Jump to content

DooGee "Europa" F3 Pro


artistas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 129
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρόγραμμα για αντίγραφο ασφαλείας έχει. Ελληνικά έχουν όλες οι συσκευές ανεξάρτητα από που το πάρεις. Εκτός από την επίσημη αντιπροσωπία το εισάγουν και άλλοι και το πουλήσω σε Ελληνικά καταστήματα. Και αυτοί δίνουν εγγύηση 2 έτη, αλλά δεν ξέρω πώς την υποστηρίζουν (εμένα με ενημέρωσαν ότι αν χαλάσει να τους το πάω - δεν το πήρα από την επίσημη αντιπροσωπία γιατί δεν ήταν διαθέσιμο όταν το ήθελα).

Όσο για ρουτ γράφουν σε φόρουμ έξω. Έχουν βγει και recoveries. Roms δεν έχουν βγει, και θα χρειαζόταν μια για να δυναμώσει λίγο το σήμα του wifi.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από εδώ μπορείς να δεις πως να ρουτάρεις

http://androidforums.com/threads/doogee-f3-pro-root-guide.979392/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου ήρθε πρόσφατα και δε φορτίζει ή μάλλον φορτίζει απελπιστικά αργά και όταν δουλεύει και φορτίζει ελαττώνεται η μπαταρία. Εξαντλείται πολύ γρήγορα περίπου 1% κάθε 3-5 λεπτά. Τι να κάνω, ακούω συμβουλές!
Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]Από εδώ μπορείς να δεις πως να ρουτάρεις

http://androidforums.com/threads/doogee-f3-pro-root-guide.979392/

 

Αυτό προσπάθησα να κάνω αλλά τίποτα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έκανα root πολύ απλά.

- έβαλα στην sd αυτό το zip εδώ

- απενεργοποιήσα το τηλέφωνο

- πάτησα το πλήκτρο έντασης προς τα επάνω, κρατώντας πατημένο το πλήκτρο ενεργοποίησης

(μάλιστα πάτησα την ένταση μια στιγμή μετά την ενεργοποίηση)

- με το κουμπί έντασης πάνω επέλεξα Recovery, πάτησα την ένταση κάτω για οκ

- μετά την εμφάνιση του πράσινου Android πάτησα ΞΑΝΑ το πλήκτρο ενεργοποίησης + το πλήκτρο έντασης προς τα επάνω και το μενού εμφανίστηκε

- στο μενού, έβαλα Install from SD card, και βρήκα το αρχείο zip στη κάρτα

- επανεκκίνηση, μπορεί να πάρει μερικά λεπτά, ήμουν πλέον root.

Κατάφερα να περάσω και το img του TWRP recovery εδώ

με το Flashify από το GooglePlay και πήρα και ένα buckup.

Υπάρχει και το CWM εδώ.

Edited by paks
Ανανέωση συνδέσμων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Φίλος μου πήρε και εκείνος F3 pro, αλλά του αργεί πολύ να φορτίσει μέχρι και καθόλου. Ξέρουμε τίποτα?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παιδια στο δικο μου τρεχει το beutymakeup και σκιζει την μπαταρια.

το κανω διακοπη. καποιος τροπος να το ξηλωσω παιζει

 

και εγώ το έπαθα, το έστειλα αντιπροσωπία για να βάλουν ένα καινούριο update για να φορτώνει ποιο γρήγορα, και να βγάλουν το beautymakeup.

μόνο απενεργοποίηση μπορείς να το κάνεις

Link to comment
Share on other sites

και εγώ το έπαθα, το έστειλα αντιπροσωπία για να βάλουν ένα καινούριο update για να φορτώνει ποιο γρήγορα, και να βγάλουν το beautymakeup.

μόνο απενεργοποίηση μπορείς να το κάνεις

 

υπάρχει κανενα μαιλ να στείλω στη εταιρεία να μου στείλει ρομ

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανενα μαιλ να στείλω στη εταιρεία να μου στείλει ρομ

 

Στην εταιρεία πού το πήρες.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο δικο μου τρεχει το beutymakeup και σκιζει την μπαταρια.

το κανω διακοπη. καποιος τροπος να το ξηλωσω παιζει

 

Εγώ το beutymakeup το ξεφορτώθηκα με το System app remover (ROOT), από το play.google.

Αφού βέβαια πρώτα το έκανα ROOT, όπως λέω παραπάνω.

Αλλά δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

Edited by paks
;)
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το beutymakeup το ξεφορτώθηκα με το System app remover (ROOT), από το play.google.

Αφού βέβαια πρώτα το έκανα ROOT, όπως λέω παραπάνω.

Αλλά δεν νομίζω να δεις μεγάλη διαφορά στην μπαταρία.

 

Όντως, εγώ το έστειλα αντιπροσωπεία και μου έβαλαν ένα update καινούριο, και η μπαταρία καμία σχέση. Φορτίζει γρήγορα εκεί που έκανε μια μέρα, και δεν τελειώνει τόσο γρήγορα. Κάποια στιγμή θα κάτσω να το κάνω rootάρω!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα μου επεσε μια μερα κατω και ραγισε το γυαλι μπροστα και λιγο στα πλαγια φαινεται λιγο ραγισμενο το πλαινο. Ξερετε ποσο θα μου παρουν για να μου το φτιαξουν? Ενας γνωστος μου εδω λεει γυρω στα 90 ευρω. Σας εχει τυχει και εσας?
Nokia 7650,7200,6234,n73,n78, Sony Ericsson Satio, Nokia N8, Lenovo A820, A806, Doogee F3 PRO, Ulefone Paris, Xiaomi Redmi 4x, Xiaomi Redmi Note 5 dual camera, Xiaomi Pocophone F1 :happy:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, εμενα μου επεσε μια μερα κατω και ραγισε το γυαλι μπροστα και λιγο στα πλαγια φαινεται λιγο ραγισμενο το πλαινο. Ξερετε ποσο θα μου παρουν για να μου το φτιαξουν? Ενας γνωστος μου εδω λεει γυρω στα 90 ευρω. Σας εχει τυχει και εσας?

 

Για το F3 δεν ξέρω να σου πω, αλλά για ένα Lg που έδωσα για αλλαγή οθόνης το έκανα με 40 €.

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βίντεο κλήση δικιά του δεν έχει? Μόνο με skype μπορώ να κάνω ή υπάρχει κανένα άλλο πρόγραμμα??

Link to comment
Share on other sites

Όντως, εγώ το έστειλα αντιπροσωπεία και μου έβαλαν ένα update καινούριο, και η μπαταρία καμία σχέση. Φορτίζει γρήγορα εκεί που έκανε μια μέρα, και δεν τελειώνει τόσο γρήγορα. Κάποια στιγμή θα κάτσω να το κάνω rootάρω!!!

 

Δηλαδή στις ρυθμίσεις κάτω, στο Αριθμός έκδοσης, τι σου γράφει;

Link to comment
Share on other sites

DOOGEE-F3_Rro-Android_5.1-R02-2016.03.17

 

Διάβασα γι'αυτήν, ότι έχει πρόβλημα με την κάμερα, (ανάστροφη εικόνα), εσύ παρατήρησες κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα γι'αυτήν, ότι έχει πρόβλημα με την κάμερα, (ανάστροφη εικόνα), εσύ παρατήρησες κάτι τέτοιο;

 

Απ' ότι μου είπαν, η πρό προηγούμενη είχε πρόβλημα με την κάμερα, με την επόμενη φτιάξανε την κάμερα αλλά χαλάσαν την μπαταρία, και με αυτήν τα φτιάξανε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πως με το ίδιο ακριβώς όνομα υπάρχει πρόβλημα σε αυτές που είναι διαθέσιμες στο internet (πχ. needrom) ενώ η δική σου είναι μια χαρά. Ίσως στο internet να έχουν διαρρεύσει οι προβληματικές μόνο πριν την τελική την δική σου. Πάντως είναι ενθαρρυντικό πως υπάρχει ανακοίνωση στο site της doogee οπότε ίσως σύντομα ανέβει επίσημα εκεί και βγει και ΟΤΑ. Μέχρι τότε δεν κάνω τίποτα.

http://www.doogee.cc/info2-detail.php?InfoId=39

Αλήθεια με το wifi βλέπεις καμιά βελτίωση;;; Για το GPS νομίζω δεν θα υπάρξει φως - φταίει το μεταλλικό περίβλημα (για να είμαι ακριβής δεν υπάρχει θέμα με το GPS όταν είσαι κάπου και θέλεις να δεις το στίγμα σου - πρόβλημα υπάρχει όταν το χρησιμοποιείς για πλοήγηση με το αυτοκίνητο ειδικά με κακό καιρό).

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνει εντύπωση πως με το ίδιο ακριβώς όνομα υπάρχει πρόβλημα σε αυτές που είναι διαθέσιμες στο internet (πχ. needrom) ενώ η δική σου είναι μια χαρά. Ίσως στο internet να έχουν διαρρεύσει οι προβληματικές μόνο πριν την τελική την δική σου. Πάντως είναι ενθαρρυντικό πως υπάρχει ανακοίνωση στο site της doogee οπότε ίσως σύντομα ανέβει επίσημα εκεί και βγει και ΟΤΑ. Μέχρι τότε δεν κάνω τίποτα.

http://www.doogee.cc/info2-detail.php?InfoId=39

Αλήθεια με το wifi βλέπεις καμιά βελτίωση;;; Για το GPS νομίζω δεν θα υπάρξει φως - φταίει το μεταλλικό περίβλημα (για να είμαι ακριβής δεν υπάρχει θέμα με το GPS όταν είσαι κάπου και θέλεις να δεις το στίγμα σου - πρόβλημα υπάρχει όταν το χρησιμοποιείς για πλοήγηση με το αυτοκίνητο ειδικά με κακό καιρό).

 

Με το WiFi δεν έχω πρόβλημα μια χαρά είναι. το GPS δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα, αλλά δυσκολεύομαι να το συνδέσω στο pc και να το συνδέσω με την τηλεόραση με το "Σύνδεση Οθόνης"που έχει

Link to comment
Share on other sites

Αν ο ρούτερ είναι αδύναμος όντως πρέπει να είσαι 1-3 μέτρα μακριά, αλλιώς τίποτα. Ακόμη και αν έχεις αλλάξει κανάλια στο ρούτερ και ρυθμίσεις, η κατάσταση δεν αλλάζει. Με δυνατούς ρούτερ κάτι γίνεται, αλλά και πάλι πολύ χειρότερα από άλλα κινητά.

Να δούμε πότε θα βγει το update επίσημα να το βάλουμε να δούμε αν υπάρχει βελτίωση.

 

Επίσης μια ερώτηση ακόμη...σας έχει βγάλει η οθόνη bright spots? Αυτά που φαίνονται μόνο σε λευκό background και δεν ενοχλούν σε οποιοδήποτε άλλο χρώμα. Άλλοι λένε στο εξωτερικό ότι φταίει το υλικό (έχουν εμφανιστεί σε πολλά κινητά διαφορετικών εταιριών) άλλοι λένε ότι φταίνε οι στενές τσέπες που μπαίνει το κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μια ερώτηση ακόμη...σας έχει βγάλει η οθόνη bright spots? Αυτά που φαίνονται μόνο σε λευκό background και δεν ενοχλούν σε οποιοδήποτε άλλο χρώμα. Άλλοι λένε στο εξωτερικό ότι φταίει το υλικό (έχουν εμφανιστεί σε πολλά κινητά διαφορετικών εταιριών) άλλοι λένε ότι φταίνε οι στενές τσέπες που μπαίνει το κινητό...

 

Πράγματι, τώρα που το παρατήρησα σε λευκή οθόνη, έχω μία κηλίδα λίγο πιο λευκή δεξιά και επάνω, κι άλλες δυο κάτω αριστερά, στο μέγεθος φακής (άβραστης:p).

Δεν είναι ενοχλητικό και δεν το βλέπεις αν δεν το ψάξεις, αλλά υπάρχει.

 

Επίσης κάτι που ίσως σας βοηθήσει, το πρόβλημα με την έλλειψη του notification led, το έλυσα με το Missed Alerts από το Google-Play.

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση.

πως περναω μια official rom στο f3 pro?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...