Jump to content

Nokia 6680 symbian 8 dual cam


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PGP74 (27 Δεκ. 2004 , 00:22)

 

Είχα την τύχη να το δω από κοντά την εβδομάδα που μας πέρασε. Είναι αρκετά καλό και πλήρες αλλά εμφανισιακά εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο το 6630. Η πίσω κάμερα αποκαλύπτεται όπως ακριβώς γινόταν στο 6650. Αρκετά compact σε διαστάσεις για τηλέφωνο UMTS αλλά παραμένει μεγάλο και, κατά την προσωπική μου γνώμη, συμπαγές και άσχημο. Επίσης κατά την προσωπική μου γνώμη, θεωρώ ότι σχεδιαστικά δεν είναι ότι καλύτερο. Όσο για το λανσάρισμα στην Ελλάδα, θα γίνει σχετικά σύντομα (δυστυχώς δεν μπορώ να πω περισσότερα) και σίγουρα θα προηγηθούμε από αρκετές άλλες Ευρωπαϊκές χώρες.

 

 

mipws mporeis na gineis ligo poio sigkekrimenos sto oti tha kikloforisei sxetika sintoma?diladi thes na mas peis oti den soy arese apo konta???

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος Woca (31 Δεκ. 2004 , 12:23)

 

Που στηριζοντε αυτα που λες φιλε μου secuent_c γιατι ειναι πολυ σοβαρα; :)

 

που αλλου!?
Link to comment
Share on other sites

Ε παιδιά να μερικά specs:

1.3 MEGAPIXEL FOTΟ

ΜP3 PLAYER

RADIO (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ)

DV RS-MMC (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

ΖΥΓΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130γρ

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΥ 7610

ΜΑΛΛΟΝ 262.000 ΧΡΩΜΑΤΑ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)

BLUETOOTH KAI ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ

EDGE

USB PORT

 

ANAMENONTAI KI ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Ε παιδιά να μερικά specs:

1.3 MEGAPIXEL FOTΟ

ΜP3 PLAYER

RADIO (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ)

DV RS-MMC (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

ΖΥΓΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130γρ

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΥ 7610

ΜΑΛΛΟΝ 262.000 ΧΡΩΜΑΤΑ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)

BLUETOOTH KAI ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ

EDGE

USB PORT

 

ANAMENONTAI KI ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kalomoir ( 1 Ιαν. 2005 , 09:38)

 

Ε παιδιά να μερικά specs:

1.3 MEGAPIXEL FOTΟ

ΜP3 PLAYER

RADIO (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟ)

DV RS-MMC (ΔΥΣΤΥΧΩΣ)

ΖΥΓΙΖΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 130γρ

ΔΙΑΣΤΑΣΕΙΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΟΠΩΣ ΤΟΥ 7610

ΜΑΛΛΟΝ 262.000 ΧΡΩΜΑΤΑ (ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ)

BLUETOOTH KAI ΥΠΕΡΥΘΡΕΣ

EDGE

USB PORT

 

ANAMENONTAI KI ΑΛΛΑ ΣΥΝΤΟΜΑ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΙΔΙΑ

 

 

Ποιές είναι οι πηγές σου;

Αν είναι το mobile-review.com όλα όσα αναφέρουν οι χρήστες δεν είναι τίποτα άλλο από φήμες!

 

Καλή Χρονιά!

:) :o

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά φίλε Μάνο.Μερικές πληηροφορίες πήρα και απο το mobile-review και απο το http://www.terracro.com.Μηδαμινές πληροφορίες υπέθεσα όπως oi infrared και το ράδιο τα οποία πιστεύω πως θα έχει.Και όλα αυτά περι 3d menu δεν τα πιστεύω.Για παιρετέρω πληροφορίες όταν μάθω θα σας πω...

 

Καλή χρονιά σε όλους guys

Link to comment
Share on other sites

το 6680 δεν θα έχει ουσιαστικές αλλαγές από το 6630 ...μονο η μπροστινή κάμερα και ίσος και κάτι άλλο δευτερεύουσας σημασίας για καθαρά λόγους marketing ...

 

το μεγάλο μπαμ είπαμε θα γίνει 3/4 -4/4 2005 ...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μήπως να περιμένουμε ακόμα τόσο καιρό ή θα την πάθουμε με την εμφάνιση του και θα μείνουμε στο τέλος χωρις κινητά.Εγώ πιστεύω όποιος χρειάζετε κινητάκι 3G να βολευτεί με το κουτσό 6630 το οποίο δεν θα διαφέρει κατα πολύ απο το 6680 όπως είπε και ο sequent εκτός απο την 2η κάμερα εκτός κι αν την οποία θα την χρησιμοποιήσετε για πραγματική videoκληση που δεν νομίζω γιατί ως τότε η vodafone,TIM,cosmote κ.τ.λ δεν θα παρέχουν την υπηρεσία δωρεάν αλλά οι χρεώσεις θα είναι αρκετά υψηλές.Γι αυτό περάστε κανένα χρόνο με το 6630 όπως θα κάνω και γώ και μέχρι τότε θα βγούν ολοκληρωμένα και σταθερά 3G κινητάκια και οι χρεώσεις σίγουρα θα κατεβούν. :happy:

 

ΦΙΛΙΚΑ ΓΙΑΝΝΗΣ.ΝΑ ΣΤΕ ΚΑΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Guest RouKouNas
Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (10 Δεκ. 2004 , 21:20)

 

τωρα πηρες χαμπαρι την πολιτικη τις νοκια;δεν νομιζω οτι την πατησε οποιος πηρε το 6630,για 3 μηνες θα ειναι αρχοντας!!!!!μετα θα βαλεις μια 300κοσαρα και συνεχιζεις να εισαι αρχοντας μεχρι τον ιουλιο!!

 

 

Από όλους καλύτερα τα λέει ο φίλος εδώ!!! Και βέβαια δεν πήραμε το 6630 ΟΛΟΙ για τις 3g δυνατότητες του..!! Και ποιος σας είπε ρε παιδία ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ότι εμείς στην επαρχία έχουμε 3G??? Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι από αυτούς που το έχουν ούτε οι μισοί δεν κάνουν χρήση του 3G!! Αντιθέτως περισσότερο πρόβλημα δημιουργεί τελικά αυτή η υπηρεσία από ότι φαίνεται παρά χρήσιμη είναι!! Θα ήθελα πάντως να γίνει μια ΜΙΝΙ δημοσκόπηση και να αναφέρουν όσοι γράφουν συχνά εδώ κατά πόσο αγόρασαν αυτό το κινητό για να έχουν βιντεοκλήση!!! Εάν υπάρχει έστω και ένας τι να πω… Δεν αναρωτήθηκε πριν το αγοράσει πως θα την κάνει αυτή τη ρημάδα την κλήση και από πού??? Από το σπίτι του με το stand?? Επίσης πραγματικά θα ήθελα να μάθω πόσους ξέρει ο καθένας μας με 3G κινητά!! Εγώ προσωπικά δεν ξέρω ούτε έναν παραπάνω εκτός από εσάς εδώ!!

 

Συμπέρασμα:

Σε καμία περίπτωση η ΝΟΚΙΑ δεν εξαπάτησε κανέναν μας και είμαι σίγουρος ότι όλοι μας συνειδητά πήραμε το 6630 σαν ένα καλό smart phone και όχι για να κάνουμε βιντεοκλήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα:

Σε καμία περίπτωση η ΝΟΚΙΑ δεν εξαπάτησε κανέναν μας και είμαι σίγουρος ότι όλοι μας συνειδητά πήραμε το 6630 σαν ένα καλό smart phone και όχι για να κάνουμε βιντεοκλήσεις!!

 

Kai ego den to pira gia to 3G, to pira gia OLA ta ypoloipa...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c ( 1 Ιαν. 2005 , 18:22)

 

το 6680 δεν θα έχει ουσιαστικές αλλαγές από το 6630 ...μονο η μπροστινή κάμερα και ίσος και κάτι άλλο δευτερεύουσας σημασίας για καθαρά λόγους marketing ...

 

το μεγάλο μπαμ είπαμε θα γίνει 3/4 -4/4 2005 ...

 

 

 

axxxx mexri tote tha perimenoymeeeeeeeeeeee

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος RouKouNas ( 5 Ιαν. 2005 , 20:06)

 

Από όλους καλύτερα τα λέει ο φίλος εδώ!!! Και βέβαια δεν πήραμε το 6630 ΟΛΟΙ για τις 3g δυνατότητες του..!! Και ποιος σας είπε ρε παιδία ΠΡΟΝΟΜΙΟΥΧΟΙ ΤΩΝ ΑΘΗΝΩΝ ΚΑΙ ΤΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ότι εμείς στην επαρχία έχουμε 3G??? Είμαι απόλυτα σίγουρος ότι από αυτούς που το έχουν ούτε οι μισοί δεν κάνουν χρήση του 3G!!

 

 

πεστα ρε φιλε.....

εγω εδω αλεξανδρουπολη δεν εχω σημα 3g ουτε για πλακα.....

πηρα και την vodafone τηλ και μου ειπαν τα εξης: " σας σεβομαστε σαν μεγαλη πολη απλα το 3g δεν εχει φτασει ακομη σε σας" :wacko: :wacko: :wacko:

ναι θα φτασει οταν θα χρεωνεται....... :rolleyes: :rolleyes:

anyway το θεμα ειναι οτι ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ 3G KINHTO απλα δεν παιρνει το 6630......

ειδικα για εμας εδω εκτος αθηνας η θεσσαλονικης...

επισης το 6630 δεν ειναι ουτε ενα camera phone(η καμερα του δεν εχει και μεγαλη μεγαλη διαφορα απο το 7610) οποιος θελει κατι τετοιο παιρνει το καινουργιο το sharp το οποιο ειναι κατι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για camera phone....

με λιγα λογια το 6630 ειναι ενα ΤΑΧΥΤΑΤΟ smartphone και ενα απιστευτο τηλ για αυτο που ειναι... ουτε 3g EINAI (γιατι 3g με μια καμερα ειναι κατι...ΑΣΤΕΙΟ) ,ουτε cameraphone οπως το πλασαρουν...και μπερδευουν πολλους ειναι.... απλα ειναι η φυσικη εξελιξη του 6600....

πολυ απλα αν καποιος θελει ενα 3g κινητο και μια καλη "καμερα" το 6630 σε αυτο δεν θα τον καλυψει!!!! αν θελει ενα πανισχυρο ταχυτατο symbian phone οκ σε ολα τα αλλα ΟΧΙ.......

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδια γαμω τα κινητα φαινεται αλλα ποια θα ειναι η τιμουλα του.....?????

PIG THE KING :cool:

 

CS for ever

M.O.H.A για την παρέα :lol:

L2 για κάψιμο

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pigtheking ( 6 Ιαν. 2005 , 01:54)

 

Ναι ρε παιδια γαμω τα κινητα φαινεται αλλα ποια θα ειναι η τιμουλα του.....?????

 

 

Βιαζεσαι λιγο ,κατσε να ανακοινωθει επισημα πρωτα

και βλεπουμε ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος gr234567 ( 6 Ιαν. 2005 , 08:57)

 

καλημερα και καλη χρονια σε ολους. καμια καινουργια πληροφορια υπαρχει;

 

 

Καλημερα φιλε μου καλη χρονια.Οτι εχεις διαβασει μεχρι στιγμης σε αυτο το thread.

Να εισαι σιγουρος οτι αμα υπαρξει κατι καινουργιο θα το ποσταρουμε αμεσως εδω και θα το διαβασεις. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras ( 5 Ιαν. 2005 , 23:24)

 

πεστα ρε φιλε.....

εγω εδω αλεξανδρουπολη δεν εχω σημα 3g ουτε για πλακα.....

πηρα και την vodafone τηλ και μου ειπαν τα εξης: " σας σεβομαστε σαν μεγαλη πολη απλα το 3g δεν εχει φτασει ακομη σε σας" :wacko: :wacko: :wacko:

ναι θα φτασει οταν θα χρεωνεται....... :rolleyes: :rolleyes:

anyway το θεμα ειναι οτι ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΕΝΑ 3G KINHTO απλα δεν παιρνει το 6630......

ειδικα για εμας εδω εκτος αθηνας η θεσσαλονικης...

επισης το 6630 δεν ειναι ουτε ενα camera phone(η καμερα του δεν εχει και μεγαλη μεγαλη διαφορα απο το 7610) οποιος θελει κατι τετοιο παιρνει το καινουργιο το sharp το οποιο ειναι κατι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ για camera phone....

με λιγα λογια το 6630 ειναι ενα ΤΑΧΥΤΑΤΟ smartphone και ενα απιστευτο τηλ για αυτο που ειναι... ουτε 3g EINAI (γιατι 3g με μια καμερα ειναι κατι...ΑΣΤΕΙΟ) ,ουτε cameraphone οπως το πλασαρουν...και μπερδευουν πολλους ειναι.... απλα ειναι η φυσικη εξελιξη του 6600....

πολυ απλα αν καποιος θελει ενα 3g κινητο και μια καλη "καμερα" το 6630 σε αυτο δεν θα τον καλυψει!!!! αν θελει ενα πανισχυρο ταχυτατο symbian phone οκ σε ολα τα αλλα ΟΧΙ.......

 

Νομιζω πως εισαι λιγο υπερβολικος η καμερα του 6630 εχει εμφανη διαφορα απο αυτην του 7610(και του 6600...) και επισης εχει και καλυτερη οθονη(και αλλα πολλα...)οσο για το sharp ενταξει δεχομαι oτι ειναι καλυτερο στη καμερα.Ωστοσο δεν μπορεις να πεις οτι το 6630 εχει απλα μια καλη καμερα ειναι πολυ καλη μετα το sharp :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven ( 6 Ιαν. 2005 , 14:53)

 

Νομιζω πως εισαι λιγο υπερβολικος η καμερα του 6630 εχει εμφανη διαφορα απο αυτην του 7610(και του 6600...) και επισης εχει και καλυτερη οθονη(και αλλα πολλα...)οσο για το sharp ενταξει δεχομαι oτι ειναι καλυτερο στη καμερα.Ωστοσο δεν μπορεις να πεις οτι το 6630 εχει απλα μια καλη καμερα ειναι πολυ καλη μετα το sharp :whistle:

 

χμμμ δεν εννουσα οτι το 6630 δεν εχει καλη καμερα απλα σε συγκριση με το 7610 δεν υπαρχει και καποια "τρελη" διαφορα... ειδικα σε σκοτεινες photos τα πραγματα παραμενουν οπως ηταν... "θορυβωδη"....

ολα αυτα τα λεω γιατι πολυς κοσμος ρωταει και ξαναρωταει και νομιζει οτι αν παρει το 6630 θα παρει μια ψηφιακη μηχανη.... η ενα πληρες 3g κινητο...

anyway ειμαι περιεργος να δουμε τι εξελιξη θα εχουμε στο 6680 στο θεμα της καμερας....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras ( 6 Ιαν. 2005 , 15:47)

 

χμμμ δεν εννουσα οτι το 6630 δεν εχει καλη καμερα απλα σε συγκριση με το 7610 δεν υπαρχει και καποια "τρελη" διαφορα... ειδικα σε σκοτεινες photos τα πραγματα παραμενουν οπως ηταν... "θορυβωδη"....

ολα αυτα τα λεω γιατι πολυς κοσμος ρωταει και ξαναρωταει και νομιζει οτι αν παρει το 6630 θα παρει μια ψηφιακη μηχανη .... η ενα πληρες 3g κινητο...

anyway ειμαι περιεργος να δουμε τι εξελιξη θα εχουμε στο 6680 στο θεμα της καμερας....

 

αν πιστευει κανεις τετοιο πραγμα τοτε νομιζω πως πρεπει να παει να κοιταχτει καπου... :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος em_seven ( 6 Ιαν. 2005 , 19:17)

 

αν πιστευει κανεις τετοιο πραγμα τοτε νομιζω πως πρεπει να παει να κοιταχτει καπου... :whistle:

 

πολλα ατομα που ξερω αγοραζουν κινητο για αυτο το λογο... belive it or not...

ξερω ατομο που πηρε το 7610 και επισης αλλο που πηρε το 6630 και ασχολουνται ολη την ωρα με το βιντεο και την καμερα... τιποτα αλλο...

επισης εχω πολλα pm που με ρωταν συνεχως για το βιντεο και τις photos του κινητου.... οποτε στην συγκεκριμενη περιπτωση καλο θα ηταν ολοι αυτοι να πανε σε ενα κινητο σαν το sharp παρα στο 6630....

anyway ξεφευγουμε απο το θεμα και θα φαμε "κραξιμο".....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος freddaras ( 6 Ιαν. 2005 , 20:21)

 

πολλα ατομα που ξερω αγοραζουν κινητο για αυτο το λογο... belive it or not...

ξερω ατομο που πηρε το 7610 και επισης αλλο που πηρε το 6630 και ασχολουνται ολη την ωρα με το βιντεο και την καμερα... τιποτα αλλο...

επισης εχω πολλα pm που με ρωταν συνεχως για το βιντεο και τις photos του κινητου.... οποτε στην συγκεκριμενη περιπτωση καλο θα ηταν ολοι αυτοι να πανε σε ενα κινητο σαν το sharp παρα στο 6630....

anyway ξεφευγουμε απο το θεμα και θα φαμε "κραξιμο".....

 

Συνφωνω απολυτα μαζι σου φιλε μου οτι πρεπει να παρουν το sharp γιατι αντικειμενικα ειναι ανωτερο στη καμερα και την οθονη(τελος τα off topic)
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...