Jump to content

[App store / itunes] Κάρτες τραπεζών & λογαριασμοί


zerokill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ με την προπληρωμένη που είχα συνδεμένη στο apple id μου προσπαθώ, αλλά δεν... Γιατί, δεν μπορώ να καταλάβω...

 

Νομίζω ακόμα οι προπληρωμένες δεν λειτουργούν λόγω capitals controls.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τελικά μετά από 247 προσπάθειες, δέχτηκε την προπληρωμένη μου... Έκανα και τις αγορές μου και όλα κομπλέ!:D
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Εμένα παντος συνεχίζει να μου βγάζει η μέθοδος πληρωμής απορρίφθηκε ειναι βίζα της άλφα και αμερικαν εξπρές και οι δυο τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Kατι παιζει με την καρτα σου τοτε παρε ενα τηλ στην τραπεζα να δεις τι γινεται.

Εγω με πειραιως Mastercard Και alphabank American Exrpress κανονικα αγοραζω και εφαρμογες και συνδρομες.

Χθες ανανεωσα τον χωρο icloud αγορασα credit 4.99 viber ετησια συνδρομη στο meteogroup χωρις κανενα προβλημα και πληρωμη για αλλες εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθω εδω και μερες να αγορασω ενα παιχνιδι για το ipad. Συνεχεια παιρνω το μηνυμα οτι η μεθοδος πληρωμης απορριφθηκε. Η καρτα που χρησιμοποιω ειναι χρεωστικη VISA της AlphaBank και την εχω πολλα χρονια χωρις προβληματα.

 

Μιλησα σημερα, νωριτερα, με την τραπεζα. Ελεγξαν τις αποπειρες αγορας που εχω κανει και μου ειπαν οτι επειδη η αγορα παιχνιδιου απο το App Store εμφανιζεται στο συστημα τους με κωδικο 5735 που αντιστοιχε σε "Record Shop" δεν μπορει να προχωρησει γιατι αυτος ο κωδικος ειναι ακομα μπλοκαρισμενος απο το τραπεζικο συστημα...οποτε μαλλον η μονη λυση που μενει ειναι η αγορα οριπληρωμενης iTunes καρτας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μερα με την μερα χαλαρωνουν γενικα τα Capital Control.Λογικα πλεον δεν πρεπει να υπαρχουν προβληματα με αγορες εφαρμογων και συνδρομες.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ανανέωσα τον αριθμό της πιστωτικής στο App Store που είχε λήξει για να κατεβάσω μια δωρεάν εφαρμογή χθες, και σήμερα είδα ότι είχα χρεωθεί 1,98 ευρώ. Την ανανέωση την έκανα όχι για κάποια αγορά απλά γιατί αν δεν έβαζα την νέα κάρτα δεν με άφηνε να κατεβάσω καμία έστω και free εφαρμογή.

 

Αυτό ισχύει πλέον? όταν είχα εισάγει πριν χρόνια την πρώτη πιστωτική δεν νομίζω να είχα χρεωθεί κάτι. Μήπως επιστραφεί το ποσό ή μου το τσίμπησαν νταβατζιλίκι?

Link to comment
Share on other sites

Ανανέωσα τον αριθμό της πιστωτικής στο App Store που είχε λήξει για να κατεβάσω μια δωρεάν εφαρμογή χθες, και σήμερα είδα ότι είχα χρεωθεί 1,98 ευρώ. Την ανανέωση την έκανα όχι για κάποια αγορά απλά γιατί αν δεν έβαζα την νέα κάρτα δεν με άφηνε να κατεβάσω καμία έστω και free εφαρμογή.

 

Αυτό ισχύει πλέον? όταν είχα εισάγει πριν χρόνια την πρώτη πιστωτική δεν νομίζω να είχα χρεωθεί κάτι. Μήπως επιστραφεί το ποσό ή μου το τσίμπησαν νταβατζιλίκι?

Το ποσό δεσμεύεται και θα επιστραφεί.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Το ποσό δεσμεύεται και θα επιστραφεί.

 

Δλδ στον επομένο λογαριασμό της κάρτας δεν θα το χρεωθω? ή θα μου επιστραφεί στον μεθεπόμενο ?

Link to comment
Share on other sites

Δλδ στον επομένο λογαριασμό της κάρτας δεν θα το χρεωθω? ή θα μου επιστραφεί στον μεθεπόμενο ?

Αυτο το ποσό δεσμέυεται και θα πιστωθεί ξανά πίσω σε λίγες μέρες ή σε καμία εβδομάδα. Πάντα γινόταν αυτό, δεν άλλαξε κάτι τώρα.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Μιας και μετά από χρόνια επανήλθα σε iphone, βάζω την κάρτα μου (Πειραιώς prepaid mastercard) και δεν την δέχεται:( (δέχεται όμως της Εθνικής που χω). Μπορώ να κάνω κάτι για την Πειραιώς ή λόγω capital controls δεν??
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Μιας και μετά από χρόνια επανήλθα σε iphone, βάζω την κάρτα μου (Πειραιώς prepaid mastercard) και δεν την δέχεται:( (δέχεται όμως της Εθνικής που χω). Μπορώ να κάνω κάτι για την Πειραιώς ή λόγω capital controls δεν??

Έχει τουλάχιστον ένα ευρώ μέσα?

Edited by Itchrist86
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ προπληρωμένη της Πειραιώς έχω τόσα χρόνια συνδεδεμένη στο apple id μου και δεν μου έχει κάνει κάποιο θέμα... Μάλιστα την 02-03-2016 αγόρασα και κάποια εφαρμογή, χωρίς κανένα πρόβλημα!
Μια αστραπή η ζωή μας... μα προλαβαίνουμε
Link to comment
Share on other sites

Έχει τουλάχιστον ένα ευρώ μέσα?

 

Xμ..Πρόσφατα την ξεφόρτισα όλη για μια αγορά.

 

Διαθέσιμο Υπόλοιπο: 0,00 EUR

Λογιστικό Υπόλοιπο: 0,00 EUR

 

Μήπως γι αυτό?:confused:

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Xμ..Πρόσφατα την ξεφόρτισα όλη για μια αγορά.

 

Διαθέσιμο Υπόλοιπο: 0,00 EUR

Λογιστικό Υπόλοιπο: 0,00 EUR

 

Μήπως γι αυτό?:confused:

 

Εννοείται γι αυτο! Χρειάζεται υπόλοιπο για μια δοκιμαστική χρέωση που γίνεται πλέον όταν βάζεις "νέα" κάρτα

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται γι αυτο! Χρειάζεται υπόλοιπο για μια δοκιμαστική χρέωση που γίνεται πλέον όταν βάζεις "νέα" κάρτα

 

Πόσα θέλει μινιμουμ μέσα? 1 ευρώ? Mε αγορές apps/games έχουμε τπτ θέμα λόγω cc?

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Πόσα θέλει μινιμουμ μέσα? 1 ευρώ? Mε αγορές apps/games έχουμε τπτ θέμα λόγω cc?

 

Τουλάχιστον ένα €.Για αγορές εφαρμογών δεν υπάρχει κανένα θέμα λόγω cc.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ !

 

Y.Γ 1,98 ευρώ είναι η "κράτηση" βασικά (τουλάχιστον σε κάρτα της Εθνικής που σύνδεσα προσωρινά) η οποία οπως λεει η appla σε 2-3 μέρες ξαναμπαίνουν μέσα

Edited by Haris1977
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

2€ θα χρειαστείς το λιγότερο για 5-6 μέρες μέχρι να επιστρέψουν πίσω! Το 2-3 μέρες συνήθως σπανίζει :D Με τα cc πλέον δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα εκτός με την αϋλη της εθνικής.
κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Από 5 Μαρτίου που έγινε το transaction και δεν μου χουν επιστραφεί τα λεφτά στην κάρτα (Εθνική). Να αρχίσω να ανησυχώ?
Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

Από 5 Μαρτίου που έγινε το transaction και δεν μου χουν επιστραφεί τα λεφτά στην κάρτα (Εθνική). Να αρχίσω να ανησυχώ?

 

Μετά από 15 μέρες:blink: μπήκαν τελικά. Όλα καλά..

Να προσέχετε ΠΟΤΕ και ΠΟΥ να τρέχετε με το car σας..;)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μετά από 15 μέρες:blink: μπήκαν τελικά. Όλα καλά..

 

Έτσι γίνεται πάντα... αργούν, αλλά δεν χάνονται τα χρήματα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλημέρα, λήγει το certificate μου και δεν μπορώ λόγω capital controls να πληρωσω με την χρεωστική μου. Ξερετε άλλο τρόπο που μπορώ να ανανεώσω? Δεν εχω κάρτα τράπεζας εξωτερικού. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λήγει το certificate μου και δεν μπορώ λόγω capital controls να πληρωσω με την χρεωστική μου. Ξερετε άλλο τρόπο που μπορώ να ανανεώσω? Δεν εχω κάρτα τράπεζας εξωτερικού. Ευχαριστώ

από τι ξέρω δεν γίνετε, προσπάθησα χτες για να αλλάξω χώρα δεν έπαιρνε την κάρτα

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, λήγει το certificate μου και δεν μπορώ λόγω capital controls να πληρωσω με την χρεωστική μου. Ξερετε άλλο τρόπο που μπορώ να ανανεώσω? Δεν εχω κάρτα τράπεζας εξωτερικού. Ευχαριστώ

 

Kαι να ειχες καρτα τραπεζας εξωτερικου παλι δεν θα μπορουσες να πληρωσεις.Οταν εχεις χωρα Ελλαδα δεχεται μονο καρτες ελληνικων τραπεζων και οχι ξενες.Εγω εχω καρτα visa και γερμανικης τραπεζας αλλα δεν την δεχεται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...