Jump to content

DooGee "Europa" F3 Pro


artistas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήρα την απλή έκδοση όχι το pro.Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές, το σημαντικότερο μείον για μένα ως τώρα είναι ότι δε μπορείς να έχεις 2 sim και sd κάρτα ταυτόχρονα..

Κατάφερε κανείς να το κάνει Root γιατί ότι δοκίμασα μέχρι τώρα δε μου το ρουτάρει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ πήρα την απλή έκδοση όχι το pro.Ευχαριστημένος σε γενικές γραμμές, το σημαντικότερο μείον για μένα ως τώρα είναι ότι δε μπορείς να έχεις 2 sim και sd κάρτα ταυτόχρονα..

Κατάφερε κανείς να το κάνει Root γιατί ότι δοκίμασα μέχρι τώρα δε μου το ρουτάρει.

 

Με το να το κάνουνε root τι κερδίζουμε; Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο για το doogee που να βελτιώνει την απόδοσή του;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε ενημέρωση συστήματος 53.50ΜΒ αλλά γράφει κινέζικα για οδηγίες.

Την έβαλε κανείς;

Διάβασα ότι έδωσε λύση στο πρόβλημα της φωτογραφικής μηχανής με WhatsApp.

Την ονομάζει 5.1-R19-2015.11.17

ΛΕΕΙ: «Προειδοποίηση: Ποτέ μην ενημερώσετε μέσω της υπηρεσίας OTA, αν το τηλέφωνο είναι root. BRICK εξασφαλισμένο.»

Link to comment
Share on other sites

Το εχει η γυναικα μου 5 ημέρες. Ειναι ομορφο γρηγορο με καλη καμερα και φοβερη οθονη. Δεν εχει ειδοποιησεις led, δεν εχει πιξειδα, δεν ανοιγει, ειναι λιγο βαρυ και μπαταφια μετρια.

Βγηκε χθες update.Το εκανε κανεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμενα η ενημέρωση και την εγκατέστησα χωρίς να ξερω τι βελτιώνει. Δεν γνώριζα το προβλημα με το what's up. Δεν παρατήρησα πάντως κάποια αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την έκανα την αναβάθμιση και το μόνο που παρατήρησα ήταν ότι μου εγκατέστησε κι ένα πρόγραμμα για πληκτρολόγιο, το οποίο όμως έκανα απεγκατάσταση απλά κι εύκολα, γιατί μάλλον δεν ήταν εφαρμογή συστήματος.

Αν παρατηρήσω κάτι θα το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

Η doogee υποστηρίζει οτι φορτίζει 70% σε 30 λεπτά ενώ εμένα φορτίζει μόλις 25% :X Λειτουργεί σε κανέναν;

 

Επίσης προσοχή γιατί σε μένα που το αγόρασα από vickmall ήρθε με adware ένα Beauty Makeup και άδειαζε τη μπαταρία μπαμ μπαμ.

Link to comment
Share on other sites

Η doogee υποστηρίζει οτι φορτίζει 70% σε 30 λεπτά ενώ εμένα φορτίζει μόλις 25% :X Λειτουργεί σε κανέναν;

 

Επίσης προσοχή γιατί σε μένα που το αγόρασα από vickmall ήρθε με adware ένα Beauty Makeup και άδειαζε τη μπαταρία μπαμ μπαμ.

 

 

Δεν το δοκίμασα με την φόρτιση να έχω άποψη. Πρέπει να ειναι άδεια τελείως η μπαταρία και κλειστό το κινητό μήπως ή δεν έχει σημασία?

Αυτό με το Beauty Makeup το είδα και σε μένα στην μπαταρία κι το έκανα απενεργοποίηση. Απεγκατάσταση δεν είδα όμως πουθενα. Πως γίνετε?

Επίσης μήπως έχει σε σας την δυνατότητα daydream πουθενά;

Edited by dimig
συμπλήρωση
Link to comment
Share on other sites

Η doogee υποστηρίζει οτι φορτίζει 70% σε 30 λεπτά ενώ εμένα φορτίζει μόλις 25% :X Λειτουργεί σε κανέναν;

 

Επίσης προσοχή γιατί σε μένα που το αγόρασα από vickmall ήρθε με adware ένα Beauty Makeup και άδειαζε τη μπαταρία μπαμ μπαμ.

 

Περιεργο.... Την ιδια κωλ.εφαρμογη την εχουν βαλει και στα LEAGOO και δεν απεγκαθισταται !

Ξερει κανεις τιποπτα περισσοτερο γι αυτην? (ναι, εκτος θεματος το ξερω, αλλα ειναι κατι σοβαρο!)

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Σε μερικά reviews στο internet γράφουν ότι η κάμερα είναι εξαιρετική και ότι βγάζει καλές φωτογραφίες και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού.

Μπορεί κάποιος που το έχει να επιβεβαιώσει;

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να κάνω root πολύ απλά.

Είδα από ένα Ρώσικο site (με την μετάφραση google) και έκανα τα εξής:

- έβαλα στην sd αυτό το zip (http://www.filedropper.com/rootfordoogeef3) είναι για το PRO

- απενεργοποιήσα το τηλέφωνο

- πάτησα το πλήκτρο έντασης προς τα επάνω, κρατώντας πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης

(μάλιστα πάτησα την ένταση μια στιγμή μετά την ενεργοποίηση)

- με το κουμπί έντασης πάνω επέλεξα Recovery, πάτησα την ένταση κάτω για οκ

- μετά την εμφάνιση του πράσινου Android πάτησα ΞΑΝΑ το πλήκτρο ενεργοποίησης + Volume up και το μενού εμφανίστηκε

- στο μενού, έβαλα Install from SD card, και βρήκα το αρχείο zip στη κάρτα

- επανεκκίνηση, μπορεί να πάρει μερικά λεπτά, ήμουν πλέον root.

Edited by paks
συμπληρωματικά στοιχεία
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω την συσκευη,πολυ ομορφη.

 

Μια βοηθεια,τα update της doogee τα κανω; Ροταω για μου το εβγαλε στα κινεζικα το update...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και εγω την συσκευη,πολυ ομορφη.

 

Μια βοηθεια,τα update της doogee τα κανω; Ροταω για μου το εβγαλε στα κινεζικα το update...

Εμείς το κάναμε και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα.... πάντως εγώ δεν είδα κάποια απτή διαφορά. Όπως και να έχει όμως, κάτι θα διορθώνει.

Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να περάσω και το img του TWRP recovery εδώ με το Flashify από το GooglePlay και πήρα και ένα buckup.

Υπάρχει και το CWM εδώ αν κάποιος το προτιμά περισσότερο.

 

Το root είναι εδώ.

Edited by paks
Link to comment
Share on other sites

Κατάφερα να περάσω και το img του TWRP recovery με το Flashify από το GooglePlay και πήρα και ένα buckup.

Υπάρχει και το CWM αν κάποιος το προτιμά περισσότερο.

 

Σε τι ωφελούν όλα αυτά?? Κερδίζουμε κάτι παραπάνω αν το κάνουμε root...σορρυ αλλά είμαι λίγο άσχετος με το είδος :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν ξέρεις τι κερδίζεις μην ασχοληθείς.

Θα ασχοληθείς αν νιώσεις ότι θέλεις να κάνει κάτι το τηλέφωνό σου και μάθεις ότι μπορεί να γίνει μόνο αν γίνεις root.

Επίσης τα recovery συνήθως χρησιμοποιούνται για να περνάς εύκολα άλλες rom. Πάλι αν δεν σου λείπει κάτι από αυτό που έχεις, δεν υπάρχει λόγος να μπεις στη διαδικασία.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Έστω, πριν 2 χρόνια είχες αγοράσει ένα σούπερ κινητό για τότε που είχε την έκδοση Jellybean του android. Η εταιρία το παράτησε και δεν έβγαλε ποτέ αναβάθμιση. Βλέπεις ότι ανεξάρτητοι developers έχουν φτιάξει ανεπίσημη Lollipop. Το σκέφτεσαι και θέλεις να το δοκιμάσεις. Τότε θα χρειαστεί να περάσεις κάποιο recovery, μέσω αυτού θα μπορέσεις να κρατήσεις ένα backup του τηλεφώνου σου ως είχε πριν, να περάσεις τη νέα έκδοση και αν λειτουργεί απροβλημάτιστα την κρατάς ή αλλιώς επιστρέφεις απροβλημάτιστα στο παλαιότερο λογισμικό.

Άλλο παράδειγμα έχεις πάρει κινητό με κινέζικο λειτουργικό και θέλεις να περάσεις έκδοση που έχουν φτιάξει ανεξάρτητοι developers που είναι πολύγλωσση.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν ξέρεις τι κερδίζεις μην ασχοληθείς.

Θα ασχοληθείς αν νιώσεις ότι θέλεις να κάνει κάτι το τηλέφωνό σου και μάθεις ότι μπορεί να γίνει μόνο αν γίνεις root.

Επίσης τα recovery συνήθως χρησιμοποιούνται για να περνάς εύκολα άλλες rom. Πάλι αν δεν σου λείπει κάτι από αυτό που έχεις, δεν υπάρχει λόγος να μπεις στη διαδικασία.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα. Έστω, πριν 2 χρόνια είχες αγοράσει ένα σούπερ κινητό για τότε που είχε την έκδοση Jellybean του android. Η εταιρία το παράτησε και δεν έβγαλε ποτέ αναβάθμιση. Βλέπεις ότι ανεξάρτητοι developers έχουν φτιάξει ανεπίσημη Lollipop. Το σκέφτεσαι και θέλεις να το δοκιμάσεις. Τότε θα χρειαστεί να περάσεις κάποιο recovery, μέσω αυτού θα μπορέσεις να κρατήσεις ένα backup του τηλεφώνου σου ως είχε πριν, να περάσεις τη νέα έκδοση και αν λειτουργεί απροβλημάτιστα την κρατάς ή αλλιώς επιστρέφεις απροβλημάτιστα στο παλαιότερο λογισμικό.

Άλλο παράδειγμα έχεις πάρει κινητό με κινέζικο λειτουργικό και θέλεις να περάσεις έκδοση που έχουν φτιάξει ανεξάρτητοι developers που είναι πολύγλωσση.

Οκ... ευχαριστώ πολύ... ήσουν κατατοπιστικότατος!!..

Μένει λοιπόν να δοκιμάσει κάποιος μια φλασαρισμένη έκδοση που να αξίζει και την βάλουμε και μεις μετα... και αν δεν μας αρέσει ...επιστρέφουμε στα παλιά μεσω του backup που θα έχουμε πάρει με τα παραπάνω εργαλεία.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο τηλεφωνο μου αφησε κι εμενα πολυ καλη εντυπωση,στιβαρη κατασκευη,πολυ ωραιο το πισω μερος,ωραια οθονη,συμπαθητικη καμερα,μονο ο μαμα launcher δεν λεει,αλλα παιρνει ποδι ευκολα.

επισης αρκετα γρηγορο,χωρις κολληματα η κατι αλλο.

αρνητικο το οτι δεν ειναι πληρως μεταφρασμενο,σε καποια σημεια στις ρυθμισεις εχει αγγλικη γλωσσα αλλα μικρο το κακο.

ωραιο και το πακετο του,με θηκη και προστασια οθονης.

λιγο βαρυ οντως.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το συγκεκριμενο τηλεφωνο μου αφησε κι εμενα πολυ καλη εντυπωση,στιβαρη κατασκευη,πολυ ωραιο το πισω μερος,ωραια οθονη,συμπαθητικη καμερα,μονο ο μαμα launcher δεν λεει,αλλα παιρνει ποδι ευκολα.

επισης αρκετα γρηγορο,χωρις κολληματα η κατι αλλο.

αρνητικο το οτι δεν ειναι πληρως μεταφρασμενο,σε καποια σημεια στις ρυθμισεις εχει αγγλικη γλωσσα αλλα μικρο το κακο.

ωραιο και το πακετο του,με θηκη και προστασια οθονης.

λιγο βαρυ οντως.

 

η μπροστινη καμερα λειτουργει καλα? εμενα μου βγαζει μια περιεργη αποχρωση, σαν το white balance να μην την παλευει

Link to comment
Share on other sites

απο μενα με το λιγο που ασχοληθηκα.

μετρια ποιοτητα. ειδικα στο bamboo που επεσε στα χερια μου το φινιρισμα ειναι σχεδος για γελια. οθονη μια χαρα. ηχειο δυνατο και καθαρο. wifi δυνατο. gps δεν δοκιμασα. γρηγορο. το μονο θεμα που εχω ειναι με την καμερα την μπροστα αλλα οκ δεν παιθαινω κιολας.

γενικα ενα μετριο κινητο για μενα. τωρα για το βαρος θα ελεγα ειναι μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

Μπροστινή κάμερα δεν δοκίμασα,μόλις ξαναπέσει στα χέρια μου θα την δω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μπροστινή κάμερα δεν δοκίμασα,μόλις ξαναπέσει στα χέρια μου θα την δω.

εντωμεταξυ ειναι δυνατον να μην καταφερανε να κανουν προστασια οθονης στα μετρα της οθονης :lol:

 

ευτυχως το πισω πλαστικο καλυμα ειναι λεπτο και βολικο

Link to comment
Share on other sites

Καλύπτεται με δύο χρόνια εγγύηση από ελληνική αντιπροσωπία. Το αγόρασα από ελληνικό κατάστημα έναντι 200€. Το έχω ένα μήνα και μόνο θετικές εντυπώσεις έχω. Βάζει κάτω πολλες γνωστές μάρκες σε αντίστοιχη τιμή.
Link to comment
Share on other sites

Το έχω μια εβδομάδα τώρα και το μόνο που λείπει από τη συσκευή όπως βγαίνει από το κουτί είναι η υποστήριξη για ελληνικά sms. Τους έστειλα ένα mail να δούμε αν θα προσθέσουν επιλογή για unicode stripping.

Από εκεί και πέρα απενεργοποίηση του προγράμματος για beauty που χρησιμοποιεί η default φωτογραφική και όλα μια χαρά. Και η μπαταρία με μέτρια χρήση μου βγάζει άνετα μια ημέρα.

Το πιο περίεργο από όλα ήταν ότι μόλις το ενεργοποίησα δεν έπιανε με τίποτα 4G. Ο αριθμός και η κάρτα ήταν ΟΚ γιατί είχα 4G και στην προηγούμενη συσκευή. Παίζοντας με διάφορες επιλογές και καταλήγοντας πάλι στις αρχικές, συνδέθηκε και από τότε είναι μια χαρά.

Η φωτογραφική του με το "A better camera" βγάζει πολύ καλές φωτογραφίες, ενώ και σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού είναι περισσότερο από αποδεκτές οι φωτογραφίες που βγάζει. Επίσης το GPS κλειδώνει απροβλημάτιστα και εύκολα.

Για νορμάλ χρήση είναι υπέρ-αρκετό το hardware, ενώ αν κάποιος το θέλει για παιχνίδια πρέπει να δει αν τον καλύπτει το Mali T720 που φέρει.

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα το κινητό στις 10/12 από το Vickmall και μετά από λίγες ώρες μου ήρθε e-mail ότι πακεταρίστηκε και έφυγε για το ταχυδρομείο !! Πριν λίγα λεπτά τσεκάρισα την διαδρομή του πακέτου με το tracking number και ήδη πετάει για Ελλάδα !! Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να παραλάβω ένα κινητό αντάξιο της περιγραφής του. Όταν θα το πάρω στα χέρια μου θα σας πω κι εγώ εντυπώσεις.....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...