Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καταστροφή...

Το κινητό έπεσε και έχει σπάσει το τζάμι του φακού...

Σας επισυνάπτω και τη φωτογραφία όπου φαίνεται ότι έχει γίνει θρύψαλα...

 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Τι εναλλακτικές υπάρχουν;

Είμαι ανοιχτός σε κάθε είδους ιδέα...

Με θήκη το είχες.?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ισχύει. Το κουμπι έχει touch και πατιέται επίσης - δυο ένέργειες δηλαδή.

Γενικά η χρήση του ειναι εύκολη με μόνο ενα κουμπί; Ειναι παρόμοιο με το iPhone έχοντας το κουμπί back πάνω στην οθόνη;

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε και αποσυμπιέστε αυτό το αρχείο https://cloud.mail.ru/public/2LQJ/F1UfajMbS και δοκιμάστε.

 

Καλημέρα φίλε μου Αντώνη ! Στο πάτημα έχει δύο ενέργειες, μια με απλό πάτημα και μια με παρατεταμένο πάτημα, με παρατεταμένο πάτημα το έβαλα να κλειδώνει.

φιλε μου χιλια ευχαριστω μονο αυτο το κολπο επιασε...εγκατασταθηκανε ολα τα google services και ολα λειτουργουνε αψογα...

Link to comment
Share on other sites

Καταστροφή...

Το κινητό έπεσε και έχει σπάσει το τζάμι του φακού...

Σας επισυνάπτω και τη φωτογραφία όπου φαίνεται ότι έχει γίνει θρύψαλα...

 

Τι κάνουμε σε αυτή την περίπτωση; Τι εναλλακτικές υπάρχουν;

Είμαι ανοιχτός σε κάθε είδους ιδέα...

Για αρχή μίλησε με vickmall, 99% θα σου βρούνε λύση.

Αλλιώς δες και εδώ... http://m.aliexpress.com/item/32392085204.html

Edit: το Λίνκ είναι για το note. Εδώ είναι του mini http://m.aliexpress.com/item/32478528911.html

Αλλά δεν βλέπω καθαρά αν έχει το τζάμι της κάμερας. Κάνε μία ερώτηση τον πωλητή.

Edited by kikos7
Link to comment
Share on other sites

Για αρχή μίλησε με vickmall, 99% θα σου βρούνε λύση.

Αλλιώς δες και εδώ... http://m.aliexpress.com/item/32392085204.html

Edit: το Λίνκ είναι για το note. Εδώ είναι του mini http://m.aliexpress.com/item/32478528911.html

Αλλά δεν βλέπω καθαρά αν έχει το τζάμι της κάμερας. Κάνε μία ερώτηση τον πωλητή.

Είσαι αρχηγός ρε kikos7... (σας μπέρδεψα για λίγο)

Πάντως έχω εξελίξεις... Θα ενημερώσω μόλις μπουν σε μια σειρά...

Edited by dimxr
Link to comment
Share on other sites

Είσαι αρχηγός ρε taliban...

Πάντως έχω εξελίξεις... Θα ενημερώσω μόλις μπουν σε μια σειρά...

 

μην πάρω τα εύσημα που δεν αξιζω :) Αλλος σε βοήθησε αδελφέ, όχι εγώ :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

μην πάρω τα εύσημα που δεν αξιζω :) Αλλος σε βοήθησε αδελφέ, όχι εγώ :)

Ναι, δεν ξέρω πως κατάλαβα λάθος... Τον υπερευχαριστώ και πάλι το φίλο kikos7...

 

Στα νέα τώρα... Μίλησα με vickmall και γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις πτώσης που φταίει ο χρήστης δεν καλύπτεται από την εγγύηση, οπότε θα πρέπει να το πληρώσεις και όλα σε σχέση με το χρόνο και το κόστος εξαρτώνται από τη meizu... Οπότε τρεις λαλούν και δυο χορεύουν... Αλλά...

Παρατήρησα πως αυτό το τζαμάκι δεν είναι κομμάτι του φακού, αλλά κομμάτι του πίσω καλύμματος. Οπότε τους πρότεινα αν μπορούν απλά να μου στείλουν ένα νέο καπάκι. Αυτό που έγινε εν τέλει είναι ότι μου πρότειναν ότι αν θέλω να τι επιδιορθώσω μόνος μου, θα έχανα την - οποια - εγγύηση, αλλά θα μπορούσαν να μου στείλουν με 5$ ένα ανταλλακτικό του τζαμιού αυτού... Εγώ τους πρότεινα να μου στείλουν 3 (ποτέ δεν ξέρεις) και είπαν ΟΚ και γενικά απλά περιμένω να τα στείλουν από κει για εδώ...

Εξαιρετικό; Για μένα εξαιρετικό και μάλιστα υπήρξε από τη μεριά τους άμεση ανταπόκριση και πραγματικό ενδιαφέρον... Οπότε στο συγκεκριμένο θέμα ένα μπράβο από τη μεριά μου στο vickmall...

Link to comment
Share on other sites

Και για οποιον δεν μπορει να κανει root μέσω flyme όπως εγώ ας κατεβάσει http://www.kingroot.net/wap/download και να το τρεξει. Είναι πανευκολο. Εγώ έτσι το έκανα

 

τα meizu account τα είχες απενεργοποιημένα όταν δεν σου καθότανε το ρουτ; μήπως οφείλόταν σε αυτό;

 

@dimxr ευτυχώς που βρήκες λύση φίλε μου, αλλά γιατί είνιαι προτιμότερο να σου στείλουν τζαμάκια και μετά εσύ να ψάξεις την πατέντα πως θα βγάλεις το παλιό και θα βάλεις το νέο;;; εκτός και αν δεν υπάρχουν καπάκια ως ανταλλακτικό, οπότε δεν είχες και επιλογή, πάντως αν σε ενδιαφέρει θήκη εγώ πήρα τη nillkin που έδιναν πακέτο με το τηλέφωνο στο vickmall και είναι εξαιρετική για τα λεφτά της!

 

edit: βρήκα και καπάκι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει τζαμάκι επάνω ή όχι

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Original-5inch-M2-Note-Mini-Housing-Back-Cover-Replacement-For-Meizu-M2-Note-Mini/32472368969.html?spm=2114.01020208.3.2.olxaDN&ws_ab_test=201556_7,201527_2_47_71_72_73_74_75,201560_4

Edited by PP6210
Link to comment
Share on other sites

@dimxr ευτυχώς που βρήκες λύση φίλε μου, αλλά γιατί είνιαι προτιμότερο να σου στείλουν τζαμάκια και μετά εσύ να ψάξεις την πατέντα πως θα βγάλεις το παλιό και θα βάλεις το νέο;;; εκτός και αν δεν υπάρχουν καπάκια ως ανταλλακτικό, οπότε δεν είχες και επιλογή, πάντως αν σε ενδιαφέρει θήκη εγώ πήρα τη nillkin που έδιναν πακέτο με το τηλέφωνο στο vickmall και είναι εξαιρετική για τα λεφτά της!

 

edit: βρήκα και καπάκι αλλά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει τζαμάκι επάνω ή όχι

http://www.aliexpress.com/item/2015-New-Original-5inch-M2-Note-Mini-Housing-Back-Cover-Replacement-For-Meizu-M2-Note-Mini/32472368969.html?spm=2114.01020208.3.2.olxaDN&ws_ab_test=201556_7,201527_2_47_71_72_73_74_75,201560_4

θεωρώ πώς είναι αρκετά εύκολο να αντικαταστήσω το τζαμάκι αυτό από τη στιγμή που θα το ανοίξω. Θα σου πω αν πετύχει η αλλαγή ή όχι... :p

Αλλιώς θα παραγγείλω και κανένα από αυτά τα καπάκια που postαρες και θα κοτσάρω και το τζαμάκι και τέλος... Λίγο να πιάνουν τα χέρια σου και γίνονται αυτά...

 

Το ερώτημα στο οποίο θέλω μια σίγουρη απάντηση είναι το εξής: Δίπλα από την υποδοχή του USB στο κινητό μας, έχει 2 βίδες, μία αριστερά και μία δεξιά. Μπορεί κανέις να μου πει με τι είδους κατσαβίδι το ξεβιδώνουμε αυτό; Είναι torx ή είναι καμία άλλη μ@λ@κί@, αλά apple pentalobe; Και αν μπορέσετε να βρείτε και ποιο νούμερο είναι το κατσαβίδι που χρειάζεται, θα με εξυπηρετούσε πάρα πολύ...

Link to comment
Share on other sites

θεωρώ πώς είναι αρκετά εύκολο να αντικαταστήσω το τζαμάκι αυτό από τη στιγμή που θα το ανοίξω. Θα σου πω αν πετύχει η αλλαγή ή όχι... :p

Αλλιώς θα παραγγείλω και κανένα από αυτά τα καπάκια που postαρες και θα κοτσάρω και το τζαμάκι και τέλος... Λίγο να πιάνουν τα χέρια σου και γίνονται αυτά...

 

Το ερώτημα στο οποίο θέλω μια σίγουρη απάντηση είναι το εξής: Δίπλα από την υποδοχή του USB στο κινητό μας, έχει 2 βίδες, μία αριστερά και μία δεξιά. Μπορεί κανέις να μου πει με τι είδους κατσαβίδι το ξεβιδώνουμε αυτό; Είναι torx ή είναι καμία άλλη μ@λ@κί@, αλά apple pentalobe; Και αν μπορέσετε να βρείτε και ποιο νούμερο είναι το κατσαβίδι που χρειάζεται, θα με εξυπηρετούσε πάρα πολύ...

 

Λογικα δεν θες μονο το κατσαβιδι φιλε πρεπει να θες και μια μικρη βεντουζα που την κολλας στην οθονη και την τραβας προς τα πανω για να βγει το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Λογικα δεν θες μονο το κατσαβιδι φιλε πρεπει να θες και μια μικρη βεντουζα που την κολλας στην οθονη και την τραβας προς τα πανω για να βγει το καπακι.

Δε χρειάζεται βεντούζα... Σε 2-3 guides που έχω δει ως τώρα, απλά το βγάζουν και μετά με λίγη προσοχή ανοίγει χρησιμοποιώντας π.χ. μια πένα (κιθάρας)...

 

Το θέμα είναι να βρω το κατσαβίδι... Τι τύπος και τι μέγεθος...

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται βεντούζα... Σε 2-3 guides που έχω δει ως τώρα, απλά το βγάζουν και μετά με λίγη προσοχή ανοίγει χρησιμοποιώντας π.χ. μια πένα (κιθάρας)...

 

Το θέμα είναι να βρω το κατσαβίδι... Τι τύπος και τι μέγεθος...

 

Πάρε ένα set από αυτά που κυκλοφορούν στο ebay κατά δεκάδες με 5-6 ευρώ και δοκίμασε πoιο κατσαβίδι θα κάνει

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2060353.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xtools+for+mobile.TRS0&_nkw=tools+for+mobile&_sacat=0

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δε χρειάζεται βεντούζα... Σε 2-3 guides που έχω δει ως τώρα, απλά το βγάζουν και μετά με λίγη προσοχή ανοίγει χρησιμοποιώντας π.χ. μια πένα (κιθάρας)...

 

Το θέμα είναι να βρω το κατσαβίδι... Τι τύπος και τι μέγεθος...

 

Τοτε δεν παιρνεις ενα απο αυτα να ξεμπερδευεις ??

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.X31+in+1.TRS0&_nkw=31+in+1&_sacat=0

 

edit οπως εγραψε και ο φιλος taliban απο πανω

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα εδώ είναι αν χρησιμοποιούν το pentalobe ή είναι απλό torx... Δεν είμαι 1000% σίγουρος γι'αυτό λέω...

Όπως και να'χει, έχω πάρει 2 τέτοιου είδους πακετάκια των 5€ από ebay... Κάπως οφείλω να ομολογήσω πως μερικά από αυτά με απογοήτευσαν, οπότε νομίζω ότι θα δώσω κάτι παραπάνω αυτή τη φορά για κάτι πιο ποιοτικό...

https://www.ifixit.com/Store/Tools/54-Bit-Driver-Kit/IF145-022-1

Πώς σας φαίνεται εσάς αυτό;

Βέβαια βγαίνουμε εκτός θέματος...

 

Στα εντός του θέματος, τα ανταλλακτικά τα στέλνει το vickmall αύριο... Πάντως κάτι τέτοιο δε θα σου το έκανε καμία εταιρεία, όσο κι αν το πλήρωνες το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα εδώ είναι αν χρησιμοποιούν το pentalobe ή είναι απλό torx... Δεν είμαι 1000% σίγουρος γι'αυτό λέω...

Όπως και να'χει, έχω πάρει 2 τέτοιου είδους πακετάκια των 5€ από ebay... Κάπως οφείλω να ομολογήσω πως μερικά από αυτά με απογοήτευσαν, οπότε νομίζω ότι θα δώσω κάτι παραπάνω αυτή τη φορά για κάτι πιο ποιοτικό...

https://www.ifixit.com/Store/Tools/54-Bit-Driver-Kit/IF145-022-1

Πώς σας φαίνεται εσάς αυτό;

Βέβαια βγαίνουμε εκτός θέματος...

 

Στα εντός του θέματος, τα ανταλλακτικά τα στέλνει το vickmall αύριο... Πάντως κάτι τέτοιο δε θα σου το έκανε καμία εταιρεία, όσο κι αν το πλήρωνες το κινητό...

 

θες να πετάξεις τα λεφτά σου ε ? Εκτός αν θα τα πάρεις και για άλλη χρήση, εγώ πάντως με ένα τέτοιο σετ έχω ανοίξει 10 διαφορετικά τηλ, από iphone έως κινεζία του κερατά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

5+5 ευρώ σε λίγο θα έπαιρνε καινούριο τηλέφωνο. :lol:

 

Χωρίς να αδικώ τους υπολοίπους, ο kikos7 είναι υπερψαγμένος και χαμηλών τόνων.

Link to comment
Share on other sites

θες να πετάξεις τα λεφτά σου ε ? Εκτός αν θα τα πάρεις και για άλλη χρήση, εγώ πάντως με ένα τέτοιο σετ έχω ανοίξει 10 διαφορετικά τηλ, από iphone έως κινεζία του κερατά

Απλά θα πάρω κάτι καλύτερο γιατί έχω ανοίξει κι εγώ πολύ πράγμα και αυτά του ebay λιώνουν αρκετά εύκολα οι μύτες τους! Δεν ξέρω αν είναι placebo effect, αλλά έχω την εντυπωση πως κάτι πιο "branded" θα αντέξει καλύτερα... Σκέψου ότι το πρώτο που αγόρασα από ebay της τάξης των 3€ είχε 15 μύτες και το αγόρασα για να ανοίξω μία κάρτα γραφικών... Μέχρι να ξεβιδώσω και τις 29 (!!!!) βίδες, είχαν διαλυθεί 3 μύτες! Για να μην αναφέρω πως για να μπορέσω να τις βιδώσω χρειάστηκε να αγοράσω κατσαβίδι ξεχωριστό! :lol:

Οπότε γι'αυτό λέω μήπως πάω να πάρω και τίποτα πιο αξίας... Αν και η αλήθεια είναι πως το τσιγκουνεύομαι λίγο...

 

5+5 ευρώ σε λίγο θα έπαιρνε καινούριο τηλέφωνο. :lol:

 

Χωρίς να αδικώ τους υπολοίπους, ο kikos7 είναι υπερψαγμένος και χαμηλών τόνων.

Τέτοια λέγε μου και πάλι με 3€ κατσαβίδια θα πάρω... χαχαχαχχα

Άλλωστε για την ώρα είμαστε μόνο στα 5 ευρώ... Να δω πόσο θα κοστίσει η συνολική επισκευή στο τέλος...

Edited by dimxr
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα εδώ είναι αν χρησιμοποιούν το pentalobe ή είναι απλό torx... Δεν είμαι 1000% σίγουρος γι'αυτό λέω...

Όπως και να'χει, έχω πάρει 2 τέτοιου είδους πακετάκια των 5€ από ebay... Κάπως οφείλω να ομολογήσω πως μερικά από αυτά με απογοήτευσαν, οπότε νομίζω ότι θα δώσω κάτι παραπάνω αυτή τη φορά για κάτι πιο ποιοτικό...

https://www.ifixit.com/Store/Tools/54-Bit-Driver-Kit/IF145-022-1

Πώς σας φαίνεται εσάς αυτό;

Ας το αφήσουμε λίγο εκτός θέματος...

Το σετάκι που περιγράφεις, το πήρα σε ifixit, σε ebay και σε Amazon - ολα ίδια είναι.- (εννοείται οτι δεν τα κράτησα όλα...)

Αν θές κάτι καλύτερο, πρεπει να δώσεις για να πάρεις αυτό.- (το έχω ένα χρόνο και έχει βγάλει τα χρήματά του...)

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το έχω ξαναγράψει και συγνώμη αν σας κουράζω αλλά έχει αρχίσει και μου την δίνει στα νεύρα η όλη ιστορία.

Το κινητό το δουλεύω καταρχήν σαν δίκαρτο. Εδώ και μία βδομάδα, μπορεί και παραπάνω, όταν πάω να ανοίξω τα μηνύματα (chomp, textra etc) αργεί υπερβολικά να μπει. Το ίδιο συμβαίνει και όταν πάω να μπω σε μία επαφή να δω τα μηνύματα. Κάποιες φορές μου βγάζει και μήνυμα ότι η εφαρμογή πάγωσε και να την τερματίσω. Το ίδιο σκηνικό γίνεται και όταν πάω να στείλω μήνυμα. Εκεί κολλάει και το πληκτρολόγιο. Ή δεν θα μπορώ να πατήσω γράμματα ή θα γράφω κανονικά αλλά δεν θα εμφανίζονται. Αυτό συμβαίνει για 4-5 δεύτερα και μετά στρώνει.

Το ίδιο ακριβώς θέμα παρατηρείται και όταν μπαίνω στις επαφές για να δω μία αναπάντητη ή για να κάνω κλήση.

Και σήμερα μου το εμφάνισε και στο unlock screen (χρησιμοποιώ το next lock screen).

 

Καμιά βοήθεια? Εμφανίζεται σε κάποιον άλλον αυτό το φαινόμενο?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Το έχω ξαναγράψει και συγνώμη αν σας κουράζω αλλά έχει αρχίσει και μου την δίνει στα νεύρα η όλη ιστορία.

Το κινητό το δουλεύω καταρχήν σαν δίκαρτο. Εδώ και μία βδομάδα, μπορεί και παραπάνω, όταν πάω να ανοίξω τα μηνύματα (chomp, textra etc) αργεί υπερβολικά να μπει. Το ίδιο συμβαίνει και όταν πάω να μπω σε μία επαφή να δω τα μηνύματα. Κάποιες φορές μου βγάζει και μήνυμα ότι η εφαρμογή πάγωσε και να την τερματίσω. Το ίδιο σκηνικό γίνεται και όταν πάω να στείλω μήνυμα. Εκεί κολλάει και το πληκτρολόγιο. Ή δεν θα μπορώ να πατήσω γράμματα ή θα γράφω κανονικά αλλά δεν θα εμφανίζονται. Αυτό συμβαίνει για 4-5 δεύτερα και μετά στρώνει.

Το ίδιο ακριβώς θέμα παρατηρείται και όταν μπαίνω στις επαφές για να δω μία αναπάντητη ή για να κάνω κλήση.

Και σήμερα μου το εμφάνισε και στο unlock screen (χρησιμοποιώ το next lock screen).

 

Καμιά βοήθεια? Εμφανίζεται σε κάποιον άλλον αυτό το φαινόμενο?

, με την οποία εμπειρία έχω σε android τα τελευταία χρόνια θεωρώ δεδομένο από την στιγμή που γνωρίζουμε ότι η ΡΟΜ είναι οκ, αυτού του είδους τα ζητήματα προέρχονται από λάθος του χρήστη. Έτσι λοιπόν και στην περίπτωση σου πιστεύω ότι κάτι τέτοιο έχει συμβεί, κάτι πάγωσε ή έσβησες και έχεις θέματα.θα σου πρότεινα clean install την rom ξανά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ,

 

Είμαι κάτοχος ενός m2 note.

Αγόρασα μια θήκη από banggood και δεν πρόσεξα ότι είναι για σκέτο m2.

Είναι η παρακάτω, σήμερα την παρέλαβα. Αν την θέλει κάποιος την δίνω όσο κάνει στο site.

 

http://www.banggood.com/NILLKIN-Super-Frosted-Shield-Protective-Case-For-Meizu-M2-p-999742.html

 

χρωμα μαυρο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε φοβεροί! Δύο μέρες μετά το αποτυχημένο root που σας είχα γράψει, δεν άντεξα και πέρασα την 4.5.3.2 Α. Στο μυαλό μου φάνταζε δύσκολο. Τα σχόλιά σας ήταν υπέρ του δέοντος κατατοπιστικά και έκαναν τη διαδικασία απίστευτα απλή. Αντιμετώπισα εύκολα όλα τα θέματα που προέκυψαν (ξυπνητήρια, notifications κλπ) και το κινητό λειτουργεί ομαλά και είναι ακριβώς όπως το θέλω.

 

Να συνεισφέρω κι εγώ λίγο στο νήμα για τους επόμενους άσχετους σαν εμένα. Εγώ διέγραψα όποια κινέζικη εφαρμογή μπορούσε να διαγραφεί και πάγωσα πολλές από τις υπόλοιπες. Σχεδόν όσες έχετε αναφέρει. Παρατήρησα ότι παγώνοντας το «Βίντεο», δεν μπορούσαν μετά να παίξουν τα βίντεο από τη συλλογή. Έπαιζαν με πρόγραμμα τύπου vlc και μόνο αν το άνοιγα μέσω του ίδιου του προγράμματος. Επίσης, όταν πάγωσα το «calendar storage» δεν μπορούσα να συγχρονίσω κανένα ημερολόγιο με το λογαριασμό google. Το έχω ενεργό και όλα καλά. Σημειωτέον κατέβασα το ημερολόγιο της google γιατί του κινητού δεν ήταν έτοιμο για ελληνικά.

 

Έχω να πω ότι το κέντρο ασφαλείας με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο. Πραγματικά δίνει πολλά περιθώρια ελέγχου και χειρισμού των εφαρμογών. Το μόνο που θα έλεγα ότι του λείπει είναι ένα τύπου antitheft από αυτά που εντοπίζεις το κινητό σου.

 

Τέλος, έχω δύο ερωτήσεις. Υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε τους χαρακτήρες που χωράει ένα γραπτό μήνυμα? Στους 60 χαρακτήρες περνάει σε δεύτερο. Και (αν και νομίζω πως ξέρω την απάντηση) υπάρχει τρόπος στις επαφές να αλλάξει η κάθετη στήλη της αλφαβήτου στα ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Έχω να πω ότι το κέντρο ασφαλείας με έχει αφήσει αρκετά ικανοποιημένο. Πραγματικά δίνει πολλά περιθώρια ελέγχου και χειρισμού των εφαρμογών. Το μόνο που θα έλεγα ότι του λείπει είναι ένα τύπου antitheft από αυτά που εντοπίζεις το κινητό σου.

 

Τέλος, έχω δύο ερωτήσεις. Υπάρχει τρόπος να αυξήσουμε τους χαρακτήρες που χωράει ένα γραπτό μήνυμα? Στους 60 χαρακτήρες περνάει σε δεύτερο. Και (αν και νομίζω πως ξέρω την απάντηση) υπάρχει τρόπος στις επαφές να αλλάξει η κάθετη στήλη της αλφαβήτου στα ελληνικά?

Και το Flyme account δίνει επιλογές εντοπισμου αλλα και το android (Google) εγγενώς...!

Για τους >60 χαρακτήρες, μια κλασσική επιλογή είναι άλλη εφαρμογή SMS από το PlayStore - δεν ξέρω αν κάποιος δοκίμασε να "πειράξει" την μαμα εφαρμογή.

Η κάθετη στήλη με το αλφάβητο θα αλλάξει ΜΟΝΟ όταν θα υπάρχει διαθέσιμη η ελληνική γλώσσα στις επιλογές ως γλώσσα συστήματος/συσκευής - παει πακέτο.

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...