Jump to content

Alcatel Idol 3


Guest haki
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα 3,65 είναι ελεύθερα από τα 4,74 που έχει σύνολο. Άρα δεν είναι αυτό το πρόβλημα. Το μήνυμα λέει για τη σύνδεση του δικτύου αλλά είμαι συνδεδεμένος κανονικά. Δε μπορώ να καταλάβω...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 116
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και επανεκκίνηση έκανα και ethernet καλώδιο έβαλα μήπως δεν είχε καλή λήψη με το wi-fi αλλά τζίφος. Μάλλον δεν θ΄ασχοληθώ άλλο. Κρίμα και ήλπιζα μήπως μπορέσω να του βάλω την 6.0.1 :(
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Υπάρχει κανείς που ασχολείται ακόμα με το κινητό αυτό; Θα ήθελα τα φώτα σας. Δοκίμασα να κάνω αναβάθμιση με το upgrade tool αλλά ενώ δείχνει ότι βρίσκει κάτι και πάει να το κατεβάσει, κολλάει στο 20% με το παρακάτω μήνυμα...

 

Screen_Shot022.jpg

 

Καμία ιδέα;

 

Στην Alcatel αναφέρουν ότι η αναβάθμιση του λειτουργικού συστήματος αφορά τα smartphone που δεν είναι branded σε κάποιο πάροχο κινητής τηλεφωνίας. Στο δικό σου στην εκκίνηση βγάζει το logo Cosmote; Αν όχι , ίσως είναι θέμα των drivers για windows γι΄αυτό σου βγάζει σφάλμα. Επίσης όλες τις εφαρμογές τους που δεν μπορείς να διαγράψεις χωρίς root πχ αρχεία , ηχογράφηση κ.α. μετά τις τελευταίες ενημερώσεις το bloatware πάει σύννεφο ( διαφημίσεις ).

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς είναι Cosmote branded και το διαπίστωσα όταν έβαλα sim της Cosmote με την οποία εμφανίστηκε το logo της εταιρίας στην έναρξη καθώς και κάποιες εφαρμογές της. Αν υπήρχε κάποιος τρόπος να το κάνω unbrand θα μπορούσα να περάσω την αναβάθμιση. Για το bloatware γνωρίζω γιατί έχω και το Idol 4 στο οποίο έχω κρατήσει τις εφαρμογές weather & file manager χωρίς αναβάθμιση για να μην βγάζουν διαφημίσεις. Δεν με πειράζει αυτό. Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Για τις προεγκατεστημένες εφαρμογές ( ας πούμε για το Μίξη ) υπάρχει update στο Playstore; Δεν το εμφανίζει καθόλου όπως και για δυο ακόμα apps από την εταιρία. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από το πρόγραμμα apps που έχει ενσωματωμένο η εταιρία στα κινητά της .Εχει μαζί με τα εργαλεία που δίνει και αναβαθμιση λογισμικού .
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται από το πρόγραμμα apps που έχει ενσωματωμένο η εταιρία στα κινητά της .Εχει μαζί με τα εργαλεία που δίνει και αναβαθμιση λογισμικού .

 

Δεν βρίσκει για την συγκεκριμένη εφαρμογή όυτε για την ενημέρωση συστήματος με το Αpps ( Alcatel ), μπορεί να μην υπάρχουν.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρέθηκε λύση για το συγκεκριμένο app , κατεβάζουμε το Music Player by Alcatel Mobile Centre v5.3.6.4.0610.0_noshareduserid_0504 από το apkmirror ας πούμε και γίνεται κανονικά η αναβάθμιση. Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Βρέθηκε λύση για το συγκεκριμένο app , κατεβάζουμε το Music Player by Alcatel Mobile Centre v5.3.6.4.0610.0_noshareduserid_0504 από το apkmirror ας πούμε και γίνεται κανονικά η αναβάθμιση.

 

 

Καλημέρα. Μετά από hard reset σε alcatel idol 4 δεν μου βγάζει ενημέρωση και σε μένα. Πήγα από το κινητό στο apkmirror και πατώντας να κατεβάσω το αρχείο μου βγάζει ένδειξη η συσκευή οτι το αρχείο μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στην συσκευή. Το αγνοώ και προχωράω κανονικά ή μήπως είναι άλλη η διαδικασία;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μετά από hard reset σε alcatel idol 4 δεν μου βγάζει ενημέρωση και σε μένα. Πήγα από το κινητό στο apkmirror και πατώντας να κατεβάσω το αρχείο μου βγάζει ένδειξη η συσκευή οτι το αρχείο μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα στην συσκευή. Το αγνοώ και προχωράω κανονικά ή μήπως είναι άλλη η διαδικασία;

 

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής αλλά μιλάμε για έκδοση Android 5.0.2. Το δικό σου έχει την 6.0.1; Αν Ναι τότε κοίτας για επόμενες εκδόσεις του συγκεκριμένου app , ίσως το αναφέρει γιατί η αναβάθμιση - εγκατάσταση γίνεται από Unknown Sources και όχι από το Playstore.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής αλλά μιλάμε για έκδοση Android 5.0.2. Το δικό σου έχει την 6.0.1; Αν Ναι τότε κοίτας για επόμενες εκδόσεις του συγκεκριμένου app , ίσως το αναφέρει γιατί η αναβάθμιση - εγκατάσταση γίνεται από Unknown Sources και όχι από το Playstore.

 

Μόλις το έκανα και έγινε η αναβάθμιση. Σε ευχαριστώ πολύ. Έβαλα την τελευταία έκδοση. Τα περισσότερα τραγούδια τα έχω σε μορφή AAC+ και ο αρχικός player τα έπαιζε σε πολύ χάλια ποιότητα και είχα κατεβάσει άλλον player από το store. Μετά την αναβάθμιση η ποιότητα είναι άψογη.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχει περάσει κανείς κάποια custom rom; Αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία και αν ναι ποιά προτείνετε;
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Καλησπέρα παιδιά. Έχει περάσει κανείς κάποια custom rom; Αξίζει να μπω σε αυτή τη διαδικασία και αν ναι ποιά προτείνετε;

 

Όχι δεν έχω περάσει custom rom και δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος για ένα smartphone με αυτά τα specs πλέον.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιείτε ακόμα; Εγώ το έχω σαν εφεδρικό και ίσως του πέρναγα κάποια από 6 και πάνω αλλά δεν ξέρω αν έχει νόημα ν'ασχοληθώ πλέον. Πάντως την κάνει τη δουλειά του ακόμα και σήμερα έστω κι αν ζορίζεται.

 

Στάλθηκε από το HTC U12 life μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται, δεν έχει πάθει τίποτα. Αν θες να περάσεις custom rom έχει στο xda για να δεις διαφορές και για το εάν υπάρχουν bugs.

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Αρκετα καλη καμερα με γρηγορη εστιαση αλλα καποιες φορες ισως πρεπει να εχεις λιγο το χερι σου πιο σταθερο ειδικα με τη μπροστινη καμερα.

Η skysmotor.co.uk πουλά τα ακόλουθα προϊόντα στο Διαδίκτυο: βηματικός κινητήρας κλειστού βρόχου, βηματικός κινητήρας pancake, σερβοκινητήρες, πλανητικό κιβώτιο ταχυτήτων και μπορείτε να τα αγοράσετε ηλεκτρονικά εάν απαιτείται.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...