Jump to content

Nokia 6680 symbian 8 dual cam


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος lagoudakis (10 Δεκ. 2004 , 21:20)

 

τωρα πηρες χαμπαρι την πολιτικη τις νοκια;δεν νομιζω οτι την πατησε οποιος πηρε το 6630,για 3 μηνες θα ειναι αρχοντας!!!!!μετα θα βαλεις μια 300κοσαρα και συνεχιζεις να εισαι αρχοντας μεχρι τον ιουλιο!!

 

 

Μετά από 4 διαδοχικά ΝΟΚΙΑ στα τελευταία 5 χρόνια ??? ΟΧΙ ΒΕΒΑΙΑ :D :D :D Ηδη 2 μήνες πριν πιάσω στα χέρια μου το 6630 είχα δηλώσει ότι μου κολλάει καλά το 3230 γιατί τα έχει όλα (εκτός 3G φυσικά) αλλά οι τσάμπα βιντεοκλήσεις σε συνδυασμό με τη φάση της Ιταλίας ήταν πειρασμός (για όποιον εννοείται είχε τα φράγκα και γούσταρε). Εξάλλου, μέχρι σήμερα ΤΙΜ είχα, απλά είπα να κάνω λίγη παρέα στη VODA μέχρι το Μάρτιο ;) ;) Όσο για το "την πατάμε με τα σουπερ ντούπερ κινητά της ΝΟΚΙΑ" δεν εννοούσα φυσικά ότι μας πιάνουν βλάκες.... απλά κάνουμε χάζι τη τεχνολογία που πλασσάρει και τη βρίσκουμε και άμα λάχει :p :p (αυτό για όποιους παρεξήγησαν και άρχισαν τα χαχανητά :cool: :cool: )

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 208
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (11 Δεκ. 2004 , 12:20)

peripou 650euro..

 

μα καλα τρελαθηκαμε???ειπαμε να δοσουμε 550 ευρω,αλλα και οχι 650 για ενα κινητο το οποιο μετα απο κανα 6 μηνο θα θεωρηται ιδι παλιο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος ili (10 Δεκ. 2004 , 21:34)

 

Όταν αρχίσουν να έρχονται οι λογαριασμοί της βιντεκλήσης κάποιοι θα το ξανασκεφτούν αν είναι τόσο σημαντική η 2η κάμερα...lol lol lol

 

πες τα ρε ili

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος argi_7 (12 Δεκ. 2004 , 08:10)

 

μα καλα τρελαθηκαμε???ειπαμε να δοσουμε 550 ευρω,αλλα και οχι 650 για ενα κινητο το οποιο μετα απο κανα 6 μηνο θα θεωρηται ιδι παλιο :mad:

 

 

nai alla kai to 6630 toso eixe anakoinothei... meta to eriksan sta 600... kai otan vgike to eidame sta 580... kai sintoma tha statheropoiithei sta 550...

 

paizei megalo rolo o antagonismos...

Link to comment
Share on other sites

καλα σιγουρα πολυ θα το ξανασκεφτουν για να κανουν βιντεοκληση οταν θα χρεωνεται κανονικα πλεον,αλλα και παλι στην αρχη θα ειναι ακριβα μετα θα παει σε φυσιολογικα τιμη πιστευω παντως το κινητο αυτο μου αρεσει πολυ

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (12 Δεκ. 2004 , 22:43)

 

nai alla kai to 6630 toso eixe anakoinothei... meta to eriksan sta 600... kai otan vgike to eidame sta 580... kai sintoma tha statheropoiithei sta 550...

 

 

 

Eδω κανεις καποιο λαθος στην τιμη ,

The Nokia 6630 is planned to be available during the fourth quarter of 2004, and the estimated, unsubsidized sales price of the Nokia 6630 is expected to be less than €500.

http://press.nokia.com/PR/200406/948877_5.html

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

makari na vgei ayto,na pesei kai i timi tou 6630 na pesei kai i timi parapanw tou 3230 pou thelw egw
Nokia 5110, Nokia 3210,Nokia 3310, Nokia 8310,Nokia , Sony Erricson W800i, Siemens SX1, Motorola Razor v3, Samsung U100, Samsung U600,iphone 3G(για 5χρονια!), Iphone 4, Samsung Galaxy s3
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος eNeRGy (12 Δεκ. 2004 , 22:43)

 

nai alla kai to 6630 toso eixe anakoinothei... meta to eriksan sta 600... kai otan vgike to eidame sta 580... kai sintoma tha statheropoiithei sta 550...

 

paizei megalo rolo o antagonismos...

 

μα εγώ την πρώτη μέρα που βγήκε το πήρα 550 ...και μάλιστα ήταν το πρώτο κομμάτι του μαγαζιού που τσίμπησα ..

σε κανένα δίμηνο θα πέσει στα 500 και ούτω καθεξής

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος pseira (13 Δεκ. 2004 , 00:46)

 

Ναι είδαμε και τα MMS πόσο πέσανε από τότε που άρχισε η χρέωση τους....

 

άλλο mms και άλλο videocall φιλε μου ...δεν είναι το ίδιο για να τα συγκρίνουμε ...

το videocall θα πιάσει ,θα το δεις . θα είναι λίγες αυτού του είδους οι κλήσεις που θα κάνουμε αλλα θα χαρακτηριστούν αναγκαίες σε ορισμένες περιστάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Egw nomizw oti auti i parallagi tou 6630 (an prokinte gia parallagi) axizei dioti oti lipei apo to 6630 tha to exei auto ara pios o logos tis agoras tou 6630 ?

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

αλλο το mms κι αλλο το 3g το ενα ειναι μηνυμα το αλλο ειναι ολοκληρη συνδεση τωρα στην αρχη θα ακουμε τις καμπανες μετα θα στρωσει η δουλεια,ειναι πολυ νωρις ακομα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι?Η μπροστινή κάμερα(για όσα μοντέλα την διαθέτουν) έχει και την δυνατότητα να φωτογραφίζει όπως η πίσω/εξωτερική?
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος sequent_c (13 Δεκ. 2004 , 18:34)

 

μα εγώ την πρώτη μέρα που βγήκε το πήρα 550 ...και μάλιστα ήταν το πρώτο κομμάτι του μαγαζιού που τσίμπησα ..

σε κανένα δίμηνο θα πέσει στα 500 και ούτω καθεξής

 

 

signomi file mou gia to lathos pou ekana... distixos de meno ellada kai kapoioi apo to myphone egrafan gia 580euro sta nokia shop... kai etsi kai to egrapsa...

eksou kai eipa sintoma tha exei 550... giati edo sto eksoteriko to vriskeis idi me 500-550euro stin eleftheri agora...

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant (13 Δεκ. 2004 , 20:53)

 

Egw nomizw oti auti i parallagi tou 6630 (an prokinte gia parallagi) axizei dioti oti lipei apo to 6630 tha to exei auto ara pios o logos tis agoras tou 6630 ?

 

 

Με αυτη τη λογικη δεν θα αγορασεις φιλε μου ποτε τηλεφωνο.

Καθε φορα ολο και προστειθεται κατι και ολο κατι θα λειπει ,δεν την προλαβαινουμε την Νοκια ;)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σωστός. ;)

 

Απο το 6680 θα λείπει η κάμερα των 2ΜΡ, η QVGA οθόνη, η θύρα υπερύθρων, το ράδιο (είμαι 100% σίγουρος γι'αυτό) και αρκετά ακόμα. Θα μοιάζει λίγο με το νεοανακοινωθέν τότε 8650. Και πάλι θα λέμε, να περιμένω 6 μήνες να πάρω κατευθείαν το άρτιο 8650 ή να πάρω τώρα το 6680 και να χάσω αρκετά χρήματα απο την αλλαγή σε λίγο καιρό; (φυσικά πρόκειται για μια τελείως υποθετική κουβέντα αλλά, τουλάχιστον, έχει κάποια βάση).

Link to comment
Share on other sites

συνηθως οι κουβεντες σου ειναι πολυ σωστες μας εχει τρελανει η νοκια και το θεμα ειναι οτι ακολουθαμε πολλοι απο εμας πιστα οπου καινουριο κι εμεις μεσα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος mirrorofsorrow (14 Δεκ. 2004 , 03:12)

 

Σωστός. ;)

 

Απο το 6680 θα λείπει η κάμερα των 2ΜΡ, η QVGA οθόνη, η θύρα υπερύθρων, το ράδιο (είμαι 100% σίγουρος γι'αυτό) και αρκετά ακόμα. Θα μοιάζει λίγο με το νεοανακοινωθέν τότε 8650. Και πάλι θα λέμε, να περιμένω 6 μήνες να πάρω κατευθείαν το άρτιο 8650 ή να πάρω τώρα το 6680 και να χάσω αρκετά χρήματα απο την αλλαγή σε λίγο καιρό; (φυσικά πρόκειται για μια τελείως υποθετική κουβέντα αλλά, τουλάχιστον, έχει κάποια βάση).

 

φιλε george ...μην το παιδεύεις άδικα ...όσοι έχουν 6630 και δεν τους νοιάζει προς το παρόν το videocall θα ανανεώσουν το ραντεβού τους στα nokia shop του χρόνου... μάλλον για 8650 το βλέπω...

 

θα βγάλουν σίγουρα αρκετές δελεαστικές προτάσεις ,που μένει να δούμε έτσι?

αλλα εγώ πιστεύω το μεγάλο μπαμ θα γίνει πάλι τέλος 2005.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος chryant (13 Δεκ. 2004 , 20:53)

 

Egw nomizw oti auti i parallagi tou 6630 (an prokinte gia parallagi) axizei dioti oti lipei apo to 6630 tha to exei auto ara pios o logos tis agoras tou 6630 ?

 

οποιος θελει ενα κινητο τωρα,και δεν το πολυ ενδιαφερει η 2 καμερα γιατι να μην το παρει??

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, δεν !@#%@μαστε λέω γω; Κάθε λίγο και λιγάκι καινούργιο κινητό... εντάξει δεν λέω θέλουμε να συμβαδίζουμε με την τεχνολογία αλλά οχι να μας πιάνει και τον ..λο! Πήρα το 6670 μια εβδομάδα αφ'ότου κυκλοφόρησε στην αγορά και τώρα... 6630... 6680...Ε όχι ρε παιδιά εγώ δεν δίνω άλλα λεφτα...! :mad:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος MiKe-Dee (15 Δεκ. 2004 , 12:51)

 

Ρε παιδιά, δεν !@#%@μαστε λέω γω; Κάθε λίγο και λιγάκι καινούργιο κινητό... εντάξει δεν λέω θέλουμε να συμβαδίζουμε με την τεχνολογία αλλά οχι να μας πιάνει και τον ..λο! Πήρα το 6670 μια εβδομάδα αφ'ότου κυκλοφόρησε στην αγορά και τώρα... 6630... 6680...Ε όχι ρε παιδιά εγώ δεν δίνω άλλα λεφτα...! :mad:

 

Και ποιός σου είπε φίλε μου να δώσεις άλλα λεφτά...;;; :confused:

 

Αυτή η νοοτροπία πήραμε τηλέφωνο, αυτοκίνητο κλπ.....οπότε ας παγώσει για καμμιά τετραετία (ή όσο οι ίδιοι πιστέυουμε ότι πρέπει να χρονοπιστώσουμε την κάθε εταιρέια για να τολμήσει να βγάλει άλλο μοντέλο) είναι μάλλον ελληνικό φαινόμενο που άπτεται περαιτέρω κοινωνικής ανάλυσης (να μην πω και ψυχολογικής!!!).... :o

 

Μακάρι να είχε βγάλει σύντομα και τον αντικαταστάτη του 6230, αλλά τα vertu σπανίζουν... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να είχε βγάλει σύντομα και τον αντικαταστάτη του 6230, αλλά τα vertu σπανίζουν...

 

εελα λιγοο!!~~ :lol:

 

Ρε παιδιά, δεν !@#%@μαστε λέω γω; Κάθε λίγο και λιγάκι καινούργιο κινητό... εντάξει δεν λέω θέλουμε να συμβαδίζουμε με την τεχνολογία αλλά οχι να μας πιάνει και τον ..λο! Πήρα το 6670 μια εβδομάδα αφ'ότου κυκλοφόρησε στην αγορά και τώρα... 6630... 6680...Ε όχι ρε παιδιά εγώ δεν δίνω άλλα λεφτα...!

 

μήπως κι αν δεν βγάζαν πολλά τηλεφωνα δεν θα γκρινιάζαμε πάλι??

λοιπόν αυτοί καλά κάνουν την δουλειά τους ..αστούς να βγάζουν και 100 τηλεφωνα τον χρόνο ,το τι θα αγοράσουμε εμείς είναι δικη μας υπόθεση..

Link to comment
Share on other sites

μήπως κι αν δεν βγάζαν πολλά τηλεφωνα δεν θα γκρινιάζαμε πάλι??

λοιπόν αυτοί καλά κάνουν την δουλειά τους ..αστούς να βγάζουν και 100 τηλεφωνα τον χρόνο ,το τι θα αγοράσουμε εμείς είναι δικη μας υπόθεση..

 

Συμφωνώ απολύτως!!!

 

Όσο για το γιατί κάποιοι μπορεί να πήραν το 6630 (νομίζω ότι είναι το πιο ολκληρωμένο Series 60 αυτή τη στιγμή) να προσθέσω μερικούς άλλους λόγους:

 

- CPU 220MHz

- Μνήμη 10MB

- USB 2.0 Support

- Symbian 8.0 με τελευταίο Series 60

- 1.3 Mp Cam

- Hot Swap

 

Αυτά τα specs δεν λένε τίποτα και κολλήσαμε στην cam? Όταν θα βγει ας μην έχουμε και ας βολευόμαστε με τη μία.

 

Και για να μη παρεξηγηθώ και αρχίσουν σχόλια δεν το συγκρίνω με MS ή UIQ αλλά με Series 60 συσκευές και ας μου πει κάποιος άλλος μία καλύτερη συσκευή τώρα ή στο άμεσο μέλλον (από άλλον κατασκευαστή). Όσο για το αν βγει κάποιο καλύτερο αυτό δεν νομίζω ότι θα έπρεπε να χαλάει κανέναν. Όποιος έχει λεφτά τα σκάει και είναι updated. Δηλαδή είναι καλύτερα να μένουμε πίσω από technology για να μην χάνουν αξία οι συσκευές που έχουμε τώρα??? :rolleyes:

 

Συγγνώμη που ξέφυγα από το θέμα και αυτό το post ανήκει κανονικά στους Διαξιφισμούς. :o

 

ΥΓ. Το 6630 ήταν η μόνη συσκευή που με έκανε να πάρω την απόφαση να αλλάξω το SX1 μου (σε συνδυασμό με την τιμή της Ιταλίας βέβαια) :whistle:

Mobiles: Samsung Galaxy Nexus

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος DENIOR (16 Δεκ. 2004 , 16:36)

 

To 6680 einai katotero tou 6630 sigoura...Den simferei na to agoraseis...

 

 

Απο τη στιγμη που δεν ξερουμε καμμια επισημη πληροφορια για τεχνικα χαρακτηριστικα πως βγαζεις αυτο το συμπερασμα;; :confused:

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...