Jump to content

Meizu M2


kiriakosk
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το κουμπί εννοώ εδώ στο φόρουμ κανένας δεν το σχολίασε, αλλά είναι ιδιαίτερα εύχρηστο.

 

Εμένα το είχαν ανοίξει στο Vickmall και είχε Playstore και άλλη μια εφαρμογή Google Installer από την οποία έβαζες όποια Google Services ήθελες. Πχ χρειαζόταν τα Google Contacts για να συγχρονίζει με τις επαφές GMail. Με ελάχιστη δουλίτσα γίνεται turbo. Θα παρακαλούσα το φίλο kiko να γράψει 2-3 βασικές οδηγίες μιας που έκανε διατριβή στο κινητό.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για το κουμπί εννοώ εδώ στο φόρουμ κανένας δεν το σχολίασε, αλλά είναι ιδιαίτερα εύχρηστο.

 

Εμένα το είχαν ανοίξει στο Vickmall και είχε Playstore και άλλη μια εφαρμογή Google Installer από την οποία έβαζες όποια Google Services ήθελες. Πχ χρειαζόταν τα Google Contacts για να συγχρονίζει με τις επαφές GMail. Με ελάχιστη δουλίτσα γίνεται turbo. Θα παρακαλούσα το φίλο kiko να γράψει 2-3 βασικές οδηγίες μιας που έκανε διατριβή στο κινητό.

 

και για το κουμπί έχω γράψει στο #121 αλλά και για το google installer :) :)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κεντρικό κουμπί μπορείς να του αλλάξεις τι συμπεριφορά δηλ. τι θα κάνει σε καθε σου ενέργεια αν δεν σε βολεύουν ? Επίσης απο μπαταρία πως τα πάει ?
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το κεντρικό κουμπί μπορείς να του αλλάξεις τι συμπεριφορά δηλ. τι θα κάνει σε καθε σου ενέργεια αν δεν σε βολεύουν ? Επίσης απο μπαταρία πως τα πάει ?

Έχει δύο επιλογές,στη που αναφέραμε και ενεργοποίηση smart voice.

Μπαταρία σε εμένα 4 ώρες με ανοικτό Wi-Fi ή data συνέχεια

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο επιλογές,στη που αναφέραμε και ενεργοποίηση smart voice.

Μπαταρία σε εμένα 4 ώρες με ανοικτό Wi-Fi ή data συνέχεια

Διευκρίνιζε ότι εννοείς οθόνη και τι σημαίνει γιατί θα σου πει κανένας ότι είναι λίγο.

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο επιλογές,στη που αναφέραμε και ενεργοποίηση smart voice.

Μπαταρία σε εμένα 4 ώρες με ανοικτό Wi-Fi ή data συνέχεια

 

Πολυ θα ήθελα να καταλαβω τι λες ! με ενδιαφερει και μενα η απάντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ θα ήθελα να καταλαβω τι λες ! με ενδιαφερει και μενα η απάντηση σου.

Η διάρκεια ενός κύκλου μπαταρίας μετριέται με το ποσό μένει ανοικτή η οθόνη, σε εμένα λοιπόν μένει 4 ώρες ανοικτή

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα απο vickmall και δεν μπορω να βαλω εφαρμογες απο το store λεει οτι δεν υποστηριζενται απο την συσκευη!Θελει ξηλωμα και ξαναπερασμα το playstore;Επισης μπορεις να αλλαξεις μεσ απο το μενου το data απο ποια sim θα το τραβαει;
wifi planet
Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικα το paypal?οπως παλια?

 

Οχι ακομα δεν δουλευει,αλλα με το γνωστο κολπακι ολα λυνονται και μπορεις να κανεις αγορα

Edited by panagiotisspu

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε σημερα απο vickmall και δεν μπορω να βαλω εφαρμογες απο το store λεει οτι δεν υποστηριζενται απο την συσκευη!Θελει ξηλωμα και ξαναπερασμα το playstore;Επισης μπορεις να αλλαξεις μεσ απο το μενου το data απο ποια sim θα το τραβαει;

 

πέρνα το google installer και τo υπηρεσίες google play.

μέσα από το μενού, στην διαχείρηση έχει επιλογή ποια κάρτα θα είναι ενεργή σε data

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Έχει δύο επιλογές,στη που αναφέραμε και ενεργοποίηση smart voice.

Μπαταρία σε εμένα 4 ώρες με ανοικτό Wi-Fi ή data συνέχεια

 

Μου ηρθε σημερα απο vickmall και δεν μπορω να βαλω εφαρμογες απο το store λεει οτι δεν υποστηριζενται απο την συσκευη!Θελει ξηλωμα και ξαναπερασμα το playstore;Επισης μπορεις να αλλαξεις μεσ απο το μενου το data απο ποια sim θα το τραβαει;

 

Έχει το google Apps ? εάν ναι δοκιμασε απο εκει.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλει κάποιος να με βοηθήσει... Μπορεί να κατεβάσει την εφαρμογή web banking της Barclays, να την κάνεις launch και να μου πει άμα παίζει; αλλά να μην είναι root γιατί αλλιώς δεν δουλεύει η εφαρμογή.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.barclays.android.barclaysmobilebanking&hl=en_GB

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :)

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Χτες έφτασε και το δικό μου στα χέρια μου.. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Να πω την αλήθεια λόγω συνήθειας από pure android το flyme με χάλασε λίγο στην αρχή αλλά το συνηθίζω σιγά σιγά.

Έκανα την αναβάθμιση πλέον είμαι με 4.5.3.2U, έκανα flyme account κι ενεργοποίησα το root (το titanium backup μου ζήτησε κανονικά δικαιώματα οπότε ενεργοποιήθηκε).

Με το κουμπί είχα κι εγώ ένα θέμα στην αρχή, δεν έβρισκα τον τρόπο να πάω πίσω :lol::lol::lol: αλλά είναι πολύ καλή λύση. Βέβαια δεν ξέρω τι πρόβλημα μπορεί να εμφανίσει σε βάθος χρόνου.

Δεν έχω δουλέψει ακόμα κάμερα, gps κλπ για να έχω πλήρη εικόνα αλλά προς το παρόν φαίνεται άψογο για τα χρήματα που κοστίζει.

, έβαλα να μην κλείνει το σύστημα εφαρμογές που χρησιμοποιώ, πάγωσα/απεγκατέστησα 1-2 κινεζιές και άλλες βελτιωσούλες.

Για δώσε τα φώτα σου για να μην διαγράψω τίποτα μέσω titanium και προκαλέσω την κατάρρευση του..

1) Δε μου στείλαν adaptora για το φορτιστή από το Vickmall. Δε με νοιάζει έχω, αλλά κάποιος μπορεί να θέλει να τον ζητάει.

Εμένα τον έστειλαν αλλά ήταν πεταμένος μέσα στη συσκευασία και το ανακάλυψα μετά, για τσεκαρέ το.

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα παιδιά.

 

Χτες έφτασε και το δικό μου στα χέρια μου.. Πρώτες εντυπώσεις πολύ θετικές. Να πω την αλήθεια λόγω συνήθειας από pure android το flyme με χάλασε λίγο στην αρχή αλλά το συνηθίζω σιγά σιγά.

Έκανα την αναβάθμιση πλέον είμαι με 4.5.3.2U, έκανα flyme account κι ενεργοποίησα το root (το titanium backup μου ζήτησε κανονικά δικαιώματα οπότε ενεργοποιήθηκε).

Με το κουμπί είχα κι εγώ ένα θέμα στην αρχή, δεν έβρισκα τον τρόπο να πάω πίσω :lol::lol::lol: αλλά είναι πολύ καλή λύση. Βέβαια δεν ξέρω τι πρόβλημα μπορεί να εμφανίσει σε βάθος χρόνου.

Δεν έχω δουλέψει ακόμα κάμερα, gps κλπ για να έχω πλήρη εικόνα αλλά προς το παρόν φαίνεται άψογο για τα χρήματα που κοστίζει.

 

Για δώσε τα φώτα σου για να μην διαγράψω τίποτα μέσω titanium και προκαλέσω την κατάρρευση του..

 

Εμένα τον έστειλαν αλλά ήταν πεταμένος μέσα στη συσκευασία και το ανακάλυψα μετά, για τσεκαρέ το.

 

Για τον adaptora έχεις απόλυτο δίκιο, είμαι χαζός. Ευτυχώς έχω το συνήθειο να κρατάω τα κουτιά καμιά εβδομάδα μετά την παραλαβή. Ήταν χύμα στο βάθος του κουτιού μαζί με ένα ροζ μανταλάκι και κάτι σαν καρφίτσα με μπλε διαμαντοστρασάκια. :lol: Βάζω φωτογραφία να μου πείτε τι είναι;

 

Βασικά αν θες widget καιρού (διότι το κινέζικο δε δουλεύει), κάνεις swipe up στην κεντρική οθόνη στη μέση νομίζω και κάτω κάτω σου βγάζει τις εφαρμογές που τρέχουν (πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει αυτό που θες να κλειδώσεις always on). Μετά κρατάς πατημένο κλικ πάνω και εμφανίζεται ένα λουκετάκι, οπότε ο καιρός μένει συγχρονισμένος με το τηλέφωνο (γιατί διαφορετικά έχει κάποια θέματα).

 

Επίσης από την εφαρμογή "Ασφάλεια" στις άδειες μπορείς να βάλεις ή να βγάλεις εφαρμογές που θες στην εκκίνηση του συστήματος και ποιες να παραμένουν always on. Έχει το συνήθειο και κάνει autokill αρκετές για εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Τέλος, έβαλα την εφαρμογή Link2SD που πάγωσα μια εφαρμογή που μου πε ένας φίλος ότι σου πετάει κάτι κινέζικα νέα κάθε πρωί. Δεν το ψαξα παραπάνω, έκανα ότι μου έλεγε ο kikos. :)

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

................................. κάτι σαν καρφίτσα με μπλε διαμαντοστρασάκια. :lol: Βάζω φωτογραφία να μου πείτε τι είναι;............................

Κινεζία, διακοσμητικό για την τρύπα των ακουστικών

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για τον adaptora έχεις απόλυτο δίκιο, είμαι χαζός. Ευτυχώς έχω το συνήθειο να κρατάω τα κουτιά καμιά εβδομάδα μετά την παραλαβή. Ήταν χύμα στο βάθος του κουτιού μαζί με ένα ροζ μανταλάκι και κάτι σαν καρφίτσα με μπλε διαμαντοστρασάκια. :lol: Βάζω φωτογραφία να μου πείτε τι είναι;

 

Βασικά αν θες widget καιρού (διότι το κινέζικο δε δουλεύει), κάνεις swipe up στην κεντρική οθόνη στη μέση νομίζω και κάτω κάτω σου βγάζει τις εφαρμογές που τρέχουν (πρέπει να το έχεις ενεργοποιήσει αυτό που θες να κλειδώσεις always on). Μετά κρατάς πατημένο κλικ πάνω και εμφανίζεται ένα λουκετάκι. Μετά από την εφαρμογή ασφάλεια στις άδειες μπορείς να βάλεις ή να βγάλεις εφαρμογές που θες στην εκκίνηση του συστήματος. Τέλος, έβαλα την εφαρμογή Link2SD που πάγωσα μια εφαρμογή που μου πε ένας φίλος ότι σου πετάει κάτι κινέζικα νέα κάθε πρωί. Δεν το ψαξα παραπάνω, έκανα ότι μου έλεγε ο kikos. :)

 

Το μανταλακι χρησιμευει για να κραταει το κινητο ορθιο και τα διαμαντακια ειναι κοσμημα για το κινητο όπως αυτα που βαζουν οι γυναικες :lol:

Link to comment
Share on other sites

Davout σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες, τις εφάρμοσα άμεσα.

 

Θα κάνω και μία ερώτηση αν και λογικά δεν είναι για εδώ, θα είναι λίγο εώς πολύ off topic.

Επειδή γενικά είμαι free ram holic (:ninja::X) θέλω ένα launcher ελαφρύ και γρήγορα. Είμαι ανάμεσα σε nova και hola, καμιά προτίμηση?

Sagem RC922 - Nokia 3330 - Siemens S25 - Nokia 6610 - Siemens SX1 - BenQ Siemens EF81 - Siemens SXG75 - Samsung Omnia I - ZTE V970 - Sony Xperia X10 - Vodafone 527 - Meizu M2 - Samsung Pocket Neo - Xiaomi Redmi Note 4 Global - Xiaomi MI Note 10 lite

Link to comment
Share on other sites

Davout σ' ευχαριστώ για τις πληροφορίες, τις εφάρμοσα άμεσα.

 

Θα κάνω και μία ερώτηση αν και λογικά δεν είναι για εδώ, θα είναι λίγο εώς πολύ off topic.

Επειδή γενικά είμαι free ram holic (:ninja::X) θέλω ένα launcher ελαφρύ και γρήγορα. Είμαι ανάμεσα σε nova και hola, καμιά προτίμηση?

 

nova. τον δοκιμασα και ειναι οκ πολυ ελαφρυ

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Nova έβαλα γιατί είναι πιο κοντά στο pure Android και cyanogen που έχω στο OnePlus One.

 

Η ερώτηση μπορεί να ακουστεί ακατάλληλη αλλά αυτό το μαντζαφλάρι δηλαδή το βάζω στην τρύπα των ακουστικών άφοβα ή θα την ξύσει κάπως;

Edited by Davout
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Nova έβαλα γιατί είναι πιο κοντά στο pure Android και cyanogen που έχω στο OnePlus One.

 

Η ερώτηση μπορεί να ακουστεί ακατάλληλη αλλά αυτό το μαντζαφλάρι δηλαδή το βάζω στην τρύπα των ακουστικών άφοβα ή θα την ξύσει κάπως;

 

άφοβα αλλα μην ανησυχεις θα το χασεις σύντομα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Nova έβαλα γιατί είναι πιο κοντά στο pure Android και cyanogen που έχω στο OnePlus One.

 

Η ερώτηση μπορεί να ακουστεί ακατάλληλη αλλά αυτό το μαντζαφλάρι δηλαδή το βάζω στην τρύπα των ακουστικών άφοβα ή θα την ξύσει κάπως;

 

σου αρέσουν τα στρασάκια γενικά ??????:lol::lol::lol::lol::lol::lol: γιατί να το βάλεις ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πείστηκα και είμαι έτοιμος να το παραγγείλω.

Να ρωτήσω κάτι το Paypal έχει ακόμα θέμα;

Κάνω παραγγελία κανονικά ή πρώτα request money?

Link to comment
Share on other sites

εγω δευτερα θα το εχω!! ελπιζω να μου αρεσει. ηδη ομως ψαχνω και το επομενο !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...