Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρυθμίσεις, Google, αναζήτηση, η ροή σας, και κλείσε τον πρώτο διακόπτη.

 

Για την εγκατάσταση apk αν δοκιμάζεις από τον ενσωματωμένο file manager, από τις ρυθμίσεις, ίσως να φταίει αυτό. Αν αυτή είναι η περίπτωσή σου κατέβασε κάποιον από το play store και δοκίμασε ξανά.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρυθμίσεις, Google, αναζήτηση, η ροή σας, και κλείσε τον πρώτο διακόπτη.

 

Για την εγκατάσταση apk αν δοκιμάζεις από τον ενσωματωμένο file manager, από τις ρυθμίσεις, ίσως να φταίει αυτό. Αν αυτή είναι η περίπτωσή σου κατέβασε κάποιον από το play store και δοκίμασε ξανά.

 

Sent from my Moto X Play

 

apk οπως σωστα ειπες μονο απο αλλο file manager τελικα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για τα σπαστικά on screen buttons χωρίς root άλλη εφαρμογή η τρόπος να εξαφανιζονται υπάρχει έκτος απο το GMD Full Screen Immersive Mode

Link to comment
Share on other sites

για τα σπαστικά on screen buttons χωρίς root υπάρχει άλλη εφαρμογή η τρόπος να εξαφανιζονται έκτος απο το GMD Full Screen Immersive Mode????
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δε σου ταιριάζει το στοκ αντροιντ.

 

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk

 

Δεν ειναι αυτο, αλλα παιρνεις 5.5 '' οθονη και στην ουσια εχεις 5.1''

Link to comment
Share on other sites

Όταν χρειάζεται να δείξει κάτι που εκμεταλλεύεται την οθόνη όπως βίντεο, φωτογραφίες PDF κλπ, συνήθως γίνεται απόκρυψη και δεν σε απασχολεί καν κάτι τέτοιο.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εδω και μερικες μερες τριζει το ακουστικο, καποιες φορες ειναι τοσο ενοχλητικο που δεν μπορω να συνομιλησω. Δεν επεσε κατω το τηλεφωνο, δεν βραχηκε, δεν πειραχτηκε τιποτα. Ειναι κατι που βγαινει ως προβλημα με τη συγκεκριμενη συσκευη? ειμαι εντος εγγυησης αλλα δυστηχως μακρια απο Αθηνα , οπου υπαρχει το μοναδικο σερβις.
Link to comment
Share on other sites

Στο νήμα του moto x style, ένα παλικάρι ανέφερε ότι του ήρθε ενημέρωση για nougat.:whistle:
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά μετά από καιρό ! Πήρα τελικά το iPhone για πρώτη φορά στη ζωή μου έτσι για να δω την εμπειρία .. καλό χρυσό γρήγορο αλλά απλά ΔΕΝ!!! είπα στη συνέχεια να δοκιμάσω ένα xiaomi... αν μπορούσα να γράφω για αυτό το κινητό θα έγραφα ώρες ! αυτό που ήθελα να πω είναι ότι μόνο ένα miui OS μπορέσει να κάνει αυτό το εκπληκτικό κινητό να δουλεύει σωστά για χρόνια! δεν ξέρω εάν έχει βγει ήδη... ψάξτε το!!

 

Στάλθηκε από το Redmi 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βασικά το miui android είναι.

Οπτικά το σιχαίνομαι γιατί μοιάζει με ios.

Τι άλλο σου άρεσε, και τι σε χάλασε στο iphone αν επιτρέπεται; Θυμάμαι πως το εκθείαζες πριν λίγες βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Το iPhone πολύ γρήγορο αναβαθμίσεις συνεχώς και λογισμικό και εφαρμογές η μπαταρία του πάει πολύ καλά για το μέγεθος της αλλά το πιο ασυγχώρητο μειονέκτημα είναι η έλλειψη Navigation bar. ως συνέπεια δεν μπορείς να δουλέψεις τόσο γρήγορα όπως με ένα Android.. και γενικά αν είσαι συνηθισμένος με Android καιρό δύσκολα να το συνηθίσεις στο iPhone..τωρα το miui.. τι να πρωτοπω.. με επανεκκινήσεις μαζικές εγκαταστάσεις εφαρμογών και λοιπά ο επεξεργαστής είναι παντά κρύος ούτε καν χλιαρός.wifi σημα ότι πιο δυνατό έχω δει.7 δίκτυα έπιανε το iPhone 21 το xiaomi!gps κλείδωμα σε 3 δευτ. σήμα κινητής ότι καλύτερο επίσης έχω δει. και όσο και να μην το πιστέψουν μερικοι με 3g εξίμιση ώρες sot και μπαταρία στο 51% σε σημείο δύσκολο όπου το iPhone πήγαινε αργά και ήταν χλιαρό. αυτό είναι κρύο και πηγαίνει πέντε φορές πιο γρήγορα.. από ρυθμίσεις θέλει κάποιες μέρες για να τις δεις όλες! απλά δεν τελειώνουν.. επιμένω για miui γιατί έχεις Android και το smoothness του iPhone.. επίσης νομίζω φοράω τον ίδιο επεξεργαστή με το Motorola..
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ πήρα ένα Honor 6X που έβαλε προσφορά το ΜΜ, και το χαιρέτησα το Motorola.

Ή θα το κρατήσω για 2ο το X Play ή θα το σκοτώσω. Ίδωμεν...

Link to comment
Share on other sites

και γω πλέον με xiaomi redmi 4 prime...το προοριζω για τον πατερα μου..δε το εμπιστευομαι απλα για το θέμα μπαταριας..πλέον ξεχναω να φορτιζω.κατα τ'αλλα ήταν μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

Όπως και να έχει, το MXP είναι ήδη 1,5 έτους. Η μπαταρία ίσως είναι λογικό να αρχίζει να φθίνει σιγά σιγά. Ανάλογα και με τον αριθμό των φορτίσεων που έχει στην πλάτη της βέβαια.

 

Sent from my BLN-L21

Link to comment
Share on other sites

Όλοι για άλλο λιμάνι, βλέπω. Δε της έκατσε καθόλου καλά της Moto το φιάσκο με τις αναβαθμίσεις...
Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ για να είμαι ειλικρινής το G5 plus είχα βάλει στο μάτι. Και σκεφτόμουν να αλλάξω γύρω στα χριστούγεννα. Αλλά έκατσε τώρα η προσφορά με το Honor 6Χ στα 179€ και είπα "δε βαριέσαι...".
Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής, αν εξαιρέσει κάνεις το "θέμα" με τις αναβαθμίσεις, το κινητό λειτουργεί υποδειγματικά θα μπορούσα να πω.

Αλλά και γω πλέον έχω τα μάτια ανοιχτά για κάτι άλλο. Δε θα είχα πρόβλημα να ξαναέπερνα μότο, μόνο που σε αντίθεση με το x play, τα νέα κινητά έχουν πολύ μεγάλα bezels και σχετικά μικρές μπαταρίες.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ επιμένω πως δεν έχεις κανένα πρόβλημα με τις αναβαθμίσεις. Το Moto X Play είναι ένα εξαιρετικό τηλέφωνο, και με το 6.0.1 δεν του λείπει τίποτα. Ειδικά αν έχεις περάσει και κανένα xposed να το φέρεις στα μέτρα σου με το gravity box είναι μια χαρά.

Με το 7 όταν έρθει δεν θα δεις καμία διαφορά. Στο xda λένε όσοι το δοκιμάζουν επίσημα πως έχει και μικρότερη αυτονομία από το 6.

Αν και πάντα πρέπει να κρατάμε μικρό καλάθι σε τέτοια σχόλια, γιατί αν δεν έχεις κάνει resert μετά την (συγκεκριμένη μεγάλη)αναβάθμιση δεν είναι ίσως ασφαλές το συμπέρασμα για την αυτονομία.

 

Είναι γεγονός πάντως πως αν είχαν ένα χαρακτήρα ξεχωριστό τα Motorola, και αν ακόμα τον έχουν κρατήσει όσο γίνεται, μάλλον έχει "μπολιαστεί" αρκετά με το dna από Lenovo. Ακόμα και οι οθόνες έναρξης με λογότυπο Lenovo που βλέπω ελαφρώς με χαλάνε.

Φυσικά δεν είναι λόγος αυτό να απορρίψεις ένα τηλέφωνο που μπορεί να είναι αξιόλογο σε όλα τα υπόλοιπα.

Αλλά βλέπω πως δεν χρειάζεται να είμαι απόλυτος σε κάτι. Π.χ. ήμουν της άποψης πως το καθαρό Android είναι το καλύτερο.

Βλέπω πως και με ένα τηλέφωνο που είναι το εντελώς αντίθετο από αυτό ( το Honor που πήρα), αν το έχουν δουλέψει καλά δεν έχεις ουσιαστικά μεγάλο πρόβλημα. Οριθσμένες φορές ίσως έχει και κάποιες ευκολίες που σου λύνουν τα χέρια.

Γενικά καλό είναι να δοκιμάζουμε όσο μπορούμε διάφορα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω μαζί σε όλα. Τόσο σχετικά με τις αναβαθμίσεις του x play (δεν περιμένω πια τίποτα ) , όσο και σχετικά με τις μη στοκ συσκευές(είχα το Honor 6) .
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση στο play store για αναβάθμιση της εφαρμογής Motorola notifications.

Ξέρεις κανείς περί τίνος πρόκειται;

Πρώτη φορά ακούω την εφαρμογή αυτή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε ειδοποίηση στο play store για αναβάθμιση της εφαρμογής Motorola notifications.

Ξέρεις κανείς περί τίνος πρόκειται;

Πρώτη φορά ακούω την εφαρμογή αυτή.

Την έκανα κι εγώ. Δεν είδα κάτι καινούριο...

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Στη Βραζιλία λέει δίνουν αναβάθμιση στην 7.1.1...

https://www.phonearena.com/news/Motorola-starts-rolling-out-Android-7.1.1-Nougat-for-Moto-X-Play_id98465

Google, Microsoft, Apple... Choοse a color for your chains.
Link to comment
Share on other sites

Στο xda αναφέρουν ότι και στην Ινδία ξεκίνησε η αναβάθμιση σε 7.1.1.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα περίπου, παρατηρώ ότι κρασάρουν αρκετές εφαρμογές. Κυρίως της Google. Όπως ο Chrome, play store. Μέχρι τώρα δεν θυμάμαι να είχα αντιμετωπίσει ξανά τέτοιο θέμα.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...