Jump to content

Doogee Nova Y100X


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Doogee Nova Y100X

αναμενεται ιουλιο 2015, $85/€76 (to2c, ...)

 

οθονη 5" (720x1280), 5 σημειων αφης, OGS, 2.5D, gorilla glass 3

android 5 lollipop

2G/3G (οχι 4G)

δικαρτο

επεξεργαστης 4πυρηνος 1.3 mt6582

1gb ram, 8gb rom, card slot

γραφικα mali t400

καμερες 5mp και 8mp (και οι 2 omnivision και οι 2 με flash)

screen gestures (tap-to-wake, tap-to-sleep, ...)

ραδιοφωνο / xender/ bluetooth / gps / ...

βαρος 119g, παχος 6.9mm, περιθωρια-bezels 1mm

μπαταρια 1800-2200mah

τα κουμπια ηχου τοποθετημενα ελαφρως προς το πισω μερος

το κουμπι power βρισκεται στο πανω μερος

η θυρα φορτισης usb βρισκεται στο κατω μερος

χρωματισμοι: λευκο μπρος πισω, μαυρο μπρος πισω

 

υπο διευκρινιση:

- notification led

- ενοποιημενος χωρος rom

- μπαταρια: mah, αφαιρουμενη

 

 

via

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
φίλε από vickmall ότι είδες αυτό θα πάρεις , για μένα είναι πολύ αξιόπιστο site και γρήγορη αποστολή , το έχω παραγγείλει και εγώ , άντε να να δούμε τι θα μας βγεί :) .
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τη γυναίκα μου απο bangood.

Μετά απο ένα μήνα χρήσης μπορώ να πώ πως το κινητό είναι άψογο,για τα λεφτά του πάντα.

Μπαταρία 1 μέρα ανετα,με πολύ χρήση. (Facebook κτλ).

Design, πολύ όμορφο και λεπτό.

Οθόνη αρκετά καλή.

Κάμερα μέτρια στα χρώματα. Θέλουν λίγη επεξεργασία οι φωτό για να ζωντανέψουν.

Το προτείνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites

Για τον ίδιο λόγο το παραγγειλα και εγώ , χαίρομαι που ακούω θετικά σχόλια , το μόνο που με είχε προβληματίσει ήταν δεν βλέπω να ασχολούνται μαζί του με custom rom και φλασαρισματα
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μολις εκανα την παραγγελια για φιλο απο vickmall.κι ο θεος βοηθος!!!:lol:

 

Μήπως έχει έρθει???Κάποια πληροφορία για το που είναι ή πόσες μέρες κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει έρθει???Κάποια πληροφορία για το που είναι ή πόσες μέρες κάνει από το συγκεκριμένο κατάστημα?

 

φίλε από vickmall η δικιά μου παραγγελία έγινε 30/9/15 , έπεσα στις γιορτές που ήταν κλειστά , δεν το γνώριζα , έλαβα email ότι ταχυδρομήθηκε 5/10/15 και με το tracking number είδα το 10/10/15 έφυγε από Σιγκαπούρη , 20/10/15 ήταν κέντρο διανομής Αθήνα και αύριο παραλαμβάνω .

Αυτό που έχω να πω για το vickmall είναι οτι αυτό που βλέπεις στο site τους θα το πάρεις και σχετικά γρήγορα σε αντίθεση με άλλα που διαφημίζουν προσφορές , περιμένουν να μαζέψουν παραγγελίες και μετά στοκάρουν και αποστέλλουν .

Link to comment
Share on other sites

φίλε από vickmall η δικιά μου παραγγελία έγινε 30/9/15 , έπεσα στις γιορτές που ήταν κλειστά , δεν το γνώριζα , έλαβα email ότι ταχυδρομήθηκε 5/10/15 και με το tracking number είδα το 10/10/15 έφυγε από Σιγκαπούρη , 20/10/15 ήταν κέντρο διανομής Αθήνα και αύριο παραλαμβάνω .

Αυτό που έχω να πω για το vickmall είναι οτι αυτό που βλέπεις στο site τους θα το πάρεις και σχετικά γρήγορα σε αντίθεση με άλλα που διαφημίζουν προσφορές , περιμένουν να μαζέψουν παραγγελίες και μετά στοκάρουν και αποστέλλουν .

 

Ναι εχω ακουσει τα καλυτερα για το (vickmall) το μονο που μενει ειναι αν το τηλεφωνο αντεχει στο χρονο ή εχει ημερομηνια ληξεις οπως τα παλιοτερα κινεζικα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα εαν ξέρει κάποιος που είναι κάτοχος του κινητού να μου απαντήσει εαν η μπαταρία ειναι 1800 ή 2200 mah γιατί από site σε site οι απόψεις διίστανται.
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα εαν ξέρει κάποιος που είναι κάτοχος του κινητού να μου απαντήσει εαν η μπαταρία ειναι 1800 ή 2200 mah γιατί από site σε site οι απόψεις διίστανται.

 

Είναι 2200 mah.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδιά.

Για πείτε περισσότερα όσοι είστε κάτοχοι του τηλεφώνου, πως τα πάει είστε ευχαριστημένοι, αναβαθμίσεις δίνει η εταιρία, και ότι άλλο μπορεί να βοηθήσει.

Το δικό μου είναι στο δρόμο, το περιμένω με ανυπομονησία.

Ευχαριστώ.

:!:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά από μπαταρία πως τα πάει;

 

Φίλε μου παρήγγειλα 3 και σήμερα παρέλαβα το πρώτο.

Δεν έχω ακόμα εικόνα σαφή πρέπει να το δουλέψω λίγες μέρες για να σου πω.

Όταν το άνοιξα ήταν στο 54% συνδέθηκα wifi Κανά 3ωρο (εγκατάσταση εφαρμογών) και πήγε στο 22% , περισσότερα αργότερα.

Στα γρήγορα, σήμα Vodafone, gps πολύ καλό, wifi καλό, κάμερα μέτρια θέλει διόρθωση τα χρώματα.

Αίσθηση - αφή πολύ καλό .

Το άρπαξε η γυναίκα αμέσως :lol:

:!:
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου παρήγγειλα 3 και σήμερα παρέλαβα το πρώτο.

Δεν έχω ακόμα εικόνα σαφή πρέπει να το δουλέψω λίγες μέρες για να σου πω.

Όταν το άνοιξα ήταν στο 54% συνδέθηκα wifi Κανά 3ωρο (εγκατάσταση εφαρμογών) και πήγε στο 22% , περισσότερα αργότερα.

Στα γρήγορα, σήμα Vodafone, gps πολύ καλό, wifi καλό, κάμερα μέτρια θέλει διόρθωση τα χρώματα.

Αίσθηση - αφή πολύ καλό .

Το άρπαξε η γυναίκα αμέσως :lol:

 

Σε ευχαριστώ πολύ φιλε που απαντήσεις!!!! Αναμενω και για τα υπόλοιπα!!! Εγώ θέλω να πάρω ένα για την αδερφή μου αλλά πάντα ρωταω για ποσό καλή είναι ή μπαταρία επιδη την πατησα με το doogee dg310!!

 

Φίλε μου παρήγγειλα 3 και σήμερα παρέλαβα το πρώτο.

Δεν έχω ακόμα εικόνα σαφή πρέπει να το δουλέψω λίγες μέρες για να σου πω.

Όταν το άνοιξα ήταν στο 54% συνδέθηκα wifi Κανά 3ωρο (εγκατάσταση εφαρμογών) και πήγε στο 22% , περισσότερα αργότερα.

Στα γρήγορα, σήμα Vodafone, gps πολύ καλό, wifi καλό, κάμερα μέτρια θέλει διόρθωση τα χρώματα.

Αίσθηση - αφή πολύ καλό .

Το άρπαξε η γυναίκα αμέσως :lol:

 

Λοιπον;; Πως τα παει;;

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα το βούτηξε η γυναίκα μου, δεν κάνει καμία τρελή χρήση περισσότερο τηλέφωνα και καμιά ώρα facebook, παιχνίδια δεν.

Θα σου πω για την χθεσινή μέρα, το πρωί ήταν στο 90% μπαταρία, όταν γύρισε σπίτι το απόγευμα ήταν στο 70%,

το πήρα λοιπόν συνδέθηκα με wifi και 3 ώρες σερφάρισα και μισή ώρα παιχνίδι περίπου, κατέβηκε στο 35%.

Θεωρώ πως είναι νορμάλ δεν είχα και ποτέ μου κάνα σοβαρό τηλέφωνο για να συγκρίνω βέβαια.

 

Αυτό που παρατήρησα, όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα χωρίς wifi η μπαταρία πέφτει σαν τρελή, δεν ξέρω αν έτσι πρέπει να γίνεται.

Κατά τα αλλά απλά φοβερό και δεν κόλλησε πουθενά άνετη και στρωτή λειτουργία.

 

ΑΑΑΑ… το ακουστικό στις κλείσεις έχει αρκετό μπάσο θα έλεγα, ήθελα να ακουγόταν με ποιο πολλά πρίμα ο άλλος, κάπως πρέπει να διορθώνετε αυτό, κάπου το έχω ξαναδιαβάσει αλλά δεν θυμάμαι.

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα το βούτηξε η γυναίκα μου, δεν κάνει καμία τρελή χρήση περισσότερο τηλέφωνα και καμιά ώρα facebook, παιχνίδια δεν.

Θα σου πω για την χθεσινή μέρα, το πρωί ήταν στο 90% μπαταρία, όταν γύρισε σπίτι το απόγευμα ήταν στο 70%,

το πήρα λοιπόν συνδέθηκα με wifi και 3 ώρες σερφάρισα και μισή ώρα παιχνίδι περίπου, κατέβηκε στο 35%.

Θεωρώ πως είναι νορμάλ δεν είχα και ποτέ μου κάνα σοβαρό τηλέφωνο για να συγκρίνω βέβαια.

 

Αυτό που παρατήρησα, όταν ενεργοποιώ τα δεδομένα χωρίς wifi η μπαταρία πέφτει σαν τρελή, δεν ξέρω αν έτσι πρέπει να γίνεται.

Κατά τα αλλά απλά φοβερό και δεν κόλλησε πουθενά άνετη και στρωτή λειτουργία.

 

ΑΑΑΑ… το ακουστικό στις κλείσεις έχει αρκετό μπάσο θα έλεγα, ήθελα να ακουγόταν με ποιο πολλά πρίμα ο άλλος, κάπως πρέπει να διορθώνετε αυτό, κάπου το έχω ξαναδιαβάσει αλλά δεν θυμάμαι.

Ότι άλλο θέλεις εδώ είμαι.

 

Ααααααα οκ φίλε ευχαριστώ πολύ!! Πάντως είναι ανάμεσα σε αυτό, το x5 prο και το x6 ;)

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτά που κοιτάς προφανώς και δεν έχουν καμία σχέση με το Y100x.

2Gb Ram 64bit core μια χαρά.

Αλλά κοίτα και το Blackview BV2000 επειδή το έχω βάλει στο μάτι και μια σύγκριση

Η κάμερα του BV2000 και η μπαταρία είναι καλύτερη, υπολείπεται σε Ram αλλά…..

 

Εύχομαι να κάνεις τη σωστή επιλογή.

Edited by O_kontos
:!:
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει αυτά που κοιτάς προφανώς και δεν έχουν καμία σχέση με το Y100x.

2Gb Ram 64bit core μια χαρά.

Αλλά κοίτα και το Blackview BV2000 επειδή το έχω βάλει στο μάτι και μια σύγκριση

Η κάμερα του BV2000 και η μπαταρία είναι καλύτερη, υπολείπεται σε Ram αλλά…..

 

Εύχομαι να κάνεις τη σωστή επιλογή.

 

Στην Ελλαδα αυτο εχει βγει; Γιατι δεν μπορω να αγορασω απο εξωτερικο;;;

Link to comment
Share on other sites

Είναι νέο τηλέφωνο και σίγουρα δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμα.

Προφανώς η εταιρία δεν αντιπροσωπεύεται από κάποιον εδώ Ελλάδα, αλλά ούτε και κάποιος από εδώ έχει παραλάβει ακόμα από Κίνα.

Στα review του φαίνεται καλό, αν και είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος από αλλα 5αρια, για τα γούστα μου.

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο, εκείνο που μας ενδιαφέρει είναι η αξιοπιστία του.

:!:
Link to comment
Share on other sites

Είναι νέο τηλέφωνο και σίγουρα δεν έχει έρθει Ελλάδα ακόμα.

Προφανώς η εταιρία δεν αντιπροσωπεύεται από κάποιον εδώ Ελλάδα, αλλά ούτε και κάποιος από εδώ έχει παραλάβει ακόμα από Κίνα.

Στα review του φαίνεται καλό, αν και είναι μεγαλύτερο σε μέγεθος από αλλα 5αρια, για τα γούστα μου.

Αλλά αυτό είναι το λιγότερο, εκείνο που μας ενδιαφέρει είναι η αξιοπιστία του.

 

Οκ....... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπερα!Ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε forum και θα ηθελα την βοηθεια σας.Αγορασα το doogee Nova Y100X πριν λιγες μερες και αντιμετωπιζω καποια προβληματακια.

 

1)Ενω εχω απενεργοποιημενα τα δεδομενα το σημα 3G δεν φευγει απο την οθονη.Με χρεωνει 1€ το 24ωρο και δεν το θελω.

2)Δεν αναγνωριζει και τις 2 sim ενω υποτιθεται οτι ειναι dual και..

3)Δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το fb ενω δινει αυτη τη δυνατοτητα δεν κανει συγχρονισμο.

Οποιος γνωριζει παρακαλω ας δωσει τα φωτα του....:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!Ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε forum και θα ηθελα την βοηθεια σας.Αγορασα το doogee Nova Y100X πριν λιγες μερες και αντιμετωπιζω καποια προβληματακια.

 

1)Ενω εχω απενεργοποιημενα τα δεδομενα το σημα 3G δεν φευγει απο την οθονη.Με χρεωνει 1€ το 24ωρο και δεν το θελω.

2)Δεν αναγνωριζει και τις 2 sim ενω υποτιθεται οτι ειναι dual και..

3)Δεν μπορω να συγχρονισω τις επαφες μου με το fb ενω δινει αυτη τη δυνατοτητα δεν κανει συγχρονισμο.

Οποιος γνωριζει παρακαλω ας δωσει τα φωτα του....:)

 

Για το τρίτο έλεγξε αν έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμο. Για το πρώτο πήγαινε ρυθμίσεις>ασύρματο και δίκτυα>περισσότερα>δίκτυα κινητής τηλεφωνίας>προτινώμενος τύπος δικτύου 2G (εαν δεν έχεις ανάγκη το 3G), 2G/3G(αν θες και τα δύο) ή μόνο 3G εάν θες μόνο 3G

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...