Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον.... εχω σοβαρο προβλημα.Αφου ξεκινησαν με τη μπαταρια οπως εγραψα παραπανω(ασταθη φορτιση,τη μια στιγμη εδειχνε 100% μετα ξαφνικα πολυ παρακατω εκλεινε κ.λ.π)Τωρα απο χθες ξεκινησε να κλεινει καθε φορα που ειχα εισερχομενη κληση η ανοιγα μια εφαρμογη και δεν ανοιγε αν δεν το εβαζα στην πριζα για φορτιση οποτε εδειχνε ποσοστο οτι ναναι.Το περιεργο ειναι οτι οσο ηταν στη πριζα δουλευε κανονικα χωρις να κλεινει.Του εκανα επαναφορα εργ.ρυθμισεων αλλα δεν εγινε κατι.Σημερα ειπα να κανω hard reset αλλα δεν κανει τιποτε ειναι στο ρευμα και αναβοσβηνει συνεχως το εικονιδιο μπαταριας χωρις να γινεται κατι.Θελω βοηθεια επειγοντως ειναι νεκρο;μπορω να το επαναφερω με flash;Τι εργαλεια θελω και πως περιπου γινεται γιατι δεν το εχω ξανακανει;Αν του περασω νεα μπαταρια;αν το σπασω;αν το πυροβολησω;
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τυπικό πΡόβλημα για όλα τα κινητά που έχουν τέτοια Συμπεριφορά.

Αλλαγή μπαταρίας.

 

Μην πειράζεις αλλο το software του και το χαλάσεις εντελώς.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση πιστευεις οτι θα ανοιξει με τη νεα μπαταρια χωρις αλλες ενεργειες?Εχω παραγγειλει ηδη μια απο κινα στα 13 ευρω σε λιγες μερες θα την εχω:X
Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία τόσα χρόνια με κινητά, πάντα ήταν θέμα μπαταρίας τέτοια σκέρτσα.

Η μπαταρία που πήρες σε αυτήν την τιμή , 90% δεν θα έχει την ίδια απόδοση,(βέβαια , ποτέ δεν ξέρεις...) αλλά σίγουρα θα στρώσει το κινητό σου που σβήνει απότομα.

Τίποτα φίλε, Εσύ να σαι καλά.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα. Πριν απο 10 μηνες αγόρασα το κινητο απο ελλαδα. Τωρα μου παρουσίαζε τα προβληματα που περιγράφει ο φιλος πιο πανω. δεν εχω κανει ροοτ. Το μονο που εκανα ειναι να περασω twrp recovery για να μπορεσω να παρω backup. A φου πηρα full backup ξαναπερασα την μαμα για μα το στειλω για σέρβις με αποτελεσμα επειδη ξεχασα μα περασω τα ιμει να μου το θςτουν εκτος εγγυησης γιατι λεει δεν βλεπουν ιμει αρα είναι πειραγμένο. Πειτε μου την γνωμη σας τι κανω????
Link to comment
Share on other sites

Απευθύνσου στον συνήγορο του πολίτη εξήγησε την κατάσταση,στείλε όλα τα δικαιολογητικά ότι σου ζητήσουν και όλα θα λυθούν άμεσα έιμαι σίγουρος...
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανενας ασφαλη κ γρηγορο τροπο unroot???? Το unroot επιτυγχανεται μονο με φλασαρισμα μαμισιας ρομ??
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

είμαι εδώ και 2 μέρες κάτοχος του τηλεφώνου..

όμορφο μου φαίνεται αν και δεν έχω τρελές απαιτήσεις..

μια ερώτηση μόνο..(προς το παρόν)

μπορώ να κάνω τα πλήκτρα up/down να μη λειτουργούν όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Δεν δουλευει η πισω καμερα..μου βγαζει το μυνημα οτι φεν μπορει να συνδεθει με το τηλεφωνο..γνωριζει καποιος κατι?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

τελικά κατάλαβα ότο τοροβλημα ειναι:επικαλυψη οθονης...

εικόνα ή κάποιο app έχει συνδεθει με την καμερα μετα την αυτοματη αναβαθμιση σε android 6.0...

δοκιμασα καποιες πρακτικες που διαβασα αλλα τιποτα....αν γνωριζει καποιος κατι...και πως μπορω να διαγραψω μονιμα την εφαρμογη που το προκαλει...ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να αγοράσω καινούργιο κινητό!

Είμαι ανάμεσα σε αυτό, και στο lenovo k6 note.

Εσείς τι μου προτείνεται;

Μου αρέσει το ulephone, αλλά στο σκρουτζ που το είδα, στις απόψεις χρηστών κάτω κάτω σχεδόν όλοι αναφέρουν αρνητικά σχόλια ότι σε σύντομο καιρό βγάζει αρκετά διάφορα θέματα και το σκέφτομαι μην πετάξω τα χρηματα τζάμπα.

Link to comment
Share on other sites

μην το παρεις με τιποτα, τραβα σε xiaomi καλυτερα. εχω παρει πολλα και το ulefone ειναι απο τις χειροτερες αγορες που εχω κανει. παντα συμφωνα με αυτα που εχω δει και χωρις να θελω να προσβαλλω το κινητο καποιου εδω μεσα
Link to comment
Share on other sites

μην το παρεις με τιποτα, τραβα σε xiaomi καλυτερα. εχω παρει πολλα και το ulefone ειναι απο τις χειροτερες αγορες που εχω κανει. παντα συμφωνα με αυτα που εχω δει και χωρις να θελω να προσβαλλω το κινητο καποιου εδω μεσα

 

Τα xiaomi από skroutz δεν έχουν την 800αρα..., η κάνω λάθος ;

Link to comment
Share on other sites

Τα Xiaomi προσφέρουν εξαιρετικό λόγο αξίας προς τιμή.

Μόνη τους ιδιαιτερότητα το customised Android που φοράνε, το MIUI.

Κάποιοι το θεωρούν το... δώρο των Κινέζων στην ανθρωπότητα, σε κάποιους είναι αδιάφορο -δεν τους ενοχλεί πουθενά- και για κάποιους, όπως ο γράφων και αρκετοί φίλοι και συνάδελφοι επίσης, αποτελεί το λόγο για τον οποίο δεν πλησιάζουμε Xiaomi ούτε με... καλάμι ψαρέματος.

Γούστα είναι αυτά...

Θα σου έλεγα ψάξε κανένα φίλο ή γνωστό με Xiaomi και πες του να σου δείξει τις -όποιες- ιδιαιτερότητες σε σχέση με stock Android (και δεν αναφέρομαι στο user interface - αυτό αλλάζει εύκολα με έναν launcher απ' το play store).

Αν είσαι εντάξει με το MIUI, προχώρα άφοβα. Κατά τα άλλα τα xiaomi είναι εξαιρετικές αγορές.

 

Πάντως (και για να μην ξεφεύγουμε τελείως και απ' το θέμα ;)), τέσσερα Power που έχουν πάρει γνωστοί και φίλοι, εκ των οποίων τα 2 είναι τώρα πάνω από 1 έτους, έχουν βγει μέχρι στιγμής απολύτως απροβλημάτιστα (και ελπίζω να συνεχίσουν έτσι, γιατί εγώ τους τα είχα συστήσει - μη με κυνηγάνε μετά...! :))

 

ΥΓ: (καθώς τώρα πρόσεξα ότι ήσουν ανάμεσα στο Power και Lenovo) Τα Lenovo έχουν επίσης ένα 'δικό τους' customised version του Android, που -αν και δεν του φαίνεται εκ πρώτης όψεως- μπορεί να είναι ακόμα πιο... σπαστικό από το MIUI της Xiaomi (κατά την ταπεινή μου, πάντα, γνώμη).

Πρόσφατα η Lenovo ανακοίνωσε ότι -επιτέλους- θα το εγκαταλείψει και θα γυρίσει σε (πιο) stock Android, πράγμα που για μένα -και αρκετό άλλο κόσμο- θα την ξαναβάλει στη λίστα επιλογών, καθώς οι συσκευές της είναι επίσης πολύ ενδιαφέρουσες!

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Για να λέμε και του στραβού το δίκιο για μένα προσωπικά η ULEFONE είναι από τις πιο αξιόπιστες και ποιοτικές κινέζικες εταιρείες πάντα σε σχέση τιμή-απόδοση.

Τρεις ULEFONE συσκευές έχουν περάσει από τα χέρια μου τα τελευταία τρία χρόνια και οι τρεις απροβλημάτιστες. BE PRO, BE TOUCH 2 και POWER.

Το Power πάνω από ένα χρόνο δεν μου παρουσίασε το παραμικρό και φυσικά ξεχνάω να το φορτίσω. 4-5 μέρες πάει άνετα !!!

Είμαι κι εγώ της άποψης του προλαλήσαντος, ότι δεν μου άρεσαν τα Lenovo & Xiaomi λόγω customised version του Android και μόνο.

Όπως κι αν έχει όμως ο καθένας πρέπει πάντα να κρίνει ανάλογα με τις ανάγκες του.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
παιδιά εγω το πηρα χτες στα χερια μου110€ απο ali και 39€ τελωνειο τελως παντων θα μπορουσα να τα γλυτωσω αμα ηξερα.. ποια ρομ πίστευετε οτι ειναι η καλυτερη σε μπαταρια και γενικα καλη αποδοση του κινητου να τα δινει ολα ας πουμε?
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πλέον έπειτα από σχεδόν 1,5 χρόνο μου παρουσίασε βλάβη ή οθόνη (έχει νεκρά σημεία). Υπάρχει κάποια άλλη εναλλακτική πριν αλλάξω το digitizer; Καμιά ιδέα;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σε όλους. Μόλις παρέλαβα το power από ελληνικό μαγαζί με το τελευταίο update 12/06/2017. Δοκίμασα να του περάσω όλες τις twrp που βρήκα στο needrom χωρίς επιτυχία Είναι προφανώς για παλαιότερες rom. Ξέρει κάποιος κάτι; Κάπου διάβασα ότι το power παίρνει rom του cherry flare s5. Να δοκιμάσω από εκεί τίποτα; Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικά η καμερα δε λεει να σταματησει το μυνημα:

"Αδυνατη συνδεση με την καμερα.Παρακαλω κλειστε ολες τις εφαρμογες που την χρησιμοποιουν."

Επειτα απο απειρες προσπαθειες και εργοστασιακες επαναφορες το προβλημα παραμενει...μερικες φορες δουλευει...και ξαφνικα ξανα παλι τα ιδια...κατεληξα οτι προφανος εχει προβλημα η ιδια η καμερα σαν hardware....Γνωριζει καποιος απο που θα μπορουσα να προμηθευτω?

Σας ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Μηπως πουλαει κανεις καποιο μεταχειρισμενο?

 

εγω φιλε το εχω 2 μηνες το εχω και δουλευει τελεια. με gravity box rooted με τη θηκη του και το κουτι του φορτιστες τα παντα αγρατσουνιστο και το δινω 100€ γιατι καψουρευτηκα με αλλο αμα θες μου λες..το πήρα 115 και 39€ τελωνειο. δουλευει αψογα τελος!

Edited by alemao222
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...