Jump to content

Ποιό (παλαιότερο) κινητό "έβγαζε" τις καλύτερες φωτογραφίες


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To N90 ήταν όντως επανάσταση. Εκείνη την εποχή η Nokia έκανε απλά επίδειξη του τι μπορούσε να κάνει.

 

SonyEricsson C905

21061191611_12bac348b9_z.jpgDSC00203 by Dimitris Karachalios, on Flickr

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 65
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πολύ ωραία φωτο του 905!!

 

Nokia N8 - Ανατολή ηλίου απο το αεροπλάνο:

 

17777766038_ded79bbe1b_b.jpgSunrise 2013-06-17-052 Ν8 by keras, on Flickr

 

Nokia N900 - Ανατολή ηλίου πάλι απο το αεροπλάνο, πετώντας ανάμεσα στα σύννεφα:

 

17835307726_e67d532aba_b.jpgSunrise 20100120_013 Ν900 by keras, on Flickr

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Keras απίστευτες οι φωτός σου φίλε μου. Παρεμπιπτόντως φοβερή η ιδεα για αυτό το θέμα, πιστεύω ότι θα δουμε πολλά "διαμάντια" και εδώ όπως και στο αντίστοιχο θεμα για νέα κινητά...
Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συσκευή κι αυτή, με το xenon της... έβγαζε πολύ καλές φωτο! Δεν θυμάμαι, έβαζε και την ημ/νία επάνω ή την έβαλες εσύ;
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Είχε ρύθμιση και την έβαζε μόνο του. Όπως το zoom...:cool:

Καλά για νυχτερινές εκεινη την εποχή ήταν μονόδρομος...

Απλά εκείνη την εποχή βγάζαμε τις φάτσες μας και δεν έχω πολλές "καλλιτεχνικές", ξάχνοντας όμως όλο και κάτι θα βρίσκω:)

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ναι, κάτι θυμόμουν, διότι μου άρεσαν οι συσκευές που το έκαναν αυτό και κακώς κατά τη γνώμη μου το έχουν καταργήσει ως επιλογή εκτός απο ελάχιστες εταιρείες...

Στην ουσία για νυχτερινές ακόμα το xenon αποτελεί μονόδρομο...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

...άλλο ένα χαρακτηριστικό που το κατάργησαν οι εταιρίες. Τουλάχιστον έχουμε δει τελευταία πολύ καλορυθμισμένα led με καλή σχετικά απόδοση (πχ lg g4). Τεσπά

Και μια πανορανική με το Neo V. Θυμάμαι ότι ήταν από τα πρώτα που το υποστήριζαν... Πολύ εντυπωσιακό για τότε

 

21055209666_893dee5032_c.jpgDSC_0686 by Dimitris Karachalios, on Flickr

Illusionary profit !
Link to comment
Share on other sites

Η ψηφοφορία για την ανάδειξη της καλύτερης φωτογραφίας του καλοκαιριού μόλις άρχισε... Περιμένουμε τις ψήφους σας...

 

myphone.gr: Διαγωνισμός φωτογραφίας «Καλοκαίρι 2015» - Η ψηφοφορία!

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ξεχάσει ένα πραγματικά φωτογραφικό κινητό το οποίο με 1.3mp έβγαζε τρελές φωτογραφίες!S700i made in Japan!!!!Μην ξεχνάμε ότι είχε αισθητήρα CCD!!!!!Πολλές τις έχω εκτυπώσει και απλά ΔΕΝ υπάρχουν!Κι επειδή τώρα πρέπει να ψάξω να βρω το προσωπικό μου αρχείο για δείγματα δείτε από reviews για να πάρετε μια ιδέα!

 

http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Ericsson-S700i-review_id63/page/5

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_s700-review-18p4.php

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μιας και παίζουν τώρα στο Zagreb.

 

20544917663_0497cea1af_b.jpgIMG_20130602_200327 by Angelos Mo, on Flickr

 

Xperia mini για ακόμη μια φορά, εν κινήση αυτή τη φορά.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Τελευταία μέρα για την ανάδειξη της καλύτερης φωτογραφίας του καλοκαιριού... Περιμένουμε τις ψήφους σας...

 

myphone.gr: Διαγωνισμός φωτογραφίας «Καλοκαίρι 2015» - Η ψηφοφορία!

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχετε ξεχάσει ένα πραγματικά φωτογραφικό κινητό το οποίο με 1.3mp έβγαζε τρελές φωτογραφίες!S700i made in Japan!!!!Μην ξεχνάμε ότι είχε αισθητήρα CCD!!!!!Πολλές τις έχω εκτυπώσει και απλά ΔΕΝ υπάρχουν!Κι επειδή τώρα πρέπει να ψάξω να βρω το προσωπικό μου αρχείο για δείγματα δείτε από reviews για να πάρετε μια ιδέα!

 

http://www.phonearena.com/reviews/Sony-Ericsson-S700i-review_id63/page/5

http://www.gsmarena.com/sony_ericsson_s700-review-18p4.php

 

Μπηκα στο thread να δω αν θα αναφερει κανεις το υπεροχο s700i και τελικα να η αναφορα :D Πολυ καλο απο φωτογραφικης αποψης και οχι μονο

Link to comment
Share on other sites

sony ericsson Κ750i/w800i και Nokia 7610 βγαζουν τις καλυτερες (πιο φωτεινες) νυχτερινες ληψεις τοπιου (χωρις φλας).

Οποτε φανταστειτε την ποιοτητα τους την μερα.. Δεν ειναι τυχαιο που και τα δυο παρουσιαστηκαν σαν καμεροτηλεφωνα..

 

Τα μετεγενεστερα sony ericssons δεν τραβαγαν καθολου καλες φωτογραφιες. Ακομα και το k800/k810, εβγαζαν το βραδυ καλες μονο σε κοντινες αποστασεις δωματιου, με το φλας η χωρις. Και απο Nokia.. 6630 Που βγηκε μετα το 7610, και αλλα μοντελα, δεν επιαναν καθολου την ποιοτητα του 7610..

 

C905, w995, aino ειναι μοντελα που ειχα και εβγαζαν καλες φωτογραφιες. Απο Nokia 2007 και μετα μοντελα, δεν εχω ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

βρηκα μια παλια απο το πολυ καλο τοτε νοκια n73

απο τα πρωτα smartphone και με καλη καμερα

(νομιζω δε ηταν αυτο το πραγματικο της μεγεθος, θυμαμαι τοτε μειωνα το μεγεθος τους για να χωρανε αρκετες:lol:)

21511378330_7766221feb_c.jpgΛίμνη Δοϊράνη by sakis88888

Link to comment
Share on other sites

Αν και εχω κ750, κ800, κ850, c905 θα μπορουσα ανετα να κανω ενα vs :p αλλα δυστυχως ειμαι στο εξωτερικο αυτη τη στιγμη και δεν τα εχω μαζι μου :( Με το κ750 εχω βγαλει ειναι παρα πολλες, αλλα σχεδον ολες ειναι τραβηγμενες σε VGA λογω μνημης του κινητου..

 

Να και μια με το k850

21512318758_b6709d464f_z.jpgDSC00852 by yanniliki1111, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...