Jump to content

Doogee F5


p_under
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα και απο εμενα..

 

Σημερα μετα απο σχεδον εφτα μηνες λειτουργιας αρχισε η οθονη να μου τρεμοπαιζει και να βγαζει μλπε και κοκκινες γραμμες...

 

Μολις επικοινωνησα με banggood και περιμενω νεα τους...

 

Αν μου δωσουν την δυνατοτητα του refund γιατι απο οτι ειδα δεν υπαρχει σε stock θα παραγγειλω το xiaomi για να εχω το κεφαλι μου ησυχο...

 

Αυτα ...

 

Ετσι στα καλά καθούμενα? χωρις να σου πεσει ή οτιδηποτε άλλο? Μήπως δεν κάνει καλή επαφή το καλωδιο της οθονης που συνδέεται με το pcb? Εγω εχω θεμα με την μπαταρια και περιμένω να μου ρθει η καινουρια για να την αντικαταστήσω. Θα ανεβάσω και φωτο της διαδικασίας. Γενικά παντως αρκετά θεματακια ειχε το κινητο που σε ταλαιπωρούνε και γω αν αποφασιζα τωρα θα προτιμούσα το xiaomi, παρ'όλο που με εκνευρίζα αφανταστα το miui και η αποδοση της gpu του redmi 3 ειναι κατω απο το μισο σε σχεση με το doogee f5 η οποια ηδη με τη σειρα της ειναι αρκετά αδυναμη

Edited by eddieobscurant
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

:up::up::up::up::thanks::thanks:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μια βοηθεια που οπως παντα την προσφερετε. Οταν παταμε το κουμπι της εντασης μας βγαζει κανενα~προταιρεοτητα~ολα. Τι κανουν αυτες οι επιλογες βρε παιδια .Δεν βγαζω ακρη.

Αν πειραματιστείς λίγο, νομίζω πως θα καταλάβεις. π.χ μπορείς να επιλέξεις κανένα για ένα χρονικό διάστημα που θα του ορίσεις, με ελάχιστο χρόνο τα 15', και γι αυτό το χρονικό διάστημα θα είναι σε σιγή. Μετά τη συμπλήρωση του χρονικού ορίου που όρισες, θα επανέλθει στα γράδα του :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ετσι στα καλά καθούμενα? χωρις να σου πεσει ή οτιδηποτε άλλο? Μήπως δεν κάνει καλή επαφή το καλωδιο της οθονης που συνδέεται με το pcb? Εγω εχω θεμα με την μπαταρια και περιμένω να μου ρθει η καινουρια για να την αντικαταστήσω. Θα ανεβάσω και φωτο της διαδικασίας. Γενικά παντως αρκετά θεματακια ειχε το κινητο που σε ταλαιπωρούνε και γω αν αποφασιζα τωρα θα προτιμούσα το xiaomi, παρ'όλο που με εκνευρίζα αφανταστα το miui και η αποδοση της gpu του redmi 3 ειναι κατω απο το μισο σε σχεση με το doogee f5 η οποια ηδη με τη σειρα της ειναι αρκετά αδυναμη
ετσι ακριβως στα καλα καθουμενα...καμμια πτωση και τιποτα περισοτερο απο ιντερνετ και παιχνιδια...

Εγω μιλαω για το redmi note 3 το οποιο ξεσκιζει...

Link to comment
Share on other sites

ναι το βρηκα και παλι ευχαριστω

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν πειραματιστείς λίγο, νομίζω πως θα καταλάβεις. π.χ μπορείς να επιλέξεις κανένα για ένα χρονικό διάστημα που θα του ορίσεις, με ελάχιστο χρόνο τα 15', και γι αυτό το χρονικό διάστημα θα είναι σε σιγή. Μετά τη συμπλήρωση του χρονικού ορίου που όρισες, θα επανέλθει στα γράδα του :)

 

ναι το βρηκα ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησε και πρωτοβουλίες το f5. Ξεκινάει και παίζει mp3 μόνο του.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά με πέταξε και στον αέρα 5 το πρωί :dizzy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησε και πρωτοβουλίες το f5. Ξεκινάει και παίζει mp3 μόνο του.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά με πέταξε και στον αέρα 5 το πρωί :dizzy:

 

Μου το κανε και μενα στην αρχή αλλα μετά σταμάτησε. Υπεθεσα ότι με τα firmware update το εφτιαξαν, αλλα αφου λες οτι συμβαινει τώρα σε σένα ίσως ήταν κατι άλλο. Το μονο που μπορώ να θυμηθώ ειναι ότι οταν μου συνεβαινε δεν ειχα καρτα sd. Δες μήπως φταιει αυτό και βαλε προεπιλεγμένο χωρο αποθηκευσης την sd.

 

Βεβαια σε μένα δεν το έκανα οταν το ειχα ακουμπήσει κάπου αλλα μονο οταν το κουνούσα, οποτε ψάξε μήπως υπάρχει και καποια ρυθμιση μέσα

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση γιατί το έχω λίγες ημέρες και δεν το συνήθισα ακόμη ....

Με το κλείδωμα με το αποτύπωμα μου βγάζει το λάδι όταν με καλλούν γιά να απαντήσω, και πολλές φορές το κλείνουν οι άνθρωποι. Μήπως μπορείτε να μου πείτε εάν γίνεται να απαντάω γρήγορα στις κλήσεις ;

Ευχαριστώ.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες μία ερώτηση γιατί το έχω λίγες ημέρες και δεν το συνήθισα ακόμη ....

Με το κλείδωμα με το αποτύπωμα μου βγάζει το λάδι όταν με καλλούν γιά να απαντήσω, και πολλές φορές το κλείνουν οι άνθρωποι. Μήπως μπορείτε να μου πείτε εάν γίνεται να απαντάω γρήγορα στις κλήσεις ;

Ευχαριστώ.

Στο κλείδωμα με fingerprint, δεν έχεις πρόβλημα στο να απαντάς στις κλήσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στο κλείδωμα με fingerprint, δεν έχεις πρόβλημα στο να απαντάς στις κλήσεις.

Εάν δεν είχα πρόβλημα δεν θα το ανέφερα φίλε μου, εάν δεν ξεκλειδώσει με αποτύπωμα δεν ανοίγει.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν είχα πρόβλημα δεν θα το ανέφερα φίλε μου, εάν δεν ξεκλειδώσει με αποτύπωμα δεν ανοίγει.

Δεν είπα ότι δεν σου συμβαίνει αυτό που λες. Τέλος πάντων, επειδή έχω επιλέξει αυτόν τον τύπο κλειδώματος, αλλά χωρίς να μπω στο manager και να επιλέξω να κλειδώσω και κάποιο app, και μου δουλεύει άψογα. Μήπως εκτός από το να σκανάρεις το αποτύπωμά σου, έχεις κλειδώσει και κάποιο app από την επιλογή manager, το οποίο ελέγχει τις κλήσεις; Δεν το έχω δοκιμάσει, απλά τη σκέψη μου σου λέω.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ όταν καλλεί, πως απαντάς;; Εγώ πρέπει πρώτα να κλείσω την οθόνη η οποία ανάβει από το κουμπί λειτουργείας, μετά να το ανοίξω με αποτύπωμα και να απαντήσω.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εσύ όταν καλλεί, πως απαντάς;; Εγώ πρέπει πρώτα να κλείσω την οθόνη η οποία ανάβει από το κουμπί λειτουργείας, μετά να το ανοίξω με αποτύπωμα και να απαντήσω.

Εμφανίζεται ο dialer κανονικά και απαντώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμφανίζεται ο dialer κανονικά και απαντώ.

Χωρίς να το ξεκλειδώσεις;;

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα απέκτησε και πρωτοβουλίες το f5. Ξεκινάει και παίζει mp3 μόνο του.

Όχι τίποτε άλλο, αλλά με πέταξε και στον αέρα 5 το πρωί :dizzy:

Αυτό το έκανε και το Doogee DG750 σε έναν φίλο μου. Του το έκανα root, πάγωσα κάποιες εφαρμογές και ησύχασε.

 

Sent from my D6603 using Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ναι, δεν κάνω κάτι άλλο.

Τελικώς με βοήθησες, βρήκα ότι υπήρχε μπέρδεμα μεταξύ του dialer και του full screen caller id. Τον απενεργοποίησα και είναι όπως τα λες.

Ευχαριστώ πολύ..

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, με ποιό πρόγραμμα γίνεται root στο τηλέφωνο;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

τωρα τελευταια οταν με παιρνουν τηλ μερικες φορες δεν ακουω τιποτα και πρεπει να με ξαναπαρουν για να τους ακουσω.

το εχει παθει και κανεις αλλος?

μηπως αρχιζει και τα παιζει το ηχειακι?

:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Και εκει που καθομουν και διαβαζα ειδησεις στο κινητο,τσακ.....εκλεισε.......εκανε κατι σαν επανεκινηση,δουλεψε 5 λεπτα και....αυτο ηταν.Ουτε αναβει,ουτε φορτιζει,ουτε ξεκιναει....Απολυτως τιποτα.ΝΕΚΡΟ....Και τωρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Και εκει που καθομουν και διαβαζα ειδησεις στο κινητο,τσακ.....εκλεισε.......εκανε κατι σαν επανεκινηση,δουλεψε 5 λεπτα και....αυτο ηταν.Ουτε αναβει,ουτε φορτιζει,ουτε ξεκιναει....Απολυτως τιποτα.ΝΕΚΡΟ....Και τωρα?

Αν σου έσβησε από μπαταρία, (επειδή το έπαθα στο λέω), άφησέ το στο φορτιστή, και σε περίπου 45 λεπτά θα αρχίσει να φορτίζει. Αν σου έσβησε και ο λόγος δεν είναι η μπαταρία, δεν ξέρω τι να σου πω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν σου έσβησε από μπαταρία, (επειδή το έπαθα στο λέω), άφησέ το στο φορτιστή, και σε περίπου 45 λεπτά θα αρχίσει να φορτίζει. Αν σου έσβησε και ο λόγος δεν είναι η μπαταρία, δεν ξέρω τι να σου πω.

Η μπαταρια ηταν στο 43.Τι ακριβως εγινε.....αγνωστο.Θα το δοκιμασω παντως.Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια ηταν στο 43.Τι ακριβως εγινε.....αγνωστο.Θα το δοκιμασω παντως.Ευχαριστω.

Μακάρι!! Αλλιώς θα αναγκαστείς να το επιστρέψεις. Σε εγγύηση είσαι άλλωστε. Θα πάρει λίγο χρόνο αλλά θα στο αλλάξουν πιστεύω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά πάντως, να ανοίξει, και να μη χρειαστεί να μπεις σε περιπέτειες :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!! Αλλιώς θα αναγκαστείς να το επιστρέψεις. Σε εγγύηση είσαι άλλωστε. Θα πάρει λίγο χρόνο αλλά θα στο αλλάξουν πιστεύω.

Εύχομαι να πάνε όλα καλά πάντως, να ανοίξει, και να μη χρειαστεί να μπεις σε περιπέτειες :)

Εχει περασει μια ωρα απο την στιγμη που το εβαλα να φορτιζει.Τιποτα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ο φορτιστης ειναι ασυνηθιστα ζεστος,καθως επισης και το κινητο απο τη μεση και πανω επισης ζεστο.Το εβγαλα απο τη φορτιση μην τυχον και κανει κανα μπαμ και με βλεπω δυστυχως για επιστροφη.Να υποθεσω οτι ο,τι ηταν αποθηκευμενο στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα μνημησ,θα εχουν εξαφανιστει ετσι?Οχι τιποτε αλλο,δεν ξερω μην εχει μεινει καμοια φωτο με τα παιδια μου και εχουμε αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Εχει περασει μια ωρα απο την στιγμη που το εβαλα να φορτιζει.Τιποτα.Αυτο που μου κανει εντυπωση ειναι οτι ο φορτιστης ειναι ασυνηθιστα ζεστος,καθως επισης και το κινητο απο τη μεση και πανω επισης ζεστο.Το εβγαλα απο τη φορτιση μην τυχον και κανει κανα μπαμ και με βλεπω δυστυχως για επιστροφη.Να υποθεσω οτι ο,τι ηταν αποθηκευμενο στο τηλεφωνο και οχι στην καρτα μνημησ,θα εχουν εξαφανιστει ετσι?Οχι τιποτε αλλο,δεν ξερω μην εχει μεινει καμοια φωτο με τα παιδια μου και εχουμε αλλα....

Θα σου προτείνω κάτι στο inbox

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα F5 από τον Ιανουάριο και πριν μερικές μέρες έσβησε.

Το έβαλα στο φορτιστή άναψε για λίγο άλλα μετά ξανά έσβησε και δεν ξανά δούλεψε.

Μερικές μέρες πριν σβήσει είχα παρατηρήσει ότι ζεσταινόταν χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό

από τις υπόλοιπες ημέρες, ούτε κάποια εφαρμογή είχα βάλει καινούργια.

Η χρήση που γίνονταν από την πρωτη μέρα ήταν περίπου 4 ώρες ομιλία την ημέρα με bluetooth,

e-mail και viber όλοι μέρα, καμιά 10άρια φωτογραφίες wifi, gps, 3g ανοιχτα και σε χρήση εκ περιτροπής.

Το κινητό το χρησιμοποιούσα και σαν σταθερό με σύνδεση μέσω voip σε τηλεφωνικό κέντρο.

H μπαταρία κράταγε μέχρι το απόγευμα όπου και το επαναφόρτιζα με powerbank.

Τώρα το έχω στείλει για επισκευή και περιμένω.

Το έχω πάρει από Ελλάδα.

Το μόνο πρόβλημα που είχα αντιμετωπίσει ήταν η αργή εστίαση, για κοντινές φωτογραφίες δεν εστίαζε εύκολα εκτός αν εστίαζες κάπου μακριά και μετά φωτογράφιζες το κοντινό αντικείμενο που ήθελες, και ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων δεν αναγνώριζε εύκολα το δάκτυλο, αν και για΄υτο μπορεί να φταίω και εγώ. Να μην είχα κάνει καλή αναγνώριση του αποτυπώματος.

Θα σας ενημερώσω μόλις έχω νέα σχετικά με την τύχη του κινητού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...