι 20:18 και συνεχίζει να είναι στο 99% Έκανα επανεκκίνηση και όταν άνοιξε έγραφε 100% με τον φορτιστή συνδεδεμένο.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ 100% ΤΗΣ ΦΟΡΤΙΣΗΣ, ΣΤΑΜΑΤΑΕΙ ΝΑ ΦΟΡΤΙΖΕΙ ΚΑΙ "ΤΡΩΕΙ" ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΠΑΤΑΡΙΑ.

 

δεν ισχύει αυτό που λές, και για την ακριβεια το αντιθετο συμβαίνει, απο τη στιγμή που θα δειξει 100% συνεχίζει να φορτίζει για μερικά λεπτά ακόμα και αναλογα με το κινητο μπορει να είναι 5-10 μεχρι και 20 καποια και μετά παραμένουν πληρως φορτισμένα και ξοδευουν ότι ρευμα παιρνουν απο το φορτιστή. Οι εικονες ειναι απο review στο anandtech

 

http://images.anandtech.com/doci/9642/charge.png

 

http://images.anandtech.com/doci/9820/charge.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πάντως το πρωί το βρήκα 100%. Όποτε το θυμάται, τέλος πάντων. Μικρό το κακό.

Επίσης το πρωί υπήρχε και μια αναβάθμιση, (2η μέσα σε λίγες σχετικά μέρες). Την πήρα και είχα μια ελπίδα μήπως γράφει sms πλέον με 160 χαρακτήρες, αλλά μπα..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το θεμα της φορτισης ειναι λογικα καθαρα θεμα κολληματος του λογισμικου.

Αν κραταει όσο πρέπει η μπαταρία μην ασχολεισται παραπάνω.

 

Ισως ένα reset των battery stats να ελυνε το προβλημα, αλλα πρεπει το τηλεφωνο να ειναι routed και δεν [ιστευω ότι αξιζει τον κόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, για 1% μιλάμε και το προσπερνάμε, αλλά κι αυτοί, θα 'πρεπε να το έχουν λύσει στις δυο αναβαθμίσεις που έστειλαν. Δεν μπορεί να ανακαλύψαμε εμείς την Αμερική..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δεν ισχύει αυτό που λές, και για την ακριβεια το αντιθετο συμβαίνει, απο τη στιγμή που θα δειξει 100% συνεχίζει να φορτίζει για μερικά λεπτά ακόμα και αναλογα με το κινητο μπορει να είναι 5-10 μεχρι και 20 καποια και μετά παραμένουν πληρως φορτισμένα και ξοδευουν ότι ρευμα παιρνουν απο το φορτιστή. Οι εικονες ειναι απο review στο anandtech

 

http://images.anandtech.com/doci/9642/charge.png

 

http://images.anandtech.com/doci/9820/charge.png

Επειδή με έβαλε σε σκέψεις ο φίλος, καθόμουνα και το κοίταγα απο το 95% και μετά. Όταν πήγε 100% εσβησε το σήμα του κεραυνου στην μπαταρία, ενώ το led συνέχισε να ανάβει. Μετά απο κάποια ώρα πήγε στο 99% και έπρεπε να βγάλω-βάλω το φορτιση για να ξεκινησει να φορτίζει. Το ίδιο συνέβη και με το xiaomi redmi note 3 της κοπέλας μου. Αυτό που είπα, μου το ανέφερε τεχνικός σε προηγούμενο κινητό που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα που το παρακολούθησα χθες σταμάτησε στο 99% και δεν πήγε 100% κι ας το έβγαλα και έβαλα εκ νέου στο φορτιστή. Μόνο με επανεκκίνηση.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το πηρα σημερα και περασα και το update.

Αψογο fingerprint και πολυ καλη καμερα.

 

Σε ότι αφορα την εστίαση δεν ειδα κάτιπου να μην μου αρεσε.

 

Εντάξει δεν εχει την ταχυτητα εστίασης που εχει το nexus του αδερφου μου, αλλα εχει πολυ καλη ποιότητα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το φ5 εδω και δυο μηνες .Μου εμφανιζει προβλημα στο finger print .δεν ειναι δυνατον να κανω entry (απενεργοποιημενο) και επισης στις ρυθμισεις ειναι κοκκινη η ενδειξη σε αυτη την επιλογη.Εχω κανει αναβαθμιση συστηματος 'οχι firmware-

Μπορε να βοηθησει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το φ5 εδω και δυο μηνες .Μου εμφανιζει προβλημα στο finger print .δεν ειναι δυνατον να κανω entry (απενεργοποιημενο) και επισης στις ρυθμισεις ειναι κοκκινη η ενδειξη σε αυτη την επιλογη.Εχω κανει αναβαθμιση συστηματος 'οχι firmware-

Μπορε να βοηθησει κανεις;

Σου δούλευε κανονικά και σταμάτησε, ή σήμερα θέλησες να το ενεργοποιησεις;

Κόκκινη είναι η ένδειξη κανονικά

http://s11.postimg.org/ta6g84s73/Screenshot_2016_02_05_10_09_18.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δουλευε κανονικα.Δεν ξερω μηπως φταιει η αναβαθμιση.Το entry παντως δεν ενεργοποιητε .Μηπως καποια βηματα πoυ κανω ειναι λαθος;
Link to comment
Share on other sites

Δουλευε κανονικα.Δεν ξερω μηπως φταιει η αναβαθμιση.Το entry παντως δεν ενεργοποιητε .Μηπως καποια βηματα πoυ κανω ειναι λαθος;

 

Δηλαδή επιλέγεις τύπο κλειδώματος fingerprint, εισάγεις δύο φορές κωδικό και μετά όταν πατάς settings το entry είναι ανενεργό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ακριβως οταν επιλεξω ενα απο τα fingerprint το entry ειναι ανενεργο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν γνωριζω πως πρεπει να ειναι οι επιλογες κατω απο το entry.Aν και εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες

Link to comment
Share on other sites

Ναι ετσι ακριβως οταν επιλεξω ενα απο τα fingerprint το entry ειναι ανενεργο.

Μήπως δοκίμασες κάποιο εφάμιλλο πρόγραμμα κλειδώματος και έχει φάει κανα κόλλημα τέτοιου τύπου;

 

δεν γνωριζω πως πρεπει να ειναι οι επιλογες κατω απο το entry.Aν και εχω δοκιμασει ολες τις επιλογες

 

Αυτό δεν παίζει ρόλο στο να είναι ανενεργό το entry, το έβαλα σε όλες τις περιπτώσεις και ήταν ενεργό

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...