Jump to content

Το πρωινό ξύπνημα


aggeliki_6
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το πρωινο ξυπνημα ειναι οτι χειροτερο. Οσο μεγαλωνω τοσο περισσοτερο δυσκολευομαι να ξυπνησω. Βεβαια αυτο ειναι συναρτησει κ τι ωρα κοιμηθηκες το βραδυ, που παντα αργω να πεσω...

Ανταλλακτήριο προγνωστικών στοιχήματος ποδοσφαίρου. Από τον παίκτη, για τον παίκτη!

http://www.progno.gr ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 354
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω παλι με το πρωινο ξυπνημα τα ειχα απο παντα καλα μιας και απο τις 5 που ξυπναγα για χρονια για προπονηση στην ακομα παγωμενη πισινα ολα τα αλλα μου φανηκαν πολυτελεια και ειμαι πολυ ικανοποιημενη:)

σημερα π.χ παλι αν και σχολασα εντεκα το βραδυ και βγηκα και εξω 05.40 ημουνα ξυπνια και ηπια ελληνικομε τους λοιπους και 08.00 δουλιτσααα:D

Link to comment
Share on other sites

Το πρωϊνό ξύπνημα είναι δύσκολο όταν πρέπει να ξυπνάς κάθε πρωϊ στις 6.30 και το Σαβ/κο από συνήθεια δεν μπορείς να κοιμηθείς παραπάνω από τις 8, ακόμα κι όταν έχεις ξενυχτήσει :mad:

 

Παρ'όλα αυτά, βάζω μουσική με το που ανοίγω τα μάτια μου, πλένομαι, κάνω μερικούς κοιλιακούς και καμιά άσκηση με βαράκια για τα χέρια, βάζω μέικαπ, ντύνομαι και φεύγω...........

I didn't know I was looking for love, until I found it
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Βασικα καθε πρωι που ξυπναω ειμαι καπως ετσι :hypno::lost:

και λεω

Καθημερινες---> Παααλι σχολειο........:wacko:

Σαββατα---> Ωχ εχω φροντιστηριο!:worry:

Κυριακες---> Αντε παμε στο PC!:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καθημερινες: αντε επιτελους να παω σχολειο να δω την ομορφη φατσουλα της καθηγητριας μου:love:

 

Σ/Κ : ρε γ@μωτο μου λειπει (η καθηγητρια), θελω να την δω εστω και λιγο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Όχι πάλι... (Τις καθημερινές που πατάω συνεχώς αναβολή στην αφύπνηση μέχρι να αργήσω)

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

εκοψα το καλημερα εδω και καιρο ,καθε μερα ξυπνουσα με καλη διαθεση και ωστοσο καθε φορα που ελεγα καλημερα κανεις δεν απαντουσε μονο κατι ανοητες που τους ελεγα καλημερα χαζογελουσαν......η καλημερα ειναι για τον εαυτο μου πλεον και για εκεινους που την κερδιζουν

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Το χειροτερο πραγμα για μενα ειναι το πρωινο ξυπνημα και δη το αναγκαστικο....Βαζω το ξυπνητηρι 8 παρα 10 για να σηκωθω οχτωμιση και να φυγω στις 9. Τωρα που ανελαβα ενα αλλο καταστημα μακρια απο κει που μενω πρεπει να ξυπναω απο τις 7 και 30, να φευγω 8 για να ειμαι στη δουλεια στις 9.ΑΙΣΧΟΣ!!!!

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

επιτελους.. κλεισαμε.. το πρωινο ξυπνημα μονο πρωινο δν θα ναι :lol:

Ότι δεν σε σκοτώνει :rocket: σε κάνει δυνατότερο

Όσο ζω μαθαίνω

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

το χειροτερο μου το σημερινο..

πεφτω ψωφια στις 12 το βραδυ με πονοκεφαλο. 12:20(πανω που με εχει μισοπαρει ο υπνος) η διπλανη αρχιζει να γεμιζει κουβαδες με νερο και να τους πεταει κατω για να πλυνει ετσι το αμαξι της(εντελως γκαου).

σηκωνομαι πινω ενα ντεπον και ξαναπεφτω.

πανω που αρχιζει παλι να με παιρνει ο υπνος και η διπλανη εχει σταματησει το πλυσιμο του αυτοκινητου ενα ζευγαρακι αρχιζει να τσακωνεται κατω απο το μπαλκονι.

ευτυχως 15 λεπτα μετα ενας γειτονας βγαινει και αρχιζει να τους φωναζει οτι θα φωναξει την αστυνομια και μεταφερονται στην γωνια,εκει που ευτυχως δεν ακουγονται τοσο δυνατα και μπορω να κοιμηθω.

 

7:20 το πρωι σημερα χτυπαει το θυροτηλεφωνο.δεν περιμενω κανενα οποτε το αγνοω.συνεχιζει να χτυπαει λες και του χρωσταμε.απανταω αναγκαστικα για να δω ποιος ειναι

"ναι γεια σας.για το διαμερισμα που ενοικιαζεται στον ημιοροφο"

-γιατι δεν χτυπατε σε αυτους κυριε μου και χτυπατε σε μενα?

"δεν ξερω ποιο θυροτηλεφωνο ειναι "

-"********"

"μηπως ξερετε αν ενοικιαζεται ακομα,να μου δωσετε καποιες πληροφοριες?

-γραφει στο θυροτηλεφωνο μου κυριε θυρωρος ή μεσιτης?

 

 

ξαναπεφτω για υπνο(μια κυριακη μενει να κοιμηθω λιγο παραπανω και αυτη παει...) και λιγο μετα ξεκιναν τα κινητα...http://www.laymark.com/i/m/m050.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Χι χι! Περιπετειώδες ξύπνημα!

 

Εγώ μέχρι και τον Ιούνιο, με το σχολείο, ξυπνούσα συνήθως 7 παρά 10, ομολογουμένως όχι με το χαμόγελο στα χείλη, αλλά είχε γίνει συνήθεια πλέον.

Ακόμα και μετά τις Πανελλαδικές εξετάσεις και στη διάρκεια των διακοπών, από συνήθεια ξυπνούσα πάλι πρωί πρωί, από μόνη μου.

Τώρα ξυπνάω φυσιολογικά γύρω στις 8:30 και πολύ σπάνια κάθομαι να χουζουρέψω. Τις πιο πολλές φορές σηκώνομαι αμέσως.

Σήμερα ξύπνησα με ξυπνητήρι για να δω μπάσκετ και λέω να ξαναεφαρμόσω το σύστημα όποτε χρειαστεί πάλι. "Αθλητικό πρωινό".

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πω πω τι μου θυμισατε τωρα, πρωινο ξύπνημα ε? Εχω να ξυπνήσω πρωι 6 μήνες, συνήθως ξυπνάω μεσημέρι... Δεν το μπορώ με τίποτα το πρωινο ξύπνημα.. Ακόμα και στα εργαστήρια της σχολής που ήταν στις 10 δεν μπορούσα με τίποτα να σηκωθώ.... Κ το μεσημέρι που ξυπνάω μέχρι να ξυπνήσω κανονικά και να μιλήσω σε άνθρωπο φτάνει απόγευμα....
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολο το Myphone!:yawn::yawn::yawn:

Σορρυ για το offTopic επρεπε να κανω νεο thread απογευματινο ξυπνημα!

Μέγιστη επιτρεπόμενη εικόνα 420Χ150 και 16Κ.
Link to comment
Share on other sites

το χειροτερο μου το σημερινο..

πεφτω ψωφια στις 12 το βραδυ με πονοκεφαλο. 12:20(πανω που με εχει μισοπαρει ο υπνος) η διπλανη αρχιζει να γεμιζει κουβαδες με νερο και να τους πεταει κατω για να πλυνει ετσι το αμαξι της(εντελως γκαου).

 

Χαχαχαχα πως το σκέφτηκε αυτό;

Πρώτη φορά το ακούω να πλένει κάποιος έτσι το αυτοκίνητο, έξυπνο:)

από περιέργεια,τι ηλικία έχει η κοπέλα αυτή;

Link to comment
Share on other sites

FREAK_OF_NATURE μηπως μενεις στα δυτικα?γιατι και στο σπιτι μου κοντα ειναι μια τρελη που οποτε της ερθει ριχνει κουβαδες με νερο και πλενει το μπαλκονι το βραδυ!εντελως τελειως γκαου!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...