Jump to content

Meizu MX5


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΥτό το προτείνεις γιατί το δοκίμασες με την τελευταία beta και σου έπιασε;

Γιατί σαν γενικός μπούσουλας ΟΚ, αλλά με την προηγούμενη beta δε δούλευε. Ήταν θέμα καθαρά του firmware.

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καλησπέρα. Τπτ ιδιαίτερο, κατέβασα την 5.1.8 από το site της meizu κατευθείαν στο κινητό και το τρεξα. Χωρίς clear data χωρίς τίποτα.

¨ολα κομπλέ.

Ναι στην προηγούμενη το δοκίμασα δεν έπιασε. Το έκανα πάλι και δούλεψε. Δεν είχα μόνο θέμα με το playstore αλλά και με το Gmail.Πάντως έστρωσε και όλα δουλεύουν καλά.

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχει κανείς καμιά ιδέα για root της συσκευής ? Δοκίμασα με το User account του flyme αλλά και με το kingroot χωρίς κανένα αποτέλεσμα.

Settings-security-root permission

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Settings-security-root permission

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Η διαδικασία που περιγράφεις είναι με το user account του flyme. Μου βγάζει σφάλμα πρόσβασης στον διακομιστή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους

εχω ενα meizu MX5 (M575U)

Φοράει Flyme 5.1.6.0G

μεσα εχω 2 κάρτες μια Vod και μια Wind

η wind δεν πιανει 4G (στο παλιο μου κινητο επιανε κανονικα)

ενω η Vod (και η cosmote που δοκίμασα) πιανει κανονικα

ειμαι στην Ροδο (αν παιζει καποιο λογο)

ξερω οτι σαν τηλ δεν υποστηρίζει Β20 band (800) αλλα η wind απο οτι εχω διαβασει εκπεμπει στην Β3 band (1800+) που υποστηρίζει κανονικα το κινητο!

εχει καποιος ιδιο προβλημα, η καποια λυση?

σας ευχαριστω εκ των προτέρων

Edited by dimcats
Link to comment
Share on other sites

Με την global μου ήρθε

 

Τι φοραει 5.1.6.0G?

αν ναι λογικα δεν ειχε μεσα στο μενου επιλογη flyme account

οποτε το κατεβσατε και το περαστε εσεις?

αν ναι απλα καντε μια εγκατάσταση παλι και μετα θα σας δωσει την δυνατότητα συνδεσης

ετσι εκανα εγω (σε ενα site το διαβασα αλλα δεν θυμαμαι που)

απλα μετα root εκανα με Android Shell Terminal Emulator και BusyBox

βεβαια για να πω την αληθεια δεν μου χρειάζεται το root μια χαρα ειναι το κινητο, απλα το εκανα μηπως βρω τροπο να λυσω το προβλημα 4G με την wind, αλλα τιποτα!!!

Edited by dimcats
Link to comment
Share on other sites

Τι φοραει 5.1.6.0G?

αν ναι λογικα δεν ειχε μεσα στο μενου επιλογη flyme account

οποτε το κατεβσατε και το περαστε εσεις?

αν ναι απλα καντε μια εγκατάσταση παλι και μετα θα σας δωσει την δυνατότητα συνδεσης

ετσι εκανα εγω (σε ενα site το διαβασα αλλα δεν θυμαμαι που)

απλα μετα root εκανα με Android Shell Terminal Emulator και BusyBox

βεβαια για να πω την αληθεια δεν μου χρειάζεται το root μια χαρα ειναι το κινητο, απλα το εκανα μηπως βρω τροπο να λυσω το προβλημα 4G με την wind, αλλα τιποτα!!!

5.1.3.0G...πέρασα εγώ το user acoount , έκανα λογαραισμό flyme , επιλέγω root permission εξακολουθεί όμως να μου βγάζει σφάλμα πρόσβασης στον διακομιστή

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημέρα στην ομάδα! Έκανα την τελευταία αναβάθμιση 5.1.8.0G και μου έχει εγκαταστήσει τις μισές εφαρμογές google χωρίς playstore. Έχει έναν δικό του installer κι ενώ κάνω εγκατάσταση από εκεί δείχνει ότι εγκαταστάθηκε μου ζητάει reboot αλλά πάλι τα ίδια το google play δεν υπάρχει το έχω κάνει πολλές φορές αλλά τπτ. Κατέβασα και τον google installer από το κινέζικο store αλλά πάλι τα ίδια. Μου βγάζεις σφάλμα στο google services
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην ομάδα! Έκανα την τελευταία αναβάθμιση 5.1.8.0G και μου έχει εγκαταστήσει τις μισές εφαρμογές google χωρίς playstore. Έχει έναν δικό του installer κι ενώ κάνω εγκατάσταση από εκεί δείχνει ότι εγκαταστάθηκε μου ζητάει reboot αλλά πάλι τα ίδια το google play δεν υπάρχει το έχω κάνει πολλές φορές αλλά τπτ. Κατέβασα και τον google installer από το κινέζικο store αλλά πάλι τα ίδια. Μου βγάζεις σφάλμα στο google services

Έχει προβληματακια η καινούρια G. Δοκίμασε αυτό μπας και δουλέψει

 

1.Delete your Google account(s) from the Settings (Other accounts menu).

2.Clear cache and data of Google Play and Google Play Services.

3.Reboot.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τίποτα δεν έγινε. Δεν υπάρχει google services στο other accounts. Έσβησα ότι μόνο τον λογαριασμό gmail (αυτό είχε μόνο) δοκίμασα πάλι και με τους 2 τρόπους τπτ. Μήπως θέλει κάποιο permission δεν ξέρω
Link to comment
Share on other sites

Στο meizusales.com εχει μια επιλογη στο mx5 "add tf card reader" τι σημαινει αυτο. Ξερει κανεις?

 

Σου στέλνουν card reader για να βάζεις την sd κάρτα και να βλέπεις τα αρχεία της στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αναφέρθηκε το meizusale εδώ, ξέρει κανείς αν είναι αξιόπιστο μαγαζί? Thanks in advance!

 

Κάποιος γνωστός μου είχε κακή εμπειρία από αυτό το μαγαζί καθώς όταν είχε βγει το pro 5 ήθελε να το αγοράσει ενώ του λέγανε ότι είναι στοκ κ υπάρχει.. Ξαφνικά δεν υπήρχε αλλά αυτός το πλήρωσε, έκανε να του έρθει 3μηνες κοντά μετά από πολλά μυνηματα και δεν του ήρθε και στο χρώμα που το παρήγγειλε... Τώρα αυτό μπορεί να ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος γνωστός μου είχε κακή εμπειρία από αυτό το μαγαζί καθώς όταν είχε βγει το pro 5 ήθελε να το αγοράσει ενώ του λέγανε ότι είναι στοκ κ υπάρχει.. Ξαφνικά δεν υπήρχε αλλά αυτός το πλήρωσε, έκανε να του έρθει 3μηνες κοντά μετά από πολλά μυνηματα και δεν του ήρθε και στο χρώμα που το παρήγγειλε... Τώρα αυτό μπορεί να ήταν ένα μεμονωμένο περιστατικό...

 

Οκ σε ευχαριστώ. Έψαξα και αλλού στο internet και δεν φαίνεται να είναι και το πιο αξιόπιστο μαγαζί. Στο τέλος έρχεται το μαγαζί αλλά μέχρι τότε και μετά σαν after sale υποστήριξη πάσχει αρκετά...

Link to comment
Share on other sites

Αν μπορει να βοηθήσει κάποιος θα πάει ένας φίλος στην Σαγκάη, Θέλω να μου φέρει κάποιο από τα καινούρια mx, ξέρει κάποιος μαγαζιά και τι φάση παίζει με μια γρήγορη αναζήτηση στο νέτ, Δ ν βρήκα κάτι...μήπως υπάρχει και σχετικό νήμα στο φόρουμ, δεν βρίσκω κάτι...

meizu mx4 32 GB white....

meizu mx5 32 GB white

Xiaomi mi note 4 64gb

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη ειναι κατι σαν μετατροπεας android σε windows?

 

όχι. ένα απλο card reader είναι. Βάζεις οποιαδήποτε sd κάρτα, είτε από κινητό είτε απο φωτογραφικη μηχανη κλπ, για να δεις τα αρχεία σου στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη έκδοση υπάρχει κάποιο link με οδηγίες;

Την κατεβάζεις και απλά την περνάς με clear data

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...