Jump to content

Αγαπημένες παλιές παιδικές σειρές


nelly
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βρε τι μου ηρθε στο μυαλο,παιδια θυμαται κανεις το φαντασμα?ηταν μια ελληνικη σειρα και το επαιζε το ερτ-2 αν θυμαμαι καλα ηταν με τη λυδια κορνιοδου και τον διονυση ξανθο που και καλα ειχε πεθανει απο το καημο του που δεν τον αφηνε ο πατερας του να παντρευτει την αγαπημενη του και εμφνιζοταν μετα τον θανατο του στην αγαπημενη του παντα σε μια πορτα εμφανιζοταν καλα ηταν κορυφη πολυ τρομαχτικο δε ξερω αν το θυμαται κανεις σας

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πωπω τι μου θυμήσατε...

Top picks:

  • Ο Ιππότης της Ασφάλτου
  • Dukes
  • McGyver

Tα 2 πρώτα κυκλοφορούν σε DVD από Amazon. Για το McGyver δεν ξέρω.

Mi A3 με EvolutionX 7.5

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Μια που αναφερατε για παλια παιδικα...θυμαμε που εβλεπα ενα πολυ καλο παιδικο, Ιαπωνεζικο που ηταν 3 αεροσκαφη ενα κοκκινο ενα μπλε κ ενα κιτρινο κ αναλογος με πια σειρα ενωνονταν καναν και διαφορετικο ρομποτ (στο συνολο 3). το ενα ειχε μια ζωνη που πετουσε laser και ειχε τριγωνικο κοκκινο κεφαλι το αλλο ειχε μπλε κεφαλι με τριπανι και αντι για χερια ειχε παλι κατι αντικιμενα και το τριτο ηταν κιτρινο κ τεραστιο αλλα θυμαμε τιποτα αλλο...πολεμουσαν με δεινοσαυρους που εφτιαχνε ενας κακος που ηταν ανθρωπος σαυρα.Επισης ηταν και ενα κοριτσι που τους βοηθουσε με το δικο της αεροσκαφος νομιζω Μισιρου την ελεγαν και αυτος που ειχε το κοκκινο αεροσκαφος λεγοταν Ριο...Μηπως το γνωριζει κανεις πως λεγεται γιατι παλια το εψαχνα αλλα δεν το βρικα...

--Ελπιζω να μην σας κουρασα!!! :p --

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/download/geotoit/32060/381274/0/spacpg01.jpg

 

θα το βρεις ως Getta Robo ή Getter Robo και στα ιταλικά ως Space robot

http://i30.photobucket.com/albums/c328/amyntas/astra123.jpg
Link to comment
Share on other sites

8imaste kai ena allo fobero pali me robot megalo pou itan xomeno mesa se ena diastimoplio kai to odigouse enas an8ropos , kai opote i8ele na xrisimopiiei to robot allaze 8esi kai ebgene to robot mesa apo to diastimoplio ! episeis eixe kati opla pou fonaze ka8e fora pou ta xrisimopiouse (stin elliniki metafrasi ) elege : " DISKOOOOS SVOURAAAA" episeis ebgenan kai oi mpounies tou robot !

 

mporei kaneis na mou pei pws legete sta agglika na katebasw episodeia!?

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

http://briefcase.pathfinder.gr/download/geotoit/32060/381274/0/spacpg01.jpg

 

θα το βρεις ως Getta Robo ή Getter Robo και στα ιταλικά ως Space robot

 

Popopopoooo ti mou thimises twwwwraaaa...

Ta paidika mou xronia stin Thessaloniki.... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

8imaste kai ena allo fobero pali me robot megalo pou itan xomeno mesa se ena diastimoplio kai to odigouse enas an8ropos , kai opote i8ele na xrisimopiiei to robot allaze 8esi kai ebgene to robot mesa apo to diastimoplio ! episeis eixe kati opla pou fonaze ka8e fora pou ta xrisimopiouse (stin elliniki metafrasi ) elege : " DISKOOOOS SVOURAAAA" episeis ebgenan kai oi mpounies tou robot !

 

mporei kaneis na mou pei pws legete sta agglika na katebasw episodeia!?

 

To thimamai auto pou les kai thimamai na eixame vrei kai ton titlo mazi me eikones.. se kapoio allo thread omws pou asxoleitai me palia keinoumena sxedia..

 

edit: to vrika! ! ! http://www.animeplanet.gr/?system=database&id=267

 

http://www.grendizer.net/Banners/Banner03.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αχ τωρα μου θυμησατε τα χρονια που ημουν μικρουλα εγω παρακολουθουσα ανεληπως τη Καντι και τη Σαντιμπελ!Λατρευα Το μικρο μου πονυ και τα Αρκουδακια της αγαπης!!!!!!Αυτες ηταν παιδικες σειρες με ομορφα χρωματα και εικονες και παντα με ηθικο διδαγμα!!!!!!!
http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

αχχχχχχχχχχχχχ τι "με " θυμήσατε :cry: τότε που ήμουν παιδούλα :cry: :p :lol: τα αξέχαστα εκείνα χρόνια όπου παρακολουθούσα φρουτοπία...( έχω και τα βιβλία :baby: ) κάντι κάντι ( κλασσικά :p ) , όπου το καλοκαίρι ( στο χωριό) δεν βγάιναμε βόλτα αν δεν βλέπαμε την σειρά ... :X και να σου τα δάκρυα κορόμηλο ( που κάτι γινόταν τελ παντω ...δεν θυμαμαι και λεπτομέριες ..είπαμε πάνε χρόνια :D ).

Επίσης , ενθυμούμαι τους θάντερκατς ( δεν είχε πλάκα η γάτα; :D )

 

και μην ξεχάσουμε και τα μικυ μαους εεε :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Popopopoooo ti mou thimises twwwwraaaa...

Ta paidika mou xronia stin Thessaloniki.... :rolleyes:

 

 

Ontos filos poli JET pediko itan!... Auta pou dixnoun tora einai....

Never Settle 3...
Link to comment
Share on other sites

Thimamai etrexa me tin mana mou sta dvd club tis 3irokrinis na paroume tis kasetes tou Ninja BOY.. (kabamarou)... makaronadaaaaaaaaaaaa
Link to comment
Share on other sites

argy_4 said:

Oi ''Maxhtes toy Diasthmatos'' einai h paidikh seira ths deyterhs eikona.

Edited by DENIOR
Link to comment
Share on other sites

Ειναι ο Σεριφης του Διαστηματος η αλλιως SABER RYDER and the STAR Seryphs το έχει ακομα νομιζω στο ΒΕΡΓΙΝΑ TV αλλα δεν εχει και πολυ σταθερο προγραμμα...το ειχα δει πριν κανα διμηνο στις 14.00 και πριν κανα 2 βδομαδες Σαββατο στις 21.00... το 1993-4 το εδιχνε στην ΕΤ-1
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Parepiptontos kserei kaneis kamia selida gia na katebasw kanena episodio apo Saber Ryder, Getta Robo, Tzoumarou, Grendizer, Cabamarou...

Pantws oxi Torents giati den xerw pws ta kanw download...mono selides me arxeia avi mpeg rm mov ktlp......

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ήταν το μικρό μου πόνυ, οι φωτεινούληδες και η σαντιμπελ. Αλλά και το άλλο...Θυμάται κανείς έναν παππού που καθόταν μ΄΄ενα σκύλο δίπλα στο τζάκι και έλεγε ιστορίες??>Παππού Αριστοφάνη νομίζω τον έλεγαν.

..Παντώς καμία σχέση παιδειά τα παιδικά του τότε με του τώρα,τότε τα έβλεπες για να χαλάρώσεις,άλλο επίπεδο, τώρα δίχνουν στα παιδιά ότι χειρότερο και μακελεύονται μετα και μεταξύ τους...

H μουσική μιμείται τον αόρατο χαρακτήρα της ψυχής...

Σωκράτης-απομνημονεύματα του Ξενοφώντος.

Link to comment
Share on other sites

Αγαπημένα μου ήταν το μικρό μου πόνυ, οι φωτεινούληδες και η σαντιμπελ. Αλλά και το άλλο...Θυμάται κανείς έναν παππού που καθόταν μ΄΄ενα σκύλο δίπλα στο τζάκι και έλεγε ιστορίες??>Παππού Αριστοφάνη νομίζω τον έλεγαν.

..Παντώς καμία σχέση παιδειά τα παιδικά του τότε με του τώρα,τότε τα έβλεπες για να χαλάρώσεις,άλλο επίπεδο, τώρα δίχνουν στα παιδιά ότι χειρότερο και μακελεύονται μετα και μεταξύ τους...

 

 

'Εχω δυο φωτηνούλουδες από το 1987,όταν τους βλέπω κάνω ένα flash back στην παιδική μου ηλικία.είναι τα αγαπημένα μου.

 

αχ, τι μου θύμησες... που ΄ναι τα χρόνια!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
aporw...autes oi kasetes pou blepame sto Video ton palio kalo kairo...ti eginan??? lete na uparxoun palia videoclubs pou na poulane/enoikiazoun kasetes me ola auta ta palia paidika??? kserei kanenan kanena meros???
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά μια σειρά που έδειχνε το αντ1 (δεν ήταν cartoon) με κάτι παράξενα....:confused: ....ΑΑΑ "ανατριχίλες" δεν το έλεγαν νομίζω...????
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια σειρά που έδειχνε το αντ1 (δεν ήταν cartoon) με κάτι παράξενα....:confused: ....ΑΑΑ "ανατριχίλες" δεν το έλεγαν νομίζω...????

http://www.imdb.com/title/tt0111987/ :D Goosebumps

ήταν και βιβλια

http://img515.imageshack.us/img515/4932/moodswf6.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...