Jump to content

Nokia 6680 symbian 8 dual cam


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (15 Δεκ. 2004 , 12:51)

 

Ρε παιδιά, δεν !@#%@μαστε λέω γω; Κάθε λίγο και λιγάκι καινούργιο κινητό... εντάξει δεν λέω θέλουμε να συμβαδίζουμε με την τεχνολογία αλλά οχι να μας πιάνει και τον ..λο! Πήρα το 6670 μια εβδομάδα αφ'ότου κυκλοφόρησε στην αγορά και τώρα... 6630... 6680...Ε όχι ρε παιδιά εγώ δεν δίνω άλλα λεφτα...! :mad:

 

 

Ηρέμησε φίλτατε Mike, έτσι είναι η πολιτική της Νόκια, και σωστά κάνει. Εσένα μπορεί να μη σου αρέσει που θα βγάλει νέο μοντέλο επειδή μόλις αγόρασες το 6670. Εμένα όμως μου αρέσει πάρα πολύ αφού σε λίγο καιρό θέλω να αλλάξω συσκευή, και ότι καινούριο βγάλει είναι ευπρόσδεκτο.... :D

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (16 Δεκ. 2004 , 16:36)

 

To 6680 einai katotero tou 6630 sigoura...Den simferei na to agoraseis...

 

 

Φίλε DENIOR αν αναφέρεσαι ειρωνικά σε μένα, δεν είπε κανείς ότι το 6680 είναι χειρότερο σε καμία περίπτωση, απλά είπα ότι ειδικά αν το έχεις πάρει από Ιταλία το 6630 είναι μία πολύ συμφέρουσα αγορά. Αυτό δεν σημαίνει ότι το 6680 δεν μου αρέσει ή δεν θα το έπαιρνα αλλά αφού ήδη πήρα, θα κάνω το επόμενο βήμα όπως και αν λέγεται αυτό (όταν θα πάρεις το 6680 θα είναι πάλι κακή επιλογή διότι πιο μετά θα βγει το 8650 - αλλά με αυτό το σκεπτικό δεν καταλήγεις πουθενά). Φιλικά :cool: :whistle:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Den to leo eironika aXe...

O MIRROR eipe oti to 6680 den exei iperithres,radiofono,QVGA othoni kai 2Mpixels camera...Giati na to perimeno tosous mines ti stigmi pou mporo na agoraso tora to isodinamo tou,6630?Den simferei....

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (15 Δεκ. 2004 , 12:51)

 

Ρε παιδιά, δεν !@#%@μαστε λέω γω; Κάθε λίγο και λιγάκι καινούργιο κινητό... εντάξει δεν λέω θέλουμε να συμβαδίζουμε με την τεχνολογία αλλά οχι να μας πιάνει και τον ..λο! Πήρα το 6670 μια εβδομάδα αφ'ότου κυκλοφόρησε στην αγορά και τώρα... 6630... 6680...Ε όχι ρε παιδιά εγώ δεν δίνω άλλα λεφτα...! :mad:

 

ας περιμενες φιλε μου το 6630

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (17 Δεκ. 2004 , 12:14)

 

Den to leo eironika aXe...

O MIRROR eipe oti to 6680 den exei iperithres,radiofono,QVGA othoni kai 2Mpixels camera...Giati na to perimeno tosous mines ti stigmi pou mporo na agoraso tora to isodinamo tou,6630?Den simferei....

 

Προσοχή, μιλούσα υποθετικά και έκανα απλά μια προσωπική εκτίμηση. Τίποτα δεν είναι επιβεβαιωμένο ακόμα. Απλά οι φήμες λένε οτι δεν θα προσφέρει κάτι περισσότερο απο το 6630 πέρα απο την δεύτερη κάμερα.

 

Τώρα όποιος νομίζει οτι του είναι αναγκαία μια δεύτερη κάμερα, σίγουρα θα πρέπει να περιμένει το 6680. Απο την άλλη, όσοι συμμερίζονται την άποψή μου οτι αποτελεί ένα άχρηστο χαρακτηριστικό, αγοράζοντας το 6630, που αγγίζει την τελειότητα, θα είναι καλυμμένοι για πολύ καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ας ειμαστε λιγο αντικειμενικοι. Δεν νομιζω πως θα πειραζε κανεναν η δευτερη καμερα η οτιδηποτε καινουριο εχει. Επειδη δεν θελετε να βγαλετε το νεο σας 6630 μη up to date δεν σημαινει πως αν δεν υπαρχει το fp3 κ.λπ. δεν ειναι καλο το κινητο. Η δευτερη καμερα οπως λενε πολλοι σε λιγους θα χρησιμευσει αλλα δεν νομιζω πως χαλαει κανεναν... :)

 

Πιστευω σωστο θα ηταν οποιος δεν εχει παρει ακομα το 6630 να περιμενει για το 6680 μιας και θα ειναι real 3G. Οποιος το εχει παρει ας βολευτει τωρα με το 6630 και παιρνει το 8650 η οπως λεγεται το επομενο πρωτοπορειακο μοντελο της ΝΟΚΙΑ. :o

 

Προσωπικα δεν προκειται να παρω κανενα απο τα δυο. Απο την NOKBIAN περιμενω καποιο μοντελο με ισαξια specs με τα Windows Mobile. Μεχρι να το βγαλει αυτο, εγω θα βολευτω με το Jamακι μου. Μετα βλεπουμε! ;)

http://i39.tinypic.com/ojjlzk.gif
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξαναρωτήσει αλλά απάντηση δεν πήρα.Η μπροστινή κάμερα εχει την δυνατότητα να φωτογραφίζει ή ειναι μόνο για βιντεοκλήση?Πληροφοριακά ρωτάω.
Link to comment
Share on other sites

Πληροφοριακά σου λέω οτι δεν υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάποιος εδώ μέσα αν θα μπορεί η κάμερα του 8650 να τραβάει και φωτογραφίες. Είναι αδύνατο.

 

Τώρα αν ρωτάς γενικά, αν τα 3G κινητά που υπάρχουν ήδη και διαθέτουν δύο κάμερες, μπορούν να χρησιμοποιηθούν και για αυτοφωτογράφηση, μάλλον θα πρέπει να ρωτήσεις στα θέματα της κάθε συσκευής ξεχωριστά τους κατόχους των συσκευών αυτών.

Link to comment
Share on other sites

Pados einai xazo na leei kapios oti einai xazomara pou agorase o kosmos to 6630.. Den einai etsi omws... Twra mporei na koitate to 6680 me tis duo cameres kai na lete ti ithela kai agorasa to 6630 ... Ala otan kukloforisei to 6680 tha parousiazete apo tin NOKIA to AMESWS epomeno modelo pou tha einai polu kalutero ktl ktl ktl ktl.

 

Aloste to 6680 den einai sigouro oti uparxei ... To oti mas emfanise ena palikari apo edw pws to site http://www.nokia6680.com einai kataxorimeno sthn NOKIA auto den exei na kanei me to sugekrimeno kinhto....

 

H NOKIA apla exei eglovisei apo nwris polla sites kai pisteuw ola ta

 

http://www.nokiaXXXX.com ( opou XXXX modelo kinhtou )

 

Opws etsi exei kanei kai i Peugeot me ta 106,206,307 ktl.....

 

Apo twra exei eglovisei ola ta noumero 107,207,308 ktl...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billys_541 (19 Δεκ. 2004 , 22:58)

 

Εχω ξαναρωτήσει αλλά απάντηση δεν πήρα.Η μπροστινή κάμερα εχει την δυνατότητα να φωτογραφίζει ή ειναι μόνο για βιντεοκλήση?Πληροφοριακά ρωτάω.

 

 

Συνηθως μπορει να βγαζει και φωτο. Σε οτι κινητο με 2 καμερες επιασα στα χερια μου μπορει να βγαζει φωτογραφιες με την μπροστινη καμερα. Τζαμπα την εβαλαν την 2η την καμερα?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απλά έτσι ρώτησα.Οχι μόνο για το συγκεκριμένο κινητο αλλά για όσα διαθέτουν 2 κάμερες.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος billys_541 (20 Δεκ. 2004 , 18:35)

 

Απλά έτσι ρώτησα.Οχι μόνο για το συγκεκριμένο κινητο αλλά για όσα διαθέτουν 2 κάμερες.Ευχαριστώ.

 

 

 

mi pareis to 6630 pantos!

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (21 Δεκ. 2004 , 01:46)

 

mi pareis to 6630 pantos!

 

 

Αν το θέλει μόνο για βίντεοκλήση και για τίποτε άλλο, να μην το πάρει :rolleyes: Αλλά αν το θέλει για ένα σωρό άλλα που κάνει (για πρώτη φορά μεταξύ symbian κινητών) θα πρότεινα του παλικαριού να το πάρει σίγουρα !!! :up: :up:

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nickvog (22 Δεκ. 2004 , 21:26)

 

Αν το θέλει μόνο για βίντεοκλήση και για τίποτε άλλο, να μην το πάρει :rolleyes: Αλλά αν το θέλει για ένα σωρό άλλα που κάνει (για πρώτη φορά μεταξύ symbian κινητών) θα πρότεινα του παλικαριού να το πάρει σίγουρα !!! :up: :up:

 

 

genika to 6680 tha einai kalitero.. kai ligo ipomoni na strosei kai to software de kanei kako.. tha exoun vgei kai poles apoklistika v8 efarmoges mexri tote...

to 6630 einai kai asximo...

 

anyway... emfanisiaka, hardware kai software to 6680 tha einai pio orimo... kai de tha argisei na erthei gia opoion de skizetai gia kinito TORA...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (21 Δεκ. 2004 , 01:46)

 

mi pareis to 6630 pantos!

 

 

Εχω το 7610 εδώ και 4 μήνες.Δεν βιάζομαι να αλλάξω.Μόλις βγεί κάτι που θα είναι αρκετά καλύτερο απο το 7610(σε θέμα imaging κυρίως) θα το πάρω σίγουρα.Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος kagg (26 Δεκ. 2004 , 15:09)

 

xronia polla paidia,....

mporoyme kapoy na diabasoyme kamia pliroforia gia to 6680 giati poythena den exw brei.....

 

 

Χρονια Πολλα :) ,

Δεν εχει κυκλοφορησει κατι παραπανω απο οτι οτι εχει γραφτει εδω.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nervous (26 Δεκ. 2004 , 15:16)

 

Χρονια Πολλα :) ,

Δεν εχει κυκλοφορησει κατι παραπανω απο οτι οτι εχει γραφτει εδω.

 

 

ok eyxaristw poli file moy

Link to comment
Share on other sites

Geia sas paidia kai Xronia Polla!

 

Mia pio kathari fotografia toy kinitou : http://www.mobile-review.com/forum2/attachment.php?attachmentid=2601

 

Kai enas xristis uposturizei oti tha exei 3D menu! http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=17463&page=2&pp=50

 

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art17/NokiaPress/6.jpg

 

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art17/NokiaPress/7.jpg

 

http://www.mobilmania.cz/Files/Obrazky/art17/NokiaPress/8.jpg

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

αν δεν κάνω λάθος τα screnshots δεν είναι 176x208 !!!!!!!!!!!!

ποπό ...ζημια που πάθαμε χριστουγεννιάτικα!!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Είχα την τύχη να το δω από κοντά την εβδομάδα που μας πέρασε. Είναι αρκετά καλό και πλήρες αλλά εμφανισιακά εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο το 6630. Η πίσω κάμερα αποκαλύπτεται όπως ακριβώς γινόταν στο 6650. Αρκετά compact σε διαστάσεις για τηλέφωνο UMTS αλλά παραμένει μεγάλο και, κατά την προσωπική μου γνώμη, συμπαγές και άσχημο. Επίσης κατά την προσωπική μου γνώμη, θεωρώ ότι σχεδιαστικά δεν είναι ότι καλύτερο. Όσο για το λανσάρισμα στην Ελλάδα, θα γίνει σχετικά σύντομα (δυστυχώς δεν μπορώ να πω περισσότερα) και σίγουρα θα προηγηθούμε από αρκετές άλλες Ευρωπαϊκές χώρες.
Τα πλοία είναι ασφαλή στα λιμάνια. Τα πλοία όμως δεν φτιάχνονται γι' αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος PGP74 (27 Δεκ. 2004 , 00:22)

 

Είχα την τύχη να το δω από κοντά την εβδομάδα που μας πέρασε. Είναι αρκετά καλό και πλήρες αλλά εμφανισιακά εξακολουθεί να μου αρέσει περισσότερο το 6630. Η πίσω κάμερα αποκαλύπτεται όπως ακριβώς γινόταν στο 6650. Αρκετά compact σε διαστάσεις για τηλέφωνο UMTS αλλά παραμένει μεγάλο και, κατά την προσωπική μου γνώμη, συμπαγές και άσχημο. Επίσης κατά την προσωπική μου γνώμη, θεωρώ ότι σχεδιαστικά δεν είναι ότι καλύτερο. Όσο για το λανσάρισμα στην Ελλάδα, θα γίνει σχετικά σύντομα (δυστυχώς δεν μπορώ να πω περισσότερα) και σίγουρα θα προηγηθούμε από αρκετές άλλες Ευρωπαϊκές χώρες.

 

 

Καταρχην ,Χρονια πολλα φιλε PGP74 .

Που το ειδες αν επιτρεπεται, εδω στην Ελλαδα?

Περισσοτερες πληροφοριες για τα χαρακτηριστικα του μπορεις να μας δωσεις ? Σε σχεση με το 6630 διαφερει μονο στην 2η καμερα ή εχει και καποια αλλη διαφορα ? :worry:

Μιλας για την ημερομηνια ανακοινωσης του ή κυκλοφοριας του ?

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...