Jump to content

Moto X Play


empeiros
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν παρατηρώ κάτι.

Βέβαια είναι αρκετά "φρέσκο" ακόμα μετά από reset.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 853
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαρέθηκα να περιμένω, και πέρασα ένα twrp backup της 7.1.1 που είχε ανεβάσει ένας στο xda.

Μια χαρά παίζει. Βρίσκω πολύ βολική τη λειτουργία multi window.

Επίσης λειτουργεί φαίνεται το νέο api του Android που δείχνει στατιστικά τηλεφωνίας, και πλέον λειτουργούν άψογα προγράμματα που σου δείχνουν σε τι μπάντα συνδέεται, δίχως root.

Άλλο ένα που παρατήρησα είναι πως όταν συνδεθείς με WiFi, παραμένει η ένδειξη των δεδομένων (4G,3G,G,E) απλά πιο αχνή.

Δείχνει γενικά να μην έχει προβλήματα.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Το motorolάκι μου δυστυχώς απεβίωσε...

Το γύρισα σε στοκ 6.0.1 και άρχιζε να παίρνει μία μία της αναβαθμίσεις και ενώ εγκαθιστούσε την 1η σε κάποια φάση έσβησε και δεν ανάβει πλέον....

:(

Link to comment
Share on other sites

Μπα, τίποτα. Με καλώδιο USB στον υπολογιστή κάνει ήχο ότι συνδέθηκε κάτι, αλλά βγάζει unrecognised device και fastboot/adb δεν βρίσκει τίποτα...

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μετά από πολύμηνη αναμονή, ήρθε σήμερα εντελώς αναπάντεχα η αναβάθμιση 7.1.1.

Μία ερώτηση μόνο. Κάνω εγκατάσταση και μετά επαναφορά εργοστασιακών ή το αντίστροφο;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα εγκατάσταση και μετά επαναφορά. Το αντίθετο δεν έχει νόημα!

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύμηνη αναμονή, ήρθε σήμερα εντελώς αναπάντεχα η αναβάθμιση 7.1.1.

Μία ερώτηση μόνο. Κάνω εγκατάσταση και μετά επαναφορά εργοστασιακών ή το αντίστροφο;

retEU?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

retEU?

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

Κανάλι λογισμικού : retfr

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

προσοχη μεγαλη την εβαλε ενα παιδι απο Ινδια τον γνώρισα σε κατι forum...μου ειπε για τρελες καταναλωσεις μπαταρίας της ταξης του 1% καθε 1 2 λεπτα με μεγιστο sot 2μιση ωρες και καθε βραδυ χασιμο 10%...
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κατανάλωση. Είχα βάλει την ινδική στο δικό μου πριν το χαλάσω. Αν δεν κάνεις reset δεν ξέρω. Επίσης σε ένα τηλέφωνο που έχει 1,5 με 2 χρόνια στην πλάτη του είναι λογικό η μπαταρία να έχει αρχίσει να πέφτει και να μην αποδίδει όπως όταν ήταν καινούριο.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν το διπλό πάτημα στο home button υπάρχει ακόμη σαν επιλογή στην nougat, διότι δεν το βρίσκω.
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι η κατανάλωση. Είχα βάλει την ινδική στο δικό μου πριν το χαλάσω. Αν δεν κάνεις reset δεν ξέρω. Επίσης σε ένα τηλέφωνο που έχει 1,5 με 2 χρόνια στην πλάτη του είναι λογικό η μπαταρία να έχει αρχίσει να πέφτει και να μην αποδίδει όπως όταν ήταν καινούριο.

 

Sent from my SM-G930F

οχι φιλε μου,δεν ειναι λογικο,καθως πρωτο ρολο παιζει ο κυκλος φορτισεων,οπου για 1,5 και 2 χρονια οπως λες,δε φτανει το οριο των καποιων μετρημενων στα δαχτυλα εκατονταδων φορτισεων,για να πεσει τοσο.να ξεκινησει να πεφτει σιγα σιγα ομως,ναι.Αλλα εδω μιλαμε πλεον για τρελο πραμα.εγω 1χρονο το ειχα και τις προαλλες εκανα κατι ενημερωσεις στη μανα μου που της το εδωσα δλδ και τρομαξα,η μπαταρια κατεβαινε αβερτα.
Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο είναι και να έχει πέσει σε αυτό το διάστημα, και να σου ζεσταίνεται καταναλώνοντας πολύ περισσότερο κατά τη διάρκεια των ενημερώσεων. Σε όλα τα τηλέφωνα έτσι γίνεται.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου,δεν ειναι λογικο,καθως πρωτο ρολο παιζει ο κυκλος φορτισεων,οπου για 1,5 και 2 χρονια οπως λες,δε φτανει το οριο των καποιων μετρημενων στα δαχτυλα εκατονταδων φορτισεων,για να πεσει τοσο.να ξεκινησει να πεφτει σιγα σιγα ομως,ναι.Αλλα εδω μιλαμε πλεον για τρελο πραμα.εγω 1χρονο το ειχα και τις προαλλες εκανα κατι ενημερωσεις στη μανα μου που της το εδωσα δλδ και τρομαξα,η μπαταρια κατεβαινε αβερτα.

 

Κώστα, εγώ που έχω το κινητό σχεδόν ενάμιση χρόνο, παρατήρησα μία πτώση στην απόδοση της μπαταρίας κοντά στον χρόνο. Πριν βάλω στην nougat. Τώρα με περασμένη την nougat, δεν είδα κάποια επιπλέον πτώση στην διάρκεια της μπαταρίας. Ήμουν και συνεχίζω να είναι κοντά στις 4 ώρες sot, με την χρήση που κάνω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Λογικότατο είναι και να έχει πέσει σε αυτό το διάστημα, και να σου ζεσταίνεται καταναλώνοντας πολύ περισσότερο κατά τη διάρκεια των ενημερώσεων. Σε όλα τα τηλέφωνα έτσι γίνεται.

 

Sent from my SM-G930F

οχι,δε γινεται σε ολα τα τηλεφωνα ετσι.στο xiaomi πχ ειναι σα να τρεχεις μια απλη εφαρμογη.δε βρισκεις καποια ουσιαστικη διαφορα.στο moto περα που κάνει εναν αιωνα,ρουφαει τον αγλεωρα κιολας λες και το εκανες επανεκκινήσεις.αυτο με την καταναλωση υπηρχε απο την πρωτη μερα.αδικαιολόγητη σχεση καταναλωσης-μεγέθους μπαταριας.και πραγματικα δε ξερω αν είναι θεμα λογισμικου κυριως η επεξεργαστή..το κινητο ζεσταινεται και αυτο ειναι γεγονός.
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από το είδος της ενημέρωσης και το μέγεθος της. Δηλαδή και το S7 που έχω και σχεδόν ποτέ δεν μου ζεσταίνεται και προχθές που έκανε ενημέρωση ζεμάταγε, να υποθέσω είναι προβληματικό...

 

Όσο για το mxp, μια χαρά είναι η μπαταρία του για αυτά που υπόσχεται. Απλά με την πάροδο του χρόνου, σε Android 6 είχε χάσει ένα 15-20% (18 μήνες). Με καθαρή εγκατάσταση nougat ήταν ακόμη αξιοπρεπέστατο.

 

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

οχι,ενημερωση εφαρμογων εννοω.γενικα ρε παιδι μου,τιποτα να μην κανεις..απλως ανοιχτη την οθονη να εχεις,πεφτει αρκετα η μπαταρια.στην αρχη μονο θυμαμαι πηγαινε πολυ καλα!αρχη λεμε κανα 3μημο μονο!απαραδεκτο 3600 mah μπαταρια με 4 ωρες sot ειναι ακρως απαγορευτικό.
Link to comment
Share on other sites

οχι,ενημερωση εφαρμογων εννοω.γενικα ρε παιδι μου,τιποτα να μην κανεις..απλως ανοιχτη την οθονη να εχεις,πεφτει αρκετα η μπαταρια.στην αρχη μονο θυμαμαι πηγαινε πολυ καλα!αρχη λεμε κανα 3μημο μονο!απαραδεκτο 3600 mah μπαταρια με 4 ωρες sot ειναι ακρως απαγορευτικό.
Κάνε ένα reset. Η γυναίκα μου το έχει 2 χρόνια σχεδόν, ακόμα δεν έχει έρθει nougat, και εξακολουθεί να βγάζει κάνα 2ημερο με γύρω στις 5 ώρες sot.

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

ακριβως μετα το reset βγαζει τοσο..με wifi 4 ωρες.με δεδομενα 2,5-3 !!! καλα τωρα δεν ασχολουμαι,η μανα μου το εχει και δε το σκαλιζει,οποτε οκ..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έσκασε και σε retEU. Και κάπου εδώ τελειώνουν τα updates :p

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

Καλώς τα δέχθηκες. Εντάξει, αφού πήρε και nougat καλά είναι. Μην είμαστε και αχάριστοι.

Μας έβγαλε την πίστη ,βέβαια, μέχρι να μας το δώσει ,αλλά οκ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δέχθηκες. Εντάξει, αφού πήρε και nougat καλά είναι. Μην είμαστε και αχάριστοι.

Μας έβγαλε την πίστη ,βέβαια, μέχρι να μας το δώσει ,αλλά οκ.

Δε λέω για πέρα από nougat, αναφέρομαι σε sec. updates για το αν θα ξαναπάρει..:p

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Δε λέω για πέρα από nougat, αναφέρομαι σε sec. updates για το αν θα ξαναπάρει..:p

 

Sent from my Pixel using Tapatalk

 

Α, μάλιστα. Θα συμφωνήσω μαζί σου. Χλωμό το βλέπω.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...