Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα,

καποιος απο το meizufans λεει οτι βρηκε μια ιντερνατιοναλ ρομ κιολας και την περασε απλα δεν μπορουσε να κανει ρουτ.Του εγραψα πως την περασε και αν εχι ελληνικα μεσα στις γλωσσες και περιμενουμε.Παραθετω λινκ για την κατεβασει καποιος αν θελει και να την δοκιμασει

https://meizufans.eu/forum/topic/3171/flyme-os-4-5-3i-m2#

 

edit:Ο φιλος μου απαντησε και μου ειοε οτι τγην εβαλε κανονικα οπως περναμε και τιε υπολοιπες μεσω recovery και ανεβασε και φωτογραφιες μετις γλωσσες.Δειχνει οτι εχει ελληνικα.Αν με προλαβει καποιος και την περασει ας το πει να δουμε αν ειναι καλη

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημερα,

καποιος απο το meizufans λεει οτι βρηκε μια ιντερνατιοναλ ρομ κιολας και την περασε απλα δεν μπορουσε να κανει ρουτ.Του εγραψα πως την περασε και αν εχι ελληνικα μεσα στις γλωσσες και περιμενουμε.Παραθετω λινκ για την κατεβασει καποιος αν θελει και να την δοκιμασει

https://meizufans.eu/forum/topic/3171/flyme-os-4-5-3i-m2#

 

edit:Ο φιλος μου απαντησε και μου ειοε οτι τγην εβαλε κανονικα οπως περναμε και τιε υπολοιπες μεσω recovery και ανεβασε και φωτογραφιες μετις γλωσσες.Δειχνει οτι εχει ελληνικα.Αν με προλαβει καποιος και την περασει ας το πει να δουμε αν ειναι καλη

Πρέπει να είναι Παλιά, πριν βγάλουν τις γλώσσες από την ρομ, ο τύπος αναφέρει επίσης ότι δεν μπορεί να ρουταρει την συσκευή του, οπότε Προσοχή........

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να είναι Παλιά, πριν βγάλουν τις γλώσσες από την ρομ, ο τύπος αναφέρει επίσης ότι δεν μπορεί να ρουταρει την συσκευή του, οπότε Προσοχή........

 

Κοιτα φιλε για το ρουτ δεν τρελενομαι και τοσο.Πιο πολυ με νοιαζει μην την βαλω και πεσει το κινητο σε κανα bootloop αν και ο αυτος απο το meizufans λεει οτι την περασε κανονικοτατα.Τωρα επειδη περασα και την 4.5.3Α για αλλο θεμα πυο ειχα δεν ειδα τρομερες διαφορες σε σχεση με την 4.5.3.2Α.Λογικα στις πιο καινουργιες θα υπαρχουν καποιες βελτιωσεις σταθεροτητας.

Edited by soup88
Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά http://www.flyme.cn/in/firmware.html Flyme OS 4.5.3I

 

Ινδική έκδοση η οποία έχει και Ελληνικά :wacko::wacko::wacko::wacko: οτι νάναι η meizu, γελοία αντιμετώπιση !!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά http://www.flyme.cn/in/firmware.html Flyme OS 4.5.3I

 

Αυτοι λογικα ειναι η ρομ που ανεβασε ο αλλος στο Meizufans.Απλα αποθαρυνθηκα να την περασω για το λογο οτι δεν μπορεις να παρεις αναβαθμισεις απο την Meizu.Μονο αν μαθω οτι εινα καλη απο καποιον αλλο που θα την εχει περασει τοτε θα ξανασχοληθω.

Link to comment
Share on other sites

το κινητάκι με την ρομ του vickmall παίζει μπάλα κανονικότατα?

Γιατί είναι λίγο μπέρδεμα με τις ρομ για meizu απότι έχω δει με φίλους

Αν μπορεί κάποιος χρήστης ας μου πει 2-3 λόγια

Με ενδιαφέρει μπαταρία-κάμερα και ταχύτητα

Link to comment
Share on other sites

την δοκιμασατε την ινδικη εκδοση εχει οντως ελληνικα?και περνιεται απλα μεσω update η θελει την διαδικασια της international?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Για όσοι το έχουν για δεύτερο να βάλουν την ινδική ρομ

Αυτό Τώρα είναι παράκληση ή απαίτηση ? :cool:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα την κάνω εγώ την δοκιμή αφού το απαιτεί και ο φίλος από πάνω χαχαχαχα
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον θα την κάνω εγώ την δοκιμή αφού το απαιτεί και ο φίλος από πάνω χαχαχαχα

Άντε τολμηρέ και περιμένουμε feedback :eek:

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να την κανω την δοκιμη file corrupt οποτε μαλλον θελει την διαδικασια της international αν καποιος αλλος δοκιμασει ας μας πει....
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Προσπαθησα να την κανω την δοκιμη file corrupt οποτε μαλλον θελει την διαδικασια της international αν καποιος αλλος δοκιμασει ας μας πει....

Είσαι σίγουρος ότι κατέβηκε σωστά; Τo file corrupt μπορεί απλά να σημαίνει ότι δεν κατέβηκε σωστά... Τσέκαρέ το γιατί συμβαίνει συχνά πυκνά όταν κατεβάζεις από τόσο απομακρυσμένους server...

Link to comment
Share on other sites

Πως να το τσεκαρω ας κάνει κάποιος ακόμα δοκιμή
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που επανέρχομαι αλλά το θέμα με τις ειδοποιήσεις καθιστά το κινητό άχρηστο. Ξαναρωτάω λοιπόν για στατιστικούς λόγους, πόσοι από εσάς χρησιμοποιείτε εφαρμογές τύπου whatsapp, viber ή ακόμα gmail/email και τι γίνεται με τα push notifications σας; Έχετε θέμα, δεν έχετε; Ποιο λειτουργικό και ποιες ρυθμίσεις;

 

Φίλε μου εγώ έχω ξαναγράψει παλιότερα οτι σε email-gmail-hangouts ΔΕΝ είχα πρόβλημα ειδοποιήσεων αφήνωντας τις αρχικές ρυθμίσεις, με 4.5.3.2U από vickmall, με root+superuser :

  • Κινέζικος καιρός: ενεργός (για να μου χτυπάει το ξυπνητήρι)
  • Security app: ενεργή, με τις παραπάνω εφαρμογές σε auto launch και safe mode
  • Launchbar: λουκετάκια στις παραπάνω εφαρμογές

Το παραπάνω config θεωρώ οτι δουλεύει γιατί για παράδειγμα δεν έχω ορίσει έτσι το facebook messenger και τα twitter notifications και όντως, δεν παίρνω ειδοποιήσεις για αυτά. Επίσης, σε κάποιο update του Facebook, πήγε το άτιμο και μπήκε μαζί με το messenger από μόνο του στο safe list (η περιβόητη permission να αλλάζει system settings), και μια μέρα μου έσκασε pop up με μήνυμα messenger... Αυτό το παράδειγμα το αναφέρω για να τονίσω άλλη μια φορά το πλεονέκτημα του security app να επηρεάζει τα permissions κάθε εφαρμογής!

 

Αν με ρωτάς, από όσα βλέπω να έχεις δοκιμάσει ίσως το πρόβλημα να βρίσκεται στον Κινέζικο καιρό, όπως έχουμε γράψει από την αρχή και μας έχουν πει στο meizufans. Ψάχνοντας για το ξυπνητήρι και το deep sleep που δεν το άφηνε να χτυπήσει κατέληξα οτι ο Κινέζικος καιρός έχει embedded και λειτουργίες screen lock και system awake, και το έχω γράψει νωρίτερα.... Τώρα έχω εγκαταστήσει το NiLS notification γιατί θέλω να ανάβει και η οθόνη όταν έχω ειδοποίηση, και δουλέυει μια χαρά με κόστος λίγο παραπάνω screen time και λιγότερη μπαταρία, αλλά παίζω άνετα στη 1,5 μέρες με τη χρήση που κάνω. Αν δεν βγάλεις άκρη με τον καιρό, βάλε 3rd party app για notifications και μη σκας άλλο για τις κακογραμμένες ρομ που παραδοσιακά βάζουν οι Κινέζοι!

 

Τέλος, προς τα παιδιά που ψάχνουν να βάλουν πειραματικές ρομ, έχω ξαναγράψει πιο πριν οτι οι ρομ για άλλες χώρες μπορεί να επηρρεάσουν τα μοντεμ settings και να έχετε πρόβλημα δικτύου, αξίζει να ρισκάρετε να βάλετε ΙΝΔΙΚΗ ρομ για τα Ελληνικά; Δεν καλύπτεστε από το more locale; Σε όσους διάβασαν τις αναρτήσεις του ιδρυτή του meizufans που είχα δώσει πριν από καιρό, είναι νομίζω προφανές οτι η meizu δεν θα δώσει επίσημα multilingual rom μέχρι νεωτέρας, όπως εικάζει ο meizufans είχε multilingual έκδοση και επίτηδες έβγαλε τις γλώσσες σε επόμενο update για 2 λόγους: 1) για να πριμοδοτήσει τα Ευρωπαϊκά καταστήματα που θέλει να ανοίξει σε Αγγλία και Γερμανία, ώστε ίσως να πουλάνε πιό ακριβά μια multilingual version

 

Besides the warranty policy it was him to remove the languages from the A firmware’s. It was a "strategy" based decision.

Bullshit if you ask me.

It is only about preventing international users from buying the much cheaper chinese devices.

Initiator was Meizu Italy - thanks a lot!

 

και 2) γιατί θέλουν να έχουν άλλοθι οτι δεν πουλάνε επίσημα για Ευρωπαϊκή αγορά, αφού δεν έχουν πληρώσει δικαιώματα GSM - κάτι πολύ συχνό για Κινέζικες εταιρίες, ακόμα και η μέγιστη Lenovo το είχε αυτό το θέμα τις εποχές του A660.

 

GSM License

Talking about laws - Meizu already started to sell devices since almost 2 years in the EU. However despite the warranty policy there is another problem. Meizu never signed, nor applied for a GSM license. The whole thing has gone so far that one of the world biggest tech companies we won't name here, have investigations running against Meizu.

Even though the GSM license is ready to be signed, but only was not done because they were afraid of problems with the Chinese government, Meizu will still have to face a huge problem with this.

 

Συνεπώς, πιστεύω - γνώμη μου - δεν αξίζει το ρίσκο και η ταλαιπωρία να δοκιμάζετε να βρείτε Ελληνικά, εκτός και αν είναι απόλυτη ανάγκη.

 

ΥΓ Συγχωρέστε μου το copy/paste παραπάνω αλλά είναι νομίζω πιό εύκολο να εντοπίσετε έτσι τους ισχυρισμούς του τύπου - άσε που μάλλον θα κατέβουν αυτά τα κείμενα αν τυχόν δώσουν τελικά καμμιά θέση και σε αυτόν... όπως και να έχει, όποιος θέλει ας πάει στην κεντρική σελίδα να διαβάσει τις αναρτήσεις the lie 1/2 και the lie 2/2.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου εγώ έχω ξαναγράψει παλιότερα οτι σε email-gmail-hangouts ΔΕΝ είχα πρόβλημα ειδοποιήσεων αφήνωντας τις αρχικές ρυθμίσεις, με 4.5.3.2U από vickmall, με root+superuser :

  • Κινέζικος καιρός: ενεργός (για να μου χτυπάει το ξυπνητήρι)
  • Security app: ενεργή, με τις παραπάνω εφαρμογές σε auto launch και safe mode
  • Launchbar: λουκετάκια στις παραπάνω εφαρμογές

Το παραπάνω config θεωρώ οτι δουλεύει γιατί για παράδειγμα δεν έχω ορίσει έτσι το facebook messenger και τα twitter notifications και όντως, δεν παίρνω ειδοποιήσεις για αυτά. Επίσης, σε κάποιο update του Facebook, πήγε το άτιμο και μπήκε μαζί με το messenger από μόνο του στο safe list (η περιβόητη permission να αλλάζει system settings), και μια μέρα μου έσκασε pop up με μήνυμα messenger... Αυτό το παράδειγμα το αναφέρω για να τονίσω άλλη μια φορά το πλεονέκτημα του security app να επηρεάζει τα permissions κάθε εφαρμογής!

 

Αν με ρωτάς, από όσα βλέπω να έχεις δοκιμάσει ίσως το πρόβλημα να βρίσκεται στον Κινέζικο καιρό, όπως έχουμε γράψει από την αρχή και μας έχουν πει στο meizufans. Ψάχνοντας για το ξυπνητήρι και το deep sleep που δεν το άφηνε να χτυπήσει κατέληξα οτι ο Κινέζικος καιρός έχει embedded και λειτουργίες screen lock και system awake, και το έχω γράψει νωρίτερα.... Τώρα έχω εγκαταστήσει το NiLS notification γιατί θέλω να ανάβει και η οθόνη όταν έχω ειδοποίηση, και δουλέυει μια χαρά με κόστος λίγο παραπάνω screen time και λιγότερη μπαταρία, αλλά παίζω άνετα στη 1,5 μέρες με τη χρήση που κάνω. Αν δεν βγάλεις άκρη με τον καιρό, βάλε 3rd party app για notifications και μη σκας άλλο για τις κακογραμμένες ρομ που παραδοσιακά βάζουν οι Κινέζοι!

 

Τέλος, προς τα παιδιά που ψάχνουν να βάλουν πειραματικές ρομ, έχω ξαναγράψει πιο πριν οτι οι ρομ για άλλες χώρες μπορεί να επηρρεάσουν τα μοντεμ settings και να έχετε πρόβλημα δικτύου, αξίζει να ρισκάρετε να βάλετε ΙΝΔΙΚΗ ρομ για τα Ελληνικά; Δεν καλύπτεστε από το more locale; Σε όσους διάβασαν τις αναρτήσεις του ιδρυτή του meizufans που είχα δώσει πριν από καιρό, είναι νομίζω προφανές οτι η meizu δεν θα δώσει επίσημα multilingual rom μέχρι νεωτέρας, όπως εικάζει ο meizufans είχε multilingual έκδοση και επίτηδες έβγαλε τις γλώσσες σε επόμενο update για 2 λόγους: 1) για να πριμοδοτήσει τα Ευρωπαϊκά καταστήματα που θέλει να ανοίξει σε Αγγλία και Γερμανία, ώστε ίσως να πουλάνε πιό ακριβά μια multilingual version

 

Besides the warranty policy it was him to remove the languages from the A firmware’s. It was a "strategy" based decision.

Bullshit if you ask me.

It is only about preventing international users from buying the much cheaper chinese devices.

Initiator was Meizu Italy - thanks a lot!

 

και 2) γιατί θέλουν να έχουν άλλοθι οτι δεν πουλάνε επίσημα για Ευρωπαϊκή αγορά, αφού δεν έχουν πληρώσει δικαιώματα GSM - κάτι πολύ συχνό για Κινέζικες εταιρίες, ακόμα και η μέγιστη Lenovo το είχε αυτό το θέμα τις εποχές του A660.

 

GSM License

Talking about laws - Meizu already started to sell devices since almost 2 years in the EU. However despite the warranty policy there is another problem. Meizu never signed, nor applied for a GSM license. The whole thing has gone so far that one of the world biggest tech companies we won't name here, have investigations running against Meizu.

Even though the GSM license is ready to be signed, but only was not done because they were afraid of problems with the Chinese government, Meizu will still have to face a huge problem with this.

 

Συνεπώς, πιστεύω - γνώμη μου - δεν αξίζει το ρίσκο και η ταλαιπωρία να δοκιμάζετε να βρείτε Ελληνικά, εκτός και αν είναι απόλυτη ανάγκη.

 

ΥΓ Συγχωρέστε μου το copy/paste παραπάνω αλλά είναι νομίζω πιό εύκολο να εντοπίσετε έτσι τους ισχυρισμούς του τύπου - άσε που μάλλον θα κατέβουν αυτά τα κείμενα αν τυχόν δώσουν τελικά καμμιά θέση και σε αυτόν... όπως και να έχει, όποιος θέλει ας πάει στην κεντρική σελίδα να διαβάσει τις αναρτήσεις the lie 1/2 και the lie 2/2.

 

Κατ' αρχάς τα προβλήματα απ' όσο έχω δει δεν αφορούν τόσο e-mail, Gmail, Hangouts που είναι παραπλήσια αλλά τα άλλα messaging apps. Επίσης, τον καιρό τον είχα πάντα ενεργοποιημένο. Εγώ έχω παγώσει το κέντρο ασφαλείας και κατά 95% δεν έχω θέμα. Με ανοιχτό κέντρο ασφαλείας με autostart και running permissions συν λουκετάκι είχα θέμα. Το μόνο που δεν είχα δοκιμάσει είναι να βάλω τα προγράμματα στο λεγόμενο whitelist.

 

Όπως και να έχει αφενός δεν είναι ολόιδια τα προβλήματα σε όλους, αφετέρου σκοπός ήταν να αναδειχθεί το θέμα των ειδοποιήσεων και ότι χρειάζονται ρυθμίσεις (για κάποιον που ενδιαφέρεται να φορέσει το τηλέφωνο).

 

Συμφωνώ ότι δεν αξίζουν πειραματισμοί με κουλές rom για να έχει κάποιος ελληνικό μενού και μόνο, εκτός αν δεν ξέρει αγγλικά. Από την άλλη γι αυτό είμαστε εδώ, όποιος θέλει δοκιμάζει με δική του ευθύνη. Πιστεύω πάντως ότι στο μέλλον θα βγουν κάποιες international stable εκδόσεις με ελληνικά.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

από ότι διάβασα πριν λίγο στο meizufans κυκλοφορεί Μ2 με international rom στα amazon Γαλλίας και Ιταλίας από την ίδια την Meizu στα 170 ευρώ χωρίς έξοδα αποστολής - αυτό νομίζω ενισχύει τον ισχυρισμό #1 του meizufans τυπάκου που αναφέρω πιό πάνω...

 

@Davout από τη στιγμή που είχες παγώσει το security θεωρητικά δεν είχε νόημα το auto start και αντίστοιχα το ότι δεν ήταν σε whitelist, αφού αυτά εφαρμόζονται από το security έτσι και αλλιώς. Οπότε ίσως δεν είχε γίνει πραγματικό πάγωμα οπότε ναι μεν φόρτωνε με το auto start αλλά στο τρίλεπτο αδράνειας το security έκλεινε την εφαρμογή, ή το αντίθετο, πάγωνε όντως το security και άρα κανένα πρόγραμμα δεν έκανε force start την εφαρμογή... Μαντεψιές κάνω γιατί όντως στον καθένα παρουσίάζονται διαφορετικά κάθε φορά προβληματάκια και με τις μικρορυθμίσεις που κάνουμε δεν υπάρχει άμεση συγκρισιμότητα. Σε μένα ας πούμε δούλεψε εξαρχής το πληκτρολόγιο χωρίς πρόβλημα ενώ δεν δούλεψε το ξυπνητήρι - μέχρι να καταλάβω οτι ο Κινέζικος καιρός ήταν τελικά απαραίτητος. Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με το δικό μου config ή να βάλεις ένα 3rd party notification app αν δεν ενεργοποιήσεις το security, γιατί λύση από τη Meizu δεν βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να παρατηρήσω τα εξής (μιας που έφερα ενα Μ2 από Κίνα, πήρα ένα από Ελλάδα, αναμένω αυριο ένα τρίτο από Vickmall και διάβασα και το σχόλιο του foivos @ post 742)

 

Προφανώς είναι θέμα χρόνου να γίνει διαθέσιμη ρομ με πλήρως εξελληνισμένο μενου

 

Τα "εκ Κίνας" που αγοράζουμε οι περισσότεροι εχουν ήδη κάποια "πατέντα" (αυριο που θα πιάσω την νεα παραλαβη απο βικ θα ξέρω βερσιον), καθώς επίσης και αυτά που πωλεί το experts-mobile (βλέπε screenshot στο ποστ 742) εχουν πειραγμένη/εξελληνισμένη 4.5.3u

Αυτό (M578H) που πήρα από my24shop.gr, εχει έκδοση 4.5.3i _see screenshot attached (δεν μπορώ να φανταστώ οτι είναι ρομ Ινδίας) και ξέρω οτι εισάγεται από Ισπανία (και πωλείται αντίστοιχα και σε Ιταλία)

Επίσης, ο ρώσος moderator @ meizu.ru forum εδώ, λέει οτι θα βγει άμεσα νέα έκδοση firmware.

 

[ATTACH]64470[/ATTACH]

 

Update μετά την παραλαβή (μόλις) του 3ου Μ2 (vickmall)

Ελληνικά με MoreLocale - έκδοση 4.5.3.2.u

 

Εχει Φυλλάδιάκι μεσα (Meizu, στα Κινέζικα) αλλα φαίνεται ξεκάθαρα οτι το SAR=0.25

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

@Davout από τη στιγμή που είχες παγώσει το security θεωρητικά δεν είχε νόημα το auto start και αντίστοιχα το ότι δεν ήταν σε whitelist, αφού αυτά εφαρμόζονται από το security έτσι και αλλιώς. Οπότε ίσως δεν είχε γίνει πραγματικό πάγωμα οπότε ναι μεν φόρτωνε με το auto start αλλά στο τρίλεπτο αδράνειας το security έκλεινε την εφαρμογή, ή το αντίθετο, πάγωνε όντως το security και άρα κανένα πρόγραμμα δεν έκανε force start την εφαρμογή... Μαντεψιές κάνω γιατί όντως στον καθένα παρουσίάζονται διαφορετικά κάθε φορά προβληματάκια και με τις μικρορυθμίσεις που κάνουμε δεν υπάρχει άμεση συγκρισιμότητα. Σε μένα ας πούμε δούλεψε εξαρχής το πληκτρολόγιο χωρίς πρόβλημα ενώ δεν δούλεψε το ξυπνητήρι - μέχρι να καταλάβω οτι ο Κινέζικος καιρός ήταν τελικά απαραίτητος. Εγώ θα σου πρότεινα να δοκιμάσεις με το δικό μου config ή να βάλεις ένα 3rd party notification app αν δεν ενεργοποιήσεις το security, γιατί λύση από τη Meizu δεν βλέπω.

 

Ναι μπορεί, απλά δεν είμαι σίγουρος όπως λες και εσύ για το κατά πόσον ένα πάγωμα μιας εφαρμογής του λειτουργικού όπως το Κέντρο Ασφαλείας από ένα 3rd party app μπορεί να είναι 100% αποτελεσματικό. Ο kikos7 που έκανε τα παραπάνω (security on με autostart και running και λουκέτο) + whitelist + reinstall το whatsapp το οποίο του εμφάνιζε πρόβλημα, μέχρι χτες ήταν οκ. :O

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω, δεν είχα ποτέ whatsup ή viber, εγώ είμαι μια χαρά ικανοποιημένος με το hangouts το οποίο ως μέρος του λειτουργικού android να έχει καλύτερη πρόσβαση στο σύστημα και άρα τα notifications.... φαντάζομαι είναι embeded στο google services, έχει λιγότερο impact σε μπαταρία και μνήμη και μόλις χτες δοκίμασα την φωνητική πληκτρολόγηση μυνημάτων στα Ελληνικά χωρίς πρόβλημα (ψήνεσαι;;;;)
Link to comment
Share on other sites

Όντως με τη ρύθμιση που είπε ο φίλος στη προηγούμενη σελίδα, για τη White list, έχω δύο μέρες που με ανοιχτό security, έχοντας δώσει Permissions autostart κλπ + τη προσθήκη στη White list, έχω κανονικά poush notification για όλες τις εφαρμογές μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Πως θα καταφέρω να βλέπω μόνο τις επαφές του gmail και όχι και αυτές από το google +contracts?

Ok το βρήκα....απλά δεν επιλέγεις το πεδίο :o

Edited by taliban

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

καλημερα την δοκιμασε την i rom η selina απο το vickmall περιμενω να μου πει πως την περασε...μαλλον σαν international.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα την δοκιμασε την i rom η selina απο το vickmall περιμενω να μου πει πως την περασε...μαλλον σαν international.

Ξέρεις ότι όλες αυτές οι Σελίνες είναι κάτι τύποι με μούσι ε; :D:p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...