Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή τελικά και το δεύτερο κινητό κάνει τα ίδια με την μπαταρία, μήπως το δοκίμασε η αδερφή σου να δει αν το κάνει και σε αυτήν.

Και όποιος άλλος έχει την διάθεση να το δοκιμάσει και να αναφέρει την συμπεριφορά της μπαταρίας κάτω από 20% και κάτω από 10%. Αν η αποφόρτιση είναι ομαλή ή απότομη.

Ευχαριστώ

Aπο το 20% μεχρι το 15% πεφτει νορμαλ. Mετα απο το 15% μεχρι το 4% πεφτει σε κανα μισαωρο με λιγη χρηση και στο 4% σβηνει.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα παιδιά αντιμετωπίζω το εξής θέμα όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό ο ή ήχος κλήσης από το τηλέφωνο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου πολύ σιγά σε σημείο που μπορεί να μη το δω καθόλου. Καμία ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Aπο το 20% μεχρι το 15% πεφτει νορμαλ. Mετα απο το 15% μεχρι το 4% πεφτει σε κανα μισαωρο με λιγη χρηση και στο 4% σβηνει.

 

Σε ευχαριστώ @Karthan7 για τον κόπο. Θεωρώ, λοιπόν, μετά από τόσο πειραματισμό και ψάξιμο, ότι μάλλον είναι γενικότερο το πρόβλημα απλά δεν έχει γίνει αντιληπτό από πολλούς(δεν αφήνουν πολλοί το κινητό τους να φτάσει κάτω από 10% για να το φορτίσουν). Ελπίζω να διορθωθεί σε επόμενο update!!!

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει ακουστεί τίποτα για Μ3;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά αντιμετωπίζω το εξής θέμα όταν έχω συνδεδεμένο το Bluetooth ακουστικό ο ή ήχος κλήσης από το τηλέφωνο δεν ακούγεται σχεδόν καθόλου πολύ σιγά σε σημείο που μπορεί να μη το δω καθόλου. Καμία ιδέα?

Mε έχει απασχολήσει και εμένα το θέμα αυτό γιά έναν φίλο μου που έχει το Μ2 note και έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι το software της συσκευής bt (platronics) του ακουστικού δλδ γιατί εγώ με ένα bt πού είχα αγοράσει από τα lidl δέν έχω θέμα αλλά υπ όψιν όταν έχεις κλήση ενώ με το platronics του φίλου μου ακούς ήχο μέσα απο το ακουστικό από το ακουστικό του lidl δεν ακούς τίποτα...γιαυτό ίσως και δεν χαμηλώνει τον ήχο κλήσης

Link to comment
Share on other sites

Mε έχει απασχολήσει και εμένα το θέμα αυτό γιά έναν φίλο μου που έχει το Μ2 note και έχω την εντύπωση ότι πρέπει να είναι το software της συσκευής bt (platronics) του ακουστικού δλδ γιατί εγώ με ένα bt πού είχα αγοράσει από τα lidl δέν έχω θέμα αλλά υπ όψιν όταν έχεις κλήση ενώ με το platronics του φίλου μου ακούς ήχο μέσα απο το ακουστικό από το ακουστικό του lidl δεν ακούς τίποτα...γιαυτό ίσως και δεν χαμηλώνει τον ήχο κλήσης

Ίσως τι να πω εμένα εκφωνεί τον αριθμό που με καλεί και μου λέει ότι έχω εισερχόμενη κλήση. Αν βρω και άλλη συσκευή θα δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά

Έχει ο υιός μου από τον Οκτώβριο το γαλάζιο M2 (αγορασμένο από το vickmall) και το τηλέφωνο δούλευε κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα. Από χθες η οθόνη εμφανίζει τα πάντα κανονικά αλλά δεν δουλεύει το κάτω μέρος του touch (περίπου το 35-40%) με αποτέλεσμα να μην υπάρχει έλεγχος του κινητού (ούτε το pin δεν μπορεί να πληκτρολογηθεί διότι μπορεί να πατηθούν μόνο τις 2 πρώτες σειρές αριθμών -από το 1 έως και το 6-)

 

Σε κάποια στιγμή (μετά από power off και στην συνέχεια power on) δούλεψε για λίγο το ~80% του touch (το κάτω 20% πάλι δεν ανταποκρίνονταν) αλλά μετά από επανεκκίνηση πάλι δεν δουλεύει το κάτω ~35%.

 

Το τηλέφωνο είναι προστατευμένο με Nillkin Tempered glass και το Silicone case που δίνει το Vickmall με αποτέλεσμα να μην φέρει εξωτερικά κανένα χτύπημα.

 

Έχετε κάποια ιδία για το τι μπορώ να κάνω προκειμένου να δουλέψει; Είναι πρόβλημα software ή hardware;

 

Κατά την γνώμη μου είναι πρόβλημα οθόνης/digitizer και είναι εντός εγγύησης αλλά:

  • αξίζει τον κόπο να το στείλω πίσω;
  • πώς μπορώ να το στείλω;
  • πόσο θα κοστίσει η αποστολή και πόσο καιρό θα κάνει να επιστρέψει;

Μήπως να έκανα κατευθείαν παραγγελία του ανταλλακτικού από εδώ;

 

Περιμένω τις απαντήσεις σας

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ότι το κινητό όταν ζεσταίνεται, η οθόνη του αρχίζει και κοκκινίζει. Το θέμα ξεκίνησε όταν κάποια στιγμή το κινητό ζεστάθηκε αρκετά με τη χρήση του gps. Από τότε και μετά, έστω και με την παραμικρή άνοδο θερμοκρασίας της συσκευής (ακόμη και όταν το κινητό είναι σε σημείο που το χτυπάει ο ήλιος), η οθόνη αρχίζει και κοκκινίζει αρκετά κι τα χρώματα φαίνονται διαφορετικά. Επισυνάπτω δύο φωτογραφίες για να καταλάβετε τι εννοώ. Καμιά συμβουλή για το τι να κάνω? Το κινητό είναι αγορασμένο από Ελλάδα και βρίσκεται ακόμη εντός εγγύησης. redir?resid=C346515A8FF4A44C!125&authkey=!ANrwQbO0IQL4gFs&ithint=folder%2cjpg

https://onedrive.live.com/redir?resid=C346515A8FF4A44C!125&authkey=!ANrwQbO0IQL4gFs&ithint=folder%2cjpg

Link to comment
Share on other sites

Μου φαίνεται πως υπάρχει θέμα πλέον με την οθόνη του κινητου..το ίδιο πρόβλημα σε 2 συσκευές από vickmall όπου γύρισαν πίσω για αντικατάσταση οθόνης..χωρίς κάποια πτώση μετά από σχεδόν 6 μήνες τα ίδια χρώματα- γραμμές στις οθόνες..
Link to comment
Share on other sites

Να πω κάτι που διάβασα σε ξένα φορουμς δοκίμασε από τις ρυθμίσεις να βάλεις την θερμοκρασία χρώματος στη μέση περίπου ούτε ψυχρό ούτε θερμό δλδ
Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασια ειναι ηδη ρυθμισμενη στη μεση. Με τη φωτεινοτητα ειναι που επηρρεαζεται καπως. Οσο πιο υψηλη φωτεινοτητα, τοσο πιο εντονα τα κοκκινα σημαδια.

Εγω υπαρχει κατι που μπορω να κανω για να σταματησω αυτο το κοκκινισμα η πρεπει να μιλησω με το καταστημα που το πηρα για να το επιδιορθωσουν?

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ δυστυχώς είναι θέμα οθόνης..σε 2 μου έτυχε δοκιμασία τα πάντα και τελικά χρειάστηκε αλλαγή οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Off topic.Sorry

Συμπατριωτη,αυτη η υπογραφη σου μ εχει κανει να ψαχνω τα ρουχα μου,νομιζοντας οτι ο μπαμπουρας επεσε πανω μου.Που το βρηκες;

Ωραιος......

K 700 - K 800 - N 95 - N 96 - N 900 - Zte blade(κουτρα) - N 9 - SE XPERIA tipo (για τον κανακαρη μου) - JOLLA - MEIZU M2 MINI - REDMI NOTE 2 - REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

 

Send from my REDMI NOTE 3 PRO (KENZO)

Link to comment
Share on other sites

Off topic.Sorry

Συμπατριωτη,αυτη η υπογραφη σου μ εχει κανει να ψαχνω τα ρουχα μου,νομιζοντας οτι ο μπαμπουρας επεσε πανω μου.Που το βρηκες;

Ωραιος......

 

χαχαχα δεν θυμαμαι έχει χρόνια που το έχω :P

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Δε γνωρίζω για τη συγκεκριμένη θήκη αλλά θα σου πω ένα γεγονός που συνέβει εχθές.

Είχα πάει σε ένα μαγαζί που κάνει επισκευές και ήταν μια πελάτισα η οποία είχε μια παρόμοια θήκη (όχι η ίδια) σε ένα samsung και έλεγε ότι δεν έπιανε καθόλου σήμα και μάλιστα αυτή είχε το πρόβλημα ότι δεν μπορούσε να τη βγάλει, γι αυτό το πήγε εκεί.

Οπότε είναι πολύ πιθανό να έχεις το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν είναι και σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Δε γνωρίζω για τη συγκεκριμένη θήκη αλλά θα σου πω ένα γεγονός που συνέβει εχθές.

Είχα πάει σε ένα μαγαζί που κάνει επισκευές και ήταν μια πελάτισα η οποία είχε μια παρόμοια θήκη (όχι η ίδια) σε ένα samsung και έλεγε ότι δεν έπιανε καθόλου σήμα και μάλιστα αυτή είχε το πρόβλημα ότι δεν μπορούσε να τη βγάλει, γι αυτό το πήγε εκεί.

Οπότε είναι πολύ πιθανό να έχεις το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν είναι και σίγουρο.

 

έχει ένας γνωστός μου το Samsung Α5 και αναγκάστηκε την έβγαλε ισχυριζόταν πως δεν έπιανε σήμα από την στιγμή που την είχε βάλει . απλά είπα να ακούσω και καμία γνώμη από εδώ . ευχαριστώ πάντως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχει ένας γνωστός μου το Samsung Α5 και αναγκάστηκε την έβγαλε ισχυριζόταν πως δεν έπιανε σήμα από την στιγμή που την είχε βάλει . απλά είπα να ακούσω και καμία γνώμη από εδώ . ευχαριστώ πάντως

 

θεωρήστε δεδομένο ότι αυτού του είδους θήκες παρσουσιάζουν θέμα στο σήμα της συκσευής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς τίποτα παρόμοιο στην εφαρμογή τηλεφώνου και όχι πάντα αλλά τις περισσότερες φορές όταν πάω στις επαφές κάνει πολλές φορές έως και πέντε δευτερόλεπτα να τις εμφανίσει. Επίσης όταν παίρνω τηλ αργεί πολύ να βγάλει γραμμή και να εμφανίσει το όνομα της επαφής. Το ίδιο κι όταν με παίρνουν.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, και σε μενα το ιδιο συμβαινει και εχω ξενερωσει.

Δυστυχως πρεπει να του κανεις restart τουλάχιστον μια φορα στο 24ωρο για να μην εχει κολληματα.

 

Εγω συνηθως το αφηνω ανοιχτο για 3-4 μερες και γι αυτό κολλαει.

Να μου πεις και τι εγινε να του κανεις μια φορα restart.

Εχω συνηθισει στο Samsung που δεν του κανω καθολου

 

Αυτά τα θεματα εχουν τα οικονομικα τηλεφωνα

Link to comment
Share on other sites

Στο δίκτυο της WIND (Θεσσαλονίκη) πως πάει σε 3G σε 4G;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...