Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είχα παρατηρήσει με την 5.0 πως ειχε κάποια θέματα battery drain αλλά όχι πάντα. Με μια επανεκκίνηση λυνόταν το πρόβλημα. Από τη μέρα που πέρασα την 6.0 δεν έχω παρατηρήσει ξανά το φαινόμενο. Όλο το βράδυ δεν χάνει πάνω από 1%, και γενικά η μπαταρία είναι βράχος.

Είμαι λίγες μέρες με την 6 και βλέπεω ότι χάνει 1% την ώρα! Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Να βάλω κανένα greenify? Ένα αντίστοιχο πρόγραμμα που ερχόταν με το root σε Android 5 (το πρότεινε το Kingroot) μου δημιουργούσε προβλήματα και το έβγαλα κακήν κακώς. Κάτι τρέχει συνέχεια στο background και δεν μπορώ να ευχαριστηθώ την μπαταρία του κινητού μου όπως θέλω.

Είμαι μεν από αυτούς που σκαλίζουν τακτικά το κινητό, αλλά θεωρώ ότι δεν πρέπει να χάνει τόσο γρήγορα όταν το έχω στην άκρη σε αναμονή.

 

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Είμαι λίγες μέρες με την 6 και βλέπεω ότι χάνει 1% την ώρα! Δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Να βάλω κανένα greenify? Ένα αντίστοιχο πρόγραμμα που ερχόταν με το root σε Android 5 (το πρότεινε το Kingroot) μου δημιουργούσε προβλήματα και το έβγαλα κακήν κακώς. Κάτι τρέχει συνέχεια στο background και δεν μπορώ να ευχαριστηθώ την μπαταρία του κινητού μου όπως θέλω.

Είμαι μεν από αυτούς που σκαλίζουν τακτικά το κινητό, αλλά θεωρώ ότι δεν πρέπει να χάνει τόσο γρήγορα όταν το έχω στην άκρη σε αναμονή.

 

Στάλθηκε από το SM-T530 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων έκανες? Αν όχι επιβάλεται να κάνεις. Εγώ οταν ειχα περάσει την 6.0 δε δούλευε το gps. Έβλεπε δορυφόρους αλλά δεν κλείδωνε σε κανέναν. Μετά απο επαναφορά εργοστασιακών,δούλευε κανονικά. Υπ'όψιν πως χάνονται όλα οπότε ένα back up είναι απαραίτητο πρίν.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ . Όντως με το gps έχω ένα θεματακι.

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού απέτυχε η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, το κινητό θα ταξιδέψει προς κίνα μεριά. Μου συστήνουν να το στείλω με κανονικό ταχυδρομείο (standard flat rate shipping at your normal post office). Εννοούν κανονικό συστημένο? Αν έχει κανείς κάποια ιδέα ας μου απαντήσει.

Πάντως ψάχνω για αντικαταστάτη του power και πάλι στο power καταλήγω :lol::lol: (δεκτές προτάσεις ...)

 

Το power εφυγε για σήμερα για κινα (κανονικο-συστημένο 15€). Χθές πήρα για προσωρινό αντικαταστάτη το Oukitel 6000 Pro στα 176 € ετοιμοπαράδοτο από εδώ (Ελλάδα). Για να δούμε τι θα δούμε και από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το power εφυγε για σήμερα για κινα (κανονικο-συστημένο 15€). Χθές πήρα για προσωρινό αντικαταστάτη το Oukitel 6000 Pro στα 176 € ετοιμοπαράδοτο από εδώ (Ελλάδα). Για να δούμε τι θα δούμε και από αυτό.

 

Λοιπον , ποιες οι εντυπωσεις σου απο το ουκι?

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον , ποιες οι εντυπωσεις σου απο το ουκι?

 

Το έχει η γυναίκα μου, δεν έχει διαμαρτυρηθεί για κάτι. Οι βασικές διαφορές του με το Power είναι στην εσωτερική μνήμη (έχει 32Gb), δεν έχει notification led, είναι "αδιάβροχο" (κατηγορίας σταγόνας :lol:) και το κινητό φαίνεται πιο στιβαρό. Είναι με Android 6 και έκανε και 2 updates. Επίσης ο φορτιστής του δεν είναι τόσο καλός όσο του power.

Νέα από Κίνα μεριά για το power δεν είχα ...

Link to comment
Share on other sites

Την περασε κανενας;γιατι ενω την κατεβαζω δεν κανει εγκατασταση σταματαει στην επανεκινηση
Link to comment
Share on other sites

Από 2 φίλους που έχουν το Power, στον έναν έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα, ενώ στον άλλον απέτυχε (!)
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είχα πρόβλημα.

Αλλαγές/διαφορές μετά από δυο μέρες χρήσης πάντως δεν πρόσεξα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε διάφανο το μενού και πλέον βλέπεις το wallpaper στο φόντο.

Ρε παιδιά μια ερώτηση που μπορεί να έχει ξανα γίνει, αν ενώσουμε των εσωτερικό χώρο με την κάρτα μνήμης, πως μπορούμε μετα να βλέπουμε αλλά και να μεταφέρουμε ότι άρχισα θέλουμε από και προς τον υπολογιστή;

Γιατί όσες φορές και αν το έκανα, δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα από τον υπολογιστή.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Την περασε κανενας;γιατι ενω την κατεβαζω δεν κανει εγκατασταση σταματαει στην επανεκινηση

 

Το έχεις κάνει root και έχεις περάσει TWRP?

>>>>>>>>>>> Ulefone Power <<<<<<<<<<<<<<

1)Οδηγίες >>> flashing + root + update rom <<< Ulefone Power

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6549905#post6549905

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι εγινε.... στην αρχη μου εμφανιζε την αναβαθμιση την κατεβαζε και οταν ξεκιναγε την εγκατασταση εγραφε "θα γινει επανεκινηση" η κατι τετοιο και εμενε εκει .Καποια στιγμη σταματησε να εμφανιζει την αναβαθμιση και τωρα δεν μου βγαζει τιποτε.Εχω απο τη μανα του την 6.0 χωρις root η κατι αλλο.Καμμια ιδεα τι εγινε?
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Το έχεις κάνει root και έχεις περάσει TWRP?
Εγω με περασμενο twrp χωρισ root δεν μπορω να την παρω.μου βγαζει συνεχως σφαλμα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω με περασμενο twrp χωρισ root δεν μπορω να την παρω.μου βγαζει συνεχως σφαλμα.

Απ' ό,τι είχα δει, πρώτα κατεβάζει το update και μετά... αντιλαμβάνεται ότι κάτι δεν του αρέσει στο τηλέφωνο και διαμαρτύρεται.

Τι γίνεται αν βρεις το αρχείο που κατέβασε (ή, στη χειρότερη, το αναζητήσεις στο internet, σε κανένα ulefans κλπ) και επιχειρήσεις να το ανοίξεις με το twrp και να το περάσεις...;

Link to comment
Share on other sites

Απ' ό,τι είχα δει, πρώτα κατεβάζει το update και μετά... αντιλαμβάνεται ότι κάτι δεν του αρέσει στο τηλέφωνο και διαμαρτύρεται.

Τι γίνεται αν βρεις το αρχείο που κατέβασε (ή, στη χειρότερη, το αναζητήσεις στο internet, σε κανένα ulefans κλπ) και επιχειρήσεις να το ανοίξεις με το twrp και να το περάσεις...;

Αυτο κανω εγω και μου βγαζει σφαλμα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω εγω και μου βγαζει σφαλμα..

Φτου... Και ήλπιζα ότι έτσι θα μπορούσαμε, ίσως, να ξεπεράσουμε τον περιορισμό με το root / custom recovery -> updates γιοκ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανει εγκατασταση με τιποτε... μου εχει σπασει τα νευρα καθε μερα βγαζει την ενημερωση αλλα δεν την κανει τελικα.Τι διαολο εχει παθει? ουτε root ειναι ουτε εχω πειραξει κατι
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου βγαζει αυτα....... http://i1165.photobucket.com/albums/q594/macattackgr/Screenshot_2017-01-14-13-29-32.png καθως και κατα καιρους (ασχετο βεβαια με αυτο) παιρνω αυτο το μηνυμα.... http://i1165.photobucket.com/albums/q594/macattackgr/Screenshot_20170114-213216.png Edited by macattack
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα

Παρακολουθώ το νήμα λίγο καιρό τώρα , θελω να το παρω το κιν. απο κινα και ηθελα τα φωτα σας

1) για τα πιο αξιόπιστα και γρήγορα μαγαζιά ;

2) αν το πάρω θα το πάρω με την 6αρα εκδοση και δεν εχω διάθεση (ικανότητα :p ) να το ρουταρω , τελικα εχει malwware και η 6 ; οπως τον βλεπω μου αρεσει ο μαμα U-launcher χρειάζεται να το αλλαξω ; μπορω να τον αλαξω χωρις ρουτ

3) εχει θεμα με drain η μπαταρια του

4)εχει δυνατό ήχο (για τις κλήσεις ενωω οχι ποιοτικά ειμαι λιγάκι :O κουφός :lol: )

5) οι υπέρυθρες δουλεύουν

6) notification led εχει φαίνεται ;

7) και βασικότερο λιγα κινέζικα που επεσαν στα χερια μου ειχαν προβλήματα - καθηστερησεις στις κλήσεις αυτο τι λεει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιον κανει τον κοπο να απαντήσει και ζητω συγνωμη αν απαντήθηκαν πολλες φορες μεσα στο νημα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Παρακολουθώ το νήμα λίγο καιρό τώρα , θελω να το παρω το κιν. απο κινα και ηθελα τα φωτα σας

1) για τα πιο αξιόπιστα και γρήγορα μαγαζιά ;

2) αν το πάρω θα το πάρω με την 6αρα εκδοση και δεν εχω διάθεση (ικανότητα :p ) να το ρουταρω , τελικα εχει malwware και η 6 ; οπως τον βλεπω μου αρεσει ο μαμα U-launcher χρειάζεται να το αλλαξω ; μπορω να τον αλαξω χωρις ρουτ

3) εχει θεμα με drain η μπαταρια του

4)εχει δυνατό ήχο (για τις κλήσεις ενωω οχι ποιοτικά ειμαι λιγάκι :O κουφός :lol: )

5) οι υπέρυθρες δουλεύουν

6) notification led εχει φαίνεται ;

7) και βασικότερο λιγα κινέζικα που επεσαν στα χερια μου ειχαν προβλήματα - καθηστερησεις στις κλήσεις αυτο τι λεει

Ευχαριστώ εκ των προτέρων οποιον κανει τον κοπο να απαντήσει και ζητω συγνωμη αν απαντήθηκαν πολλες φορες μεσα στο νημα

 

Καλησπέρα φίλε μου.

Σου το συνιστώ ανεπιφύλαχτα και θα σου απαντήσω σ' αυτά μόνο που γνωρίζω.

 

1) Το αγόρασα Ιούλιο του 2016 από ελληνικό μαγαζί. Άρα θα σου απαντήσει κάποιος αρμόδιος στο θέμα.

2) Με την 6αρα το παρέλαβα και σε διαβεβαιώ πως δεν έχει κανένα πρόβλημα ούτε malwware και ο μαμά U-launcher πολύ καλός !!!!

3) Μέχρι 8-9 μέρες μου πάει η μπαταρία με 100 περίπου εφαρμογές και με 1-2 ώρες φουλ καθημερινή χρήση. (GPS, WIFI, DATA, 6-10 ώρες SOT)

4) Έχει τον πιο δυνατό ήχο κλήσεων (Ringtone) από όσα κινητά έχω δοκιμάσει. Αλλά και το ακουστικό μια χαρά το βρισκω.

5) Οι υπέρυθρες δουλεύουν άψογα.

6) Τα notification led μια χαρά κι αυτά. Μπλε για τις ειδοποιήσεις/μηνύματα κόκκινο στη φόρτιση !!!

7) Δεν βρήκα τίποτα αρνητικό ως τώρα.

 

Να τονίσω ό,τι έχει πάρα πολύ γρήγορο και ακριβές GPS και πολύ καλή κάμερα (Sony) για τα κυβικά του.

Πέρα από τον όγκο του σε σχέση με άλλα κινητά (5,5") κι αυτό λόγω την τεράστιας μπαταρίας του, δεν βρισκω κάτι αρνητικό να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση μια δυο ακόμη διευκρινήσεις τωρα που σε βρηκα :p

8) παίρνει αν κατάλαβα καλα 2 σιμ αλλα διαφορετικού μεγέθους ;

9) έχεις διαπιστώσει να ζεσταίνεται πολύ κατά την ομιλία ;

χίλια ευχαριστώ και παλι που ασχολήθηκες

Link to comment
Share on other sites

8) 2 micro sim παίρνει ή μια micro sim και μια micro sd.

9) Μόνο κατά τη φόρτιση ζεσταίνεται επειδή είναι γρήγορη.

 

Παρακαλώ δεν κάνει τίποτα αρκεί να φάνηκα χρήσιμος.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε διάφανο το μενού και πλέον βλέπεις το wallpaper στο φόντο.

Ρε παιδιά μια ερώτηση που μπορεί να έχει ξανα γίνει, αν ενώσουμε των εσωτερικό χώρο με την κάρτα μνήμης, πως μπορούμε μετα να βλέπουμε αλλά και να μεταφέρουμε ότι άρχισα θέλουμε από και προς τον υπολογιστή;

Γιατί όσες φορές και αν το έκανα, δεν μπορώ να μεταφέρω τίποτα από τον υπολογιστή.

 

στο δικο μου κινητο, αλλης μαρκας (lenovo) αλλα με επισης 6.0.1 android, για να λυθει αυτο, θελει, μετα την ενοποιηση του χωρου, να πας στις ρυθμισεις αποθηκευτικου χωρου, καρτα μνημης, να πατησεις τις 3 τελιτσες, και να επιλεξεις "μετεγκατασταση δεδομενων".

πλεον ο υπολογιστης οταν θα το συνδεεις θα "βλεπει" 120κατι gbyte μνημης (εγω εχω βαλει μια 128αρα στο κινητο μου).

εκει μεσα μπορεις να κανεις copy paste οτι θελεις.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...