Jump to content

OnePlus 2


asot
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Stock με τα κλασσικα root, kernel, xposed, gb, greenify, amplify, νομιζω ειναι αρκετα

 

Αυτα εκανα και εγω χωρις greenify και amplify.

Δυστυχως μου επεσε απο την τσεπη και εκανε σημαδια περιμετρικα :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτα εκανα και εγω χωρις greenify και amplify.

Δυστυχως μου επεσε απο την τσεπη και εκανε σημαδια περιμετρικα :(

 

E βαλτα κι αυτα να εχεις τουμπανο μπαταρια και τελειωσες μεχρι να παρουμε την N!

Παρε την θηκη της OnePlus που κουμπωνει πισω, εχει εξαιρετικη προστασια!

Link to comment
Share on other sites

E βαλτα κι αυτα να εχεις τουμπανο μπαταρια και τελειωσες μεχρι να παρουμε την N!

Παρε την θηκη της OnePlus που κουμπωνει πισω, εχει εξαιρετικη προστασια!

 

και τι ρυθμισεις θελουν αυτα;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν είχα φλασαρει το xposed. Κατέβασα το apk από το xda και δεν μου το έκανε install. Για να το αναγνωρίσει σαν apk του άλλαξαν όνομα. Μετά κατέβασα το τελευταίο zip για την mm και πήγα να το περάσω με το twrp. Μου έβγαζε όμως λάθος στην διαδικασία. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

και τι ρυθμισεις θελουν αυτα;

 

Κανε λιγο googling και θα βρεις πολλα!

 

Τελικά δεν είχα φλασαρει το xposed. Κατέβασα το apk από το xda και δεν μου το έκανε install. Για να το αναγνωρίσει σαν apk του άλλαξαν όνομα. Μετά κατέβασα το τελευταίο zip για την mm και πήγα να το περάσω με το twrp. Μου έβγαζε όμως λάθος στην διαδικασία. Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Το xposed το κανεις flash μεσω twrp δεν ειναι app. Δες μηπως εβαλες λαθος εκδοση και δοκιμασε να το κανεις uninstall πρωτα

Link to comment
Share on other sites

Κανε λιγο googling και θα βρεις πολλα!

 

 

 

Το xposed το κανεις flash μεσω twrp δεν ειναι app. Δες μηπως εβαλες λαθος εκδοση και δοκιμασε να το κανεις uninstall πρωτα

 

πρωτα δεν βαζεις το apk και μετα φλασαρεις το zip;

Link to comment
Share on other sites

ok ευχαριστω! διαβαζω οτι με την 3.0.2 δεν δουλευει το amplify και το greenify ισχυει;

 

Εγω δεν εχω θεμα!

Τσεκαρε κι εδω:

http://forum.xda-developers.com/android/general/guide-extreme-battery-life-t3095884

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά.

 

Πήρα ένα μεταχειρισμένο σήμερα.

 

Φοράει OxygenOS 3.1.0

 

Μπορεί να γίνει root έτσι όπως είναι ή πρέπει να πάω σε άλλη έκδοση?

 

Και αν ναι ποιά , που θα τη βρώ και πως θα την περάσω...

 

Μόνο μη με στείλετε σε site με άλλη γλώσσα από ελληνικά διότι δεν...:(

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα τα πιό παλιά firmware , πέρασα 5.1 αλλά πάλι δεν μπορώ να συνδεθώ με το pc (μου λέει "waiting for device') και δεν προχωράει η διαδικασία...:(
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Σύμφωνα με το πιο κάτω, με το νέο έτος

OnePlus 2 Nougat update will at-least take a month of difference from OnePlus 3. So if OnePlus 3 will get the update by the end of 2016, OnePlus 2 will get it by January 2017 only.

Πηγή

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μπορεί να μου πει κάποιος γτ στην βιντεοκληση παίζει μόνο ή πίσω κάμερα;

 

Το κανει μονο στη βιντεοκληση με viber.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρια να ήμασταν Samsung να το ρούταρα εύκολα...

 

Με τον κλειδωμενο bootloader και τις μ@λ@κίες των κινέζων... το μόνο τηλέφωνο που δεν κατάφερα να ρουτάρω... έλεος:mad:

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δοκίμασα, δε μου βγήκε, και επειδή ξεκλείδωμα του bootloader σημαίνει factory reset, το άφησα.

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι να αγοράσω την συγκεκριμένη συσκευή, ελαφρώς μεταχειρισμένη, σε περίπτωση που χρειαστώ service τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο το oneplus2 4/64 σε σχέση με το 1+1 που έχω τώρα αξίζει ;

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σκέφτομαι να αγοράσω μεταχειρισμένο το oneplus2 4/64 σε σχέση με το 1+1 που έχω τώρα αξίζει ;

Για μενα, ΔΕΝ αξίζει η αλλαγή αυτή...

Για να το παρομοιάσω, είναι σαν να είχες iPhone 6 και να το άλλαζες με 6S...

 

To OnePlus One ειναι "σταθερή" αξία και αξίζει να αλλαχτεί με 3 ή 3Τ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Για μενα, ΔΕΝ αξίζει η αλλαγή αυτή...

Για να το παρομοιάσω, είναι σαν να είχες iPhone 6 και να το άλλαζες με 6S...

 

To OnePlus One ειναι "σταθερή" αξία και αξίζει να αλλαχτεί με 3 ή 3Τ

 

Ατυχος παραλληλισμός καθώς το 6S με το 6 έχουν σημαντικές διαφορές άλλο αν δείχνουν ίδια.

Στην περίπτωσή μας και μόνο για το δίκαρτο το 2 αξίζει!

myphone.gr Legal Advisor

Phones: iPhone XsMax 64GB Silver, iPhone X 64GB Silver, Pocophone F1 64GB

Tablets: iPad Pro 12,9 128GB WiFi, iPad mini 4 64GB WiFi & 4G

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σας και καλή χρονιά! :D

Από χτες έχει απενεργοποιηθεί ο αισθητήρας αποτυπωμάτων (fingerprint sensor) και το home button. Έχω κάνει ένα ψάξιμο στα φόρα της OP, και προτείνουν τα πάντα:

Από clear cache και hard reset μέχρι αναμονή για να στεγνώσει ο sensor και πλήρη αποφόρτιση & επαναφόρτιση της συσκευής.

Έχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο; Και αν ναι, πως το έλυσε;

NEC DB2000 (1999), Nokia 3210 (2000), EricssonR320s (2001), Ericsson T65 (2002), Nokia 6600 (2003), Palm Treo650 (2005), iPhone (2007), HTC Hero (2009), Samsung Galaxy Mini (2010), iPad (2010), Samsung Omnia W (2011), Samsung Galaxy Note (2012), iPad Air (2014), Samsung Galaxy Note 3 (2014), OnePlus 2 (2015), Meizu M5 Note (2017), Samsung Note 8 (2017), iPad 6 (2018)...

http://www.everythingaboutebooks.com

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά! :D

Από χτες έχει απενεργοποιηθεί ο αισθητήρας αποτυπωμάτων (fingerprint sensor) και το home button. Έχω κάνει ένα ψάξιμο στα φόρα της OP, και προτείνουν τα πάντα:

Από clear cache και hard reset μέχρι αναμονή για να στεγνώσει ο sensor και πλήρη αποφόρτιση & επαναφόρτιση της συσκευής.

Έχει τύχει σε κάποιον κάτι τέτοιο; Και αν ναι, πως το έλυσε;

 

Μου το είχε πάθει μετά απο 7-8 μήνες περίπου αφού το είχα αγοράσει καθώς και πριν απο 1 περίπου μήνα. Την πρώτη φορά δεν έφτιαχνε με τίποτα ότι και αν του έκανα... Οπότε μετά από καμιά βδομάδα που προσπαθούσα άνοιξα ticket στην oneplus και το έστειλα στο service όπου και αντικαταστάθηκε η συσκευή μου με καινούργια συσκευή. Η διαδικασία κράτησε περίπου 4-5 εργάσιμες μέρες και σε λιγότερο από μία βδομάδα είχα πίσω καινούργια συσκευή. Πριν από έναν μήνα μου το ξαναέπαθε αλλά έφτιαξε αμέσως μετά από επαννεκίνηση που του έκανα.

 

Από όσο το είχα ψάξει κάτι παίζει με τον στατικό ηλεκτρισμό και το έχουν πάθει αρκετά κινητά. Είναι γνωστό το πρόβλημα δηλαδή για αυτό και σου το αντικαθιστούν αμέσως εντός εγγύησης. Σε κάποιους έχει φτιάξει από μόνο του μετά από κάμποσο καιρό ή έχει δουλέψει κάποια από τις λύσεις που αναφέρουν στο φόρουμ του oneplus σε κάποιους πάλι δεν έφτιαχνε όπως και σε εμένα και οπότε το στείλαμε πίσω. Τώρα μπορεί με τον καιρό να φτιάξει τι να σου πω μπορεί όμως να φτιάξει και μετά από 1-2 μήνες. Αλλά κανείς δεν ξέρει...

OnePlus 2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...