Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα.Θελω να σβησω ολες τις επαφες.Πως μπορω να τις διαγραψω ολες με την μια?Δεν μπορω να βρω την εντολη επιλογη ολων.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη γνώμη σας στο εξής θέμα που αντιμετωπίζω. Εδώ και περίπου ένα μήνα, σε κάθε φόρτιση του τηλεφώνου, στο κάτω μισό μέρος της οθόνης ανοίγει ένα παράθυρο με διαφημίσεις, το οποίο δεν φεύγει, και όσο το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο στον φορτιστή στην ουσία δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις το τηλέφωνο. To malwarebytes λέει ότι υπάρχει ένα malware στο τηλέφωνο και συγκεκριμένα το MzAccount.apk και μου δίνει την επιλογή να το διαγράψω. Φοβάμαι να το διαγράψω γιατί δεν ξέρω αν θα χαθούν οι επιλογές του account από το μενού ή αν θα υπάρξει γενικότερο πρόβλημα σταθερότητας στο λειτουργικό. Το τηλέφωνο είναι με international 4.5.4I και δεν έχει περίεργες εφαρμογές εγκατεστημένες πλην των κοινών facebook, messenger, what's up kai wps office. Κάποια γνώμη ή κάποιος με παρόμοιο θέμα?

Ψάχνοντας λίγο έπεσα πάνω και σε αυτό https://meizufans.eu/flyme-os-featuring-spyware/

 

Για τις διαφημίσεις υπεύθυνο ήταν το πληκτρολόγιο touchpal. Έφυγε και όλα ο.κ.

Η σήμανση του MzAccount.apk ως malware πιθανόν να είναι false positive.

Edited by ensimainen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από Ελλάδα και συγκεκριμένα από TECHHUT, αναφέρει ότι είναι Ελληνικής Αντιπροσωπείας? Τι εννοεί με αυτό? Τα αγγλικά δεν με πειράζουν καθόλου, δυο ερωτήσεις μόνο για να καταλήξω: Οι επαφές που έχω στο gmail θα φαίνονται κανονικά στα Ελληνικά και αν βάλω ένα πληκτρολόγιο όπως το swype που έχω αγορασμένο θα μπορώ να γράψω ελληνικά? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από Ελλάδα και συγκεκριμένα από TECHHUT, αναφέρει ότι είναι Ελληνικής Αντιπροσωπείας? Τι εννοεί με αυτό? Τα αγγλικά δεν με πειράζουν καθόλου, δυο ερωτήσεις μόνο για να καταλήξω: Οι επαφές που έχω στο gmail θα φαίνονται κανονικά στα Ελληνικά και αν βάλω ένα πληκτρολόγιο όπως το swype που έχω αγορασμένο θα μπορώ να γράψω ελληνικά? Ευχαριστώ.

Υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία ; Η εγγύηση είναι από το κατάστημα

, από όσο γνωρίζω. Εγώ το πήρα σαν εσένα από εδώ από ένα κατάστημα στην Αγ.Παρασκευή και δώρο μια θήκη nillkin και μεμβράνη με 2 χρόνια εγγύηση από αυτούς όμως. Οι επαφές μου φαίνονται κανονικά από το Gmail. Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό γιά τα δικά μου δεδομενα .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία ; Η εγγύηση είναι από το κατάστημα

, από όσο γνωρίζω. Εγώ το πήρα σαν εσένα από εδώ από ένα κατάστημα στην Αγ.Παρασκευή και δώρο μια θήκη nillkin και μεμβράνη με 2 χρόνια εγγύηση από αυτούς όμως. Οι επαφές μου φαίνονται κανονικά από το Gmail. Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό γιά τα δικά μου δεδομενα .

 

Αν βάλω άλλο πληκτρολόγιο θα μπορέσω να γράφω Ελληνικά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν βάλω άλλο πληκτρολόγιο θα μπορέσω να γράφω Ελληνικά?

 

Και με τις ειδοποιήσεις Όλα καλά? Viber emails κτλ

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω άλλο πληκτρολόγιο θα μπορέσω να γράφω Ελληνικά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και με τις ειδοποιήσεις Όλα καλά? Viber emails κτλ

 

Με το δικό του πληκτρολόγιο όλα καλά πάνε , γράφεις και ελληνικα και με το gravity box έως και 160 χαρακτήρες. Κοίτα Viber δεν έχω άλλα με what's up όλα καλα , με τα all δεν βλέπω κάτι αλλά μάλλον εγώ δεν κάνω κάτι καλά.

Link to comment
Share on other sites

Και το viber όπως και το Skype μια χαρά δουλεύουν.

Έχει βάλει κάποιος άλλη εφαρμογή για sms η οποία να δουλεύει κανονικά ή επιλογή sim? Και αν ναι ποια;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα επειδή σκέφτομαι να το πάρω και εγώ από Ελλάδα και συγκεκριμένα από TECHHUT, αναφέρει ότι είναι Ελληνικής Αντιπροσωπείας? Τι εννοεί με αυτό? Τα αγγλικά δεν με πειράζουν καθόλου, δυο ερωτήσεις μόνο για να καταλήξω: Οι επαφές που έχω στο gmail θα φαίνονται κανονικά στα Ελληνικά και αν βάλω ένα πληκτρολόγιο όπως το swype που έχω αγορασμένο θα μπορώ να γράψω ελληνικά? Ευχαριστώ.

 

Επειδή θα το παραγγείλω και εγώ αύριο από το ίδιο site και αναρωτιόμουνα το ίδιο, κοιτώντας εδώ http://techhut.gr/service/ βλέπω ότι υπάρχει στην Αθήνα κανονικό service που υποθέτω θα καλύπτει τα 2 χρόνια της εγγύησης άμα πάθει κάτι.Οπότε λογικά γιαυτό το αναφέρουν σαν "Ελληνικής αντιπροσωπίας".

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα το παραγγείλω και εγώ αύριο από το ίδιο site και αναρωτιόμουνα το ίδιο, κοιτώντας εδώ http://techhut.gr/service/ βλέπω ότι υπάρχει στην Αθήνα κανονικό service που υποθέτω θα καλύπτει τα 2 χρόνια της εγγύησης άμα πάθει κάτι.Οπότε λογικά γιαυτό το αναφέρουν σαν "Ελληνικής αντιπροσωπίας".

 

Εδώ παρήγγειλα από my24shop όπου αναφέρει ότι έχει international ρομ με Ελληνικά και θήκη δώρο.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ παρήγγειλα από my24shop όπου αναφέρει ότι έχει international ρομ με Ελληνικά και θήκη δώρο.

Από κει το πήρα και γω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Υποψήφιο κινητό για αγορά λόγω κλοπής του honor 6 μου.

Να αναφέρω προς υπεράσπιση μου πως έχω ήδη διαβάσει τις 40 πρώτες σελίδες σε μια μέρα και επείγομαι για αγορά. Οπότε μην βαράτε αν αυτά που ρωτάω έχουν απαντηθεί στις επόμενες σελίδες. :(

Πήγα και είδα το κινητό στη mediamarkt σε γκρι χρώμα. Ομολογώ πως με γοήτευσε τόσο σε ομορφιά όσο και σε λειτουργία.

Εκτός από τις εμφανείς διάφορες σε σχέση με το honor 6 (ir blaster,dual active, radio) που δεν με πειράζουν ιδιαίτερα,θα ήθελα να ρωτήσω για την μπαταρία. Με ανοιχτά WiFi,δεδομένα,συγχρονισμός, 1 Ώρα κλήσεις,2 ώρες internet βγάλει την ημέρα;

Οι 4 ώρες sot που έχουν αναφερθεί έχουν βελτιωθεί με κάποιο update; Με βολεύουν οι 5 ίντσες και δεν θα ήθελα να πάω στο note μόνο για την μπαταρια.

Επίσης η συσκευή που δούλεψα είχε ελληνικά. Έχει βγει international Rom να υποθέσω;

Από τα mediamarkt Θα έχω 2έτη εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπια; (αγορά με τιμολόγιο)

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Υποψήφιο κινητό για αγορά λόγω κλοπής του honor 6 μου.

Να αναφέρω προς υπεράσπιση μου πως έχω ήδη διαβάσει τις 40 πρώτες σελίδες σε μια μέρα και επείγομαι για αγορά. Οπότε μην βαράτε αν αυτά που ρωτάω έχουν απαντηθεί στις επόμενες σελίδες. :(

Πήγα και είδα το κινητό στη mediamarkt σε γκρι χρώμα. Ομολογώ πως με γοήτευσε τόσο σε ομορφιά όσο και σε λειτουργία.

Εκτός από τις εμφανείς διάφορες σε σχέση με το honor 6 (ir blaster,dual active, radio) που δεν με πειράζουν ιδιαίτερα,θα ήθελα να ρωτήσω για την μπαταρία. Με ανοιχτά WiFi,δεδομένα,συγχρονισμός, 1 Ώρα κλήσεις,2 ώρες internet βγάλει την ημέρα;

Οι 4 ώρες sot που έχουν αναφερθεί έχουν βελτιωθεί με κάποιο update; Με βολεύουν οι 5 ίντσες και δεν θα ήθελα να πάω στο note μόνο για την μπαταρια.

Επίσης η συσκευή που δούλεψα είχε ελληνικά. Έχει βγει international Rom να υποθέσω;

Από τα mediamarkt Θα έχω 2έτη εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπια; (αγορά με τιμολόγιο)

Ευχαριστώ και συγγνώμη για το μακροσκελές μήνυμα.

 

Κοίτα από ότι έχω καταλάβει όλα είναι υποκειμενικά σχετικά με τον χρόνο που κρατάει η μπαταρία, πχ εμένα μου κρατάει 1μερα αλλά με χρήση wifi. Δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση νομίζω ότι δεν υπάρχει εδώ αντιπρόσωπος. Εμένα έχει διεθνή έκδοση . Είναι πολύ βολικό στο χέρι αν και 5" επειδή είναι κυρτό στις άκρες. Δεν μου λείπει το ραδιόφωνο και ούτε οι υπέρυθρες εξαρτάται βέβαια τι θες. Αυτά

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.Θελω να σβησω ολες τις επαφες.Πως μπορω να τις διαγραψω ολες με την μια?Δεν μπορω να βρω την εντολη επιλογη ολων.

 

Μια βοηθεια εδω?:whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια εδω?:whistle:

Διόρθωση. Όταν είσαι στις επαφές πατάς κάτω ρυθμίσεις και μέσα στις ρυθμίσεις στην δεύτερη επικεφαλίδα ρυθμίσεις λογαριασμού και μετά bulk delete contacts μαζική διαγραφή επαφών.

Edited by demotapa
Link to comment
Share on other sites

Διόρθωση. Όταν είσαι στις επαφές πατάς κάτω ρυθμίσεις και μέσα στις ρυθμίσεις στην δεύτερη επικεφαλίδα ρυθμίσεις λογαριασμού και μετά bulk delete contacts μαζική διαγραφή επαφών.[/Q

 

Ευχαριστω πολυ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διόρθωση. Όταν είσαι στις επαφές πατάς κάτω ρυθμίσεις και μέσα στις ρυθμίσεις στην δεύτερη επικεφαλίδα ρυθμίσεις λογαριασμού και μετά bulk delete contacts μαζική διαγραφή επαφών.[/Q

 

Ευχαριστω πολυ για την γρηγορη απαντηση.Ειχα απελπιστει:clap:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ελληνική αντιπροσωπεία ; Η εγγύηση είναι από το κατάστημα

, από όσο γνωρίζω. Εγώ το πήρα σαν εσένα από εδώ από ένα κατάστημα στην Αγ.Παρασκευή και δώρο μια θήκη nillkin και μεμβράνη με 2 χρόνια εγγύηση από αυτούς όμως. Οι επαφές μου φαίνονται κανονικά από το Gmail. Το τηλέφωνο είναι πάρα πολύ καλό γιά τα δικά μου δεδομενα .

Σχετικά με την Αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, έχω βρει στο Facebook :

Επίσημο service για την Ελλάδα

Cellcom Αργυρουπόλεως 65, ΤΚ: 164 51, Αργυρούπολη, Αθήνα

Τηλ: 210 9902582 - 210 9952742

http://www.cellcom.gr/site/gr/

https://www.facebook.com/MEIZUMobilesGreece/info/?tab=page_info

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα από ότι έχω καταλάβει όλα είναι υποκειμενικά σχετικά με τον χρόνο που κρατάει η μπαταρία, πχ εμένα μου κρατάει 1μερα αλλά με χρήση wifi. Δεν ξέρω τι παίζει με την εγγύηση νομίζω ότι δεν υπάρχει εδώ αντιπρόσωπος. Εμένα έχει διεθνή έκδοση . Είναι πολύ βολικό στο χέρι αν και 5" επειδή είναι κυρτό στις άκρες. Δεν μου λείπει το ραδιόφωνο και ούτε οι υπέρυθρες εξαρτάται βέβαια τι θες. Αυτά

 

Το χρειάζομαι για επαγγελματική χρήση (όχι παιχνίδια) με τους χρόνους που ανέφερα να βγάζει την ημέρα. Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Σχετικά με την Αντιπροσωπεία στην Ελλάδα, έχω βρει στο Facebook :

Επίσημο service για την Ελλάδα

Cellcom Αργυρουπόλεως 65, ΤΚ: 164 51, Αργυρούπολη, Αθήνα

Τηλ: 210 9902582 - 210 9952742

http://www.cellcom.gr/site/gr/

https://www.facebook.com/MEIZUMobilesGreece/info/?tab=page_info

 

Σε ευχαριστώ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το πήρα τελικά το κινητό χθες από mediamarkt.

Έχω δύο θεματάκια. Το ένα είναι ότι δεν μπορώ να στείλω σε laptop εικόνες και φωτογραφείες με bluetooth.

Και το δεύτερο μετά από φόρτιση το βράδυ,άνοιξα το κινητό και έδειχνε 1%.

Το έκλεισε και το ξανάνοιξα και έδειχνε 96%.Το φόρτησα μέχρι 99% και δεν είχε θέμα.Οπότε μόνο στο 100% έχει θέμα.

Επίσης από το 20% ξεφόρτησε μέσα σε 2 λεπτά.Είμαι με την 4.5.30.

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη .

 

Edit: Το θέμα με το bluetooth μάλλον λύθηκε.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Το πήρα τελικά το κινητό χθες από mediamarkt.

Έχω δύο θεματάκια. Το ένα είναι ότι δεν μπορώ να στείλω σε laptop εικόνες και φωτογραφείες με bluetooth.

Και το δεύτερο μετά από φόρτιση το βράδυ,άνοιξα το κινητό και έδειχνε 1%.

Το έκλεισε και το ξανάνοιξα και έδειχνε 96%.Το φόρτησα μέχρι 99% και δεν είχε θέμα.Οπότε μόνο στο 100% έχει θέμα.

Επίσης από το 20% ξεφόρτησε μέσα σε 2 λεπτά.Είμαι με την 4.5.30.

Οποιαδήποτε βοήθεια καλοδεχούμενη .

 

Δεν κάνεις καμία αναβάθμιση σε 4.5.1i ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνεις καμία αναβάθμιση σε 4.5.1i ;

 

Δεν μου βγάζει αναβάθμιση. Υπάρχει κάποιος οδηγός για manual update γιατί δεν το έχω και πολύ.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα σήμερα. Άψογο. Εμένα μου βγάζει την αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα σήμερα. Άψογο. Εμένα μου βγάζει την αναβάθμιση.

Κάτι άλλο ρε παιδιά πως σβήνουμε τις πρόσφατες κλήσεις??

Άκυρο το βρήκα.

Edited by drivth
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το πήρα σήμερα. Άψογο. Εμένα μου βγάζει την αναβάθμιση.

 

Καλορίζικο φίλε. Ναι καλό είναι. Ποια αναβάθμιση σου έβγαλε;

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...