Jump to content

Ulefone Power


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 699
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα. Μία ερώτηση. Πάνω στο μεταλλικό πλαίσιο έχει ένα λεντακι. Ξέρετε πως ανάβει; Γιατί με τον φακό ανάβει το φλας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μία ερώτηση. Πάνω στο μεταλλικό πλαίσιο έχει ένα λεντακι. Ξέρετε πως ανάβει; Γιατί με τον φακό ανάβει το φλας.

μαλλον αναφερεσαι στης υπερυθρες :D

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνεις το κινητό με την lollipop έκδοση; αν και το αγόρασα με την 6αρα έκδοση, δεν μου αρέσει και Θέλω να το γυρίσω στην 5άρα έκδοση.

Όποιος το χρησιμοποιεί, μπορεί να μου πει αν η αυτονομία του είναι καλή;

Τίποτε προβλήματα κολλήματα;

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχετε βρει καμμια καλη εφαρμογη για καμερα??γιατι η μαμα ειναι αρκετα καλη αλλα αν ζουμαρεις ειναι ισως η χειροτερη που εχω δει
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόβλημα να συνδέσει το Power σε Windows 10 υπολογιστή; Μου βγάζει σφάλμα κατά την εγκατάσταση των drivers (αυτόματα).

 

Έχω δοκιμάσει και από εδώ αλλά και από εδώ να περάσω drivers αλλά χωρίς αποτέλεσμα...

 

Edit: Αφού εγκατέστησα το Media Transfer Protocol Porting Kit της Microsoft, πλέον ο υπολογιστής βλέπει το κινητό μόνο όταν επιλέγω να συνδεθεί ως PTP (το βλέπει σαν φωτογραφική). Περίεργα πράγματα...

 

[sOLVED]Edit: Δοκίμασα να κάνω εγκατάσταση από τους drivers που έχουν τα windows και δούλεψε! Προφανώς οι drivers που κατέβασα δεν ήταν οι κατάλληλοι αλλά χρειαζόταν και το MTP Porting Kit[/sOLVED].

Edited by Yianni79
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά αυτό που διαπιστώνω (και ήταν κάτι που δεν μου άρεσε αλλά νόμιζα ότι είναι η εντύπωσή μου) είναι ότι το τηλέφωνο έχει θέμα με Battery Drain. Στο ΧDA λένε ότι δεν έχει θέμα η χωρητικότητα αλλά το τηλέφωνο τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία. Ακόμα και σβηστό σε standby mode χάνει αρκετά γρήγορα την φόρτιση. καμία σχέση με το THL 5000 που μπορεί να ήταν λίγο μούφα η πραγματική του χωρητικότητα αλλά αν το άφηνες σε Standby κρατούσε πάνω από 15 ημέρες! Τι λέτε; Υπάρχει κάποια λύση; Οι νέες ΡΟΜ δεν φαίνονται να λύνουν το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αυτό που διαπιστώνω (και ήταν κάτι που δεν μου άρεσε αλλά νόμιζα ότι είναι η εντύπωσή μου) είναι ότι το τηλέφωνο έχει θέμα με Battery Drain. Στο ΧDA λένε ότι δεν έχει θέμα η χωρητικότητα αλλά το τηλέφωνο τρώει πολύ γρήγορα την μπαταρία. Ακόμα και σβηστό σε standby mode χάνει αρκετά γρήγορα την φόρτιση. καμία σχέση με το THL 5000 που μπορεί να ήταν λίγο μούφα η πραγματική του χωρητικότητα αλλά αν το άφηνες σε Standby κρατούσε πάνω από 15 ημέρες! Τι λέτε; Υπάρχει κάποια λύση; Οι νέες ΡΟΜ δεν φαίνονται να λύνουν το θέμα.

Είχα παρατηρήσει με την 5.0 πως ειχε κάποια θέματα battery drain αλλά όχι πάντα. Με μια επανεκκίνηση λυνόταν το πρόβλημα. Από τη μέρα που πέρασα την 6.0 δεν έχω παρατηρήσει ξανά το φαινόμενο. Όλο το βράδυ δεν χάνει πάνω από 1%, και γενικά η μπαταρία είναι βράχος.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Είχα παρατηρήσει με την 5.0 πως ειχε κάποια θέματα battery drain αλλά όχι πάντα. Με μια επανεκκίνηση λυνόταν το πρόβλημα. Από τη μέρα που πέρασα την 6.0 δεν έχω παρατηρήσει ξανά το φαινόμενο. Όλο το βράδυ δεν χάνει πάνω από 1%, και γενικά η μπαταρία είναι βράχος.

Πώς πέρασες την 6;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πώς πέρασες την 6;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένας τρόπος υπάρχει μόνο,δυστυχώς. Κατεβάζεις τη rom από το site της ulefone και αφού κάνεις εγκατάσταση τους drivers τη φλασάρεις με flashtool. Υπάρχουν αναλυτικές οδηγίες στο site και μερικά διαφωτιστικά βιντεάκια στο youtube. Γενικά δεν είναι δύσκολη διαδικασία απλά θέλει λίγη μελέτη πρίν.

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει άπειρες φορές σε κινητά και ταμπλετ. Το ότι τα πειραζαμε τα κινητά ήταν κι ένας λόγος που πήραμε κινεζια. Τώρα θέλω πιο πλύνε βάλε καταστάσεις

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

στον οδηγο για την 6 δεν λεει αν το κανεις με κλειστο τηλ. και αν οχι ποτε το ανοιγεις και πως γενικα με αλλο τροπο το δειχνει στο βιντεο και αλλιως το περιγραφει η ulefone

μηπως καποιος που το εκανε να δωσει λιγο τα φωτα του !!!! ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

ισως ενα οργανωμενο τροπο καποιος να ανεβασει γιατι αυτος απο την ulefone ειναι μισος και χωρις σαφεις εξηγησεις

ευχαριστω και παλι

σε αναμονη

Link to comment
Share on other sites

ισως ενα οργανωμενο τροπο καποιος να ανεβασει γιατι αυτος απο την ulefone ειναι μισος και χωρις σαφεις εξηγησεις

ευχαριστω και παλι

σε αναμονη

Ρίξε μια ματιά εδώ,τα λέει και τα δείχνει πολυ αναλυτικά

Sent from my Ulefone Power
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με τον ήχο του μικροφώνου; Αρκετοί μου παραπονιούνται ότι δεν με ακούν καλά όταν είμαι σε κλήση (χωρίς ανοιχτή ακρόαση ή hands free).
Link to comment
Share on other sites

και ξαφνικά, χωρίς το κινητό να πέσει ή να χτυπηθεί εμφάνισε το εξής πρόβλημα:

κάτω από το notification bar δημιουργήθηκε μία ζώνη περίπου 1,5 εκατοστών όπου δεν ανταποκρίνεται στο άγγιγμα, όπως περιγράφεται εδώ:

https://plus.google.com/wm/1/117745632352071253963/posts/U8ahUsgz1zm

Η οθόνη προβάλει κανονικά την εικόνα, το κινητό το έχουμε 5 μήνες, είναι με το αρχικό του firmware, unrooted, μέχρι χθες που τον έβγαλα είχε τον αρχικό screen protector πάνω του, και την δική του προστατευτική θήκη σιλικόνης, φορτιζόταν με τον δικό του φορτιστή ....

Αγοράστηκε από το gearbest όπου σήκωσα "support ticket" ....

Έχει κανείς εμπειρία από κάτι παρόμοιο?

Προτεινόμενες λύσεις?

Για να δούμε και το support του gearbest ....

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων,αν δεν στρώσει πέρασε ξανά την ΡΟΜ με το mtk tool και αν πάλι δεν επανέλθει τότε μιλάμε για πρόβλημα hardware και επιστροφή πίσω με εγγύηση.
Link to comment
Share on other sites

και έλεγα να μην ασχοληθώ καθόλου με αυτό το κινητό (είναι της γυναίκας μου) αλλά θέλει να ασχοληθεί εκείνο με εμένα ...:)

Κάποια πρόταση για εργαλείο backup σε unrooted κινητό? Με ενδιαφέρει κάποιες εφαρμογές να γίνουν backup με τα δεδομένα τους ...

Link to comment
Share on other sites

Δες κάποια εφαρμογή όπως το Helium.

Υπ' όψιν μόνο ότι για να παίξει χωρίς root, θέλει και μια εφαρμογή που θα τρέξει στο PC (έχει download link στη σελίδα).

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αφού απέτυχε η επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, το κινητό θα ταξιδέψει προς κίνα μεριά. Μου συστήνουν να το στείλω με κανονικό ταχυδρομείο (standard flat rate shipping at your normal post office). Εννοούν κανονικό συστημένο? Αν έχει κανείς κάποια ιδέα ας μου απαντήσει.

Πάντως ψάχνω για αντικαταστάτη του power και πάλι στο power καταλήγω :lol::lol: (δεκτές προτάσεις ...)

Link to comment
Share on other sites

Μετά από ένα τρελό κόλλημα που έφαγε το κινητό και νόμιζα ότι με άφηνε χρόνους, αποφάσισα να δοκιμάσω να του περάσω νεα Rom. Επέλεξα την τελευταία που υπάρχει στο needrom την mm. Όλα καλά. Το κινητή αναστηθηκε και μου φαίνεται και λίγο πιο γρήγορο. Τα χρώματα είναι λίγο πιο σκούρα στην οθόνη και το gamma μετρημενο στα 2.0 αντίο 2.2 που είναι το ιδανικό με την εφαρμογή

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.displaytester

Αύριο που δεν κατάφερα είναι να του βάλω το twrp ώστε να έχω root. Μου βγάζει και ουράνια τόξα. Το έχει λύσει κανένας αυτό το θέμα;

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by koolxs2973
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το ιδιο προβλημα στο πανω μερος της οθονης..αλλα κανω το τεστ κ δε δειχνει καποιο προβλημα...μηπως υπαρχει τροπος για reset μονο της οθονης;
Link to comment
Share on other sites

Δεν πρέπει να είναι πρόβλημα λογισμικού αλλά υλικού. Ποιο τεστ κάνεις και δεν σου δείχνει πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...