Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

οποιος ενδιαφέρεται να το δει από κοντά το κινητό υπάρχει στα mediamarkt στο περιστέρι. αρκετά καλή κατασκευή αλλα νομίζω θέλει nova με το που το αγοράσεις. (450 euro με έκπτωση χo χo χo)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οποιος ενδιαφέρεται να το δει από κοντά το κινητό υπάρχει στα mediamarkt στο περιστέρι. αρκετά καλή κατασκευή αλλα νομίζω θέλει nova με το που το αγοράσεις. (450 euro με έκπτωση χo χo χo)

 

ευχαριστουμε δεν θα παρουμε το εχουμε...:lol::lol::lol: στο dikarto το εχει 419 το 32...αλλα προπαραγγελια λεει!

Edited by panagiotisspu

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γνωρίζει πως μπορούμε να έχουμε ειδοποίηση πάνω στα εικονίδια των SMS και κλήσεων όταν έχουμε αδιάβαστο SMS ή αναπάντητη κλήση? Ξέρετε, αυτό που βγάζει έναν αριθμό πάνω στο ίδιο το εικονίδιο.
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω από που να πάρω mx5 και chatάρω με τους κινέζους. Δείτε chat με Gearbest να πεθάνετε στα γέλια! Όλοι οι κινέζοι τελικά είναι ίδιοι! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6384854#post6384854
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω από που να πάρω mx5 και chatάρω με τους κινέζους. Δείτε chat με Gearbest να πεθάνετε στα γέλια! Όλοι οι κινέζοι τελικά είναι ίδιοι! http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6384854#post6384854

 

Αυτό λες ?? Εγω χθες chatara με μια κινεζα απο Everbuying και την ρωτούσα αν το κινητό έχει multilanguage rom και αυτή μου λέει ότι εχει 16gb rom !!!!:blink::hypno:

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο mediamarkt Περιστερίου και το δούλεψα/γνώρισα λίγο.Λάτρεψα την λειτουργία του κεντρικού (μοναδικού) κουμπιού και η ποιότητα της συσκευής στο χέρι είναι παραπάνω από εμφανής.

Μιά ερώτηση για τούς κατόχους του flyme Os γενικότερη.Ότι είδα από εφαρμογές στις δύο οθόνες που έχει είναι αυτές και μόνο?Στο android γενικά έχουμε το κουμπί που σε οδηγεί στις εφαρμογές και δεν είδα κάτι τέτοιο στο MX5.:blink:

Επίσης όταν κρατούσα πατημένο το κεντρικό κουμπί κλείδωνε η οθόνη ενώ στο S4 έβγαζε τις εφαορμογές που τρέχουν η έχω ανοίξει κάποια στιγμή για να τίς διαγράψω* αυτές που πάω? :blink:

 

*(βρήκα κατά τύχη το ότι σέρνοντας το δάκτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πάνω τις πρόσφατες εφαρμογές αλλά δεν είχε κουμπάκι για να τις τερματίζει.)

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο mediamarkt Περιστερίου και το δούλεψα/γνώρισα λίγο.Λάτρεψα την λειτουργία του κεντρικού (μοναδικού) κουμπιού και η ποιότητα της συσκευής στο χέρι είναι παραπάνω από εμφανής.

Μιά ερώτηση για τούς κατόχους του flyme Os γενικότερη.Ότι είδα από εφαρμογές στις δύο οθόνες που έχει είναι αυτές και μόνο?Στο android γενικά έχουμε το κουμπί που σε οδηγεί στις εφαρμογές και δεν είδα κάτι τέτοιο στο MX5.:blink:

Επίσης όταν κρατούσα πατημένο το κεντρικό κουμπί κλείδωνε η οθόνη ενώ στο S4 έβγαζε τις εφαορμογές που τρέχουν η έχω ανοίξει κάποια στιγμή για να τίς διαγράψω* αυτές που πάω? :blink:

 

*(βρήκα κατά τύχη το ότι σέρνοντας το δάκτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πάνω τις πρόσφατες εφαρμογές αλλά δεν είχε κουμπάκι για να τις τερματίζει.)

Βάλε ένα video στο YouTube να δεις πως δουλεύει το flyme..

Επίσης μπορείς να περάσεις άλλο launcher για να έχεις ένα πιο custom look..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λες ?? Εγω χθες chatara με μια κινεζα απο Everbuying και την ρωτούσα αν το κινητό έχει multilanguage rom και αυτή μου λέει ότι εχει 16gb rom !!!!:blink::hypno:

:lol: Απίστευτοι είναι

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο mediamarkt Περιστερίου και το δούλεψα/γνώρισα λίγο.Λάτρεψα την λειτουργία του κεντρικού (μοναδικού) κουμπιού και η ποιότητα της συσκευής στο χέρι είναι παραπάνω από εμφανής.

Μιά ερώτηση για τούς κατόχους του flyme Os γενικότερη.Ότι είδα από εφαρμογές στις δύο οθόνες που έχει είναι αυτές και μόνο?Στο android γενικά έχουμε το κουμπί που σε οδηγεί στις εφαρμογές και δεν είδα κάτι τέτοιο στο MX5.:blink:

Επίσης όταν κρατούσα πατημένο το κεντρικό κουμπί κλείδωνε η οθόνη ενώ στο S4 έβγαζε τις εφαορμογές που τρέχουν η έχω ανοίξει κάποια στιγμή για να τίς διαγράψω* αυτές που πάω? :blink:

 

*(βρήκα κατά τύχη το ότι σέρνοντας το δάκτυλο από το κάτω μέρος της οθόνης προς τα πάνω τις πρόσφατες εφαρμογές αλλά δεν είχε κουμπάκι για να τις τερματίζει.)

 

απο ηχο το δοκιμασεσ καθολου??οθονη πωσ σου φανηκε?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω ξανά , πως γίνεται να μου εμφανίζει ειδοποίηση με νούμερο πάνω στο εικονίδιο στις κλήσεις και στα μηνύματα?(για να μην πω και στο viber και facebook και γίνω υπερβολικός.. :D) Εσάς σας εμφανίζει ειδοποίηση με νούμερο πάνω στο εικονίδιο όταν έχετε αναπάντητη ή απλά το μαντεύετε?
Link to comment
Share on other sites

Να καταθέσω και εγώ τις εντυπώσεις μου μετά από μερικές μέρες με τον MX5 μου μήπως και βοηθήσω τυχόν υποψήφιους αγοραστές.

 

Οθόνη

Απίστευτο μαύρο και αντίθεση (βλέπε amoled), καλά χρώματα, άλλα όχι καλή ευκρίνεια όπως τα IPS πάνελ, επίσης πολύ μικρή φωτεινότητα σε σχέση με τις IPS. Προσωπικά? είμαι στο 50-50 αν μου αρέσει ή όχι. Βάζεις δίπλα το iphone 4 5ετίας με οθόνη του κ@λου και είναι περιέργως πιο εντυπωσιακή, αν αυτό σας λέει κάτι...

 

Mπαταρία

Απλά υποφερτή, αν κάνεις σερφάρισμα, παίζεις με εφαρμογές, μιλήσεις κανα skype, κ.τ.λ την μέρα την βγάζεις δύσκολα. Γενικά δεν έχω μείνει ευχαριστημένος. Πέφτει το ποσοστό της μόνο κοιτώντας το τηλέφωνο..κάτι που δεν το είχα συνηθίσει στο iphone.

 

Κατασκευή

Εξαιρετική κατασκευή από όλες τις απόψεις, πολυτελής συσκευή σε βαθμό που αδυνατείς να πιστέψεις ότι πρόκειται για κινέζικη εταιρία.

 

Λειτουργικό

Πολύ καλό το flyme και δεν το περίμενα. Απλό χωρίς τον αχταρμά που έχω δει να γίνεται σε samsung π.χ, εύκολο στη χρήση, σίγουρα από τα θετικά σημεία του τηλεφώνου. Εχει όμως κακό σχεδιασμό των βασικών του λειτουργιών. π.χ τα εικονίδια (και γενικότερα ο σχεδιασμός) στις κλήσεις, στις επαφές, στα μηνύματα, είναι δυσδιάκριτα και κακοσχεδιασμένα. Επίσης μικροπράγματα που τα είχα ως δεδομένα στο iphone δεν υπάρχουν, όπως το να είναι ανεξάρτητη η ρύθμιση έντασης στα παιχνίδια και γενικότερα σε όλες τις εφαρμογές και λειτουργίες. Ανοίγεις την ένταση τέρμα για να ακούς τον άλλον καλύτερα, μετά ανοίγεις το angry birds π.χ και ξεκινάει το παιχνίδι με τέρμα ήχο...αρε Steve πόσο μπροστά ήσουν..

 

Ηχος

Κακός, πολύ κακός. Αν δεν κάνεις επέμβαση στο engineer mode του επεξεργαστή να δυναμώσεις τους ήχους μιλάμε για ανύπαρκτη εντελώς ένταση, σε βαθμό που νομίζεις ότι το τηλέφωνο έχει πρόβλημα. Ακόμη όμως και με τις ρυθμίσεις αυτές στο τέρμα ο ήχος είναι κακός, αρκετά υποδεέστερος φανταστείτε του παλιού iphone 4 που είχα και πιστέψτε με έκανα πολλές δοκιμές για να καταλήξω σε αυτό το συμπέρασμα διότι είναι τομέας που με ενδιαφέρει αρκετά. Το εκουαλάιζερ που έχει είναι ότι πιο προβληματικό έχω δοκιμάσει ποτέ. Κάνει τελείως διαφορετικά πράγματα από αυτά που θα έπρεπε. Αυξάνεις τα πρίμα και ταυτόχρονα μειώνει τα μπάσα και πειράζει και τις μεσαίες από μόνο του ενώ τα πρίμα δεν αυξάνονται! (απορώ γιατί υπάρχει..). Σε αυτόν τον τομέα απογοήτευση το MX5. Oσοι χρησιμοποιείτε το τηλέφωνο σας σαν mp3 player μείνετε μακριά!(Να σημειώσω ότι δεν έχω δοκιμάσει άλλον player πλην τον δικό του). Επίσης το ακουστικό του έχει περίεργο ήχο. Ενώ ακούς τον άλλον δυνατά και καθαρά υπάρχει κάτι σαν αντήχηση, δεν μπορώ να το εξηγήσω καλύτερα..

 

Χρηστικότητα

Το τηλέφωνο αν δεν βάλεις θήκη σιλικόνης δεν κρατιέται. Γλιστράει σαν χέλι με το βουρτσισμένο αλουμίνιο στην πλάτη. Επίσης τα κουμπιά της έντασης και του on\off είναι κολλητά (χάθηκε ο κόσμος να τα βάλουνε απέναντι ή κάπως αλλιώς?) και αν έχεις θήκη ποτέ δεν πετυχαίνεις αυτό που πραγματικά θέλεις να πατήσεις με την πρώτη με αποτέλεσμα να έχω βγάλει ως τώρα καμια 30αριά screenshots κατά λάθος. Το ίδιο όμως συμβαίνει (εντάξει, σε μικρότερο βαθμό) ακόμη και χωρίς θήκη!Κατά τα άλλα το τηλέφωνο για 5.5 ίντσες είναι σχετικά μαζεμένο και normal στις διαστάσεις, επίσης ελαφρύ.

 

 

Λειτουργικότητα

Μέσα σε μερικές μέρες χρήσης έχω διαπιστώσει ότι το τηλέφωνο δεν είναι free από κολλήματα. Συχνά πυκνά κάνει κάποια κολλήματα του στυλ μαυρίζει η οθόνη ενώ απλά έχεις πατήσει back και όχι κλείδωμα, ενώ παίζεις παιχνίδι ξαφνικά σε πετάει στην αρχική οθόνη, και άλλα τέτοια σπαστικά μικροκολλήματα. Επίσης το μεγαλύτερο πρόβλημα που διαπίστωσα είναι το όχι καλό του touch. π.χ μπορεί να χρειαστεί και δεύτερη και τρίτη προσπάθεια για να μετακινήσεις την μπάρα της έντασης του ήχου στον player, κάτι σαν να μην σε "ακούει" ή σαν να πατάς σε λάθος σημείο την οθόνη. Στο iphone 4 που είχα κάτι τέτοιο δεν μου συνέβαινε ποτέ! Επίσης μου λείπει το κουμπάκι που έκλεινες τους ήχους, εδώ δεν έχω ανακαλύψει ακόμη πως και αν γίνεται χωρίς να ανοίξεις το κινητό και να μπεις στις ρυθμίσεις...

 

Επιδόσεις

Εκεί το τηλέφωνο πετάει. Tα πάντα πάνε σφαίρα!2-3 παιχνίδια που δοκίμασα, απλά πετάνε!Το αρνητικό της υπόθεσης όμως είναι ότι το τηλέφωνο υπερθερμαίνεται πανεύκολα. Λίγο skype να μιλήσεις πιάνεις την πλάτη του και καίει. Το ίδιο συμβαίνει και σε βίντεο, παιχνίδια, σερφάρισμα, κ.τ.λ. Κακό αυτό..τουλάχιστον ψυχολογικά..

 

Συνδέσεις

Ολες του οι συνδέσεις (wifi, 3g, gps, usb) δουλεύουν τέλεια, χωρίς κανένα κόλλημα ή δυσλειτουργία. Σε αυτόν τον τομέα παίρνει άριστα το MX5.

 

Σήμα

Εξαιρετικό!επιτέλους μιλάω χωρίς πρόβλημα εκεί που με το iphone έπρεπε να κάνω ζογκλερικά (να κρέμομαι από παράθυρα, να κάθομαι σαν εύζωνας σε συγκεκριμένη θέση, κ.τ.λ). Το αν αυτό είναι εξίσου καλό και για τον εγκέφαλο μου είναι κάτι που δεν το γνωρίζω..

 

Καμερα

Αρκετά καλή από θέμα εικόνας (έχω δει και πολύ καλύτερες σε κινητά) άλλα δεν κάνει auto focus (όχι σε όλες τις περιπτώσεις) και άντε κάνε manual με τέτοιο μέγεθος κινητό αν έχεις φυσιολογικού μήκους δάχτυλα. Για εμένα μεγάλο μείον...επίσης οι manual ρυθμίσεις διαφράγματος, iso, κ.τ.λ υπολειτουργούν, αν όχι κάποιες δεν λειτουργούν καν..

 

Γενικό συμπέρασμα

Με μια πρόταση το τηλέφωνο θα το χαρακτήριζα σαν μια αρκετά τίμια "κινεζιά". Αν περιμένετε κάτι παραπάνω ατυχήσατε :D.

Δική μου άποψη , αν ένα iphone 6 π.χ κοστίζει 650 ευρώ, το MX5 θα έπρεπε να κοστίζει 300, και όντως προς τιμήν του κοστίζει τόσο!

 

Λοιπόν...έχοντας φτάσει και το δικό μου θα πω τη γνωμη μου και γω.

Συμφωνώ για οθόνη (είναι καλή στα χρώματα και ειδικα στο μαύρο) , σήμα , συνδέσεις, για κάμερα (αν και σε χειροκίνητη λειτουργία τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα), ποιότητα, χρηστικότητα (δεν συμφωνω για τα πλαινά κουμπιά).

Διαφνω για μπαταρία και ήχο απο το ηχείο. Ο ήχος απο το ηχείο ειναι αρκετα καλός δεν δοκιμασα ακουστικα. Και η μπαταρία είναι καλή, δεν είναι άσχημη. Και κολλήματα δεν ειχα ακομα. Εχω την τελευταια international

Πάντως στο κράτημα το LETV le 1 (δεν ξερω το pro) ήταν ότι καλύτερο σε 5,5'' από οσα εχω πιάσει . Κάθεται ακριβως στο χερι.

Και με ενα lenovo k3 note που εχω, κανοντας συγκριση ...το lenovo είναι γρηγορότερο στο ανοιγμα εφαρμογών , στα wifi kai 4g ειναι τα ίδια σε ταχύτητα και στην καμερα στο αυτόματο στις φωτο το κ3 ειναι ελαφρως καλύτερο. Μόνο σε οθόνη χάνει. και μιλαμε για κινητο 140 ευρω.

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στο ηχείο παίζει κιόλας να μην καλύπτει το ήχειο της συσκευής το cover του.

 

Εγώ έχω το mx3 και ο ήχος του ήταν πολύ κακός, (χωρίς ακουστικά, με ακουστικά είναι αψογο).

 

Μια φορά ενώ άκουγα μουσική, έβγαλα το πίσω καπάκι για να δω κάτι, και ξαφνικά ο ήχος έγινε σχεδόν κρύσταλο, και πολύ πιο δυνατός και καθαρός. Ε μετά απλά έκοψα παραπάνω το κενό του cover στο σημείο του ηχείου και τώρα είναι εντάξει. Όντως κάλυβε το μισό ηχείο.

 

Αυτά! Πάντως για τους χρόνους μπαταρίας που λέτε μου κάνει εντύπωση, γιατί εγώ με το μχ3 FHD οθόνη και μόνο 2300 mAH μπαταρία, θα βγάλω τουλάχιστον 3 ώρες σίγουρα, πολλές φορές και 4. Εσείς με 3000+ mAh νομίζω θα έπρεπε να βγάζετε τουλάχιστον 4+ ώρες οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει στο μενού και στα εικονίδια της επιφάνειας εργασίας, πως γίνεται να φαίνεται ολοκληρωμένα τι γράφουν;; Γιατί είναι μισές οι λέξεις και είναι πολύ σπαστικό.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ακυρο! ελυσα το προβλημα

 

Ποιο πρόβλημα;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

@tegonikos:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την αξιολόγηση του MX5 που έγραψες. Εμένα με απογοήτευσε που το δοκίμασα, το περίμενα καλύτερο απο το MX4 Pro που έχω, αλλά δεν είναι. Κάμερα που με ενδιαφέρει είναι σε λεπτομέρειες χειρότερη, αυτονομία δεν με ικανοποίησε, οθόνη πολύ καλή, σήμα, κλπ, αλλά το "πιάσιμο" χωρίς θήκη δεν το συζητώ σου φεύγει εύκολα, η ποιότητα κατασκευής τίποτα το ιδιαίτερο (επάνω και κάτω η ασυμφωνία του προφίλ - δοντάκι - δεν μου άρεσε), ήχος καλός θεωρώ. Γενικά τίποτα το ιδιαίτερο, νομίζω οτι με το MX5 η Meizu αντί να ανέβει, κατέβηκε σκαλί. Οι επιδόσεις του όμως καλές σε γενικές γραμμές. Το Flyme 5.0 καλύτερο.

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

@tegonikos:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ με την αξιολόγηση του MX5 που έγραψες. Εμένα με απογοήτευσε που το δοκίμασα, το περίμενα καλύτερο απο το MX4 Pro που έχω, αλλά δεν είναι. Κάμερα που με ενδιαφέρει είναι σε λεπτομέρειες χειρότερη, αυτονομία δεν με ικανοποίησε, οθόνη πολύ καλή, σήμα, κλπ, αλλά το "πιάσιμο" χωρίς θήκη δεν το συζητώ σου φεύγει εύκολα, η ποιότητα κατασκευής τίποτα το ιδιαίτερο (επάνω και κάτω η ασυμφωνία του προφίλ - δοντάκι - δεν μου άρεσε), ήχος καλός θεωρώ. Γενικά τίποτα το ιδιαίτερο, νομίζω οτι με το MX5 η Meizu αντί να ανέβει, κατέβηκε σκαλί. Οι επιδόσεις του όμως καλές σε γενικές γραμμές. Το Flyme 5.0 καλύτερο.

 

To flyme 5 μπορω να το περάσω ? Εχω την inetrnational rom.

Μπορούμε να κανουμε να εμφανίζεται ολοκληρη η γραμματοσειρά στα εικονίδια και μεσα στο μενού και στην επιφάνεια εργασίας?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να ρωτήσω ξανά , πως γίνεται να μου εμφανίζει ειδοποίηση με νούμερο πάνω στο εικονίδιο στις κλήσεις και στα μηνύματα?(για να μην πω και στο viber και facebook και γίνω υπερβολικός.. :D) Εσάς σας εμφανίζει ειδοποίηση με νούμερο πάνω στο εικονίδιο όταν έχετε αναπάντητη ή απλά το μαντεύετε?

 

ρε παιδιά κανείς??όσοι έχετε MX5 δεν έχετε ειδοποίηση μηνυμάτων και κλήσεων δηλαδή??

 

(Για μπαταρία μια μικρή συμπληρωματική δήλωση. Μετά και την 4η-5η φόρτιση η διάρκεια της αυξήθηκε αισθητά. Πλέον κρατάει ικανοποιητικά ακόμη και 2 μέρες. Δεν πέφτει με "γοργούς" ρυθμούς όπως στην αρχή. Συμπέρασμα, η μπαταρία θέλει το "στρώσιμο" της)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To flyme 5 μπορω να το περάσω ? Εχω την inetrnational rom.

Μπορούμε να κανουμε να εμφανίζεται ολοκληρη η γραμματοσειρά στα εικονίδια και μεσα στο μενού και στην επιφάνεια εργασίας?

 

international 5 δεν έχει βγει ακόμη, και μάλλον δεν θα βγει όπως όλα δείχνουν...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα την συσκευή. Όλα καλά, αλλά έχω θέμα με το WiFi. Συνδέεται κανονικά έχω ίντερνετ για λίγο αλλά αν αφήσω την συσκευή και κλείσει μετά ενώ δείχνει συνδεμένο δεν κατεβάζει τπτ. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα; Τώρα έχω την 5.5.11.10 beta. Αλλά δοκίμασα και με την 4.5.4.1A και έχω το ίδιο θέμα. Εκεί μου κλείνει το wifi σε ανύποπτη στιγμή. Για να επανέλθει θέλει restart. Edited by argp
Link to comment
Share on other sites

σε εμένα δουλεύει τέλεια σε όλες τις συνθήκες..έχω international rom..πάντως για software μοιάζει το πρόβλημα που περιγράφεις. Edited by tegonikos
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την 4.5.2.7A και φαίνεται να παίζει καλά. Διάβασα και στα διάφορα forums ότι η συγκεκριμένη είναι η πιο σταθερή. Θα δείξει.
Link to comment
Share on other sites

Κίνέζικη stable flyme 5 δεν υπάρχει ?? Γιατί ο παραπάνω φίλος εβαλε την 4 πάλι από 5 ??
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκιμές κάνω αλλά μου φαίνεται ότι έχει πρόβλημα το τηλ. και δεν φταίει το software. Με την 4.5.2.7 βελτιώνεται η κατάσταση αλλά ακόμα το WiFi δεν δουλεύει όπως πρέπει. Δηλαδή συνδέεται κατεβάζει κανονικά το αφήνεις το τηλ να μπεί σε standby, καμμιά φορά όταν το ανοίγεις στο ίδιο WiFi δίκτυο δουλεύει κανονικά, τις περισσότερες αν και είναι ανοιχτό το WiFi δεν συνδέεται (σαν να του έκανες αποσύνδεση) και πρέπει να κλείσεις και να ξανανοίξεις το WiFi για να συνδεθεί. Εκεί μπορεί να αρχίσει να δουλεύει ή να κάνει μόνο του ένα ανοιγοκλειμα του WiFi και μετά το ίδιο κλπ κλπ
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δοκιμές κάνω αλλά μου φαίνεται ότι έχει πρόβλημα το τηλ. και δεν φταίει το software. Με την 4.5.2.7 βελτιώνεται η κατάσταση αλλά ακόμα το WiFi δεν δουλεύει όπως πρέπει. Δηλαδή συνδέεται κατεβάζει κανονικά το αφήνεις το τηλ να μπεί σε standby, καμμιά φορά όταν το ανοίγεις στο ίδιο WiFi δίκτυο δουλεύει κανονικά, τις περισσότερες αν και είναι ανοιχτό το WiFi δεν συνδέεται (σαν να του έκανες αποσύνδεση) και πρέπει να κλείσεις και να ξανανοίξεις το WiFi για να συνδεθεί. Εκεί μπορεί να αρχίσει να δουλεύει ή να κάνει μόνο του ένα ανοιγοκλειμα του WiFi και μετά το ίδιο κλπ κλπ

Δεν ξέρω αν σχετίζεται αλλά με nexus στη λολιποπ όλοι σχεδόν έχουν παρόμοιο θέμα..δηλαδή ενώ είναι συνδεδεμένοι στο WiFi αν κλείσει ή συσκευή χάνεται ή σύνδεση.. Ίσως φταίει ή εξοικονόμηση doze που έχουν βαλει. Πάντως τσεκαρε στις ρυθμίσεις σου στο WiFi να μένει ενεργο όταν κοιμάται ή συσκευή.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...